Προς το περιεχόμενο

LeuPay MasterCard και LeuPost


Braker1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ήσουν επεξηγηματικότατος, και μου έλυσες πλήρως την απορία μου.

 

Οπότε θα πάρω την καρτούλα μου, με τα ευρώ μέσα, και όλα μία χαρά.

 

Σ' ευχαριστώ, πάρα πολύ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Απο που μπορω να φορτωσω την κάρτα με balance απο paypal?

 

Στο funding μου δίνει μονο επιλογή από εμβασμα και κάρτα....

 

Ακυρο. Αναποδα το εκανα. Απο paypal συνδεω τον τραπεζικο λογαριασμο της leupay

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες, προσπαθω να συνδεσω το USD IBAN μου της Leupay στο PayPal αλλα δεν με αφηνει, πεταει "Sorry, we are not able to process your request. Please try again later".

Καμια ιδεα τι μπορει να παιζει?

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω δεν μπορείς να βάλεις σε λογαριασμό PayPal Ευρώπης Αμερικάνικο IBAN. Αν δεις έχει κάπου να πατήσεις να δεις μια λίστα με τις αποδεκτές χώρες.

 

Επίσης, επειδή το δοκίμασα πριν μια βδομάδα, αν δεν έχει λεφτά μέσα ο λογαριασμός και δεν έχεις κάνει όλα τα στάδια verification της κάρτας (που στέλνεις με SMS τα τελευταία 6 ψηφία της κάρτας, για να σου στείλει το PIN), δεν δέχεται το IBAN της LeuPay το PayPal.

Το αναφέρω, γιατί είχα κάνει επιβεβαίωση στοιχείων στέλνοντας μόνο έγγραφα, είχα ολοκληρώσει όλα τα στάδια επικύρωσης και μου δέχτηκε το IBAN μόνο όταν πήγα και έστειλα χρήματα από την Πειραιώς στην LeuPay. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες, προσπαθω να συνδεσω το USD IBAN μου της Leupay στο PayPal αλλα δεν με αφηνει, πεταει "Sorry, we are not able to process your request. Please try again later".

Καμια ιδεα τι μπορει να παιζει?

Ευχαριστω

 

 

Το Paypal δέχεται να συνδέσεις δολαριακούς λογαριασμούς που είναι μόνο σε αμερικάνικες τράπεζες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Paypal δέχεται να συνδέσεις δολαριακούς λογαριασμούς που είναι μόνο σε αμερικάνικες τράπεζες.

Αρα αν έχεις δολλάρια στο paypal σου (πχ απο πωλήσεις στο ebay), αν δεν έχεις ΙΒΑΝ σε δολλάρια αμερικάνικης τράπεζας δεν μπορεις να τα "τραβήξεις" δίχως μετατροπή;  Σιγουρα ισχύει αυτό; Αν έχεις ΙΒΑΝ λογαριασμό σε δολλάρια σε κράτος της Ευρώπης δεν μπορείς να τα κάνεις ανάληψη σε εκείνο το λογαριασμό; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το PayPal μου εχει μονο δολαρια μεσα γι αυτο πηγα να συνδεσω το USD IBAN, αν εβαζα τον EUR θα με *** στα currency exchanges.

Επισης για αυτον που ειπε οτι ειναι αμερικανικος λογαριασμος, στη Μαλτα ειναι η Leupay (Satabank). Τελος παντων, μαλλον απετυχε επειδη δεν ειχα λεφτα στον USD λογαριασμο.

Μπορει κανενας με leupay να μου στειλει κανα 5$ να του δωσω 6$ PayPal να μην τρεχω για καταθεση στην τραπεζα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχεις ebanking?

Δυστυχως οχι...

Αν καποιος εχει leupay, πληρωνω εγω τα fees για να μου στειλει και τα πληρωνω και απο πριν, δεν εχω ποτε χρονο το πρωι να παω τραπεζα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχάς δεν υφίσταται η έννοια "Αμερικάνικο ΙΒΑΝ". Στην Αμερική οι τραπεζικοί λογαριασμοί δεν έχουν ΙΒΑΝ παρά μόνο στην Ευρώπη. Εν συνεχεία, ακόμα κι αν προστεθεί δολλαριακός Ευρωπαϊκός λογαριασμός στο Paypal, αυτό δεν επιτρέπει την πίστωσή του σε δολλάρια (ακόμα κι αν έχουμε δολλάρια στο balance μας-έτσι λέγεται τουλάχιστον σκοπεύω να το δοκιμάσω προσεχώς), παρά τα μετατρέπει σε Ευρώ πριν τα στείλει, και εκεί μετατρέπονται εκ νέου σε δολλάρια εφόσον ο λογαριασμός μας είναι δολλαριακός (τρώμε δηλαδή 2 μετατροπές, μια από το Paypal δολλάρια-->Ευρώ και άλλη μια αντίστροφη από τη Leupay στην προκειμένη).

