Προς το περιεχόμενο

LeuPay MasterCard και LeuPost


Braker1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

"Παίδες, προσπαθώ να φορτωσω λεφτά στη revolut από την leupay (την πλαστική) και μου λέει ότι ο τύπος κάρτας δεν είναι αποδεκτός.

Τι παίζει?"

 

Έχει απαντηθεί στο topιc της Revolut αυτό και έχει συζητηθεί αρκετά. Η Revolut βλέπει τη Leupay σου σαν prepaid και είναι γνωστό ότι απαγορεύει τη φόρτιση με οποιαδήποτε prepaid. Δεν συμβαίνει σε όλους (εγώ π.χ. δεν έχω τέτοιο πρόβλημα προς το παρόν τουλάχιστον), αλλά σε αρκετούς συμβαίνει. Είσαι από τους άτυχους και δεν μπορείς να κάνεις τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Έχει απαντηθεί στο topιc της Revolut αυτό και έχει συζητηθεί αρκετά. Η Revolut βλέπει τη Leupay σου σαν prepaid και είναι γνωστό ότι απαγορεύει τη φόρτιση με οποιαδήποτε prepaid. Δεν συμβαίνει σε όλους (εγώ π.χ. δεν έχω τέτοιο πρόβλημα προς το παρόν τουλάχιστον), αλλά σε αρκετούς συμβαίνει. Είσαι από τους άτυχους και δεν μπορείς να κάνεις τίποτα.

Δοκιμασα να στειλω ενα 10ρικο στο leupay wallet και την εικονικη καρτα αυτου τη δεχτηκε η revolut, αλλα τωρα δεν ξερω πως να αυξησω τα limits που εχει το leupay wallet, εχει 1000ευρω το χρονο και στο verification η μονη επιλογη που εχει ειναι e-passport...

Εφοσον βλεπει κανονικα οτι μου ανηκει ο λογαριασμος LeuPay που ειναι verified με ταυτοτητα και ΔΕΚΟ ποιος ο λογος να θελει εκ νεου verify και με διαβατηριο κιολας που δεν εχω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμασα να στειλω ενα 10ρικο στο leupay wallet και την εικονικη καρτα αυτου τη δεχτηκε η revolut, αλλα τωρα δεν ξερω πως να αυξησω τα limits που εχει το leupay wallet, εχει 1000ευρω το χρονο και στο verification η μονη επιλογη που εχει ειναι e-passport...

Εφοσον βλεπει κανονικα οτι μου ανηκει ο λογαριασμος LeuPay που ειναι verified με ταυτοτητα και ΔΕΚΟ ποιος ο λογος να θελει εκ νεου verify και με διαβατηριο κιολας που δεν εχω?

 

Ακόμα πιο περίεργο είναι να σου δέχεται τη Wallet εσένα! Αυτή είναι ξεκάθαρα prepaid. Εμένα π.χ. τη Wallet ουδέποτε τη δέχτηκε ενώ δεχόταν όπως είπα την κανονική Leupay! Για το θέμα το verification που σου ζητάει η Wallet, στείλε e-mail στο support εξηγώντας αυτό που έγραψες εδώ και θα σου ανεβάσουν τα όρια (αυτό είχα κάνει εγώ και το έκαναν).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμα πιο περίεργο είναι να σου δέχεται τη Wallet εσένα! Αυτή είναι ξεκάθαρα prepaid. Εμένα π.χ. τη Wallet ουδέποτε τη δέχτηκε ενώ δεχόταν όπως είπα την κανονική Leupay! Για το θέμα το verification που σου ζητάει η Wallet, στείλε e-mail στο support εξηγώντας αυτό που έγραψες εδώ και θα σου ανεβάσουν τα όρια (αυτό είχα κάνει εγώ και το έκαναν).

Ελεγα να τους παρω τηλεφωνο γιατι τα email τα απαντανε μετα απο 3-4 μερες, αλλα δεν βρισκω χρονο και αναγκαστικα θα γραψω email.

Πολυ περιεργο αυτο που δεχεται την κατεξοχην prepaid και δεν δεχεται την πλαστικη που ουσιαστικα ειναι χρεωστικη... Τελος παντων, ευχαριστω για τη βοηθεια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελεγα να τους παρω τηλεφωνο γιατι τα email τα απαντανε μετα απο 3-4 μερες, αλλα δεν βρισκω χρονο και αναγκαστικα θα γραψω email.

Πολυ περιεργο αυτο που δεχεται την κατεξοχην prepaid και δεν δεχεται την πλαστικη που ουσιαστικα ειναι χρεωστικη... Τελος παντων, ευχαριστω για τη βοηθεια!

