Προς το περιεχόμενο

LeuPay MasterCard και LeuPost


Braker1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δε καταλαβαίνω γιατί τόσος πανικός για τη εξακρίβωση. Εγώ έστειλα λογαριασμό Νόβα και το δέχτηκαν μια χαρά. Όχι ένα χρόνο πριν αλλά το προηγούμενο μήνα. Και με το που ήρθε η κάρτα έβαλα το νούμερο και ο λογαριασμός άνοιξε κανονικά

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ποσο καιρο κανει να ερθει η καρτα ?

 Ακριβώς 20 μέρες προ μιας εβδομάδας περίπου (αντικατάσταση κλεμμένης). Αθήνα με την δωρεάν αποστολή (ως απλό γράμμα). Εϊναι η 4η κάρτα της Leupay που παραλαμβάνω τον τελευταίο 1,5 χρόνο που έχω account, η 1η επίσης είχε κάνει 20-22 μέρες, η 2η και η 3η (σε άλλα νομίσματα) παραδόξως έφτασαν σε 1 εβδομάδα περίπου, η πρόσφατη έκανε πάλι 20 μέρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε καταλαβαίνω γιατί τόσος πανικός για τη εξακρίβωση. Εγώ έστειλα λογαριασμό Νόβα και το δέχτηκαν μια χαρά. Όχι ένα χρόνο πριν αλλά το προηγούμενο μήνα. Και με το που ήρθε η κάρτα έβαλα το νούμερο και ο λογαριασμός άνοιξε κανονικά

Ελα ντε ...σήριαλ κατάντησε  :-D  Πρώτη φορά διαμερτύρεται κάποιος για την διαδικασία πιστοποίησης που είναι σαφώς πιο εύκολη απο της Ν26 λέμε τώρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά οι τύποι είναι γελοίοι...

Αφού τους είχα στείλει screenshot με την διεύθυνση απο winbank, διότι τους είχα εξηγήσει ότι στα .pdf της Πειραιώς δεν αναγράφεται η διεύθυνση, μου απαντάνε στείλε .pdf.

Το στέλνω, και μου απαντάνε ότι το .pdf που στείλατε δεν αναγράφει την διεύθυνση. :shock:

Χαλασμένο τηλέφωνο κανονικά. :-)

 

Εγώ αυτό που δεν καταλαβαίνω, είναι που εξυπηρετεί αυτή η ανάγκη για έγγραφο από ΔΕΚΟ μέχρι εκκαθαριστικό...

Καμία απο τις revolut/n26 δεν ζητάνε proof of address και μάλιστα με επιλεγμένα απο αυτούς έγγραφα.

Έχω ήδη λάβει και ενεργοποιήσει την leupay κάρτα στην δηλωμένη διεύθυνση, και τώρα μου ζητάνε να αποδείξω ότι δεν είμαι ελέφαντας.

Το χειρότερο είναι ότι με αυτούς τους τύπους δεν μπορείς να συνεννοηθείς.

 

 

Όσο για το πρόβλημα σου η πρώτη απάντηση (e-mail) που λαμβάνεις είναι τυποποιημένη και έχει το ticket number. Μετά ακολουθεί η κανονική απάντηση στο αίτημα σου. Αν δεν έχεις λάβει απάντηση πάρε τους τηλέφωνο.

 

Το ξέρω αυτό, για τις επόμενες "κανονικές" απαντήσεις μιλάω, που μόνο κανονικές δεν είναι...

Ούτε καν διαβάζουν τι γράφεις, μόνο ένα κοπι παστε την ίδια απάντηση κάνουν.

Επίσης ρώτησα για το verification μέσω ταχυδρομείου με κάρτα ή κωδικό, και δεν ισχύει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε το ανέφερα και προηγούμενα, στείλε μια υπεύθυνη δήλωση επικυρωμένη από κεπ ή αστυνομία.

Στην τελική κάνε ένα photoshop το pdf της Πειραιώς με διεύθυνση και στείλε το.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλαιότερα ειχε δημοσιευτει εδω ή στο νημα του paypal ενα λινκ που σε οδηγουσε απευθειας στην επιλογη να διαλλεξεις τον τροπο που θα γινεται η μετατροπη συναλαγματος στις αγορες. Απο την καρτα σου ή απο το paypal. Τωρα κανω κλικ και μπαινει στην αρχικη σελιδα, δεν μπορω να βρω την επιλογη. Μπορει καποιος να το δημοσιευσει ξανα ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλαιότερα ειχε δημοσιευτει εδω ή στο νημα του paypal ενα λινκ που σε οδηγουσε απευθειας στην επιλογη να διαλλεξεις τον τροπο που θα γινεται η μετατροπη συναλαγματος στις αγορες. Απο την καρτα σου ή απο το paypal. Τωρα κανω κλικ και μπαινει στην αρχικη σελιδα, δεν μπορω να βρω την επιλογη. Μπορει καποιος να το δημοσιευσει ξανα ;

