Προς το περιεχόμενο

LeuPay MasterCard και LeuPost


Braker1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όλο το ποσό θα πάρει ο φίλος σου στη Βραζιλία και 0.10€ θα κρατήσουν από το δικό σου λογαριασμό για τη μεταφορά.

Από εκεί και πέρα, σίγουρα θα έχει κάποιες κρατήσεις ο φίλος σου, αν θελήσει να βγάλει τα λεφτά από κάποιο ATM στη χώρα του, αλλά δεν ξέρω πόσο χρεώνουν εκεί, αφού στο παρόν topic έχει γραφτεί μόνο τι ισχύει για τα ελληνικά ATM και τα pdf στην αρχική σελίδα δεν γνωρίζω αν είναι ενημερωμένα με τις τελευταίες/τρέχουσες χρεώσεις.

ωραια, οποτε θα χρεωθω εγω 0.10 λεπτα. Αυτος δεν θα τα τραβηξει απο atm θα χρησιμοποιηση την καρτα του (leupay) σαν master card σε ενα site να μου αγορασει κατι πραγματα, μιας και το site πουλαει μονο εντος βραζιλιας και ζηταει ID, μαλλον πρεπει να μεταναστευσω :P Viva Brazil

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

γνωριζει κανεις με ποιο ταχυδρομειο ερχεται δηλαδη απο ποια χωρα?

 

Satabank plc

Aragon House -Bussiness Centre

Dragonara Road, St. Julians,

STJ3140, Malta

είναι η διεύθυνση αποστολέα και "Post NL" έγραφε ο φάκελος πάνω δεξιά.

"If undeliverable, please return to:

P.O. Box 7000 3109AA SCHIEDAM". Άρα από Ολλανδία τις στέλνουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτησω γιατι εχω μπερδευτει, για αγορες μεσω pp ποιος τροπος ειναι πιο οικονομικος.

Να συνδεσω την καρτα mastercard με το  pp να τραβαει τα λεφτα απο εκει ή να 

συνδεσω το IBAN που μου δινει η leupay με pp?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι γινεται το paypal να τραβαει λεφτα απευθειας απο τον leupay λογαριασμο ;;

 

 

Αν δηλωσεις στο pp το IBAN σου απο leupay γινεται οπως αν δηλωσεις ενα λογαριασμο τραπεζας.

Δεν εχω κανει ακομα λογαριασμο στην leupay (θα κανω) αλλα νομιζω οτι μπορει να γινει.

 

(Δεν ειμαι 100% σιγουρος γιατι δεν το εχω δοκιμασει)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτησω γιατι εχω μπερδευτει, για αγορες μεσω pp ποιος τροπος ειναι πιο οικονομικος.

Να συνδεσω την καρτα mastercard με το  pp να τραβαει τα λεφτα απο εκει ή να 

συνδεσω το IBAN που μου δινει η leupay με pp?

 

Το Paypal δε μπορεί να τραβά χρήματα από το συνδεδεμένο λογαριασμό άμεσα. Μονο από κάρτα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτησω γιατι εχω μπερδευτει, για αγορες μεσω pp ποιος τροπος ειναι πιο οικονομικος.

Να συνδεσω την καρτα mastercard με το  pp να τραβαει τα λεφτα απο εκει ή να 

συνδεσω το IBAN που μου δινει η leupay με pp?

1. Την κάρτα την συνδέεις με το paypal για αγορές με την κάλυψη του paypal (οταν φυσικά δεν υπαρχει balance). Aν κάνεις αγορές σε άλλο νόμισμα αλλαξε οπωσδήποτε τις ρυθμίσεις του paypal να μην κάνει αυτό τη συναλλαγματική μετατροπή δεν συμφέρει.

2. Το ΙΒΑΝ το συνδέεις με το paypal για να μπορείς να μεταφέρεις χρήματα (withdraw) απο το balance του paypal στο leupay λογαριασμό σου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι και το Σάββατο, όταν έμπαινα στην καρτέλα "My Orders" στο προφίλ μου (Profile), έγραφε Review for LeuPay Account Verification και περιελάμβανε τα εξής στοιχεία:

1) Request details, με το ID του αιτήματός μου και τις αντίστοιχες ημερομηνίες

2) Personal details, με τα προσωπικά στοιχεία που είχα δώσει

3) Uploaded documents, με τα έγρραφα που είχα ανεβάσει για την πιστοποίηση

4) LeuPay card order details, με τα στοιχεία της κάρτας που είχα παραγγείλει, τη μέθοδο αποστολής και τη μηδενική χρέωση αυτής.