Τέλος, μόλις σύνδεσα τον Leupay δολλαριακό μου λογαριασμό στο Paypal. Με μηδενικό υπόλοιπο.

Κάτι άλλο συμβαίνει σε εσένα Sgmaster και δεν σου το δέχεται.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρα να καταλαβω, παροτι εχω δολαρια στο balance και ο λογαριασμος ειναι USD θα φαω στη μαπα τη μετατροπη της paypal οτι και να κανω?

Που σημαινει αν βαλω τον EUR λογαριασμο της leupay θα εχω μονο μετατροπη paypal usd σε ευρω και μετα μπαινουν?

Θα ξαναδοκιμασω να τον βαλω τωρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχως οχι...

Αν καποιος εχει leupay, πληρωνω εγω τα fees για να μου στειλει και τα πληρωνω και απο πριν, δεν εχω ποτε χρονο το πρωι να παω τραπεζα...

 

Πρέπει να βρεις λίγο χρόνο να πας στην τράπεζα να ανοίξεις e-banking. Χωρίς e-banking κα΄λώς ή κακώς δεν γίνεται να πορευόμαστε πλέον...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις συνδεσα το USD IBAN σημερα το πηρε κατευθειαν με 0 υπολοιπο.

Αλλα με ανησυχει αυτο που ειπες πιο πανω οτι παροτι balance και ΙΒΑΝ ειναι με ιδιο currency τρωω μετατροπη.

Το εχει δοκιμασει καποιος αλλος?

Αν για να κανω ενα withdraw τα μισα  λεφτα τα τρωει η paypal με τα fees της σωθηκαμε...


Μολις συνδεσα το USD IBAN σημερα το πηρε κατευθειαν με 0 υπολοιπο.

Αλλα με ανησυχει αυτο που ειπες πιο πανω οτι παροτι balance και ΙΒΑΝ ειναι με ιδιο currency τρωω μετατροπη.

Το εχει δοκιμασει καποιος αλλος?

Αν για να κανω ενα withdraw τα μισα  λεφτα τα τρωει η paypal με τα fees της σωθηκαμε...

Μολις πηγα να κανω withdraw σε USD IBAN και μου ειπε οτι θα τα μετατρεψουν πρωτα σε ευρω! Τραγικοι...

Τεσπα θα βαλω τουλαχιστον το EUR IBAN να μην φαω και δευτερη μετατροπη οταν φτασουν στην LeuPay...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς Sgmaster το paypal θα κάνει τη μετατροπή καθώς η πολιτική είναι να στέλνει μόνο στο νόμισμα της χώρας που έχεις δηλώσει κάτοικος, για εμάς ευρώ.

 

Η μόνη περίπτωση για να το γλιτώσεις αυτό είναι να αποκτήσεις λογαριασμό σε αμερικάνικη τράπεζα και όχι δολαριακό σε άλλη χώρα.

 

Η μετατροπή του paypal θα σου κοστίσει 2,5-3% των χρημάτων σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς Sgmaster το paypal θα κάνει τη μετατροπή καθώς η πολιτική είναι να στέλνει μόνο στο νόμισμα της χώρας που έχεις δηλώσει κάτοικος, για εμάς ευρώ.

 

Η μόνη περίπτωση για να το γλιτώσεις αυτό είναι να αποκτήσεις λογαριασμό σε αμερικάνικη τράπεζα και όχι δολαριακό σε άλλη χώρα.

 

Η μετατροπή του paypal θα σου κοστίσει 2,5-3% των χρημάτων σου.

Δυστυχως ετσι ειναι.

Πανω σε αυτο που λες με αμερικανικη τραπεζα, πρωτον δεν ξερω καποια υπηρεσια στυλ leupay που να εχει εδρα αμερικη (και να μπορεις να φτιαξεις λογαριασμο σαν πολιτης Ευρωπης) αλλα δεν ξερω και να υπαρχει κατα ποσο το ελληνικο paypal θα δεχτει λογαριασμο που δεν εχει IBAN,

Τελος παντων εκανα withdraw μολις 10$ δοκιμαστικα στο EUR IBAN μου στη LeuPay, 8,67 ευρω μου ειπε οτι θα στειλει με τη μετατροπη δηλαδη πηρε περιπου 3.5%. Τι να κανουμε αφου αλλος τροπος δεν υπαρχει και χρειαζομαι χρηματα στη leupay...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...