 

https://www.paypal.com/gr/cgi-bin/webscr?cmd=_profile-merchant-pull-funding&buyer_hub

 

αλλιώς εδώ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

με καρτα απο alpha δεν μπορουμε να φορτισουμε;

 

γιατι δεν περναει η συναλλαγη;

 

edit: οκ, δεν περναει της alpha, επειδη ειναι visa διαβασα,

εκανα δουλεια με mastercard,

συνδεσα και την καρτα της leupay στο paypal & στο skrill,

το τελευταιο το φορτισα κιολας, κομπλε ειμαστε

Επεξ/σία από patrickdrd
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να κάνω μία αγορά από amazon.co.uk ,μιας και με συμφέρει η τιμή λόγω ισοτιμίας και έχω μερικές λίρες στο balance του paypal. Πρέπει να βγάλω νέα κάρτα σε λίρες ή στέλνω κατευθείαν τα λεφτά στη leupay και κάνω πληρωμή με την κάρτα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ερωτηση: γιατι δεν με αφηνει να κανω "funding" ξανα;

εκανα την 1η φορα 200 ευρω και δεν με αφηνει τωρα επειδη λεει εχω περασει το οριο,

κοιταω δεξια και λεει οριο 200 ευρω "once", δηλαδη;;;

μετα το once τι γινεται; εχουν περασει και μερες εντωμεταξυ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να κάνω μία αγορά από amazon.co.uk ,μιας και με συμφέρει η τιμή λόγω ισοτιμίας και έχω μερικές λίρες στο balance του paypal. Πρέπει να βγάλω νέα κάρτα σε λίρες ή στέλνω κατευθείαν τα λεφτά στη leupay και κάνω πληρωμή με την κάρτα;

Το 2ο. Και δεν γλυτώνεις με τίποτα τη μετατροπή των λιρών που έχεις στο balance σε ευρώ πριν πάνε στο λογαριασμό της Leupay. Μετά θα πληρώσεις με την κάρτα σου και θα ξαναμετατραπούν σε λίρες. Δεν υπάρχει άλλος τρόπος ή τουλάχιστον άλλος που να συμφέρει έστω και λίγο παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ.Το amazon.co.uk έχει σε κουτάκι επιλογή να πληρώσω σε ευρώ ,αλλά η  ισοτιμία  του είναι 1.22   .Αν δεν το τσεκάρω και πληρώσω σε λίρες στο amazon με την κάρτα ,η ισοτιμία  θα είναι 1.19 της leupay; Ξεχνάμε το γεγονός να στείλω λίρες από paypal  και μιλάμε μόνο για μετατροπή ευρώ σε λίρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ερωτηση: γιατι δεν με αφηνει να κανω "funding" ξανα;

εκανα την 1η φορα 200 ευρω και δεν με αφηνει τωρα επειδη λεει εχω περασει το οριο,

κοιταω δεξια και λεει οριο 200 ευρω "once", δηλαδη;;;

μετα το once τι γινεται; εχουν περασει και μερες εντωμεταξυ...

οκ, βρηκα τι παιζει, στελνεις 200αρια (μαξ) καθε φορα/ σε καθε συναλλαγη,

δεν επιτρεπονται περισσοτερα, αν θες να στειλεις παραπανω ξαναστελνεις

με μαξ το 1000 στο ημερησιο, basic account αυτα

 

υ.γ. ευχαριστω για την βοηθεια/απαντησεις #oust :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ, βρηκα τι παιζει, στελνεις 200αρια (μαξ) καθε φορα/ σε καθε συναλλαγη,

δεν επιτρεπονται περισσοτερα, αν θες να στειλεις παραπανω ξαναστελνεις

με μαξ το 1000 στο ημερησιο, basic account αυτα

 

υ.γ. ευχαριστω για την βοηθεια/απαντησεις #oust :lol:

''Search...and you shall find..."   :-D   Σε απλά ελληνικά..."διερευνητική μάθηση" 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εαν θέλουμε να αλλάξουμε την διεύθυνση που έχουμε δηλώσει στην leupay γνωρίζει κανείς πως γίνεται ?

Ζητάνε επιβεβαίωση απο τραπεζικό statement (που κανενα δεν δείχνει διεύθυνση του κατόχου) και οι κάρτες έχουν την παλαιά διεύθυνση απο τον καιρό που αποκτήθηκαν.

 

Δεκο κτλ δεν παίζουν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...