Προς το περιεχόμενο

LeuPay MasterCard και LeuPost


Braker1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

με eurobank mastercard φορτιζει ακομα;

οχι τπτ αλλο, θα βαζα κι άλλα, αλλά:

1) δεν ειναι για πολλα-πολλα, ποιος τους εμπιστευεται για πολλα;

2) δεν τα χρειαζομαι ουσιαστικα, για μικρο ψωνια καλα ειναι και τα λιγα που εχει ηδη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Επισκέπτης

με eurobank mastercard φορτιζει ακομα;

οχι τπτ αλλο, θα βαζα κι άλλα, αλλά:

1) δεν ειναι για πολλα-πολλα, ποιος τους εμπιστευεται για πολλα;

2) δεν τα χρειαζομαι ουσιαστικα, για μικρο ψωνια καλα ειναι και τα λιγα που εχει ηδη

1. υπαρχουν επιχειρηματιες που τους εμπιστευονται δεκαδες χιλιαδες ευρω.

 

2. δεν υπαρχει λογος να μεταφερεις χρηματα απο ελληνικες τραπεζες στη leupay για αγορες μεσω internet. οι περιορισμοι στα capital control εχουν χαλαρωσει παρα πολυ εδω και αρκετους μηνες για αγορες μεσω internet και με τις Ελληνικες καρτες κανεις χωρις προβληματα τη δουλεια σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μωρε μεταφερεις και λες ας υπαρχουν, για λιγα καλα ειναι,

εξαλλου αυτο το σκοπο δεν εξυπηρετουν;

αντε και αναληψη για οσους ταξιδευουν εξωτερικο;

το 1ο που το ξερεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε τη βλεπουν ως "εμπορο" αλλα ως ανταγωνιστη. το περι capital control ειναι απλα η αφορμη. γνωστος μου αγορασε μεχρι και κρυπτονομισματα (ethereum και litecoin) πριν ενα μηνα με καρτα ελληνικης τραπεζας.

 

Κι όμως ως έμπορο πρέπει να τη βλέπουν. Για αυτό περνούσαν/περνάνε οι φορτίσεις με κάποιες τουλάχιστον κάρτες. Το υποψιαζόμασταν πολύ καιρό τώρα και επίσης το αναφέρει ο tarantules στο ποστ του "μου είπε οτι ίσως ο έμπορος άλλαξε τη δηλωμένη ιδιότητά του". Και όσες άλλες παρόμοιες υπηρεσίες/κάρτες φορτίζουν, προφανώς ως έμποροι ("άυλων" προϊόντων) πρέπει να είναι δηλωμένοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μωρε μεταφερεις και λες ας υπαρχουν, για λιγα καλα ειναι,

εξαλλου αυτο το σκοπο δεν εξυπηρετουν;

αντε και αναληψη για οσους ταξιδευουν εξωτερικο;

το 1ο που το ξερεις;

ναι για τις αναληψεις στο εξωτερικο εχεις δικιο. το 1o το ξερω γιατι η satabank (μιας και με αυτη υπογραφεις την ηλεκτρονικη συμβαση οταν ανοιγεις leupay λογαριασμο) δε "ζει" απο τη leupay αλλα απο την αλλη υπηρεσια της, τη mypos η οποια ειναι μονο για επιχειρηματιες και εκει διακινουνται εκατομμυρια ευρω καθε μηνα απο 30.000+ επιχειρησεις που ειναι σε χωρες της Ευρωπαικης Ενωσης και κανουν χρηση της υπηρεσιας Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα! Ερώτηση για όποιον γνωρίζει....

Έχω πολωνικό λογαριασμό αλλά θέλω να ανοίξω leupay γιατί για αγορές σε ξένο νόμισμα με χρεώνει η τράπεζα μου με 2% και χάλια ισοτιμία...

Αν ανοίξω leupay και λογαριασμό σε πολωνικά ζλότι θα μπορώ να τα μεταφέρω άμεσα σε ζλότι στη leupay?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Καλησπέρα! Ερώτηση για όποιον γνωρίζει....

Έχω πολωνικό λογαριασμό αλλά θέλω να ανοίξω leupay γιατί για αγορές σε ξένο νόμισμα με χρεώνει η τράπεζα μου με 2% και χάλια ισοτιμία...

Αν ανοίξω leupay και λογαριασμό σε πολωνικά ζλότι θα μπορώ να τα μεταφέρω άμεσα σε ζλότι στη leupay?

 

ναι, από PLN σε PLN θα είναι άρα θα πλήρωσεις μόνο το έμβασμα από τη τράπεζα της Πολωνίας (βάζεις SHA στα έξοδα) ή αν κάνεις μετάφορα από τη Πολωνική κάρτα θα χρεωθείς τα fees που έχει η leupay.

 

μετά για τις αγορές στο ξένο νόμισμα θα έχεις την ισοτιμία που δίνει η leupay ή οποία σε γενικές γραμμές είναι αρκετά καλή 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι, από PLN σε PLN θα είναι άρα θα πλήρωσεις μόνο το έμβασμα από τη τράπεζα της Πολωνίας (βάζεις SHA στα έξοδα) ή αν κάνεις μετάφορα από τη Πολωνική κάρτα θα χρεωθείς τα fees που έχει η leupay.

 

μετά για τις αγορές στο ξένο νόμισμα θα έχεις την ισοτιμία που δίνει η leupay ή οποία σε γενικές γραμμές είναι αρκετά καλή

Σε ευχαριστώ για την ενημέρωση! Ελπίζω να ισχύει και να μην μπω τζάμπα στην ταλαιπωρία . :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά άνοιξα λογαριασμό αλλά από ισοτιμίες δε βλέπω να τα πηγαίνει καλά... 1 ευρώ μου το μετέτρεψε σε 4,12 ζλότι. Ενώ την ίδια στιγμή revolut και xe δίνει ισοτιμία 4,23....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά άνοιξα λογαριασμό αλλά από ισοτιμίες δε βλέπω να τα πηγαίνει καλά... 1 ευρώ μου το μετέτρεψε σε 4,12 ζλότι. Ενώ την ίδια στιγμή revolut και xe δίνει ισοτιμία 4,23....

H leupay εχει χειρότερη ισοτιμία γιατί προσθέτει ένα ποσοστό ως προμήθεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H leupay εχει χειρότερη ισοτιμία γιατί προσθέτει ένα ποσοστό ως προμήθεια

Απλά είδα που έλεγαν πολλοί στις τελευταίες σελίδες ότι η leupay έχει πολύ καλύτερη ισοτιμία μέχρι και από revolut.....
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά είδα που έλεγαν πολλοί στις τελευταίες σελίδες ότι η leupay έχει πολύ καλύτερη ισοτιμία μέχρι και από revolut.....

Δεν ισχύει αυτό (τουλάχιστον για δολάριο και λίρα που έχω κάνει συναλλαγές και το έχω τσεκάρει πριν και μετα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ποτε δεν ειχε η leupay καλυτερη ισοτιμια απο τη revolut. αλλα σε σχεση που αυτη που ειχε πριν 1 χρονο τωρα ειναι καλυτερα.

ενα πουλακι μου ειπε σημερα πως θα ξεκινησει και η leupay πιστοποιησεις με καμερα οπως η n26 ενω ξεκινησαν και τις χορηγιες στο MTV

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

μπορει καπιοσ να μου στιλη λευτα στην leupay τα χριαζομε αμεσα η να μου πει καπιο τροπο να φορτωσω την leupay αμεσα ..αν υπαρχει καπιοσ ασ επικινωνηση μαζι μου[email protected]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...