 

Δεν χρειάζεται να σου απαντήσουν κάτι. Απλά να πράξουν αυτό που τους ζητάς. Και θα το πράξουν. Υπό την προϋπόθεση πάντα ότι έχεις κάνει εγγραφή και στις 2 υπηρεσίες με τον ίδιο αριθμό κινητού (δηλαδή βλέπεις ανοιχτή τη δυνατότητα να στέλνεις λεφτά από τη μια στην άλλη).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρειάζεται να σου απαντήσουν κάτι. Απλά να πράξουν αυτό που τους ζητάς. Και θα το πράξουν. Υπό την προϋπόθεση πάντα ότι έχεις κάνει εγγραφή και στις 2 υπηρεσίες με τον ίδιο αριθμό κινητού (δηλαδή βλέπεις ανοιχτή τη δυνατότητα να στέλνεις λεφτά από τη μια στην άλλη).

Τελικα πηρα και τηλεφωνο το support τους και μου ειπαν να στειλω μονο ταυτοτητα με email αναγραφοντας και το customer number μου και θα μου κανουν lift τα limits.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άνοιξε έναν απλό λογαριασμό και αν θέλεις παραπάνω όρια και δεν σ φτάνουν ή τα καλύπτεις σε σύντομο χρονικό όριο άνοιξε και έναν δεύτερο σε άλλη παρόμοια σαν την leupay

 

;)

Όπως ποιά? Δώσε περισσότερες πληροφορίες αν θέλεις. ^_^   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρόμοια με την leupay είναι η revolut

 

 

Υπάρχει ολόκληρο θέμα εδώ μέσα με το όνομα αυτό.

 

Μπες και διαβάσε τα σημαντικά στην αρχή και μετά άνοιξε και εκεί ένα λογαριασμό ώστε να έχεις δυο επιλογές και περισσότερα όρια θα έχεις μετά με τις 2 καρτες. (Leupay και revolut είναι αξιόπιστες)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρόμοια με την leupay είναι η revolut

 

 

Υπάρχει ολόκληρο θέμα εδώ μέσα με το όνομα αυτό.

 

Μπες και διαβάσε τα σημαντικά στην αρχή και μετά άνοιξε και εκεί ένα λογαριασμό ώστε να έχεις δυο επιλογές και περισσότερα όρια θα έχεις μετά με τις 2 καρτες. (Leupay και revolut είναι αξιόπιστες)

 

Για (ή και για) επαγγελματική χρήση ψάχνεται ο άνθρωπος από όσο κατάλαβα. Η Revolut υστερεί δραματικά σε δυνατότητες σε σχέση με τη Leupay και δεν μπορεί να του προσφέρει τίποτα για τέτοια χρήση αφού ούτε καν ατομικό ΙΒΑΝ δεν έχει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρόμοια με την leupay είναι η revolut

 

 

Υπάρχει ολόκληρο θέμα εδώ μέσα με το όνομα αυτό.

 

Μπες και διαβάσε τα σημαντικά στην αρχή και μετά άνοιξε και εκεί ένα λογαριασμό ώστε να έχεις δυο επιλογές και περισσότερα όρια θα έχεις μετά με τις 2 καρτες. (Leupay και revolut είναι αξιόπιστες)

Νόμιζα ότι είχες κάποια διαφορετική λύση σαν το LeuPay.

Έχω revolut ^_^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ή number26 είναι αντίστοιχη με τη Leupay αλλά πρέπει να έχεις αναγκαστικά διαβατήριο, και νομίζω τώρα είναι κλειστά τα registration και δέχονται λίγα λίγα ατομα με σειρά προτεραιότητας...

Συγκριτικό δεν μπορώ να κάνω μιας και δεν έχω λογαριασμό στην number26 αλλά ξέρω ότι έχει IBAN κλπ σαν την leupay

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νόμιζα ότι είχες κάποια διαφορετική λύση σαν το LeuPay.

Έχω revolut ^_^

 

Υπάρχει και η Monese η οποία όμως δουλεύει με στερλίνα και έχει συνδρομή και μεγαλύτερες μάλλον προμήθειες. Εγώ πάντως δεν έχω καταλάβει τι θέλεις να κάνεις, γιατί δεν σου αρκεί η Leupay και γιατί συνεχίζεται αυτή η εκτός θέματος συζήτηση στο τόπικ της Leupay. Δεν γίνεται να σου προτείνουμε άλλες υπηρεσίες στο θέμα που αφορά ειδικά μια συγκεκριμένη υπηρεσία. Άνοιξε άλλο θέμα αν θέλεις...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νόμιζα ότι είχες κάποια διαφορετική λύση σαν το LeuPay.

Έχω revolut ^_^

Ε τότε σαν τελευταία λυση (αν έχεις διαβατήριο) είναι ή number26

Τσεκαρε και αυτήν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα!  :)   
Ξέρουμε αν κ' πως μπορούμε να αλλάξουμε το PIN στην κάρτα που μας στέλνουν?
Δοκίμασα στο ατμ αλλά δεν βρήκα κάποια επιλογή κ' το ίδιο κ' μέσα στον λογαριασμό. :huh:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...