 

Από χθες που αναβαθμίστηκε η σελίδα, όταν πηγαίνω στην αντίστοιχη καρτέλα δεν υπάρχει τίποτα από αυτά και μου γράφει μόνο στο Sent οrders "You don’t have any orders sent".

 

Υποθέτω ότι λόγω της αναβάθμισης δεν γινόταν αυτόματα να περαστούν αυτά τα δεδομένα στη νέα μορφή του site. Δεν θα έπρεπε όμως τουλάχιστον να αναφέρει το ID και τις ημερομηνίες της "παραγγελίας" μου;

 

Υπενθυμίζω ότι είμαι σε κατάσταση αναμονής για παραλαβή της κάρτας ώστε να την ενεργοποιήσω και να ολοκληρωθεί η πιστοποίηση (verification) των στοιχείων μου για να γίνει ο λογαριασμός Standard.

 

Χρειάζεται άραγε να στείλω e-mail στο support τους μήπως και έχει γίνει κάποιο λάθος/μπέρδεμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου πάει το manuela πάντως,θα έχει και απήχηση σε άλλο κοινό. :-)

 

Και πολύ καλή κάλυψη,λογικά δεν θα το πάρει κανένας χαμπάρι,είμαστε χαζοί εδώ...not

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα ,

Εχω συνδεσει στην paypal το ΙΒΑΝ μου που ειναι satabank (leupay) ειναι και SEPA  το οποιο ειναι λογαρισμος σε usd και οχι σε EURO  οταν ομως παω να κανω withdraw τα χρηματα παει αυτοματα να τα κανει σε ευρω.Δεν μπορω να βαλω δολλαρια πρεπει υποχρεωτικα να γινουν ευρω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...

 

Χρειάζεται άραγε να στείλω e-mail στο support τους μήπως και έχει γίνει κάποιο λάθος/μπέρδεμα;

Οχι.

Εχεις σωστη γενικη αντιληψη γυρω απο το θεμα. Οπως λες, σημασια εχει να παραλαβεις ταχυδρομικα την καρτα για να την ενεργοποιησεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Από χθες το βράδυ δεν μπορώ να μπω στην εφαρμογή Leupost. Ζητάει τον κωδικό και μόλις τον εισάγω και πατήσω ΟΚ μου ξαναβγάζει να τον εισάγω ξανά και ξανά. Το αντιμετωπίζει άλλος;

 

edit: Διορθώθηκε με εκκαθάριση δεδομένων εφαρμογής στη συσκευή και επανείσοδο.

Επεξ/σία από theopan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα ,

Εχω συνδεσει στην paypal το ΙΒΑΝ μου που ειναι satabank (leupay) ειναι και SEPA  το οποιο ειναι λογαρισμος σε usd και οχι σε EURO  οταν ομως παω να κανω withdraw τα χρηματα παει αυτοματα να τα κανει σε ευρω.Δεν μπορω να βαλω δολλαρια πρεπει υποχρεωτικα να γινουν ευρω?

Αν έχεις Ελληνικό paypal τότε σου κάνει υποχρεωτικά αλλαγή σε ευρώ.

Η μόνη περίπτωση να τη γλιτώσεις είναι να έχεις λογαριασμό σε Αμερικάνικη τράπεζα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πως στελνω χρηματα ρε παιδια σε αυτην  την καρτα.? τα κανω μεταφορα απο το web baking mou? ετσι απλα..!

Θα μπορούσες να διαβάσεις πριν ρωτήσεις....έτσι απλά

Υποθέτοντας οτι έχεις ανοίξει λογαριασμό και έχεις ΙΒΑΝ στη leupay-satabank:

1. Με τραπεζικό έμβασμα με κόστος 1 ευρώ ανεξαρτήτως ποσού (έως 500 το μήνα λόγω cc). Χρόνος εμφάνισης χρημάτων < 48 ώρες

2. Με ελληνική κάρτα mastercard (περνάνε σχεδόν όλες εκτός εθνικής και φυσικά όχι VISA) με χρέωση 1% επι του ποσού. Χρόνος εμφάνισης χρημάτων...άμεσα.

 Ετσι απλά... :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...