Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μια ερωτηση  θα ηθελα να κανω .
Στο revolut  στο menu -> my cart πανω πανω μου δειχνη την καρτα μου  ( η οποια   προφανως και οι αριθμοι που εχει  θα ειναι και αυτοι που θα κανω τις αγορες μου ) αλλα μου εχει απο κατω  3 σταδια .
το 1ο ειναι το issued που ειναι και αναμενο με ημερομηνία 28/11

Αλλα το 2ο που λεει posted  με ημερομηνία 30/11  αν και περασε η ημερομηνία ειναι σβηστό .
και το 3ο που λεει expected  στις  7/12
Κανω εγω κατι λαθος και η δευτερη επιλογη ειναι  σβησμενη ?
Συγνώμη αν εχει ξαναειπωθεί αυτο , αλλα  δεν το βρηκα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ζήτησες φυσική κάρτα; αν ναι τότε θα σου έχουν στείλει μήνυμα να τους στείλεις την ταυτότητα φωτοτυπία.

Ναι αδερφε  ζητησα  φυσικη καρτα  , αλλα δεν μου εχουνε στειλη κανενα e-mail  .

Πρεπει να ανησυχώ  που δεν πήρα ?

Επισης  προχτες εστειλα  10 ευρω δοκιμαστικα  και αν ολα πανε καλα  θα βαλω  κι'αλλα  , αλλα  θα μπορουσα τωρα που εστειλα χρηματα να  ακυρωσω την φυσικη καρτα  και να βγαλω  την αλλη , χωρις να χασω τα  10 ευρω  ?

Επισης  απο προχτες μεχρι και  πριν καμμια ωρα τα χρηματα δεν περαστικανε μεσα , οποτε μιλησα με καποιον εκπροσωπο και μου ειπε οτι απο ελλαδα τα χρηματα κανουνε περιπου 4-5 εργασιμες να μπουνε .

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ζήτησες φυσική κάρτα; αν ναι τότε θα σου έχουν στείλει μήνυμα να τους στείλεις την ταυτότητα φωτοτυπία.

Δεν απαιτείται ταυτότητα για να σου στείλουν την κάρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τίποτα δεν απαιτείται για να σου στείλουν φυσική κάρτα.

 

Theodor77 γιατί να την ακυρώσεις την κάρτα? Τα λεφτά δεν τα χάνεις πάντως, πολλοί έχουν ακυρώσει κάρτες και δεν υπήρξε πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερωτηση  θα ηθελα να κανω .

Στο revolut  στο menu -> my cart πανω πανω μου δειχνη την καρτα μου  ( η οποια   προφανως και οι αριθμοι που εχει  θα ειναι και αυτοι που θα κανω τις αγορες μου ) αλλα μου εχει απο κατω  3 σταδια .

το 1ο ειναι το issued που ειναι και αναμενο με ημερομηνία 28/11

Αλλα το 2ο που λεει posted  με ημερομηνία 30/11  αν και περασε η ημερομηνία ειναι σβηστό .

και το 3ο που λεει expected  στις  7/12

Κανω εγω κατι λαθος και η δευτερη επιλογη ειναι  σβησμενη ?

Συγνώμη αν εχει ξαναειπωθεί αυτο , αλλα  δεν το βρηκα .

 

 

και σε μενα ειναι δευτερη μερα καθυστερησης... θα επρεπε να ειχε γινει Posted. Παντως οχι, δεν ζητανε τιποτα.... η τουλαχιστον δε με ζητησαν κατι για την πρωτη καρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως να τα μπερδεύω με το verify.

 

Τεσπα. Μπορεί Ο φίλος να επικοινωνήσει (ακόμα και τώρα μόλις) με το support chat που είναι μέχρι τις 12 ώρα Ελλάδος. Απαντάνε αμέσως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση.Το ππ βλέπει την καρτα σε λίρες.Το ππ είναι ευρώ και η αγορά σε δολλάρια.Τι να κάνω για να αποφυγω τις μετατροπές από το ππ ?Ζητάει από την κάρτα λίρες τις κάνει ευρώ για να πληρώσει σε δολλάρια.Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν η αγορά είναι σε δολλάρια, θα βάλεις να χρεώσει την κάρτα σε δολάρια.

 

Από εκεί και μετά την μετατροπή του συναλλάγματος και την ακριβή σου χρέωση την αναλαμβάνει η τράπεζα (Revolut).

 

 

Εμένα πάντως, έχω κάνει verify την κάρτα από χθες και δεν με αφήσει να πληρώσω με την κάρτα στο PayPal, ενώ στις κάρτες μου είναι περασμένη κανονικά και primary μάλιστα. Δεν μου τη δείχνει σαν επιλογή καν. Μόνο τις ελληνικές βγάζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση.Το ππ βλέπει την καρτα σε λίρες.Το ππ είναι ευρώ και η αγορά σε δολλάρια.Τι να κάνω για να αποφυγω τις μετατροπές από το ππ ?Ζητάει από την κάρτα λίρες τις κάνει ευρώ για να πληρώσει σε δολλάρια.Ευχαριστώ.

 

Πας Profile --> My Money --> My PreApproved Payments (update) --> Set Available Funding sources --> Conversion Options στην κάρτα που θες --> Bill me in the currency listed on the seller's invoice 

 

Submit και Save... τελειωσες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Παιδια δεν καταλαβα τελικα τα 7€ τα παιρνεις η δεν τα παιρνεις αν πατησεις MSE ως promo code?

2) Για να συγχρωνισουμε λογαριασμους Revolut Paypal χρειαζεται φυσικη καρτα η σου δινει ψηφιακη? Επισης για να κανεις αγορα μεσω Paypal πρεπει να συγχρωνισεις την Revolut?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν η αγορά είναι σε δολλάρια, θα βάλεις να χρεώσει την κάρτα σε δολάρια.

 

Από εκεί και μετά την μετατροπή του συναλλάγματος και την ακριβή σου χρέωση την αναλαμβάνει η τράπεζα (Revolut).

 

 

Εμένα πάντως, έχω κάνει verify την κάρτα από χθες και δεν με αφήσει να πληρώσω με την κάρτα στο PayPal, ενώ στις κάρτες μου είναι περασμένη κανονικά και primary μάλιστα. Δεν μου τη δείχνει σαν επιλογή καν. Μόνο τις ελληνικές βγάζει.

 

 

Πας Profile --> My Money --> My PreApproved Payments (update) --> Set Available Funding sources --> Conversion Options στην κάρτα που θες --> Bill me in the currency listed on the seller's invoice 

 

Submit και Save... τελειωσες.

 

Σας ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια. Ανεξάρτητα που το balance του ππ είναι σε ευρώ η αγορά σε δολάρια θα γίνεται με χρέωση της κάρτας σε δολάρια? Σωστά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...