Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

47 λεπτά πριν, vasilk είπε

Σε αυτό δεν έδωσα βάση να σου πω την αλήθεια γιατί € είχα στο Paypal και € ήρθαν στη Revolut.

Αν είχα δολάρια (ή λίρες) το paypal θα έκανε υποχρεωτικά μετατροπή σε € πριν τα στείλει; Και γιατί σε € και όχι σε λίρες πχ αφού η Revolut είναι με Βρετανικά IBAN; Έχει σχέση με την έδρα μου;

To paypal θα τα μετετρεπε σε ευρω γιατί είσαι απο Ελλάδα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

10 λεπτά πριν, spartak1 είπε

To paypal θα τα μετετρεπε σε ευρω γιατί είσαι απο Ελλάδα

Λίγο πιο συγκεκριμένα: To paypal θα τα μετετρεπε σε ευρω γιατί ο λογαριασμός που διατηρείς εκεί είναι σε ευρώ (επειδή είσαι απο Ελλάδα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, donkoutras είπε

πως συνδεω την revolut με το paypal ? δεν παιρνει το iban του account στο paypal

Στην αρχή ούτε σε εμένα το έπαιρνε. Μετά, κάποια στιγμή πριν 1 εβδομάδα το δέχτηκε κανονικά. Έκανα και μεταφορά Paypal -> Revolut και έγινε και αυτό κανονικά.

Οπότε δοκίμασε ξανά μέχρι να το δεχτεί. Δοκίμασε και από κανένα άλλο υπολογιστή ή άλλο browser.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, donkoutras είπε

πως συνδεω την revolut με το paypal ? δεν παιρνει το iban του account στο paypal

Κάνε και καμιά προσπάθεια από το κινητό, διάβασα ότι σε πολλούς μπήκε κατευθείαν μέσα από το app της paypal.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, donkoutras είπε

πως συνδεω την revolut με το paypal ? δεν παιρνει το iban του account στο paypal

Ο λογος που θέλεις να συνδέσεις ιβαν στο ππ ποιος ειναι;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

αυτό μου ζηταει το paypal όταν παω να βαλω καρτα η λογαριασμο

θελω όταν γινεται η αγορα μεσω paypal για τους λογους που υπαρχει το pay

Επεξ/σία από donkoutras
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ναι εγω απο 8/12 που έγινε η αίτηση και αποστολή μετά απο 2-3 μέρες τελικά παρέλαβα περίπου στις 18 Ιανουαρίου.

40 μέρες μετά.

Τους έστειλα μήνυμα (revolut) μπας και έχουν tracking αλλα μου είπαν οτι δεν υπάρχει και να την ακυρώσω γιατί μάλλον χάθηκε.

Με το μπάχαλο που επικρατεί στα ΕΛΤΑ το κατάλαβα οτι δεν χάθηκε και περίμενα.

Αγορές σαν φυσική κάρτα δεν μπορούν να κάνουν αν στην κλέψουν γιατί την πρώτη φορά θέλει πιν.

Επεξ/σία από spamo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εχουμε λεφτα στη revolut και σε ευρω, και σε δολαρια, αν κανουμε μια αγορα σε  δολαρια, πως επιλέγουμε να πληρωθει απο το υπολοιπο σε δολαρια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, VasKag είπε

Αν εχουμε λεφτα στη revolut και σε ευρω, και σε δολαρια, αν κανουμε μια αγορα σε  δολαρια, πως επιλέγουμε να πληρωθει απο το υπολοιπο σε δολαρια?

 

9 λεπτά πριν, VasKag είπε

Αν εχουμε λεφτα στη revolut και σε ευρω, και σε δολαρια, αν κανουμε μια αγορα σε  δολαρια, πως επιλέγουμε να πληρωθει απο το υπολοιπο σε δολαρια?

Δε χρειάζεται να κάνεις κάτι. Τα τραβα αυτοματα απο τα δολάρια (αρκει να φτάνει το υπόλοιπο)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, VasKag είπε

Αν εχουμε λεφτα στη revolut και σε ευρω, και σε δολαρια, αν κανουμε μια αγορα σε  δολαρια, πως επιλέγουμε να πληρωθει απο το υπολοιπο σε δολαρια?

Τί λόγο έχεις να σε ενδιαφέρει κάτι τέτοιο? Οποιαδήποτε στιγμή μετατρέπεις δωρεάν από το ένα νόμισμα στο άλλο.

Επεξ/σία από turbat0s
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, greekn1c είπε

Εχει παραλάβει κανείς την VISA με καθυστέρηση?

Και εγω την παρέλαβα με καθυστεριση.Δεν θυμάμαι ακριβώς ημερομηνίες.Ειχα ρωτήσει στο live chat για Tracking Number και δεν ηξεραν ενω η καρτα ειχε κανονικά Tracking Number απο Roual Mail...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω λογικα παραλαμβανω αυριο, ειδα οτι εφτασε στο ταχυδρομειο της περιοχης μου απο το απογευμα της Παρασκευης. Σημερα δεν ειχα ταχυδρομο, λογικα αυριο θα ερθει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 26/1/2018 στις 12:37 ΜΜ, vasilk είπε

Εδώ και λίγο καιρό ΝΑΙ. Δέχεται πια το IBAN της Revolut το PayPal και μπορείς να μεταφέρεις λεφτά.

Έστειλα από PayPal πριν λίγες μέρες και σε 2 μέρες τα είδα τα λεφτά στην Revolut.

Άντε επιτέλους το έκαναν και αυτό! Βάζουμε τα στοιχεία λογαριασμού  της revolut που βγάζει local ή swift?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...