Προς το περιεχόμενο

Ενεργειακή εφεύρεση Ζωγράφου


zoranb

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλά δεν είναι και τόσο απαραίτητο να έχει χρησιμοποιήσει κρυφές μπαταρίες και άλλα τέτοια κόλπα. Δεν εφηύρε και τον τροχό. Απλά το πιθανότερο είναι ότι η διαδικασία κατάλυσης που ισχυρίζεται ότι έχει ανακαλύψει δεν έχει τη διαφημιζόμενη απόδοση αλλά πολύ μικρότερη. 

Και ναι αν ήθελε κατοχύρωνε πατέντα και έπειτα τα δημοσίευε όλα. Δεν είναι ανάγκη να πηγαίνει κανείς σε Τριανταφυλλόπουλους για να παρουσιάζει εφευρέσεις. Στο κάτω κάτω δεν έχει και λογική, είναι πολύ ριψοκίνδυνο να παρουσιάζεις στο κοινό κάτι με μεγάλο δυνητικό κέρδος ως απατεντάριστη μυστική συνταγή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σύμφωνα με αυτά που λέει οτι κάνει η εφεύρεση, έχει μια εφεύρεση ισάξια με την ανακάλυψη του τροχού, της φωτιάς, ανώτερη από την πυρηνική ενέργεια, κάνει την σύντηξη να μοιάζει κεράκι μπροστά σε λάμπα και την προωθεί μέσω....της ζούγκλας. :X

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τότε δηλαδή μια τέτοια δημοσίευση αποκλείει την κατασκευή της εφεύρεσης από κάποιον άλλο? ή μήπως με τον τρόπο αυτό που λες, κατοχυρώνεται ο εφευρέτης πως είναι ο δημιουργός της εφεύρεσης και δεν προκειται να χάσει τη δόξα; Όπως αντιλαμβάνεσαι, είναι δύο διαφορετικά πράγματα αυτά.

 

εφόσον το δημοσιευσει και το πατεντάρει  κατοχυρώνει ότι δεν μπορεί να το φτιάξει άλλος ώστε να έχει εμπορικό όφελος απο την δική του εφευρεση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστά, όσο δεν εξηγεί παραβιάζεται ο Β θερμοδ νόμος, τώρα οκ. Θα μπορούσε όμως να εξηγήσει παραπάνω εφόσον εάν εξηγούσε θα έδινε στοιχεία αντιγραφής του μηχανισμού; Aπάντησέ μου μόνο σε αυτό σε παρακαλώ.

 

Αντιλαμβάνομαι πως όσο δεν εξηγεί δημιουργείται νεφελώδες τοπίο, αλλά, άλλο αυτό, άλλο πως αυτά που λέει είναι μπούρδες και παραβιάζονται πράγματα. Το σωστό ίσως θα ήτανε να λέγαμε πως με το να μην μας εξηγεί δεν είναι ξεκάθαρος στο εάν γίνονται ή δεν γίνονται αυτά που λέει, όχι όμως πως πρέπει απευθείας να τον βγάλουμε απατεώνα!

Με ενδιαφέρει να είμαι αντικειμενικός και να μην βγάζω λάδι κανέναν αλλά θέλω και να αντιλαμβάνομαι τη δυσκολία των καταστάσεων προτού βγάλω συμπεράσματα.

 

Να σου απαντήσω αφού το ζητάς.

Όταν κάποιος βγαίνει και λέει ένα ακραίο και εξωφρενικό πράγμα, το οποίο είναι δύσκολο να ισχύει, και δεδομένης της προϊστορία με αντίστοιχους απατεώνες τότε μέχρι να αποδείξει πως λέει αλήθεια είναι ψεύτης.

Και αυτό γιατί οι πιθανότητες να είναι αλήθεια αυτά που λέει είναι συντριπτικά μικρότερες απ το να μας δουλεύει, μιας και είναι απίθανη  μια τέτοια ανακάλυψη αλλά και επειδή όπως είπα έχουμε φάει με το κουτάλι τέτοιους απατεώνες.

Αν συνυπολογίσεις και τον ανορθόξο τρόπο που το παρουσίασε μέσω ζούγκλας δηλαδή, αντί να κατοχυρώσει πρώτα την παντέντα διεθνώς και μετά να το δημοσιεύσει σε κανα περιοδικό κτλ, τότε το πράμα βρωμάει ακόμα περισσότερο.

