Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλα κάνεις και ρωτας... Και μένα πάντως οποτε στελνω απο Πειραιως λεφτά στον λογαριασμό μου στην HSBC UK, την επομενη μέρα συνηθως φαίνονται. 

 

Αυτοι λένε κάποιες μέρες που λαμβάνουν υποψιν το worst case scenario. Γιατι αλλιως ο καθενας που θα χει 1-2 μερες καθυστέρηση θα τους πρίζει τα συκώτια. Οποτε δινουν απλά ενα μεγαλύτερο διάστημα.

 

Σε φίλο πάντως που έστειλε λεφτά προηγουμενη Πέμπτη (Πειραιως), την Παρασκευη απόγευμα τα ειδε στην Revolut.

 

Σωστο αυτο που αναφερεις για το περιθωριο που πρεπει να δωσουν.

 

Γενικοτερα η εμπειρια σου (καθως και οποιου αλλου φιλου) απο προηγουμενα εμβασματα μεσω Πειραιως (στην Revolut) ποια ειναι?

 

Λεω ας πουμε μηπως την 1η φορα θελει καποιο χρονο παραπανω για διασταυρωση στοιχειων κτλ. Αν και ειναι βεβαιο οτι τα λεφτα η Revolut τα πιστωνεται αμεσα, ασχετως ποτε τα κανει διαθεσιμα σε σενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

Γενικοτερα η εμπειρια σου (καθως και οποιου αλλου φιλου) απο προηγουμενα εμβασματα μεσω Πειραιως (στην Revolut) ποια ειναι?

 

 

 

Δεν ειχα ποτέ θέμα. Απλα εδινα εντολη και εφευγαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειχα ποτέ θέμα. Απλα εδινα εντολη και εφευγαν.

 

Εννοω παντα για τη χρονικη διαρκεια πιστωσης στη Revolut.

Οχι για τη διαδικασια του εμβασματος. My bad που δεν το αποσαφηνισα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοω παντα για τη χρονικη διαρκεια πιστωσης στη Revolut.

Οχι για τη διαδικασια του εμβασματος. My bad που δεν το αποσαφηνισα.

Εγώ έχω στείλει 3 φορές. Και τις τρείς πιστώθηκαν μέσα σε 2 εργάσιμες το πολύ. Την πρώτη φορά μάλιστα μπήκαν σε μιάμιση μέρα. Πχ τα έστειλα Δευτέρα βράδυ και μπήκαν Τετάρτη πρωί.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω στείλει 3 φορές. Και τις τρείς πιστώθηκαν μέσα σε 2 εργάσιμες το πολύ. Την πρώτη φορά μάλιστα μπήκαν σε μιάμιση μέρα. Πχ τα έστειλα Δευτέρα βράδυ και μπήκαν Τετάρτη πρωί.

 

Απο Πειραιώς φίλε μου? Αυτο που αναφερεις για την πρώτη φορά είναι και το νορμάλ που συμβαίνει όσον αφορά έμβασμα εξωτερικού (τουλάχιστον προς Αγγλία) μεσω web banking, δηλαδή 1 εργάσιμη μέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο πειραιως και εγω 2 φορες εστειλα και τις 2 φορες εμφανιστηκαν σε 2 μερες . Τεταρτη μεσημερι εστειλα Παρασκευη μεσημερι εμφανιστηκαν.

Σε εργάσιμες ώρες (<16:00) φανταζομαι ετσι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο Πειραιώς φίλε μου? Αυτο που αναφερεις για την πρώτη φορά είναι και το νορμάλ που συμβαίνει όσον αφορά έμβασμα εξωτερικού (τουλάχιστον προς Αγγλία) μεσω web banking, δηλαδή 1 εργάσιμη μέρα.

Ναι, από Πειραιώς. Εκτός από την πρώτη φορά που έστειλα βράδυ, τις άλλες δύο τα έστειλα πρωί πρωί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο State/Region/Province βάζεις τον Νομό.

Έβαλα Κοζάνη

Έβαλα Kozani

Έβαλα Ελλάδα/Κοζάνη/Κοζάνη

Έβαλα West Macedonia/kozani/kozani

Έβαλα GR/Kozani

 

και διάφορους άλλους συνδυασμούς. Τζίφος...!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοείς τζίφος? Δεν αποδέχεται τη διεύθυνση που του βάζεις? Σου βγάζει κάποιο μήνυμα σφάλματος? Το σίγουρο είναι πάντως ότι πρέπει να τα γράψεις με λατινικούς χαρακτήρες. Τώρα το State/Region/Province δεν σημαίνει ότι βάζεις και τα τρία. Απλώς αν είσαι από ΗΠΑ όπου έχουν states βάζεις το state σου, αν είσαι από χώρα που έχουν regions βάζεις το αντίστοιχο κλπ. Στην Ελλάδα η αντιστοιχία είναι ο Νομός που ανήκει η πόλη μας. Εγώ ας πούμε που είμαι Αθήνα στο State/Region/Province έχω βάλει Attica. Τίποτα άλλο. Λογικά εσύ πρέπει να βάλεις Kozani.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάζω Kozani και πατάω το τικ επάνω ψηλά δεξιά να συνεχίσει αλλά παραμένει σε αυτή την οθόνη. Μήπως θέλει κάποια άλλα στοιχεία πιο πριν π.χ σκανάρισμα διπλώματος οδήγησης ή αυτό πάει πιο μετά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...