Προς το περιεχόμενο

LeuPay MasterCard και LeuPost


Braker1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εν τω μεταξύ έχει άλλο πρόβλημα τώρα.

Έκανε δεύτερη φορά φόρτιση της Revolut από την LeuPost και δε τον αφήνει να μπει στην εφαρμογή της Revolut αν δεν κάνει Verify την κάρτα (LeuPost) και ταυτοποίηση.

Το πρόβλημα βρίσκεται στην επαλήθευση της κάρτας αφού δεν εμφανίζεται ο 4ψήφιος κωδικός επαλήθευσης στις κινήσεις, στην εφαρμογή LeuPay Wallet!

Για κάποιο λόγο, ενώ θα έπρεπε να εμφανίζεται κάτι τύπου: Revolut*1234*, φαίνεται μόνο το Revolut*

(δεν εμφανίζει δηλαδή τον 4ψήφιο μετά το πρώτο *)

Στη αντίστοιχη διαδικασία επαλήθευσης της LeuPost στο PayPal δεν υπήρξε τέτοιο πρόβλημα. Φαίνεται κανονικά ο αντίστοιχος 4ψηφιος.

Μήπως έχει να κάνει με αυτό που λέει ο spartak1, ότι δεν υποστηρίζουν τέτοιες κάρτες; Περισσότερα για αυτό το θέμα από αυτό το μήνυμα και κάτω...http://www.insomnia.gr/topic/588647-revolut-οδηγός-επιβίωσης-διαβάστε-τα-3-πρώτα-posts-πριν-ρωτ/page-483#entry55053741

Αν έχει κάνει κάποιος τη διαδικασία επαλήθευσης κάρτας LeuPost στη Revolut, ας ενημερώσει τι έγινε στη δική του περίπτωση.

Μήπως κι αυτό είναι θέμα της εφαρμογής ios? Δοκίμασες με android?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • Ημερομηνία Αξίας:18/08/2016
  • Λογιστική Ημερομηνία:18/08/2016
  • Ποσό:-1,00
  • Νόμισμα:EUR
  • Αιτιολογία:ΑΓΟΡΑ POS χχχχχχ χχχχχχχχχχ(10 τελευταια ψηφια καρτας)
  • Κατάστημα:0001 - EUROBANK CARDS ΑΕ

 

Προσπαθω να κανω verify της καρτας μου απο eurobank και δεν μπορω να καταλαβω τι να βαλω στο πεδιο. Καμια ιδεα?

Δοκιμασα τα 6 ψηφια, τα 4 τελευταια απο τα 6 ψηφια αλλα δεν το δεχεται... 

Η καρτα ειναι Mastercard

Πολύ καλό αυτό. :)

 

Εν τω μεταξύ να επιβεβαιώσω ότι σε Eurobank Debit MasterCard δεν υπήρξε κανένα πρόβλημα με την επαλήθευση και το γέμισμα του LeuPay Wallet. Απλά σε αντίθεση με την Πειραιώς, που εμφανίζεται κανονικά ο κωδικός στις κινήσεις του λογαριασμού, για να γίνει η επαλήθευση της κάρτας Eurobank, χρειάζεται να επικοινωνήσεις τηλεφωνικά με την τράπεζα για να κοιτάξουν την κίνηση της κάρτας (όχι του λογαριασμού) και να σου δώσουν τον 4ψήφιο κωδικό επαλήθευσης. Από τη στιγμή που κάνεις την επαλήθευση, η φόρτιση της εικονικής κάρτας με κάποιο ποσό είναι άμεση!

 

Όσων αφορά τις χρεώσεις τώρα, είναι γνωστό ότι για φόρτιση ποσού από κάρτα, ισχύει 1% του ποσού φόρτισης, με ελάχιστη χρέωση 0,50 ευρώ. Άρα μέχρι το ποσό των 50 ευρώ υποτίθεται ότι χρεώνουν 0,50 ευρώ, ενώ για μεγαλύτερα ποσά χρεώνουν 1%. Για φόρτιση όμως 10 ευρώ, έγινε κράτηση μόλις 0,25 ευρώ!

Να υποθέτω ότι η ελάχιστη χρέωση έχει αλλάξει και είναι πλέων 0,25 ευρώ από 0,50;

Ας επιβεβαιώσει αν θέλει κάποιος που θα κάνει φόρτιση μέχρι 50 ευρώ να δούμε τι γίνεται.

Αν ισχύει γενικότερα, είναι πολύ καλό για όσους κάνουν συχνές και μικρές φορτίσεις για άμεσες αγορές πολύ χαμηλού κόστους...

 

Πηρα την απαντηση μου τελικα. Θα τους παρω τηλ για τον 4ψηφιο.