 

Όταν έχεις δει στην ζωή σου αρκετούς τέτοιους που υπόσχονται να μας σώσουν έτσι ξαφνικά και να αλλάξουν τον κόσμο (π.χ. τράπεζα ανατολής) τότε από ένα σημείο και μετά, όχι μόνο δεν τους δίνεις σημασία αλλά σε εκνευρίζουν κιόλας.

Όποιος έχει στα χέρια του την υπέρτατη ανακάλυψη ας την αποδείξει αντί να μας πρήζει. Μέχρι να το κάνει δεν πρόκειται να του δείξω καμία εμπιστοσύνη γιατί στο τέλος που θα αποδειχθεί η λαμογιά θα νιώσω πνευματικά βιασμένος και κορόιδο για τον χρόνο που έχασα με τον απατεώνα. Η ζωή είναι πολύ μικρή για να ασχολούμαστε με την μαλακία του καθενός. Φαντάσου να πίστευα τον άλλον τον χοντρό με την τράπεζα της ανατολής που τον προωθούσε πάλι ο ταρζάν και όσο έλεγε ήταν λογικοφανή και είχε μια απάντηση για κάθε ερώτηση ενώ ταυτόχρονα τον καταδίωκε το παγκόσμιο κατεστημένο.

 

Επομένως όχι, δεν δίνουμε 50-50 πιθανότητες στο να λέει αλήθεια ή ψέματα ο κάθε τύπος που παρουσιάζεται ξαφνικά και λέει ότι απίθανο του κατέβει. Του δίνουμε 99.99999-0.00001 και δεν του δίνουμε καν σημασία.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σου απαντήσω αφού το ζητάς.

Όταν κάποιος βγαίνει και λέει ένα ακραίο και εξωφρενικό πράγμα, το οποίο είναι δύσκολο να ισχύει, και δεδομένης της προϊστορία με αντίστοιχους απατεώνες τότε μέχρι να αποδείξει πως λέει αλήθεια είναι ψεύτης.

Και αυτό γιατί οι πιθανότητες να είναι αλήθεια αυτά που λέει είναι συντριπτικά μικρότερες απ το να μας δουλεύει, μιας και είναι απίθανη  μια τέτοια ανακάλυψη αλλά και επειδή όπως είπα έχουμε φάει με το κουτάλι τέτοιους απατεώνες.

Αν συνυπολογίσεις και τον ανορθόξο τρόπο που το παρουσίασε μέσω ζούγκλας δηλαδή, αντί να κατοχυρώσει πρώτα την παντέντα διεθνώς και μετά να το δημοσιεύσει σε κανα περιοδικό κτλ, τότε το πράμα βρωμάει ακόμα περισσότερο.

 

Όταν έχεις δει στην ζωή σου αρκετούς τέτοιους που υπόσχονται να μας σώσουν έτσι ξαφνικά και να αλλάξουν τον κόσμο (π.χ. τράπεζα ανατολής) τότε από ένα σημείο και μετά, όχι μόνο δεν τους δίνεις σημασία αλλά σε εκνευρίζουν κιόλας.

Όποιος έχει στα χέρια του την υπέρτατη ανακάλυψη ας την αποδείξει αντί να μας πρήζει. Μέχρι να το κάνει δεν πρόκειται να του δείξω καμία εμπιστοσύνη γιατί στο τέλος που θα αποδειχθεί η λαμογιά θα νιώσω πνευματικά βιασμένος και κορόιδο για τον χρόνο που έχασα με τον απατεώνα. Η ζωή είναι πολύ μικρή για να ασχολούμαστε με την μαλακία του καθενός. Φαντάσου να πίστευα τον άλλον τον χοντρό με την τράπεζα της ανατολής που τον προωθούσε πάλι ο ταρζάν και όσο έλεγε ήταν λογικοφανή και είχε μια απάντηση για κάθε ερώτηση ενώ ταυτόχρονα τον καταδίωκε το παγκόσμιο κατεστημένο.

 

Επομένως όχι, δεν δίνουμε 50-50 πιθανότητες στο να λέει αλήθεια ή ψέματα ο κάθε τύπος που παρουσιάζεται ξαφνικά και λέει ότι απίθανο του κατέβει. Του δίνουμε 99.99999-0.00001 και δεν του δίνουμε καν σημασία.

