Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καταρχάς να δωσω τα συγχαρητηρια μου στην Mary για τον καταπληκτικο της οδηγο. Εγω λοιπον, εστειλα εμβασμα 200 ευρω την Δευτερα το πρωι, Τεταρτη πρωι τα λεφτα ειχαν περαστει στην Revolut. Την συνεδεσα με το paypal, εκανα κ γυρω στις 25 παραγγελιες απο Aliexpress, ολα κομπλε! Το μονο παραπονο μου ειναι οτι ακομη δεν εχει ερθει η φυσικη μου καρτα. Κανονικα μολις την παρηγγειλα ελεγε οτι θα φτασει σε μενα στις 2 Δεκεμβριου, δεν ηρθε ομως. Μετα σε καποια φαση μου εβγαζε για μερεικες ωρες μονο, οτι θα φτασει 31(!!!) Δεκεμβριου, αλλα μετα δεν δειχνει παλι τπτ, η μπαρα δλδ εχει εξαφανιστει απο κατω. Τι λετε? Να τους στειλω μνμ να δω τι γινεται??

Και εμένα έλεγε αναμενόμενη παραλαβή 2/12 αλλα παρέλαβα προχτές Θεσσαλονίκη. Έκανε το ίδιο η εφαρμογή αλλά μάλλον είναι bug. Αργεί η κάρτα γιατί τα ταχυδρομεία έχουν πολλή δουλειά λόγω ημερών. Δεν είναι συστημένος ο φάκελος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Και εμένα έλεγε αναμενόμενη παραλαβή 2/12 αλλα παρέλαβα προχτές Θεσσαλονίκη. Έκανε το ίδιο η εφαρμογή αλλά μάλλον είναι bug. Αργεί η κάρτα γιατί τα ταχυδρομεία έχουν πολλή δουλειά λόγω ημερών. Δεν είναι συστημένος ο φάκελος.

Mια από τα ίδια και σε μένα .. Ήταν να παραλάβω πρώτη του μηνός και παρέλαβα χθες 9 του μηνός τη φυσική κάρτα ..Κανονικά όλα τα στοιχεία μου κτλ ...Απλά να έχετε λίγο υπομονή αυτές τις μέρες ... Μην πανικοβάλεστε :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα,χαζη και γρηγορη ερωτηση

 

Μολις περασα την καρτα μου στο paypal. μου πηρε 1 ευρο...το οποιο λογικα θα γινει refund σε 2-3 μερες...

 

Τωρα εγω μπορω να κανω παραγγελια μεσω paypal η θα πρεπει να περιμενω να γινει refund για το verification?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνε και verify και θα σου πάρει άλλο 1,50 περίπου. Το 1 ευρώ θα το πάρεις πίσω σε 10-15 μέρες, το 1,50 σε 1-2 μέρες. Αγορές μπορείς να κάνεις χωρίς να περιμένεις το refund.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σόρρυ, confirm ήθελα να πω, όχι verify. Δες αυτό:

http://pics.ebaystatic.com/aw/pics/my/paypalverified/scrVerifyV2_01A.gif

Απ' ό,τι κατάλαβα το έκανες μάλλον και σου κράτησε το 1,30. Κοίτα τώρα στην εφαρμογή ρεβολούτ θα σου έχει την χρέωση και θα σου γράφει και τον 4ψήφιο κωδικό σε μορφή Pp*ΧΧΧΧcode (όπου ΧΧΧΧ ο κωδικός).

https://dl.dropboxusercontent.com/u/144915031/Revolut%20Screenshots/charges-sent-receive.png

Πας ξανά στο paypal, πατάς confirm, βάζεις τον 4ψήφιο κωδικό:

http://pics.ebaystatic.com/aw/pics/my/paypalverified/scrVerifyV2_05.gif

και είσαι έτοιμος να κάνεις αγορές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα

 

εκανα τη revolut,μπηκε το εμβασμα και πριν καμια ωρα τη συνεδεσα στο alipay.εκανα 3 αγορες και φανηκε η συναλλαγη στο app της revolut και γραφει status 'pending'. τι σημαινει αυτο πρακτικα, γνωριζει καποιος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τις επαφές γιατί να σου τις χαλάσει? Με το που ξαναπροσθέσεις το google account θα εμφανιστούν πάλι όπως ήταν. Το error αυτό μου έχει τύχει με άλλη εφαρμογή και όντως το έλυσα με αυτό τον τρόπο.

