Προς το περιεχόμενο

LeuPay MasterCard και LeuPost


Braker1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

+

 

 

 

Γιατί δεν κοιτάς το site; Κάτω κάτω στην αρχική σελίδα του e-banking της Leupay έχει καρτέλα "Tarrif"

 

 

"Account Funding Fees: Funding via Bank transfer Free of charge"

 

 

Εκεί το έψαχνα και βλέποντας το ''Outgoing transfers" περίμενα να το είχε σαν "Ingoing transfers"... Thanks!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Παρηγγειλα την καρτα 22/9 και σημερα ακομα λεει "not sent". Το ενημερωνουν το στάτους ή θα τη δω μια μερα στο γραμματοκιβωτειο μου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρηγγειλα την καρτα 22/9 και σημερα ακομα λεει "not sent". Το ενημερωνουν το στάτους ή θα τη δω μια μερα στο γραμματοκιβωτειο μου;

 

Ναι, το ενημερώνουν. Και τις 3 φορές που έκανα παραγγελία, ενημέρωσαν το σύστημα μετά απο μερικές ημέρες. Οπότε λογικό είναι και στην περίπτωση σου να μην την έχουν στείλει ακόμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρηγγειλα την καρτα 22/9 και σημερα ακομα λεει "not sent". Το ενημερωνουν το στάτους ή θα τη δω μια μερα στο γραμματοκιβωτειο μου;

 

Θα ενημερωθεί το status, απλά είναι και νωρίς ακόμα για να την έχουν στείλει. 22/9 ήταν μόλις την περασμένη Πέμπτη.  Δεν στέλνεται άμεσα η κάρτα πλέον εδώ και καιρό από όταν αυξήθηκε η πελατεία τους. Κάτσε να ελέγξουν τα έγγραφά σου. Μέχρι τέλος αυτής της εβδομάδας θα σταλεί υποθέτω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ok, thanks guys.

 

Τελικα καλη η επιλογη να φορτωσω τη Leupay από paypal balance αλλά η αληθεια ειναι πως το να τη φορτωνα σε δολλαρια θα ηταν ακομα καλυτερα.

 

Δεν υπαρχει δλδ καποιος τροπος τα δολλαρια στο paypal balance να παραμεινουν δολλαρια σε κάρτα, ωστε να συνδεσω πχ μια Leupay στο AliExpress που με καιει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπαρχει δλδ καποιος τροπος τα δολλαρια στο paypal balance να παραμεινουν δολλαρια σε κάρτα, ωστε να συνδεσω πχ μια Leupay στο AliExpress που με καιει;

 

Κανένας απολύτως. Δεν τη γλυτώνεις τη μετατροπή. Ο κόσμος να χαλάσει, τα δολλάρια το Paypal θα σου τα μετατρέψει πριν τα πιάσεις στα χέρια σου. Ή μπορείς να τα ψωνίσεις ενώ είναι στο balance σαν δολλάρια βέβαια.

Από εκεί και πέρα όμως, αν βιάζεσαι για να συνδέσεις κάρτα στο Aliexpress και δεν θες να περιμένεις το 15-20ήμερο μέχρι να έρθει η πλαστική κάρτα της Leupay, μπορείς να ανοίξεις ένα Leupay Wallet το οποίο σου δίνει και virtual κάρτα σαν τη Revolut και έχει και αυτό ατομικό ΙΒΑΝ ώστε να στείλεις (με τις αναπόφευκτες δυστυχώς μετατροπές) τα λεφτά του Paypal balance σε αυτή τη virtual κάρτα ως φόρτιση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ παιδιά ! Σίγουρα θέλω να αποφύγω τη χαρτούρα.. μας φτάνει τόση γραφειοκρατία ! Πόσο μάλιστα αν δεν προσφέρει κάτι παραπάνω σε features το business !

 

EDIT : Παιδιά έχει δοκιμάσει να συνδέσει κανείς το leupay bank account του στη Neteller για δωρεάν αναλήψεις ? Έχει ξεφύγει η Neteller με 1,75% προμήθεια ανάληψης από την Net+ κάρτα της.. Αν ναι, στο πεδίο Bank City ποια πόλη συμπληρώνουμε (για τη Satabank..) ?

 

Ευχαριστώ !

 

Γνωρίζει μήπως κάποιος να μου απαντήσει ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωρίζει μήπως κάποιος να μου απαντήσει ?

Δεν το έχω δοκιμάσει εγώ προσωπικά γιατί την έχω κλείσει τη Neteller μου. Δεν είναι πάντως δωρεάν οι αναλήψεις ούτε με τη Leupay. 2€/ανάληψη κρατάει προμήθεια. Τώρα αν σώνει και καλά θες να το κάνεις, βάλε Valletta (η πρωτεύουσα της Μάλτας). Δεν βρήκα να λένε σε ποιά πόλη έχουν την έδρα τους κάπου στο site. Ή ρώτα τους.

Αν και μάλλον -χωρίς να το έχω δει- τη δική σου διεύθυνση ζητάει το πεδίο που θέλεις και όχι την έδρα της τράπεζας που εξέδωσε την όποια κάρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το έχω δοκιμάσει εγώ προσωπικά γιατί την έχω κλείσει τη Neteller μου. Δεν είναι πάντως δωρεάν οι αναλήψεις ούτε με τη Leupay. 2€/ανάληψη κρατάει προμήθεια. Τώρα αν σώνει και καλά θες να το κάνεις, βάλε Valletta (η πρωτεύουσα της Μάλτας). Δεν βρήκα να λένε σε ποιά πόλη έχουν την έδρα τους κάπου στο site. Ή ρώτα τους.

