Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εμβασμα που εκτελέστηκε την Τρίτη 1/12 από alpha bank, σήμερα εμφανίστηκε στο revolut. Επιτέλους θα κάνω τις αγορές μου Χιχιχ.

 

Περιμένω να δω τώρα το εμβασμα από την Πειραιώς που έστειλα χθες και θα εκτελεστεί σήμερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τους έχω στείλει από την προηγούμενη πέμπτη. Έχω αρχίσει να ανησυχώ!!!!

 

Αποστολή από το A0001 με τη χρήση Insomnia App

 

τετάρτη έστειλες το έμβασμα, την πέμπτη έφυγαν από τον λογαριασμό σου (το επιβεβαίωσες από το winbank σου?).

την ίδια μέρα σε λιγότερο από 24ωρες τους στέλνεις screenshot για χρήματα που θέλουν 2-3 ημέρες να πιστωθούν.

 

τσέκαρε από το winbank αν έφυγαν τα χρήματα και στείλτους screenshot σήμερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα ,μπραβο για τον εξαιρετικο οδηγο!απο σημερα περασα και εγω στην revolut εποχη.

μεσω alpha web banking εστειλα το εμβασμα την Δευτερα ,το βραδυ της ιδιας μερας εκτελεστηκε η εντολη,και σημερα Πεμπτη 12 το μεσημερι περιπου τα λεφτα μπηκαν στην resolut.εκανα μπαμ μπαμ confirm κτλ και εκανα ηδη 2-3 μικροαγοαρες απο bangood,ebay και gearbest.ευγε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δύο απορίες έχω:

 

Τα χρήματα από refund του paypal επιστρέφουν κανονικά στην κάρτα ?

 

Έχει προσπαθήσει  κανείς να κάνει ανάληψη από εταιρία στοιχημάτων? τα χρήματα πάνε κανονικά στην κάρτα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλό είναι να δώσεις τα πραγματικά στοιχεία σου όμως.

Το λέει και στον οδηγό στα πρώτα ποστς, χρειάζονται την ταυτότητα σου για να βγάλεις φυσική κάρτα και στην τελική, με λεφτά παίζεις, όχι με στραγάλια.

Εννοείται δίνουμε πραγματικά στοιχεία αλλά αυτά που απαιτούνται είναι μόνο ονοματεπώνυμο και διεύθυνση που έτσι κι αλλιώς τα δίνουμε στα διάφορα κινεζομάγαζα για εγγραφή. Δεν απαιτείται στη revolut ούτε ταυτότητες ούτε άλλα στοιχεία προσωπικά. Και για την φυσική κάρτα που λες, πάλι ΔΕΝ απαιτείται ταυτότητα. Ταυτότητα σου ζητάνε μόνο αν ξεπεράσεις ετησίως τα 1500 ευρώ σε κινήσεις στο λογαριασμό σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις ολοκληρωσα τις αγορες μου.....(κατι ξερουν οι γυναικες που θελουν να πηγαινουν για ψωνια συνεχεια)....ουτε μια φορα δεν αντιμετωπισα προβλημα, μενει να φανει τωρα τι ποσο κραταει για τη μετατροπη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα. 25/11/2015 έστειλα 200€ μέσο winbank Πειραιώς και μέχρι σήμερα δεν έχουν πιστωθεί τα χρήματα στην κάρτα. Το έμβασμα έχει εκτελεστεί κανονικά από την τράπεζα Πειραιώς όπως μου είπαν όταν επικοινώνησα μαζί τους. Από την Revolut όταν τους έστειλα μύνημα με τα στοιχεία της συναλλαγής μου είπαν ότι δεν φαίνονται τα χρήματα στον λογαριασμό τους. Αφού το επιβεβαίωσα ότι τα χρήματα στάλθηκαν και τους ξανά έστειλα μύνημα ότι τα χρήματα έχουνε πάει, δεν έχω πάρει απάντηση και φυσικά τα χρήματα δεν έχουν πιστωθεί ακόμη. Έχω διαβάσει όλα τα νήματα και από ότι έχω δει δεν έχει συμβεί κάτι αντίστοιχο σε κάποιον. Τί μπορώ να κάνω για να βρώ επιτέλους μια λύση στο πρόβλημα μου; Ευχαριστώ πολύ.

