Προς το περιεχόμενο

LeuPay MasterCard και LeuPost


Braker1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γιατί γίνετε να βάλουμε άλλη κάρτα για δολάρια κ άλλη για ευρώ? Που εξυπηρετεί? Αγορές από ebay δεν θα μπορέσω να κάνω με την ευρωκαρτα?? Να Ητησω ακόμη μια για δολλάρια??

Και εμένα 0 λέει για την κάρτα για δολάρια. Δοκίμασα για δεύτερη για ευρώ και λέει 10 ευρώ.

 

 

Για να αγοράσω κάρτα εδώ Ελλάδα με 5 ευρώ που μπορώ να την αγοράσουμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Οι διαφορές ισοτιμίας σε σχέση με τη ρεβολουτ ποιες είναι?

Λογικα δεν πρεπει να υπαρχει διαφορα αφου ειναι mastercard και οι δυο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα εντάξει και με το πίσω μέρος τις ταυτότητας που ξέχασα να βάλω τους το έστειλα και μου απάντησαν ότι είναι εντάξει απλα θέλει να πιστοποιήσουν και που μένω και μου έστειλαν 3 τρόπους που γίνεται. Έστειλα ενα μικρό ποσό από την κάρτα prepaid που έχω Πειραιώς στην leupay μου έστειλαν μήνυμα ότι πήγαν τα λεφτά μου βγάζει και το ποσό στο site ξέρετε μήπως με αυτόν τον τροπο πιστοποιήσουν τελικά τα στοιχεία μου ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα εντάξει και με το πίσω μέρος τις ταυτότητας που ξέχασα να βάλω τους το έστειλα και μου απάντησαν ότι είναι εντάξει απλα θέλει να πιστοποιήσουν και που μένω και μου έστειλαν 3 τρόπους που γίνεται. Έστειλα ενα μικρό ποσό από την κάρτα prepaid που έχω Πειραιώς στην leupay μου έστειλαν μήνυμα ότι πήγαν τα λεφτά μου βγάζει και το ποσό στο site ξέρετε μήπως με αυτόν τον τροπο πιστοποιήσουν τελικά τα στοιχεία μου ?

 

Ναι τωρα υπομονη να σου κανουν την πιστοποιηση. Θα δεις pending στην καρτελα σου και μετα advance standard

 

Η καρτα που εχεις ειναι visa , mastercard ή virtual?

 

Προσπαθω να κανω link a card  την leupost  καρτα μου στο paypal  και δεν το παιρνει.

Στο πεδιο που βαζω τον αριθμο τις καρτας στο paypal  μου βγαζει ενα κοκκινο τριγωνακι,

Ξερει κανεις τι να κανω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπαθω να κανω link a card  την leupost  καρτα μου στο paypal  και δεν το παιρνει.

Στο πεδιο που βαζω τον αριθμο τις καρτας στο paypal  μου βγαζει ενα κοκκινο τριγωνακι,

Ξερει κανεις τι να κανω?

 

Βεβαιώσου ότι βλέπεις και βάζεις σωστά τον αριθμό. Εϊχα κι εγώ το ίδιο πρόβλημα, γιατί η -άθλια- εφαρμογή της Leupost δίπλωνε τον αριθμό της virtual κάρτας για να χωρέσει  (σε 4ιντση οθόνη κινητου) και έριχνε κάποια νούμερα πάνω στο CVC οπότε ένα 9άρι το έβλεπα σαν 3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βεβαιώσου ότι βλέπεις και βάζεις σωστά τον αριθμό. Εϊχα κι εγώ το ίδιο πρόβλημα, γιατί η -άθλια- εφαρμογή της Leupost δίπλωνε τον αριθμό της virtual κάρτας για να χωρέσει  (σε 4ιντση οθόνη κινητου) και έριχνε κάποια νούμερα πάνω στο CVC οπότε ένα 9άρι το έβλεπα σαν 3.