Τον άλλον που λες πάντως ακόμα τον πιστεύουν πολλοί, που μπορεί να γίνονται και περισσότεροι με τον καιρό! Δεν έχει τελειώσει το θέμα δηλαδή.

 

Σόρυ για το ελαφρώς οφ τόπικ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σου απαντήσω αφού το ζητάς.

Όταν κάποιος βγαίνει και λέει ένα ακραίο και εξωφρενικό πράγμα, το οποίο είναι δύσκολο να ισχύει, και δεδομένης της προϊστορία με αντίστοιχους απατεώνες τότε μέχρι να αποδείξει πως λέει αλήθεια είναι ψεύτης.

Και αυτό γιατί οι πιθανότητες να είναι αλήθεια αυτά που λέει είναι συντριπτικά μικρότερες απ το να μας δουλεύει, μιας και είναι απίθανη  μια τέτοια ανακάλυψη αλλά και επειδή όπως είπα έχουμε φάει με το κουτάλι τέτοιους απατεώνες.

Αν συνυπολογίσεις και τον ανορθόξο τρόπο που το παρουσίασε μέσω ζούγκλας δηλαδή, αντί να κατοχυρώσει πρώτα την παντέντα διεθνώς και μετά να το δημοσιεύσει σε κανα περιοδικό κτλ, τότε το πράμα βρωμάει ακόμα περισσότερο.

 

Όταν έχεις δει στην ζωή σου αρκετούς τέτοιους που υπόσχονται να μας σώσουν έτσι ξαφνικά και να αλλάξουν τον κόσμο (π.χ. τράπεζα ανατολής) τότε από ένα σημείο και μετά, όχι μόνο δεν τους δίνεις σημασία αλλά σε εκνευρίζουν κιόλας.

Όποιος έχει στα χέρια του την υπέρτατη ανακάλυψη ας την αποδείξει αντί να μας πρήζει. Μέχρι να το κάνει δεν πρόκειται να του δείξω καμία εμπιστοσύνη γιατί στο τέλος που θα αποδειχθεί η λαμογιά θα νιώσω πνευματικά βιασμένος και κορόιδο για τον χρόνο που έχασα με τον απατεώνα. Η ζωή είναι πολύ μικρή για να ασχολούμαστε με την μαλακία του καθενός. Φαντάσου να πίστευα τον άλλον τον χοντρό με την τράπεζα της ανατολής που τον προωθούσε πάλι ο ταρζάν και όσο έλεγε ήταν λογικοφανή και είχε μια απάντηση για κάθε ερώτηση ενώ ταυτόχρονα τον καταδίωκε το παγκόσμιο κατεστημένο.

 

Επομένως όχι, δεν δίνουμε 50-50 πιθανότητες στο να λέει αλήθεια ή ψέματα ο κάθε τύπος που παρουσιάζεται ξαφνικά και λέει ότι απίθανο του κατέβει. Του δίνουμε 99.99999-0.00001 και δεν του δίνουμε καν σημασία.

 

Και πιο απλά και λακωνικά, όπου ακούς πολλά κεράσια κράτα μικρό καλάθι.

 

Τώρα κάποιοι θέλουν να μας υποχρεώσουν το μικρό καλάθι να το κάνουμε μεγάλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τότε δηλαδή μια τέτοια δημοσίευση αποκλείει την κατασκευή της εφεύρεσης από κάποιον άλλο? ή μήπως με τον τρόπο αυτό που λες, κατοχυρώνεται ο εφευρέτης πως είναι ο δημιουργός της εφεύρεσης και δεν προκειται να χάσει τη δόξα; Όπως αντιλαμβάνεσαι, είναι δύο διαφορετικά πράγματα αυτά.

Zoran πραγματικά πρέπει να είσαι ο μοναδικός εδώ μέσα που πιστεύει ακόμα τον ζωγράφο!

Σύμφωνα με αυτά που λέει οτι κάνει η εφεύρεση, έχει μια εφεύρεση ισάξια με την ανακάλυψη του τροχού, της φωτιάς, ανώτερη από την πυρηνική ενέργεια, κάνει την σύντηξη να μοιάζει κεράκι μπροστά σε λάμπα και την προωθεί μέσω....της ζούγκλας. :X

Γιαυτό βρωμάει από 97 εκατομμύρια χιλιόμετρα μακριά ότι είναι απατεωνιά.

