Προς το περιεχόμενο

LeuPay MasterCard και LeuPost


Braker1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ναι εχω την αλλη προπληρωμενη της Πειραιως,οποτε μαλλον δεν περναει...

ειναι ιδια με αυτη του λινκ με την διαφορα οτι σε μενα δεν γραφει mastercard κατω κατω αλλα visa....

http://www.piraeusbank.gr/el/idiwtes/kartes/propliromenes-kartes/piraeus-prepaid-reloadable-card

 

Τότε, προφανώς δεν περνάει γιατί είναι Visa. Αν δεις στο link που σου παρέθεσα παραπάνω, καμία Visa δεν έχει συνδεθεί επιτυχώς με το σύστημα μέχρι στιγμής.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Τότε, προφανώς δεν περνάει γιατί είναι Visa. Αν δεις στο link που σου παρέθεσα παραπάνω, καμία Visa δεν έχει συνδεθεί επιτυχώς με το σύστημα μέχρι στιγμής.

α οκ τοτε,θενκς. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια μια ερωτηση εστειλα απο την revolut 10 ευρω στην leupay αλλα δεν τα δειχνει στην leupay θελει καποιο χρονικο διαστημα για να δειξει οτι ηρθαν χρηματα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια μια ερωτηση εστειλα απο την revolut 10 ευρω στην leupay αλλα δεν τα δειχνει στην leupay θελει καποιο χρονικο διαστημα για να δειξει οτι ηρθαν χρηματα?

Πότε τα έστειλες; θέλει λίγες εργάσιμες μέρες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδη εγω αν στειλω χρηματα απο την revolut στην leupay θα χρεωθω 3 ευρω?? επισης παταω στην revout στο μωβ κουμπακι και γραφει Bank->Bank Transfer->παταω add-> επιλεγω To Myself-> coyntry ελλαδα να βαλω ή δεν παιζει ρολο??

 

Νομίζω ότι country πρέπει να βάλεις Μάλτα που είναι η έδρα της LeuPay, αφού σε αυτό το λογαριασμό θέλεις να στείλεις τα λεφτά σου. Δεν είμαι όμως 100% σίγουρος, οπότε ας σου απαντήσει και κάποιος άλλος που να ξέρει με βεβαιότητα.

 

Πάντως, τα 3 ευρώ χρέωση είναι για τα εξερχόμενα εμβάσματα από τη LeuPay (εντός χωρών SEPA) και όχι για τα εισερχόμενα που είναι δωρεάν. Άρα, από τη LeuPay δεν πρόκειται να χρεωθείς κάτι. Όσο για τη Revolut, δεν ξέρω αν έχει κάποια χρέωση για τα εξερχόμενα εμβάσματα, αλλά δεν νομίζω.

παιδια μια ερωτηση εστειλα απο την revolut 10 ευρω στην leupay αλλα δεν τα δειχνει στην leupay θελει καποιο χρονικο διαστημα για να δειξει οτι ηρθαν χρηματα?

 

Η κίνηση που έκανες (bank transfer) αποτελεί έμβασμα και χρειάζεται τουλάχιστον 1-2 εργάσιμες μέρες (ίσως και παραπάνω) για να φανεί, ξεκινώντας από αύριο, αφού τώρα είναι βράδυ και δεν γίνονται τραπεζικές κινήσεις τέτοια ώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πότε τα έστειλες; θέλει λίγες εργάσιμες μέρες

 

τα εστειλα σημερα μιλησα με revolut στο support  ειπαν 5 εργασιμες

 

Νομίζω ότι country πρέπει να βάλεις Μάλτα που είναι η έδρα της LeuPay, αφού σε αυτό το λογαριασμό θέλεις να στείλεις τα λεφτά σου. Δεν είμαι όμως 100% σίγουρος, οπότε ας σου απαντήσει και κάποιος άλλος που να ξέρει με βεβαιότητα.

 

Πάντως, τα 3 ευρώ χρέωση είναι για τα εξερχόμενα εμβάσματα από τη LeuPay (εντός χωρών SEPA) και όχι για τα εισερχόμενα που είναι δωρεάν. Άρα, από τη LeuPay δεν πρόκειται να χρεωθείς κάτι. Όσο για τη Revolut, δεν ξέρω αν έχει κάποια χρέωση για τα εξερχόμενα εμβάσματα, αλλά δεν νομίζω.

 

Η κίνηση που έκανες (bank transfer) αποτελεί έμβασμα και χρειάζεται τουλάχιστον 1-2 εργάσιμες μέρες (ίσως και παραπάνω) για να φανεί, ξεκινώντας από αύριο, αφού τώρα είναι βράδυ και δεν γίνονται τραπεζικές κινήσεις τέτοια ώρα.

 

Μαλτα εβαλα, η revolut δεν με χρεωσε κατι, μου ειπαν οτι θελει μερικες εργασιμες μερες οντως, οποτε αναμενουμε.

 

Ευχαριστω για τις απαντησεις παιδια :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα παιδια.

Εβαλα αποστολη της καρτας με courier και μολις μου εστειλαν email οτι για να σταλει στην διευθυνση μου (ΤΡΙΚΑΛΑ) πρεπει να τους πιστωσω 36,95€!!! Υποτιθεται οτι ηταν 10€ με courier...

 

"We would like to confirm that you have chosen delivery via courier. The fee for the delivery to the address you have indicated is EUR 36.95.

