Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, theseus είπε

μια βοηθεια..παρηγγειλα τελικα φυσικη καρτα,δημιουργησα Pin κτλ, αλλα βλεπω οτι εχει διαφορετικο αριθμο απο την virtual που εχω απο οταν δημιουργησα λογαριασμο στη revolut.ειναι φυσιολογικο αυτο;ειχα την εντυπωση οτι θα εχει τον ιδιο αριθμο

H virtual δεν έχει pin.

Άλλο ο τετραψήφιος κωδικός του Log-in της εφαρμογής και άλλο το pin της φυσικής κάρτας. 

Η κάρτα που βλέπεις στο Account σου στην εφαρμογή θα έχει τα ίδια στοιχεία με αυτή που θα σου έρθει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, Billator είπε

H virtual δεν έχει pin.

Άλλο ο τετραψήφιος κωδικός του Log-in της εφαρμογής και άλλο το pin της φυσικής κάρτας. 

Η κάρτα που βλέπεις στο Account σου στην εφαρμογή θα έχει τα ίδια στοιχεία με αυτή που θα σου έρθει.

εκανα παραγγελια απο το add card αλλα μου εμφανιζει αλλο αριθμο καρτας απο την virtual που ειχα στην εφαρμογη 

 

 

Επεξ/σία από theseus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Billator είπε

Σβήσε της φωτό καλύτερα,

Απλά έκδωσες και virtual και physical card. Δεν ήταν απαραίτητο αυτό.

ναι ομως πως θα επαιρνα φυσικη καρτα αλλιως?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, theseus είπε

ναι ομως πως θα επαιρνα φυσικη καρτα αλλιως?

Το καλοκαίρι που έκανα δεύτερη φορά revolut η κάρτα που είχε ενεργοποιηθεί στο app μέσα ήταν και αυτή που στάλθηκε. Δεν χρειάστηκε να πατήσω κάποια virtual card. Δεν νομίζω να άλλαξε κάτι μέχρι σήμερα.

Υπήρχε ξεκάθαρη επιλογή για την αποστολή της κάρτας χωρίς την δημιουργία virtual. Λογικά εσύ τώρα χρεώθηκες και την έκδοση της virtual και θα χρεωθείς και  για την αποστολή της φυσική κάρτας.

Επεξ/σία από Billator
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
25 λεπτά πριν, Billator είπε

Το καλοκαίρι που έκανα δεύτερη φορά revolut η κάρτα που είχε ενεργοποιηθεί στο app μέσα ήταν και αυτή που στάλθηκε. Δεν χρειάστηκε να πατήσω κάποια virtual card. Δεν νομίζω να άλλαξε κάτι μέχρι σήμερα.

Υπήρχε ξεκάθαρη επιλογή για την αποστολή της κάρτας χωρίς την δημιουργία virtual. Λογικά εσύ τώρα χρεώθηκες και την έκδοση της virtual και θα χρεωθείς και  για την αποστολή της φυσική κάρτας.

δεν εκανα δευτερη virtual καρτα..ειχα την καρτα κατα τη δημιουργια του λογαριασμου..σε ερωτηση στο support πριν μερες μου ειπανε πηγαινε σε αυτην την επιλογη και ζητα καρτα με το αναλογο κοστος..δεν περιμενα οτι θα μου δειξει καρτα με αλλον αριθμο...χρεωθηκα μονο 12 ευρω για την καρτα και την αποστολη της..

τωρα θυμηθηκα τι εκανα..κατα τη δημιουργια λογαριασμου επελεξα κατευθειαν virtual...οποτε εχει δικο ο συμφορουμιτης Billator και τωρα εχω δυο καρτες διαφορετικες και μαλλον θα καταργησω τη virtual.sorry αν εκαψα τα πηνια σας με αυτα που εγραψα αλλα και αυτα τα μπετονια απο το support, οταν ρωτησα αν η φυσικη καρτα θα εχει το ιδιο νουμερο με την virtual απαντησαν ναι..τελοσπαντων ευχαριστω και παλι για τις απαντησεις

Επεξ/σία από theseus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, theseus είπε

αν η φυσικη καρτα θα εχει το ιδιο νουμερο με την virtual

Εχω την υποψια οτι χαθηκατε καπου στη μεταφραση. Θεωρω οτι νομιζαν οτι ρωτουσες αν η φυσικη καρτα θα εχει ιδιο αριθμο με την ΕΙΚΟΝΑ της (αρα ψευτικη, εικονικη ας πουμε) που βλεπουμε μεσα στην εφαρμογη. Αυτο φυσικα δεν τους δικαιολογει, στοκοι παραμενουν. Επρεπε να το διευκρινισουν (αν καταλαβαν αυτο) εφοσον τους εγραψες την λεξη "virtual". Just my 2c.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, jonkyr είπε

Εχω την υποψια οτι χαθηκατε καπου στη μεταφραση. Θεωρω οτι νομιζαν οτι ρωτουσες αν η φυσικη καρτα θα εχει ιδιο αριθμο με την ΕΙΚΟΝΑ της (αρα ψευτικη, εικονικη ας πουμε) που βλεπουμε μεσα στην εφαρμογη. Αυτο φυσικα δεν τους δικαιολογει, στοκοι παραμενουν. Επρεπε να το διευκρινισουν (αν καταλαβαν αυτο) εφοσον τους εγραψες την λεξη "virtual". Just my 2c.