Θα κανω και topup 150++ οποτε θα ενημερωσω τι χρεωσεις ειχα.

 

Κανένας δεν έχει τύχει να κάνει δύο φορτίσεις την ίδια μέρα να μας πει;

 

Το να φορτιζεις πανω απο 2 φορες την ημερα δεν νομιζω να υπαρχει προβλημα, αλλα υπαρχει οριο 100 ευρω για non verified

 

Update: Πηρα τηλ αλλα μου ειπαν το θελει 1-2 εργασιμες για να ερθει ο 4ψηφιος κωδικος. Η χρεωση εχει φανει κανονικα στο συστημα. Οντως τοσο θελει ή απλα δεν ηξερε η κοπελα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως κι αυτό είναι θέμα της εφαρμογής ios? Δοκίμασες με android?

 

Η ενέργειες για την επαλήθευση της κάρτας στο Revolut αλλά και για το PayPal έγιναν από το Tablet του αδερφού μου (iOS).

Και όπως είπα στην έκδοση αυτή δε βλέπαμε ΚΑΜΙΑ κίνηση.

Στη συνέχεια περάσαμε την εφαρμογή σε Android κινητό και όλες οι κινήσεις φάνηκαν κανονικά. Είδαμε και τον κωδικό του PayPal.

Το μόνο που δεν εμφανίζεται είναι ο κωδικός επαλήθευσης για το Revolut!

Εν τω μεταξύ γράψαμε ένα e-mail στο support του LeuPay για το θέμα στις 14/8 και σήμερα (18/8) του απάντησαν ότι χρειάζονται το κινητό του λογαριασμού του για να μας δώσουν τον 4ψήφιο κωδικό.

Αναμένουμε λοιπόν...

 

Το να φορτιζεις πανω απο 2 φορες την ημερα δεν νομιζω να υπαρχει προβλημα, αλλα υπαρχει οριο 100 ευρω για non verified

 

Update: Πηρα τηλ αλλα μου ειπαν το θελει 1-2 εργασιμες για να ερθει ο 4ψηφιος κωδικος. Η χρεωση εχει φανει κανονικα στο συστημα. Οντως τοσο θελει ή απλα δεν ηξερε η κοπελα?

 

 

Όπως ενημέρωσα, για το πρόβλημα με τις φορτίσεις ευθυνόταν καθαρά η έκδοση της εφαρμογής στο iOS η οποία είναι ελλιπέστατη και προβληματική!!!

Όσο για την επαλήθευση της κάρτας Eurobank, εγώ περίμενα από μόνος μου να περάσουν 2 μέρες και μετά τους κάλεσα.

Μην ανησυχείς πάντως, δε θα έχεις πρόβλημα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ενέργειες για την επαλήθευση της κάρτας στο Revolut αλλά και για το PayPal έγιναν από το Tablet του αδερφού μου (iOS).

Και όπως είπα στην έκδοση αυτή δε βλέπαμε ΚΑΜΙΑ κίνηση.

Στη συνέχεια περάσαμε την εφαρμογή σε Android κινητό και όλες οι κινήσεις φάνηκαν κανονικά. Είδαμε και τον κωδικό του PayPal.

Το μόνο που δεν εμφανίζεται είναι ο κωδικός επαλήθευσης για το Revolut!

Εν τω μεταξύ γράψαμε ένα e-mail στο support του LeuPay για το θέμα στις 14/8 και σήμερα (18/8) του απάντησαν ότι χρειάζονται το κινητό του λογαριασμού του για να μας δώσουν τον 4ψήφιο κωδικό.

Αναμένουμε λοιπόν...

 

Τελικά απάντησαν σήμερα (23-8) στο e-mail του αδερφού μου και του έστειλαν τον κωδικό επαλήθευσης.

Οπότε όλα καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εβαλες το σωστο κωδικό (όχι το 3597) τότε μιλα μιλα μαζι τους

Απαντηση

 

 

We would like to kindly inform you that the amount of 1.00 EUR used for the

verification of your linked card, was added to the available balance in your

LeuPay account and will not be reimbursed to the card. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απαντηση

 

Ναι έτσι κάνει η Leupay. Τις χρεώσεις που κάνει σε απόπειρα σύνδεσης κάρτας τρίτων, τις πιστώνει στο Leupay account και όχι πίσω στην κάρτα στην οποία έγιναν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

Γνωρίζει κανείς αν τα αποδεκτά εμβάσματα στον λογαριασμό της LeuPay έχουν περιορισμό να είναι μονάχα μέσω SEPA;

 

Όχι δεν υπάρχει κανένας περιορισμός. Η Ν26 νομίζω είναι που έχει (νομίζω στα εξερχόμενα εμβάσματα μόνο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...