Προς το περιεχόμενο

Τα Windows 10 θα αποκτήσουν την μεγαλύτερη βάση χρηστών Windows στην ιστορία λέει η Gartner


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 114
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

"που έχουν ξεπεράσει τις 120 εκατομμύρια μέσα σε διάστημα τριών μηνών"

 

Εμενα με ανυσηχει που εδω και κατι μηνες εχουν κολησει στα 120 μυρια. Αργουν τα 2 δις που περιμενουν σε βαθος τριετιας?

 

Οχι τιποτα αλλο, αλλα εχω lumia τηλεφωνο, και δεν παιζει hearthstone. Για να φτιαξουν το hearthstone πρεπει πρωτα οι χρηστες στα windows mobile να γινουν πολλοι. Για να γινουν οι χρηστες πολλοι, πρεπει πρωτα να μεγαλωσει η βαση χρηστων στα pc, ετσι ωστε να παρασηρει και στα κινητα. 

 

Οποτε αντε παιδια, αναβαθμιστε το pc σας σε windows 10, για να ερθει το hearthstone στο κινητο μου #zhse_mah_mou_na_fas_trifylli

Φίλε μου ήταν ότι πιο ωραίο διάβασα σε αυτό το ποστ!

 

​Sent from Microsoft Lumia 640 :P hahahahahahah

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"που έχουν ξεπεράσει τις 120 εκατομμύρια μέσα σε διάστημα τριών μηνών"

 

Εμενα με ανυσηχει που εδω και κατι μηνες εχουν κολησει στα 120 μυρια. Αργουν τα 2 δις που περιμενουν σε βαθος τριετιας?

 

Οχι τιποτα αλλο, αλλα εχω lumia τηλεφωνο, και δεν παιζει hearthstone. Για να φτιαξουν το hearthstone πρεπει πρωτα οι χρηστες στα windows mobile να γινουν πολλοι. Για να γινουν οι χρηστες πολλοι, πρεπει πρωτα να μεγαλωσει η βαση χρηστων στα pc, ετσι ωστε να παρασηρει και στα κινητα. 

 

Οποτε αντε παιδια, αναβαθμιστε το pc σας σε windows 10, για να ερθει το hearthstone στο κινητο μου #zhse_mah_mou_na_fas_trifylli

Πες τα!!!! Αυτη η ελλειψη του HS με σκοτωνει. Βλεπω ολους τους φιλους μ με android & iOS να παιζουν HS και εγω απλα καθομαι και τους κοιταω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνω οτι δεν σε αναγκαζει και απλα προτεινει... απο την αλλη ποσοι χρηστες που ειναι λιγο ας πουμε πιο "απειροι" τα βαλαν καταλαθος;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μερικοι λογοι ακομα που φτυνω τα 10αρια ακομα ειναι:

 

-Σπασμενο Network Detection Δισκων

-Οταν λεμε ξηλωνουμε το παλιο control panel σημαινει ξηλωνουμε το παλιο control panel. Για την Microsoft σημαινει πως τρεχει στο back end και οι μισες ρυθμισεις σε πετανε εκει (Ελπιζω να το φτιαξουν)

-Σου μ@μει το σπιτι με το protection (Αν δεν το φτιαξουν, ο χρηστης θα φυγει με αεροπλανο)

 

-Κατεβασα το crack για τα 10 και δεν με αφηνε να το εκτελεσω με καμια Παναγια γιατι το εβλεπε σαν ιο. Τελικα ξηλωσα τον Defender και ηρεμησα!!!!

 

-Εβαλα ενα Flashaki με 3g και δεν με αφησε ποτε να εκτελεσω τα αρχεια του (Τα εχει μεσα το Flashaki απο το εργοστασιο)

 

Εμ στα βαζουν με το ετσι θελω, εμ δεν τρεχουν και σωστα τα παπαρια

Επεξ/σία από sk8harddiefast
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακομα και στα Mac εδω και χρονια οι αναβαθμισεις ειναι free

από χιλιες δυο μπαντες βγαζει πλεον χρημα η MS δε χρειαζεται κι απτο λειτουργικο της

Και ποιός σου λέει ότι δεν βγάζει χρήματα από το λειτουργικό της; Το να σε φακελώνει και να ξέρει ποιος είσαι και τι κάνεις αξίζει πολύ χρήμα. (Ειδικά αν αρχίσει τις "συνεργασίες" με διαφημιστικές εταιρείες, εταιρείες προστασίας πνευματικών δικαιομάτων κτλ κτλ...)