Όπως έχω εξηγήσει και παλιότερα αν ο τύπος είχε ΤΗΝ πατέντα ο ράντομ φυσικός λυκείου αυτή την στιγμή θα έπινε καφέ με τον gates και όχι με τον Τριανταφυλλόπουλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει δεν ξέρω εάν πιστεύω αλλά δεν θέλω να απορίπτω με το καλημέρα σας. Τους διάφορους απατεωνίσκους που έχει βγάλει ο Ταρζάν δεν τους ξέρω (δεν έχω δεί κανέναν για την ακρίβεια) γιαυτό και δεν είμαι τόσο μυημένος στο να αναγνωρίζω scam όταν εμφανίζεται. Εάν έχετε links ποστάρετε για να δω κατά πόσο απέχουν σαν στυλ από τον συγκεκριμένο κλπ.

Αυτό που με θορύβησε ήτανε ότι στο πεντάγωνο υπήρχε κάποιος που δεν "καταλάβαινε" όσα έλεγε ο Ζ, ο ίδιος το είπε, και ίσως αυτός να αντιλήφθηκε, ίσως, το θολό τοπίο κλπ. Τέλος πάντων, από την αρχή λέω πως εγώ σε τέτοια θέλω να δίνω χρόνο, ο χρόνος δίνεται και κάτι αρχίζει να ξεκαθαρίζει, κάποιοι βέβαια λέτε πως τα μυρίζεστε τέτοια πράγματα πιό νωρίς. ok είδωμεν

 

Επίμενω για τον Β Θερμοδ. κανόνα όμως, για όσους έβαζαν το χέρι τους στη φωτιά πως παραβιάζεται και ναι σε αυτό έχω ένσταση, ακόμα και ο Καλογεράκης το λέει (το πόσταρα πιό πάνω)! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει δεν ξέρω εάν πιστεύω αλλά δεν θέλω να απορίπτω με το καλημέρα σας. Τους διάφορους απατεωνίσκους που έχει βγάλει ο Ταρζάν δεν τους ξέρω (δεν έχω δεί κανέναν για την ακρίβεια) γιαυτό και δεν είμαι τόσο μυημένος στο να αναγνωρίζω scam όταν εμφανίζεται. Εάν έχετε links ποστάρετε για να δω κατά πόσο απέχουν σαν στυλ από τον συγκεκριμένο κλπ.

Αυτό που με θορύβησε ήτανε ότι στο πεντάγωνο υπήρχε κάποιος που δεν "καταλάβαινε" όσα έλεγε ο Ζ, ο ίδιος το είπε, και ίσως αυτός να αντιλήφθηκε, ίσως, το θολό τοπίο κλπ. Τέλος πάντων, από την αρχή λέω πως εγώ σε τέτοια θέλω να δίνω χρόνο, ο χρόνος δίνεται και κάτι αρχίζει να ξεκαθαρίζει, κάποιοι βέβαια λέτε πως τα μυρίζεστε τέτοια πράγματα πιό νωρίς. ok είδωμεν

 

Επίμενω για τον Β Θερμοδ. κανόνα όμως, για όσους έβαζαν το χέρι τους στη φωτιά πως παραβιάζεται και ναι σε αυτό έχω ένσταση, ακόμα και ο Καλογεράκης το λέει (το πόσταρα πιό πάνω)! :)

 

Δεν ειναι με το καλημερα σας. Ειναι μετα απο εκατονταδες καλημερες, στις οποιες δεν εκανε τιποτε. 

Μεχρι σημερα εχουν γινει εκατομμυρια εφευρεσεις ανα τον κοσμο. Ολες ακολουθουν ενα συγκεκριμενο δρομο. Κανεις την εφευρεση σου, κανεις εντατικα δοκιμαστικα, και οταν νοιωσεις ετοιμος, πατενταρεις την εφευρεση σου για να μη σου την κλεψουν και μετα βγαινεις και την ανακοινωνεις. Απλη διαδικασια, την οποια την εχουν κανει ολοι μεχρι σημερα. Ουτε φοβος να σε κλεψουν ουτε μυστικα απο το Σειριο, ουτε τιποτε.