Αν και μάλλον -χωρίς να το έχω δει- τη δική σου διεύθυνση ζητάει το πεδίο που θέλεις και όχι την έδρα της τράπεζας που εξέδωσε την όποια κάρτα.

 

Σωστό και αυτό, θα το ελέγξω ! Προφανώς από leupay θα φύγουν revolut όπου και θα γίνει η μετατροπή (εάν χρειάζεται) και μετά ανάληψη.. Βόλτες να κόβουν δηλαδή :)

 

Thank you !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω θεμα. Το χαρτι που ανεβασα για αποδεικτικο της διευθυνσης (απο μια ιντερνετικη παραγγελια που εδωσα) που θελω να μου ερθει η καρτα δεν εγινε δεκτο. Το θεμα ειναι οτι δεν εχω τιποτα, ουτε λογαριασμο στο ονομα μου, γιατι ολοι ερχονται ή στο πατρικο μου ή εδω που μένω αλλά στο ονομα του αντρα μου.

 

Τους εστειλα μια αποδειξη που μου ηρθε χθες απο τον ψυχογιο για μια παραγγελια που εκανα στο ονομα μου και στη διευθυνση που θελω να ερθει η καρτα.

 

Θα περασει; αλλιώς τι κάνω;

 

Το γμτ ειναι οτι μπηκα για να δω την εξελιξη της καρτας, ουτε μεηλ ηρθε ουτε τιποτα. Τοσο ερασιτεχνισμός ή ειναι βαρεμαρα να στειλουν ενα γ#μ%%μεηλ οτι πρεπει να στειλετε νεο εγγραφο που να αποδεικνυει το+το;;; :mad:

 

Ουτε καν μεηλ επιβεβαιωσης εγγραφης ρε γμτ! Που ακομα και το μπλογκ της κυρα γιωργιτσας στελνει. :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τύπωσε μια ανάλυση κίνησης ("statement") από το e-banking σου και στείλτην. Αν δεν έχεις ούτε e-banking, ζήτα βεβαίωση για το καρτοκινητό σου από κάποιο μαγαζί της εταιρείας που το έχεις. Αν δεν έχεις ούτε καρτοκινητό, στείλε e-mail στο support της Leupay να σου πουν τι να κάνεις. Νομίζω ότι αρκεί ένα μικρό έμβασμα από Ελληνικό τραπεζικό λογαριασμό σου προς τη Leupay οπότε βλέπουν τα στοιχεία σου (κάτι αναφέρεται σε προηγούμενες σελίδες εδώ-δεν θυμάμαι πια).

 

Υ.Γ. Δεν στέλνουν e-mail επιβεβαίωσης και αν προκύψει πρόβλημα δεν σε ενημερώνουν (τουλάχιστον άμεσα). Είναι από τα λίγα αδύνατα σημεία τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τύπωσε μια ανάλυση κίνησης ("statement") από το e-banking σου και στείλτην. Αν δεν έχεις ούτε e-banking, ζήτα βεβαίωση για το καρτοκινητό σου από κάποιο μαγαζί της εταιρείας που το έχεις. Αν δεν έχεις ούτε καρτοκινητό, στείλε e-mail στο support της Leupay να σου πουν τι να κάνεις. Νομίζω ότι αρκεί ένα μικρό έμβασμα από Ελληνικό τραπεζικό λογαριασμό σου προς τη Leupay οπότε βλέπουν τα στοιχεία σου (κάτι αναφέρεται σε προηγούμενες σελίδες εδώ-δεν θυμάμαι πια).

 

Υ.Γ. Δεν στέλνουν e-mail επιβεβαίωσης και αν προκύψει πρόβλημα δεν σε ενημερώνουν (τουλάχιστον άμεσα). Είναι από τα λίγα αδύνατα σημεία τους.

e-banking εχω, αλλά απο τη στιγμη που δεν αναγραφεται η διευθυνση ή πιο σωστα η διευθυνση στην οποια θελω να μου ερθει η καρτα, εχει νοημα να στειλω statement?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς δεν γίνεται κάτι άλλο. Ήθελα κι εγώ να στείλω μία δεύτερη κάρτα στο σπίτι ενός φίλου γιατί λειπω από το σπίτι μου και θα τη σουφρωσουν, αλλά μετά από 3-4 μέρες μου έστειλαν ότι ή συγκεκριμένη διεύθυνση δεν είναι verified ότι ανήκει σε εμένα (έχω κάνει verify το λογαριασμό μου στην κανονική μου διεύθυνση) και μου ζηταγανε αποδεικτικά ότι μένω στη συγκεκριμένη διεύθυνση ή αλλιώς να μου τη στείλουν στη διεύθυνση που έχω δηλώσει και έχω κάνει verify...

Πάνω στην προηγουμενη ερώτηση μου έχει κανένας να πει τίποτα?

"Παίδες, προσπαθώ να φορτωσω λεφτά στη revolut από την leupay (την πλαστική) και μου λέει ότι ο τύπος κάρτας δεν είναι αποδεκτός.

Τι παίζει?"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...