Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επιχείρησα να κανω top up με Mastercard Εθνικής και εφαγα άκυρο. Γνωρίζει κανείς γιατί;

Αν δεις και στον οδηγό ή σε άλλα σημεία στο forum, δεν παίζει top up από κάρτα λόγω CC.

Μόνο με bank transfer

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μπορει καποιος να με βοηθησει για να κανω verify ?

Επιλεγω ταυτοτητα ....μετα ανοιγει ενα πλαισιο με κοκκινες γραμμες,στο πλαισιο βαζω την ταυτοτητα οι γραμμες γινονται μπλε και οι γωνιες πρασινες και η καμερα κανει focus.Εμεινα 2 λεπτα σε αυτη τη σταση αλλα δεν προχωρησε,δεν μου ειπε να βαλω την πισω οψη της ταυτοτητας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιχείρησα να κανω top up με Mastercard Εθνικής και εφαγα άκυρο. Γνωρίζει κανείς γιατί;

 

Αν ειναι πιστωτικη, το λεει πως δεν υποστηριζονται επειδη θα φας στο κεφαλι fees....

 

Αν ειναι χρεωστική, τοτε μαλλον σε φαγανε τα capital control.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενημέρωση για μεταφορά 200Ε από Πειραιώς:

 

- 2/12 μετά τις 16:00 το έμβασμα (Εκτέλεση στις 3/12, Ημερομηνία Αξίας 4/12)

-4/12 το απόγευμα εμφανίστηκαν στη Revolut

:-D

 

Επίσης για όσους έχουν iOS στο 1ο άνοιγμα του app να κάνουν accept να δέχονται τα push notifications.

Σκέφτομαι τώρα να παραγγείλω και την κάρτα αφού είναι free.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καποιος που εχει κανει αναληψη?

 

Διάβασε προς τα πίσω τις σελίδες, θα βρεις αρκετές αναφορές από ανάληψη από ΑΤΜ. Ισχύει ακριβώς αυτό που σου απάντησε ο Accountant: Δεν έχει χρέωση από ΑΤΜ (ούτε ΔΙΑΣ ούτε τίποτα) αρκεί να μην βάλεις να κάνει η τράπεζα μετατροπή. Ένας που έβαλε την τράπεζα του κράτησε προμήθεια 20 ευρώ ή κάπου τόσο. Γύρνα τις σελίδες πίσω θα βρεις αναλυτικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενημέρωση για μεταφορά 200Ε από Πειραιώς:

 

- 2/12 μετά τις 16:00 το έμβασμα (Εκτέλεση στις 3/12, Ημερομηνία Αξίας 4/12)

-4/12 το απόγευμα εμφανίστηκαν στη Revolut

:-D

 

Επίσης για όσους έχουν iOS στο 1ο άνοιγμα του app να κάνουν accept να δέχονται τα push notifications.

Σκέφτομαι τώρα να παραγγείλω και την κάρτα αφού είναι free.

Ξέχασα να σημειώσω ότι μπήκαν και οι 5λιρες με το promo code MSE.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tελικά να αναφέρω και εγώ ότι με την Εθνική χθες στις 17.30 η ώρα έκανα το έμβασμα και μετά αφού μίλησα με support της revolut μου είπαν και αυτοί ότι θα φανεί στις 7/12. Μπήκα πριν λίγο και είδα ότι πριν 50 λεπτά μου έβαλαν τα λεφτά! Δηλαδή ουσιαστικά μια εργάσιμη μέρα. Και βέβαια χάρηκα!

 

Ενώ δεν έχω κάνει link και verified μόλις την έβαλα μου πήρε το paypal 1 δολάριο.

