Προς το περιεχόμενο

Ενεργειακή εφεύρεση Ζωγράφου


zoranb

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλή φάση, μετά το κράξιμο, εκτός από τις συχνότητες τώρα γίνεται και χρήση μετάλλων...

Τι εννοείς, μετα το κράξιμο; Eξαρχής τα έλεγε αυτά ο Ζ, προφανώς δεν έχεις δεί τις εκπομπές!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 635
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τι εννοείς, μετα το κράξιμο; Eξαρχής τα έλεγε αυτά ο Ζ, προφανώς δεν έχεις δεί τις εκπομπές!

 

Η αλήθεια είναι οτι δεν έχω δει τις εκπομπές με τον Ζωγράφο, αλλά αν κρίνω από την προϊστορία της ζούγκλας, νανογιλέκα, βραχιόλια βιοσυντονισμού ( ; ), Αρτέμης Σώρας, μαγνητάκια που μειώνουν την κατανάλωση καυσίμου, είμαι σίγουρος οτι είναι 100% αληθινά, σωστά, legit (γιατί δεν μου έρχεται η λέξη στα ελληνικά) όσα παρουσιάζονται.

 

:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό είναι να μην βγάζουμε έτσι συμπεράσματα αν και πολλές φορές είναι ενδεικτικά και καταλαβαίνω τι λες. Όπως και νάχει όμως καλό είναι να μην παίρνουμε θέση σε πράγματα στα οποίο δεν έχουμε δει και δεν έχουμε γνώμη οι ίδιοι, και μιλάω γενικώς και όχι μόνο για το Ζ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδή εσύ ρε zoran, τι περιμένεις να γίνει; 

αν δεν δημοσιευσει και δεν πατεντάρει δεν μπορεί ούτε ο ίδιος να εκμεταλλευτεί την υποτιθέμενη εφευρεση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό είναι να μην βγάζουμε έτσι συμπεράσματα αν και πολλές φορές είναι ενδεικτικά και καταλαβαίνω τι λες. Όπως και νάχει όμως καλό είναι να μην παίρνουμε θέση σε πράγματα στα οποίο δεν έχουμε δει και δεν έχουμε γνώμη οι ίδιοι, και μιλάω γενικώς και όχι μόνο για το Ζ.

Αν πει κάποιος πως ο γάιδαρος πετάει, καλό είναι να μην πάρουμε θέση μια και είναι από τα πράγματα που δεν έχουμε δει και δεν έχουμε γνώμη οι ίδιοι.

 

Σωστά?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδή εσύ ρε zoran, τι περιμένεις να γίνει; 

αν δεν δημοσιευσει και δεν πατεντάρει δεν μπορεί ούτε ο ίδιος να εκμεταλλευτεί την υποτιθέμενη εφευρεση.

Ελικρινά δεν ξέρω τι μπορεί να γίνει, ομολογώ πως έχω χάσει κάποιες ελπίδες, συνεχίζω όμως να πιστεύω πως θέλει ακόμα λίγο χρόνο να δούμε πιθανές εξελίξεις. (πάντα τα πάω μέχρι τέλους κάποια πράγματα)

Αν πει κάποιος πως ο γάιδαρος πετάει, καλό είναι να μην πάρουμε θέση μια και είναι από τα πράγματα που δεν έχουμε δει και δεν έχουμε γνώμη οι ίδιοι.

Σωστά?

Ακραίο το παράδειγμα αλλά καταλαβαίνω τι εννοείς και συμφωνώ μαζί σου.

Εσύ του λόγου σου, ανήκεις σε αυτούς που έχουν δεί την εκπομπή ή όχι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακραίο το παράδειγμα αλλά καταλαβαίνω τι εννοείς και συμφωνώ μαζί σου.

Εσύ του λόγου σου, ανήκεις σε αυτούς που έχουν δεί την εκπομπή ή όχι;

 

Καθόλου ακραίο παράδειγμα. Και ο Ζωγράφος μας λέει ότι πετάει και κάνει και ύπτιο.

Εγώ τώρα τι πρέπει να κάτσω να προβληματιστώ μήπως και 1/10^10 πετάει όντως?

 

Μέχρι να δω δημοσιευμένο paper, στα @@ μου τον γράφω και κάνω τον ζωγράφο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακραίο το παράδειγμα αλλά καταλαβαίνω τι εννοείς και συμφωνώ μαζί σου.

Οι ισχυρισμοί του Ζωγράφου δλδ είναι λιγότερο ακραίοι?

 

Εσύ του λόγου σου, ανήκεις σε αυτούς που έχουν δεί την εκπομπή ή όχι;

Εσύ του λόγου σου, έκανες τον κόπο να διαθέσεις 5 λεπτά ώστε να μάθεις και να κατανοήσεις τον Β' νόμο της θερμοδυναμικής?

 

Για την ιστορία ναι, την πρώτη εκπομπή την έχω δει, από τις υπόλοιπες μόνο αποσπάσματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε, λέει πως γίνεται και καύση των μετάλλων, δεν λέει πως όλα γίνονται μόνο από τη διάσπαση του νερού. Και σε αυτό τον υποστηρίζει και ο Καλογεράκης.

 

Μα αν μιλαμε και για καυση μεταλλων τοτε μιλαμε και για εξτρα κοστος, αλλα και για εξτρα ενεργεια που δινουμε στο κυκλωμα, ωστε στο τελος να παρουμε λιγοτερη απο αυτη που δωσαμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα αν μιλαμε και για καυση μεταλλων τοτε μιλαμε και για εξτρα κοστος, αλλα και για εξτρα ενεργεια που δινουμε στο κυκλωμα, ωστε στο τελος να παρουμε λιγοτερη απο αυτη που δωσαμε...

 

Το κόστος ναι το αναφέρει και ο Ζωγράφος αλλά λέει ότι είναι πολύ χαμηλό.

Ως προς το άλλο που λες, αντίστοιχα πως γίνεται με αρχική ενέργεια ενός σπίρτου να μπορείς να απελευθερώσεις ενέργεια όσο ενός δάσους που καίγεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κόστος ναι το αναφέρει και ο Ζωγράφος αλλά λέει ότι είναι πολύ χαμηλό.

Ως προς το άλλο που λες, αντίστοιχα πως γίνεται με αρχική ενέργεια ενός σπίρτου να μπορείς να απελευθερώσεις ενέργεια όσο ενός δάσους που καίγεται?

 

Διοτι εχεις το απαραιτητο καυσιμο (δασος). Και στο αυτοκινητο το ιδιο γινεται, δινεις αρχικη ενεργεια ιση με αυτη που χρειαζεται να γυρισει η μιζα, απο κει και περα το κυκλωμα τρωει απο το καυσιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διοτι εχεις το απαραιτητο καυσιμο (δασος). Και στο αυτοκινητο το ιδιο γινεται, δινεις αρχικη ενεργεια ιση με αυτη που χρειαζεται να γυρισει η μιζα, απο κει και περα το κυκλωμα τρωει απο το καυσιμο.

 

Ε κι ο Ζωγράφος θα σου πει πως τα μέταλλα αποτελούν το καύσιμο και δίνει μια αρχική ενέργεια και η αντίδραση ή οτιδήποτε άλλο κάνει που δεν μας λέει είναι εξώθερμη.

Για το κόστος τους μίλησε και είπε πως είναι μικρό.

 

Το μη ανεκτό στην υπόθεση είναι πως δεν λέει τί κάνει και απαιτεί να τον πιστέψουμε επειδή το δείχνει στην ταρζανοεκπομπή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...