Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οσοι συνδεσατε την Revolut στο paypal τη συνδεσατε σε ηδη υπαρχοντα λογαριασμο με τον οποιο εχετε συνδεδεμενη κ την ελληνικη σας καρτα ή σε καινουριο? Επισης ποια διευθυνση χρεωσης της καρτας καταχωρησατε στο Paypal? Αυτην που εχετε κ στη Revolut ή καποια αγγλικη διευθυνση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Απ οσο ξερω αν ο λογαριασμο ειναι verified δεν χρειαζεται να την κανεις και αυτην, απλως να την προσθεσεις, τιποτα αλλο. 

 

Επισης το ebay στελνει (οι πωλητες) με βαση τη διευθυνση που βλεπει στο paypal (τουλαχιστον πριν τα σπασουν και γινουν 2 ξεχωριστες εταιριες). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσοι συνδεσατε την Revolut στο paypal τη συνδεσατε σε ηδη υπαρχοντα λογαριασμο με τον οποιο εχετε συνδεδεμενη κ την ελληνικη σας καρτα ή σε καινουριο? Επισης ποια διευθυνση χρεωσης της καρτας καταχωρησατε στο Paypal? Αυτην που εχετε κ στη Revolut ή καποια αγγλικη διευθυνση?

 

Σε υπάρχοντα συνδέεται απευθείας.

Διεύθυνση έβαλα την ελληνική.

 

Η χρέωση της έγινε μέσα σε ένα δευτερόλεπτο κ φάνηκε κ το 4ψήφιο pin απευθείας!

 

Μόνο προσοχή να έχεις την κάρτα ενεργή από τις ρυθμίσεις του revolut πριν πας να την περασεις στο paypal.

Αν την έχεις blocked δε τη βλέπει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστω ολους πολυ για τις απαντησεις και τις πληροφοριες!

 

Θα δοκιμασω συντομα λοιπον να την προσθεσω στον ηδη υπαρχοντα λογαριασμο PayPal και θα επανερθω για επιβεβαιωση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το paypal όταν πήγα να κάνω προσθήκη την κάρτα μου έκανε 2 χρεώσεις 0,95€, πέρα από το 1,42€ που μου πήρε για το 4-digit pin του verification.

 

Αυτά γίνονται refund στο paypal balance? (πέρα από το 4-digit pin)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια  μια ερωτηση.... μαλλον τρεις.

 

α) από την ρεβολουτ, μπορούμε να στειλουμε τα λεφτα παλι πισω στον λογαριασμό μας καπως?

β) η φυσική κάρτα ρεβολούτ, σε ποια atm δουλεύει? ποιας τραπεζας εννοω.

γ) αν κανω συνεχή εμβάσματα.... για πολλές αγορες... δεν θα με κυνηγαει η εφορία θεωρόντας με πλούσιο ? :-D

 

ευχαριστω πολύ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

We are back in bussiness... :-D

Κατάφερα να κάνω το κινητό μου να λειτουργήσει την εφαρμογή. Πάνω που πάω να συνδέσω το paypal, μου κλειδώνει την πρόσβαση λόγω λάθος κωδικού η τράπεζα. Φτού! Αύριο πάλι θα πάρω τηλέφωνο να την ξεκλειδώσω. (τώρα είναι αργά μάλλον)

Το κινητό μου είναι τύπου HTC desire HD. Είχε android 2.3 και μετά τα χακερικά μου κόλπα, τώρα έχει 

Cyanomod 11-20150704-unofficial ace και android ver 4.4.4

Όποιος θέλει λεπτομέρειες ας το πει.

Περιμένω το πρωί να ξεκλειδώσω το ebanking και να στείλω στο φόρουμ τις εξελίξεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια  μια ερωτηση.... μαλλον τρεις.

 

α) από την ρεβολουτ, μπορούμε να στειλουμε τα λεφτα παλι πισω στον λογαριασμό μας καπως?

β) η φυσική κάρτα ρεβολούτ, σε ποια atm δουλεύει? ποιας τραπεζας εννοω.

γ) αν κανω συνεχή εμβάσματα.... για πολλές αγορες... δεν θα με κυνηγαει η εφορία θεωρόντας με πλούσιο ? :-D

 

ευχαριστω πολύ εκ των προτέρων.

 

a) Στην εφαρμογή η επιλογη withdraw

B) οποιαδήποτε, mastercard ειναι. Προσοχή μονο να αφήνεις την μετατροπη συναλλαγματος στην revolut.

c) δεν ασχολουνται με μικροποσα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

a) Στην εφαρμογή η επιλογη withdraw

B) οποιαδήποτε, mastercard ειναι. Προσοχή μονο να αφήνεις την μετατροπη συναλλαγματος στην revolut.

c) δεν ασχολουνται με μικροποσα

σε ευχαριστω παρα πολύ για τον χρονο και την απαντηση σου :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι και όσες παραγγείλατε και φυσική κάρτα σας ήρθε ακριβώς στην προβλεπόμενη ημερομηνία ή άργησε;

 

την πρωτη φορα που παρηγγειλα, ηρθε και 1-2 μερες νωριτερα απο το προβλεπομενο. Ηρθε βεβαια χωρις ονομα οποτε την ξαναπαρηγγειλα στις 1 του μηνος. Στις 2 του μηνα υποτιθεται θα ηταν Posted.... δεν ειναι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...