Kαι μετά που έκανα verified πήρε και ένα 1,39 ευρώ. Σύνολο σε ευρώ μου πήρε 2.36€

Ξέρω ότι το 1,39 θα μου το στείλει πίσω μέσα σε ένα 24ωρο το ίδιο θα συμβεί και για το υπόλοιπο ποσό που μου το πήρε μόλις έκανα add την κάρτα της revolut;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διάβασε προς τα πίσω τις σελίδες, θα βρεις αρκετές αναφορές από ανάληψη από ΑΤΜ. Ισχύει ακριβώς αυτό που σου απάντησε ο Accountant: Δεν έχει χρέωση από ΑΤΜ (ούτε ΔΙΑΣ ούτε τίποτα) αρκεί να μην βάλεις να κάνει η τράπεζα μετατροπή. Ένας που έβαλε την τράπεζα του κράτησε προμήθεια 20 ευρώ ή κάπου τόσο. Γύρνα τις σελίδες πίσω θα βρεις αναλυτικά.

ειλικρινα δεν μπορω να το βρω το post....... αληθεια εχει το atm επιλογη να κανει τη μετατροπη η τραπεζα?

edit ok βρηκα την απαντηση αρα αν με ρωτησει να κανει τη μετατροπη λεω οχι

2 ερωτησεις που δε βρηκα απαντηση...

1) τα χρηματα τα εχωσε δολλαρια..... δε θα αναγκαστει να κανει μετατροπη το ατμ για να παρω ευρω?

2) επιλεγω ταμιευτηριου ή τρεχουμενο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειλικρινα δεν μπορω να το βρω το post....... αληθεια εχει το atm επιλογη να κανει τη μετατροπη η τραπεζα?

 

για παράδειγμα:

 

 

Έκανα δοκιμαστικά μια ανάληψη από ΑΤΜ της Πειραιώς. Διάλεξα ανάληψη από τρεχούνενο λογαριασμό. Με ρώτησε αν θέλω να κάνει την μετατροπή σε £ (μάλλον τον λογαριασμό τον βλέπει σαν £ - αν και έχω μόνο €) και επέλεξα όχι. Αφαιρέθηκαν μόνο τα 20€ χωρίς κάποια έξτρα χρέωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον, εχει σημειωθει  grand flop με τις φυσικές κάρτες.... μεγάλα delays. Το δικο μου απο 9 Δεκεμβρη πήγε 1 Ιανουαριου... δεν εχει γινει καν ποστεντ. Στον Evo481 τον ειχε posted την κάρτα του, αλλα την πήγε παράδοση 28 Δεκέμβρη. Καποια μαλακια εχει παιχτεί. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το βρηκα τελικα... το γραφω και απο πανω.... και εκανα και 2 ερωτησεις που δε βρηκα την απαντηση...

 

ρε συ, 

απαντιούνται και οι δύο ερωτήσεις σου στο ίδιο κουότ:

τρεχούμενο και μην σε απασχολεί σε τι νόμισμα έχεις τα λεφτά, εσύ πάτα όχι στην μετατροπή του ατμ

:)

 

Έκανα δοκιμαστικά μια ανάληψη από ΑΤΜ της Πειραιώς. Διάλεξα ανάληψη από τρεχούνενο λογαριασμό. Με ρώτησε αν θέλω να κάνει την μετατροπή σε £ (μάλλον τον λογαριασμό τον βλέπει σαν £ - αν και έχω μόνο €) και επέλεξα όχι. Αφαιρέθηκαν μόνο τα 20€ χωρίς κάποια έξτρα χρέωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον, εχει σημειωθει  grand flop με τις φυσικές κάρτες.... μεγάλα delays. Το δικο μου απο 9 Δεκεμβρη πήγε 1 Ιανουαριου... δεν εχει γινει καν ποστεντ. Στον Evo481 τον ειχε posted την κάρτα του, αλλα την πήγε παράδοση 28 Δεκέμβρη. Καποια μαλακια εχει παιχτεί. 

 

Και εμένα μόλις άλλαξε και πήγε σε 29 Δεκεμβρίου ότι θα έρθει ενώ πριν ήταν στις 5 (που δεν θα έρθει τελικά!).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...