Please, fund your LeuPay Account so that we can complete your order.

Please, be informed that in case we do not receive an answer from you in the next two days or you do not fund your account three days after the confirmation that you wish to receive your card via courier, your card will be sent via regular post."

 

Με ενημερωνουν οτι αν δεν απαντησω σε 2 ημερες ή δεν πιστωσω τα χρηματα σε 3 ημερες θα μου αποσταλει με απλο ταχυδρομειο!  

Τι παιζει ρε παιδια. Εχει παραλαβει κανεις με courier και ποσο πληρωσε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα παιδια.

Εβαλα αποστολη της καρτας με courier και μολις μου εστειλαν email οτι για να σταλει στην διευθυνση μου (ΤΡΙΚΑΛΑ) πρεπει να τους πιστωσω 36,95€!!! Υποτιθεται οτι ηταν 10€ με courier...

 

 

:confused:  :confused: 36,95 !!!  Πόσες κάρτες παράγγειλες;   Για κοίτα λίγο τι επέλεξες.  Εγω το Νοέμβριο που παρέλαβα την κάρτα με courier TNT μέσα σε 3 εργάσιμες πλήρωσα 9.75 ευρώ !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την έχει κάνει κι εμένα τελικά τη χρέωση για το verfication στον άλλο λογαριασμό (αυτόν που είχα ως πρωτεύοντα και δεν έχει επαρκές υπόλοιπο) και φαίνεται ως δέσμευση απλά όπως το λες χωρίς άλλα στοιχεία. Το θέμα είναι ότι θα έπρεπε να δέχεται φόρτιση 50€ έτσι δεν είναι; Μήπως το πρόβλημα που έχω είναι 2πλο και φταίει και το όνομα στην κάρτα που έχουν βάλει οι ανόητοι της Eurobank...

 

Συνεχίζει να απορρίπτεται η φόρτιση της Eurobank Debit Mastercard ακόμα και για μικρότερο των 50€ ποσό. Εν τω μεταξύ ενώ βλέπω τη συναλλαγή για το verification στο e-banking, η αιτιολογία δεν έχει κανένα κωδικό πέρα από ένα +3597 το οποίο βέβαια δεν λειτουργεί και προφανώς είναι ο κωδικός κλήσης του τηλεφώνου της Leupay. Πήρα και στο Europhone και μου είπαν ότι δεν βλέπουν κανέναν άλλο κωδικό (ο συγκεκριμένος υπάλληλος φάνηκε να ξέρει τι θέλω να κάνω και μου είπε ότι θα φαινόταν στην αιτιολογία αν υπήρχε).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνεχίζει να απορρίπτεται η φόρτιση της Eurobank Debit Mastercard ακόμα και για μικρότερο των 50€ ποσό. Εν τω μεταξύ ενώ βλέπω τη συναλλαγή για το verification στο e-banking, η αιτιολογία δεν έχει κανένα κωδικό πέρα από ένα +3597 το οποίο βέβαια δεν λειτουργεί και προφανώς είναι ο κωδικός κλήσης του τηλεφώνου της Leupay. Πήρα και στο Europhone και μου είπαν ότι δεν βλέπουν κανέναν άλλο κωδικό (ο συγκεκριμένος υπάλληλος φάνηκε να ξέρει τι θέλω να κάνω και μου είπε ότι θα φαινόταν στην αιτιολογία αν υπήρχε).

δημοσιευσεις, αριθμος 617 και αριθμος 621
 
και η συνεχεια
 
δημοσιευσεις, αριθμος 634 και αριθμος 636
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μετα την ενεργοποίηση της κάρτας μέσα από το site. Πόσο χρόνο χρειάζεται για να αλλάξει το προφίλ από Basic σε Standard; Επίσης το pin αλλάζει από τα ATM;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μετα την ενεργοποίηση της κάρτας μέσα από το site. Πόσο χρόνο χρειάζεται για να αλλάξει το προφίλ από Basic σε Standard; Επίσης το pin αλλάζει από τα ATM;

Μια ωρα με δυο εργασιμες μερες.

Αλλαγη απο ATM.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

δημοσιευσεις, αριθμος 617 και αριθμος 621
 
και η συνεχεια
 
δημοσιευσεις, αριθμος 634 και αριθμος 636

 

 

 

Όπως ήδη έγραψα, κάλεσα στο Europhone. Κατάλαβε ο υπάλληλος τι διαδικασία θέλω να κάνω (σαν του paypal όπως μου είπε), μου είπε ότι εργάζεται 10 χρόνια σε τράπεζα και ξέρει ότι σε αυτές τις περιπτώσεις θα έπρεπε να έβλεπε τον κωδικό στην αιτιολογία πράγμα το οποίο δεν συνέβαινε και ότι δεν υπήρχε κάποιο άλλο νούμερο που να βλέπει για να μου πει. Τέλος πάντων δε νομίζω να έχει και μεγάλη σημασία καθώς η κάρτα δεν περνάει σε καμία περίπτωση (ούτε για 10€ φόρτιση πράγμα το οποίο από όσο κατάλαβα θα έπρεπε να είναι εφικτό ακόμα και ως unverified). Ίσως να φταίει το όνομά μου όπως εμφανίζεται πάνω της αλλά δεν με πολυνοιάζει καθώς μου αρκεί το έμβασμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...