 

Ξαναπρόσθεσα τελικά το google account αλλά πάλι τίποτα. Επανεκκινήσεις, απεγκατάσταση των Play store updates, clear cache πολλές φορές με ή χωρίς επανεκκίνηση, εγκατάσταση με χρήση είτε wifi, είτε 3g, τίποτα δεν δούλεψε. Το revolut αρνείται πεισματικά να εγκατασταθεί.

Έστειλα μύνημα στο support και περιμένω να δω τι θα μου πουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα

 

εκανα τη revolut,μπηκε το εμβασμα και πριν καμια ωρα τη συνεδεσα στο alipay.εκανα 3 αγορες και φανηκε η συναλλαγη στο app της revolut και γραφει status 'pending'. τι σημαινει αυτο πρακτικα, γνωριζει καποιος;

 

Σημαίνει ότι το ποσό είναι προς εκκαθάριση. Μην σε ανησυχεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξαναπρόσθεσα τελικά το google account αλλά πάλι τίποτα. Επανεκκινήσεις, απεγκατάσταση των Play store updates, clear cache πολλές φορές με ή χωρίς επανεκκίνηση, εγκατάσταση με χρήση είτε wifi, είτε 3g, τίποτα δεν δούλεψε. Το revolut αρνείται πεισματικά να εγκατασταθεί.

Έστειλα μύνημα στο support και περιμένω να δω τι θα μου πουν.

Τι να σου πω, δεν ξέρω τι συμβαίνει. Δοκίμασε να κατεβάσεις το apk και να το εγκαταστήσεις χειροκίνητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω κι εγώ από την πρώτη μου εμπειρία, ένα θέμα με τις μετατροπές νομίσματος του Paypal.

 

Έκανα μια αγορά σε ευρώ από το geekbuying. Εντός του paypal verification της πληρωμής, πιθανόν δεν πρόσεξα ότι έκανε τη μετατροπή σε λίρες. Αυτό τελικά μού στοίχισε 10 ευρώ έξτρα για μια αγορά 182 ευρώ, σε αφαίρεση ποσού από το Revolut.

 

Τώρα μόλις βρήκα τη ρύθμιση στο My money του Paypal και ήταν μόνη της γυρισμένη να κάνει τη μετατροπή το Paypal. Το γύρισα να κάνει στο νόμισμα του seller. Θα ξαναδοκιμάσω και θα μεταφέρω την εμπειρία μου.


Να πω κι εγώ από την πρώτη μου εμπειρία, ένα θέμα με τις μετατροπές νομίσματος του Paypal.

 

Έκανα μια αγορά σε ευρώ από το geekbuying. Εντός του paypal verification της πληρωμής, πιθανόν δεν πρόσεξα ότι έκανε τη μετατροπή σε λίρες. Αυτό τελικά μού στοίχισε 10 ευρώ έξτρα για μια αγορά 182 ευρώ, σε αφαίρεση ποσού από το Revolut.

 

Τώρα μόλις βρήκα τη ρύθμιση στο My money του Paypal και ήταν μόνη της γυρισμένη να κάνει τη μετατροπή το Paypal. Το γύρισα να κάνει στο νόμισμα του seller. Θα ξαναδοκιμάσω και θα μεταφέρω την εμπειρία μου.

 

Έκανα μόλις μια αγορά με geekbuying πάλι, μετά την παραπάνω ρύθμιση και τελικά δεν υπήρξε έξτρα χρέωση. Το απόλυτο ποσό του καλαθιού αγοράς σε ευρώ είναι αυτό και το οποίο αφαιρέθηκε από το Revolut.

 

Προσοχή λοιπόν στην ύπουλη default ρύθμιση του Paypal να κάνει τις μετατροπές μόνο του!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μια παράκληση προς όλους μας. Καλό είναι εδώ να αναφερόμαστε σε σχόλια και απορίες που αφορούν τη revolut. Ότι αφορά το paypal να πηγαίνουμε στο κατάλληλο τοπικ.

 

Για διευκόλυνση νέων χρηστων να παραμείνει καθαρό το θέμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση ακόμη. Όταν έκανα την εγγραφή, έβαλα τον κωδικό MSE κ όντως μου δόθηκαν 5 λίρες. Τώρα αυτές να τις κάνω μετατροπή κ να προστεθούν στα ευρώ που έχω βάλει ή να τα αφήσω έτσι;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...