 

Παρόμοιο πρόβλημα έχω και εγώ, Δευτέρα 23/11 εκτελέστηκε το έμβασμα από Πειραιώς. Η Τράπεζα επιβεβαιώνει ότι έχει εκτελεστεί χωρίς κάποια αναφορά λάθους. Έτσι επικοινώνησα με Revolut support την Παρασκευή 27/11 και μέχρι χθες τα χρήματα "αγνοούνται". Τους είχα στείλει φυσικά την απόδειξη του εμβάσματος με mail.

 

Από τότε κάθε μέρα μου έλεγαν ότι το κοιτάζουν, χωρίς να γίνεται κάτι. Χθες, αργά το βράδυ μου απάντησαν ότι o Gus βρήκε την συναλλαγή και μέχρι σήμερα θα είχαν μεταφερθεί. Ακόμα βέβαια δεν έχει γίνει κάτι, περιμένω κάνοντας πολύ υπομονή και αρκετό chat μαζί τους!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για οποιον θελει να κανεις αρκετες αγορες απο την καρτα να ξερει οτι θα πρεπει να την κανει Link...(εμενα μου το εβγαλε αυτοματα μετα απο μια προσπαθεια για αγορα)...την εκανα link και κομπλε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλησπέρα,

να πω και εγώ ένα μπράβο στην Μαρία για τον καταπληκτικό οδηγό γιατί με βοήθησε και εμένα. Μόλις έκανα το έμβασμα με μικρο ποσό για να σιγουρευτώ ότι τα όλα καλά μέσω εθνικής. Σας επισυνάπτω στοιχεία από ibank φυσικά με σβησμένα τα προσωπικά μου. Εμένα μου γράφει valeur για 7/12 οπότε και τότε λογικά θα μου πιστωθούν στο revolut; Έτσι υπέθεσα!

 

revolut_copy.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλησπέρα,

να πω και εγώ ένα μπράβο στην Μαρία για τον καταπληκτικό οδηγό γιατί με βοήθησε και εμένα. Μόλις έκανα το έμβασμα με μικρο ποσό για να σιγουρευτώ ότι τα όλα καλά μέσω εθνικής. Σας επισυνάπτω στοιχεία από ibank φυσικά με σβησμένα τα προσωπικά μου. Εμένα μου γράφει valeur για 7/12 οπότε και τότε λογικά θα μου πιστωθούν στο revolut; Έτσι υπέθεσα!

 

revolut_copy.jpg

Πότε το έκανες το έμβασμα? Αν το έκανες σήμερα μετά τις 16:00 Πας για Τρίτη μάλλον. Αν το έκανες πριν μάλλον Δευτέρα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το γράφει στο τέλος από την εικόνα, το έκανα στις 17.38 οπότε για Τρίτη βλέπω, καλά δεν πειράζει.

Επιβεβαίωση, επειδή στο paypal έχω ήδη verified κάρτα και λογαριασμό της τραπέζης μου, δεν χρειάζεται διάβασα προηγούμενα ποστ να κάνω και αυτήν (revolut) verified, σωστά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείται δίνουμε πραγματικά στοιχεία αλλά αυτά που απαιτούνται είναι μόνο ονοματεπώνυμο και διεύθυνση που έτσι κι αλλιώς τα δίνουμε στα διάφορα κινεζομάγαζα για εγγραφή. Δεν απαιτείται στη revolut ούτε ταυτότητες ούτε άλλα στοιχεία προσωπικά. Και για την φυσική κάρτα που λες, πάλι ΔΕΝ απαιτείται ταυτότητα. Ταυτότητα σου ζητάνε μόνο αν ξεπεράσεις ετησίως τα 1500 ευρώ σε κινήσεις στο λογαριασμό σου.

 

Ok, μάλλον παρεξήγησα όταν είπες για προσωπικά στοιχεία ότι δεν εννοούσες όνομα και διεύθυνση αλλά διεύθυνση εργασίας, ΑΦΜ και ΑΜΚΑ

:P

 

 

 

Για οποιον θελει να κανεις αρκετες αγορες απο την καρτα να ξερει οτι θα πρεπει να την κανει Link...(εμενα μου το εβγαλε αυτοματα μετα απο μια προσπαθεια για αγορα)...την εκανα link και κομπλε.

 

Τι εννοείς λινκ;

:ph34r:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...