 

Θα τα βγάλουν τα χρήματα τους και με το παραπάνω στην ms, μην ανησυχείς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά δεν καταλαβαίνω κάτι. Αν μερικοί δεν κάνετε αναβάθμιση λόγω... ιδεαλισμού που η ms σας τα χώνει με το ζόρι, οκ δεκτό και κατανοητό (τέλος πάντων).

 

Αλλά απο την άλλη οταν διαβάζω για συνεργασίες με εταιρίες πνευματικών δικαιωμάτων ε ας μη κρυβόμαστε πίσω απο το δάχτυλο μας. Δεν θέλετε να κάνετε αναβάθμιση, όχι λόγω των στοχευμένων διαφημίσεων (αυτό το επιχείρημα είναι μέγιστη μπούρδα btw, λες και οι... άστοχες είναι καλύτερες για σας) η λόγω φασισμού, αλλά για το ότι επειδή των 80% των αρχείων σας είναι πειρατικό και πολλές φορές και το ίδιο το λειτουργικό. Ταινίες, προγράμματα, παιχνίδια, streaming/downloads απο proxy servers κλπ.

 

Πείτε ότι σας πειράζει αυτό τουλάχιστον να τελειώνουμε. Θέλετε να είστε ελεύθεροι να τα κατεβάζετε όλα χωρίς να ανυσηχειτε ότι μπορεί να σας πιάσουν. Δεν είναι κακό. Απλά εντελώς ηλιθιο οταν μιλάτε περί φασισμού και διαφημίσεων.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με την ίδια λογική πάντως πρέπει να διαμαρτυρόμαστε για ένα σωρό προγράμματα.

Το Vuze κάθε λίγο και λιγάκι με προτρέπει να αποκτήσω την Pro έκδοση ή να κάνω donation

Να μην μιλήσω για διάφορα αντιικά που είχα κατά καιρούς (AVG, ZoneAlarm κλπ)

και η λίστα συνεχίζεται... δεν νομίζω να κατηγορεί κανείς τις εταιρείες αυτές για τις τακτικές του.

Προσωπικά έχω στο σπίτι τα 10 και στο γραφείο έχω αφήσει τα 8.1 κυρίως γιατί δεν έχω χρόνο να κάτσω να κάνω την αναβάθμιση αλλά ελάχιστα με ενοχλεί αυτό το εικονίδιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά θέλω να κάνω μια ερώτηση γιατί πρέπει να ζω σε άλλο πλανήτη. Όλοι εσείς που δεν θέλετε η είστε τελείως αρνητική απέναντι στα win10 δεν έχετε smartphone η facebook ,εκεί δεν υπάρχει παραβίαση προσωπικών δεδομένων?η μήπως στα προηγούμενα win αν θέλανε να μάθουν ποιοι είστε δεν μπορούσαν αμέσως αφού συνδεόσαστε στο internet?μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος?

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά θέλω να κάνω μια ερώτηση γιατί πρέπει να ζω σε άλλο πλανήτη. Όλοι εσείς που δεν θέλετε η είστε τελείως αρνητική απέναντι στα win10 δεν έχετε smartphone η facebook ,εκεί δεν υπάρχει παραβίαση προσωπικών δεδομένων?η μήπως στα προηγούμενα win αν θέλανε να μάθουν ποιοι είστε δεν μπορούσαν αμέσως αφού συνδεόσαστε στο internet?μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος?

Nαι μπορει να σου εξηγησει καποιος. Στο facebook δεν υπαρχει καμια παραβιαση, μονος σου με επιλογη σου ανεβαζεις οτι θες να ανεβασεις. Το πιασες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία συμφωνώ ότι επιλέγω εγώ τι θα ανεβάσω αλλά στις περισσότερες φορές δεν διαφέρει απο τι ανεβάζουμε με το τι μπορεί να μας περνει η Microsoft αλλά στο θέμα του smartphone η στο θέμα των προηγούμενων win?τι γίνεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η Ms αν τοθελε σε σνιφαρει απο το 1995 που μαλλον ησουν αγεννητος, επειδη εσυ μυηθηκες στη συνωμοσιολογια το 2010 δε σημαινει οτι ξαφνικα εμαθες το μεγαλο παγκοσμιο μυστικο που μας  κρυβουν και ολος ο κοσμος πρεπει να το μαθει :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγαλύτερη βάση για ένα σύστημα που εν έτη 2015:
 

  • δεν είναι multiuser
  • αναγνωρίζει τους τύπους αρχείων με το extension (LOL)
  • δεν είναι *NIX
  • χωρίς micro kernel 
  • χωρίς OOP approach στον kernel τους

Πάλι καλά να λέτε που μπορείτε πλέον να κάνετε scroll σε ένα παράθυρο που δεν είναι active! Σας πήρε 5 χρόνια, αλλά το έχετε πλέον. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...