 

 

 Εγινε.Δεν θελει κενα αναμεσα στα νουμερα. :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η οποία -άθλια- εφαρμογή της Leupost έχει και πάλι πρόβλημα σήμερα... Πάλι δεν δείχνει το υπόλοιπο, ξαναδιέγραψα τα δεδομένα και ξαναέκανα εγγραφή και ενώ εισάγω το 4ψηφιο pin που μου στέλνει προσπαθεί να προχωρήσει αλλά δεν προχωράει σαν να έχει πρόβλημα σύνδεσης. Νομίζω θα την κλείσω οριστικά αυτή τη φορά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα εντάξει και με το πίσω μέρος τις ταυτότητας που ξέχασα να βάλω τους το έστειλα και μου απάντησαν ότι είναι εντάξει απλα θέλει να πιστοποιήσουν και που μένω και μου έστειλαν 3 τρόπους που γίνεται. Έστειλα ενα μικρό ποσό από την κάρτα prepaid που έχω Πειραιώς στην leupay μου έστειλαν μήνυμα ότι πήγαν τα λεφτά μου βγάζει και το ποσό στο site ξέρετε μήπως με αυτόν τον τροπο πιστοποιήσουν τελικά τα στοιχεία μου ?

το ιδιο εκανα κ γω,τους εστειλα εμβασμα,σημερα εμφανιστηκε στο leupay λογαριασμο μου ,αλλα επειδη με εχουν ακομη pending verification τους εστειλα κ ενα μειλ για καλο κ για κακο για να μου κανουν verify  κ να αποστειλουν επιτελους την καρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα το μόνο που μου μένει είναι να περιμένω κάποια απάντηση.

 

Πήγα έκανα και e-banking στην τράπεζα αλλα υπήρχε θέμα με τον κωδικό δεν υπήρχε και θέλει να ξανά πάω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πεδία έκανα order μια κάρτα για δολάρια.

Όταν κάνω ανάληψη από ΑΤΜ θα γίνει exanges currency από την ισοτιμία που έχει εκείνη την στιγμή στο σιτε η θα είταν καλύτερα να κανο exchange σε ευρώ από το σιτε. Γιατί έχω κάτι δολάρια στο παιπαλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πεδία έκανα order μια κάρτα για δολάρια.

Όταν κάνω ανάληψη από ΑΤΜ θα γίνει exanges currency από την ισοτιμία που έχει εκείνη την στιγμή στο σιτε η θα είταν καλύτερα να κανο exchange σε ευρώ από το σιτε. Γιατί έχω κάτι δολάρια στο παιπαλ

 

 

Τα δολλαρια απο το paypal δεν μπορεις να τα κανεις withdraw σαν δολλαρια εφοσον εισε κατοικος ευρωπης και βαζεις ευρωπαικο λογαριασμο , το δοκιμασα και εγω και ειναι ο λογως π εκανα το ιδιο με σενα αλλα αυτοματα τα κανει eyro η paypal οταν πας να τα βγαλεις οποτε δεν εχει νοημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα δολλαρια απο το paypal δεν μπορεις να τα κανεις withdraw σαν δολλαρια εφοσον εισε κατοικος ευρωπης και βαζεις ευρωπαικο λογαριασμο , το δοκιμασα και εγω και ειναι ο λογως π εκανα το ιδιο με σενα αλλα αυτοματα τα κανει eyro η paypal οταν πας να τα βγαλεις οποτε δεν εχει νοημα

Mπορείς να "παρεις" δολλάρια και εντός ευρώπης απο multicurrency ATM, το δυσάρεστο είναι πως υπάρχουν ελάχιστα τέτοια μηχανήματα και είναι όλα εκτός Ελλάδας.  Γνωστός μου τράβηξε δολλάρια σε ΑΤΜ σε αεροδρόμιο του Λονδίνου (δεν θυμάμαι ποιό) και σίγουρα υπάρχουν και στην Τουρκία απο τις τράπεζες IŞ BANKASI (ISBANK) και HSBC.

 Αν υπάρχουν Βουλγαρία που είναι κοντά θα βόλευε...δεν ξέρω

Mπορείς να "παρεις" δολλάρια και εντός ευρώπης απο multicurrency ATM, το δυσάρεστο είναι πως υπάρχουν ελάχιστα τέτοια μηχανήματα και είναι όλα εκτός Ελλάδας.  Γνωστός μου τράβηξε δολλάρια σε ΑΤΜ σε αεροδρόμιο του Λονδίνου (δεν θυμάμαι ποιό) και σίγουρα υπάρχουν και στην Τουρκία απο τις τράπεζες IŞ BANKASI (ISBANK) και HSBC.

 Αν υπάρχουν Βουλγαρία που είναι κοντά θα βόλευε...δεν ξέρω

http://www.hsbc.com.tr/tr/sube_atm/sube/atm_sonuc.asp

 

http://www.isbank.com.tr/EN/private/instant-banking/bankamatik/Pages/bankamatik.aspx

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...