Προς το περιεχόμενο

LeuPay MasterCard και LeuPost


Braker1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι όταν θα βάλεις τον τετραψηφιο κωδικο

 

Σε μένα το επέστρεψε μετά από κανά δίμηνο...καλά κρασιά λέμε.

 

Διάβασε κανείς τους νέους όρους που ισχύουν από 17 Οκτωβρίου, να μας πεί αν άλλαξε κάτι ουσιώδες;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Παιδια βοήθεια προσπαθω να κανω αγορα μεσω τησ εικονικης λευ ποστ εκανα 5$ αγορεσ προχθες και σημερα δε μπωρο να κανω αλλο αγορες και εχω μεσα 20$ τι να κανω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,διάβασα πολλές σελιδες και έμαθα πολλά πραγματάκια σχετικά με το mypos και σκέφτομαι να το παραγγείλω,αν θέλει κάποιος που το εχει ας δωσει ενα feedback με το πως δουλεύει σήμερα και ποσο στοίχισε η αγορα του γιατι δεν το αναφέρει στο site

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ανοιξει 3 λογαριασμους, 1 σε ευρω, 1 σε δολλάρια και 1 σε λίρες Αγγλίας αλλά έχω μόνο μια φυσική κάρτα συνδεδεμενη με το λογαριασμο που ειναι σε ευρώ.

 

Μπορώ να παραγγείλω αλλες 2 καρτες για καθε εναν απο τους αλλους λογαριασμους? Ειναι δωρεαν? Γιατι βλεπω οτι υπαρχει χρεωση 15 ευρω για καθε μια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ανοιξει 3 λογαριασμους, 1 σε ευρω, 1 σε δολλάρια και 1 σε λίρες Αγγλίας αλλά έχω μόνο μια φυσική κάρτα συνδεδεμενη με το λογαριασμο που ειναι σε ευρώ.

 

Μπορώ να παραγγείλω αλλες 2 καρτες για καθε εναν απο τους αλλους λογαριασμους? Ειναι δωρεαν? Γιατι βλεπω οτι υπαρχει χρεωση 15 ευρω για καθε μια!

Μπορεις

Μια καρτα για καθε λογαριασμο ειναι δωρεαν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι ομως βγαζει αυτη τη χρεωση στο τριτο βημα οταν παω να τη παραγγειλω?

 

 

 

Αν δεν έχεις ήδη μια κάρτα στον USD λογαριασμό σου και αυτή είναι η 2η, τότε σημαίνει ότι κάτι άλλαξε πρόσφατα. Οι πρώτες κάρτες για κάθε λογαριασμό δεν χρεώνονταν μέχρι πρότινος όπως σου έγραψε κι ο alfeios. Σε κάθε περίπτωση ελάχιστη χρησιμότητα έχει η κάρτα αυτή παρά μόνο αν ταξιδεύεις στις ΗΠΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν το νομισμα αγορας ειναι διαφορετικο απο ευρω που ειναι συνδεδεμενη η καρτα μου, τι μπορω να κανω για να αγορασω και να πληρωσω με την καρτα που ειναι συνδεδεμενη στο λογαριασμο με ευρω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν το νομισμα αγορας ειναι διαφορετικο απο ευρω που ειναι συνδεδεμενη η καρτα μου, τι μπορω να κανω για να αγορασω και να πληρωσω με την καρτα που ειναι συνδεδεμενη στο λογαριασμο με ευρω?

 

Τίποτα ιδιαίτερο δεν κάνεις. Απλά πληρώνεις με την κάρτα των Ευρώ που έχεις. Κάνει αυτόματα μετατροπή στο νόμισμα αγοράς με την εκάστοτε ισχύουσα ισοτιμία (χωρίς άλλες προμήθειες).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα παιδιά,

Έχω ανοίξει λογαριασμό Leupay, έχω και την φυσική κάρτα Mastercard (EUR Account). Την χρησιμοποιώ εδώ και 3 μήνες περίπου, όλα μια χαρά.

 

Επειδή θα ταξιδέψω στις ΗΠΑ τον Νοέμβριο, και θέλω να την χρησιμοποιήσω εκεί για αγορές, βενζινάδικα, εστιατόρια, υπάρχει περίπτωση να έχω πρόβλημα και να μην μπορώ να κάνω συναλλαγές, επειδή είναι EUR Account;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ποιο λόγο να έχεις θέμα;

 

Μία χαρά θα είναι.

 

Φόρτωσε την χρήμα από εδώ και πάρε την μαζί και κάνε άφοβα την δουλειά σου στο αμερικα

 

Τώρα με την μετατροπή από € σε $ δεν ξέρω τι θα παίξει...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σ' ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

 

Η απορία μου δημιουργήθηκε, επειδή μπορούμε να έχουμε και accounts σε δολάρια, λίρες κ.τ.λ., μήπως έπρεπε να κάνω κάτι άλλο.

 

Σ' ευχαριστώ και πάλι, να σαι καλά!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σ' ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

 

Η απορία μου δημιουργήθηκε, επειδή μπορούμε να έχουμε και accounts σε δολάρια, λίρες κ.τ.λ., μήπως έπρεπε να κάνω κάτι άλλο.

 

Σ' ευχαριστώ και πάλι, να σαι καλά!

 

Αν είχες -με οποιονδήποτε τρόπο- εισοδήματα/καταθέσεις σε δολλάρια τότε θα συνέφερε να μεταφέρεις ποσά σε δολλαριακό λογαριασμό της Leupay και όταν πάς στις ΗΠΑ να πληρώνεις με την αντίστοιχη δολλαριακή κάρτα της Leupay. Από τη στιγμή που δεν έχεις δεν τίθεται θέμα. Χρησιμοποιείς κανονικά την κάρτα των Ευρώ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...