Εδω βλεπεις apple και ms να εχουν πατενταρει ακομη και το κλασιμο, κι ο τυπος που "εχει" την εφευρεση του αιωνα, να την εχει γραμμενη στο τετραδιο και να φοβαται μην την κλεψουν. Σοβαρα τωρα, απο ολο αυτο το σκηνικο εσυ αναρωτιεσαι αν τελικα παραβιαζει το Β νομο της θερμοδυναμικης;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει δεν ξέρω εάν πιστεύω αλλά δεν θέλω να απορίπτω με το καλημέρα σας. Τους διάφορους απατεωνίσκους που έχει βγάλει ο Ταρζάν δεν τους ξέρω (δεν έχω δεί κανέναν για την ακρίβεια) γιαυτό και δεν είμαι τόσο μυημένος στο να αναγνωρίζω scam όταν εμφανίζεται. Εάν έχετε links ποστάρετε για να δω κατά πόσο απέχουν σαν στυλ από τον συγκεκριμένο κλπ.

 

Μόνος σου δεν μπορείς να ψάξεις να βρεις τα links; σε τι στυλ να απέχει δηλαδή;

Αυτή είναι η δουλειά του ζούγκλα, παρουσιάζει απατεώνες που θέλουν να σώσουν τον κόσμο, την Ελλάδα, να κάνουν τους παραλυτους να περπατησουν, κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σοβαρα τωρα, απο ολο αυτο το σκηνικο εσυ αναρωτιεσαι αν τελικα παραβιαζει το Β νομο της θερμοδυναμικης;

Φυσικά και δεν αναρωτιέμαι, θέλω όμως να καυτηριάσω κάποιους που με μεγάλη ευκολία τον έβγαζαν απατεώνα επειδή και καλά παραβίαζε η εφεύρεσή του το νόμο αυτό. Δεν επιχειρηματολογούσαν με αντικειμενικές εξηγήσεις σαν αυτές που λέτε (τις δικές σου, του funbreaker και κάποιων άλλων) αλλά χρησιμοποιούσαν εύκολους καταδικασμούς κλπ. ελληναρίστικα πράγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά και δεν αναρωτιέμαι, θέλω όμως να καυτηριάσω κάποιους που με μεγάλη ευκολία τον έβγαζαν απατεώνα επειδή και καλά παραβίαζε η εφεύρεσή του το νόμο αυτό. Δεν επιχειρηματολογούσαν με αντικειμενικές εξηγήσεις σαν αυτές που λέτε (τις δικές σου, του funbreaker και κάποιων άλλων) αλλά χρησιμοποιούσαν εύκολους καταδικασμούς κλπ. ελληναρίστικα πράγματα.

 

Τι φυσικά? Τα ίδια θα λέμε? Τον παραβιάζει απ την στιγμή που λέει ότι δεν τον παραβιάζει αλλά δεν εξηγεί και πως το κάνει.

Μέχρι να εξηγήσει επαρκώς τον παραβιάζει.Καλά έκαναν οι κάποιοι που τον έκραζαν, δεν βγαίνεις έτσι στα κανάλια να λες πως ανακάλυψα την θεραπεία για τον καρκίνο αλλά δεν σας λέω ποια είναι και θα σας πω κάποια στιγμή αφού θα την κατοχυρώσω πρώτα.

Ε κατοχύρωσέ την ρε μπάρμπα κι ύστερα βγες όπου θες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε, λέει πως γίνεται και καύση των μετάλλων, δεν λέει πως όλα γίνονται μόνο από τη διάσπαση του νερού. Και σε αυτό τον υποστηρίζει και ο Καλογεράκης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή φάση, μετά το κράξιμο, εκτός από τις συχνότητες τώρα γίνεται και χρήση μετάλλων...
 
Σε λίγο θα μας πουν οτι μπορεί να είναι και αντίδραση αλκαλίων με νερό που παράγει υδρογόνο... :rolleyes:
 
https://el.wikipedia.org/wiki/Αλκάλια
 

Αλκάλια ή αλκαλιμέταλλα ονομάζονται τα ακόλουθα έξι χημικά στοιχεία, κατ΄ αύξοντα ατομικό αριθμό: Λίθιο (Li), Νάτριο (Na), Κάλιο (K), Ρουβίδιο (Rb), Καίσιο (Cs) και Φράγκιο (Fr).

The metal reacts with the water first, breaking the hydrogen bonds in the water and producing hydrogen gas; this takes place faster for the more reactive heavier alkali metals.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...