ημουν αναλυτικος κατα τη συζητηση μαζι τους και ερωτησεις συνοδευομενες απο screenshot ( virtual καρτας κτλ)..μου φανηκε καπως το support με τις οδηγιες τους για αυτο αλλωστε ανεβασα και ερωτηση εδω πριν κανα δυο μερες...δεν πειραζει οτι εγινε εγινε...ανουσιο εξοδο μεν λυση απο insomnia δε:lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παιδια.επειδη εχω πολυ καιρο να στηλω εμβασμα και πλεον με το προσωπικο τι κανουμε?εχω βαλει το iban το προσωπικο στο ονομα δικαιουχου εχω βαλει το ονομα μου σωστα?οπως το δειχνει στο app της revolut πληροφοριες δικαιουχου εκει βαζουμε κατι?στο sepa?αυτα ξερω οτι ρωτανε συνεχεια και μπορει να εχουν απαντηθει οι ερωτησεις αυτες οποιος θελει απανταει πηγα στο ποστ 733 νομιζω αλλα δεν το πολυκαταλαβα.ευχαριστω οποιος απαντησει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο εθνική που στέλνω εγω επιλέγω έμβασμα σε ξένη τράπεζα και βάζω το iban που είναι GBXX REVO XXXXX...XXXXX (εννοείται οτι έχεις προσωπικό iban δικό σου)

Και μετά οπού εχει κενό βάζω το όνομα και επίθετο.

Και έξοδα απο κοινού και μου κρατάει 1€ η εθνική.

 

Ποτε θα ξεκλειδώσουν τα cryptocurrencies για αυτους που δεν ειναι premium?

Ξερει κανεις κατι?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 ώρες πριν, spamo είπε

Απο εθνική που στέλνω εγω επιλέγω έμβασμα σε ξένη τράπεζα και βάζω το iban που είναι GBXX REVO XXXXX...XXXXX (εννοείται οτι έχεις προσωπικό iban δικό σου)

Και μετά οπού εχει κενό βάζω το όνομα και επίθετο.

Και έξοδα απο κοινού και μου κρατάει 1€ η εθνική.

Ποτε θα ξεκλειδώσουν τα cryptocurrencies για αυτους που δεν ειναι premium?

Ξερει κανεις κατι?

Μπορείς αν έχεις την καλοσύνη να εξηγήσεις σε δύο τρεις γραμμές τι ακριβώς είναι αυτά; Προσπάθησα να διαβάσω λίγο, αλλά δεν κατάλαβα ποιά είναι η ουσιαστική χρησιμότητά τους. 

Επεξ/σία από MauroPaltoudias
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα! εχω μια φυσικη και virtual αλλα ειχα πανω απο ενα χρονο να τις χρησιμοποιησω. τωρα εβαλα το app σε αλλο κινητο και ζητουσε επιβεβαιωση. την εκανα με το ροζ διπλωμα και δεν το δεχτηκε. τωρα δεν με αφηνει να ξαναπροσπαθησω και ζηταει καποια visa μου! ποσο ασφαλες ειναι αυτο? η φυσικη καρτα θα δουλευει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Spirosninja είπε

Καλησπερα! εχω μια φυσικη και virtual αλλα ειχα πανω απο ενα χρονο να τις χρησιμοποιησω. τωρα εβαλα το app σε αλλο κινητο και ζητουσε επιβεβαιωση. την εκανα με το ροζ διπλωμα και δεν το δεχτηκε. τωρα δεν με αφηνει να ξαναπροσπαθησω και ζηταει καποια visa μου! ποσο ασφαλες ειναι αυτο? η φυσικη καρτα θα δουλευει?

Ταυτοποίησησ στοιχείων είχες κάνει πριν; Αν όχι πρέπει τώρα να κάνεις αλλιώς δε θα λειτουργεί η κάρτα σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Spirosninja είπε

Καλησπερα! εχω μια φυσικη και virtual αλλα ειχα πανω απο ενα χρονο να τις χρησιμοποιησω. τωρα εβαλα το app σε αλλο κινητο και ζητουσε επιβεβαιωση. την εκανα με το ροζ διπλωμα και δεν το δεχτηκε. τωρα δεν με αφηνει να ξαναπροσπαθησω και ζηταει καποια visa μου! ποσο ασφαλες ειναι αυτο? η φυσικη καρτα θα δουλευει?

Μήπως μπορείς να μας δείξεις screenshot γιατί εμένα προσωπικά με μπέρδεψες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...