Προς το περιεχόμενο

LeuPay MasterCard και LeuPost


Braker1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

για μετρητα δεν το ξερω ,εγω μιλαω για συνδεση λογαριασμου με paypal και withdraw των δολλαριων απο το paypal balance στον τραπεζικο σου λογαριασμο,επειδη εισαι κατοικος ευρωπης και εχεις ευρωπαικης χωρας λογαριασμο ασχετου του νομισματος που ειναι ο λογαριασμος η paypal αυτοματα μπορει και βγαζει μονο ευρω και κανενα αλλο νομισμα.Αυτο εννωω πως δεν γινεται επειδη ο φιλος παραπανω ειπε πως εχει δολλαρια στην paypal .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

για μετρητα δεν το ξερω ,εγω μιλαω για συνδεση λογαριασμου με paypal και withdraw των δολλαριων απο το paypal balance στον τραπεζικο σου λογαριασμο,επειδη εισαι κατοικος ευρωπης και εχεις ευρωπαικης χωρας λογαριασμο ασχετου του νομισματος που ειναι ο λογαριασμος η paypal αυτοματα μπορει και βγαζει μονο ευρω και κανενα αλλο νομισμα.Αυτο εννωω πως δεν γινεται επειδη ο φιλος παραπανω ειπε πως εχει δολλαρια στην paypal .

Nαι συμφωνω σε αυτό που λες.  Αν ομως έχει αρκετά δολλάρια στο paypal και θέλει μετρητά....ευκαιρία για ενα ταξιδάκι  :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι πως ομως θα τα τραβηξει?Δεχεται  paypal το συγκεκριμενο atm?Γιατι οπως ειπα η paypal δεν δινει δυνατοτητα να πανε τα δολλαραι σαν δολλαρια στον λογαριασμο δολλαριων της leu pay και ετσι με την καρτα που εχει να τα παρει σε μετρητα δολλαρια  παραμονο να πανε σαν ευρω με τη μετατροπη της paypal και μετα να ξαναγινουν δολλαρια με την μετατροπη της leu που 1000% χανεις πολλα και δεν συμφερει .ΑΝ το atm που λες εχει τροπο να κανεις ουσιαστικα πληρωμη καποιο ποσο μεσω paypal και να στο βγαζει μετρητα τοτε ναι βολευει ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι διαφορές ισοτιμίας σε σχέση με τη ρεβολουτ ποιες είναι?

Όπως έχει γραφτεί αρκετές φορές, η Revolut έχει τις καλύτερες ισοτιμίες.

Όμως, μη φανταστείς ότι η LeuPay απέχει πολύ. Ουσιαστικά οι διαφορές τους είναι πολύ μικρές (στο τρίτο δεκαδικό ψηφίο τελευταία), οπότε ειδικά σε αγορές μικρού κόστους δεν πρόκειται σχεδόν να τις αντιληφθείς.

Τις ισοτιμίες της LeuPay μπορείς να τις βλέπεις στη Link.png Site: σελίδα της (αλλάζουν καθημερινά, εκτός από το ΣΚ που παραμένουν σταθερές), ενώ τις ισοτιμίες της Revolut τις βλέπεις μέσα από την εφαρμογή και όπως δηλώνει η εταιρεία, είναι συνεχώς μεταβλητές.

 

Λογικα δεν πρεπει να υπαρχει διαφορα αφου ειναι mastercard και οι δυο

Κι όμως υπάρχει διαφορά, έστω και μικρή, κι ας είναι mastercard και οι δύο. Η LeuPay έχει δικές της ισοτιμίες, ενώ η Revolut ισχυρίζεται ότι χρησιμοποιεί spot interbank rates για να πετυχαίνει ανά πάσα στιγμή την καλύτερη ισοτιμία. Η μόνη κάρτα που χρησιμοποιεί τις ίδιες ισοτιμίες με τη Mastercard, είναι η Number26.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο μόνος τρόπος για να αποφύγεις την μετατροπή του paypal σε ευρώ είναι να έχεις αμερικάνικο λογαριασμό τραπέζης.

Τότε μπορείς να μεταφέρεις τα δολάρια που έχεις στο balance σου, χωρίς μετατροπή, στον λογαριασμό σου σε δολάρια.

 

Μπορείς να χρησιμοποιήσεις και τον λογαριασμό που σου δίνει η payoneer γιαυτό το σκοπό και να έχεις έτσι μια

mastercard σε δολάρια συνδεδεμένη με αμερικάνικο λογαριασμό που θα τον φορτίζεις με το paypal χωρίς μετατροπές ισοτιμίας.

Αυτά όμως είναι εξιδικευμένα και δεν αφορούν την πλειοψηφία εδώ μέσα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα σημερα e banking τράπεζα Πειραιώς κάπου ειχα ακούσει ότι μπορεις να δεις τα στοιχεία που μένεις μηοως ξέρει κανεις πως γίνεται για να τα στείλω στην leupay.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλάζεις την γλώσσα στα αγγλικά πριν την σύνδεση στο winbank, οταν συνδεθείς πάς στο,χαρτοφυλάκιο--->διαχείρηση λογαριασμών--->αναλυτικά στοιχεία--->επιλέγεις τον λογαριασμό που θέλεις,και κάνεις print screen εκείνη την σελίδα, αν θέλεις πατάς πρώτα print για να φαίνετε πιο πειστικό, εγώ επιβεβαιώνω ότι μόλις μου αποδέχτηκαν το συγκεκριμένο έγγραφο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σε ολους. Ενεργοποιησα σημερα την Leupay Mastercard μεσα απο το mobile app. Μου ηρθε το verification code και ολα οκ. Ψαχνω ποσες ωρες και δεν βρισκω πουθενα το PIN της καρτας μου. Στο account ακομα γραφει Verification request: Waiting card activation.

 

Που μπορω να βρω το pin της καρτας μου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει το βρήκα και τους το έστειλα.εχω βάλει την MasterCard στον λογαριασμό οταν παω verify κάπου λέει χρέωση 1€ κι εκεί λέει έναν τετραψήφιο αριθμό αυτον που μπορω να τον βρω ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εστείλα για πρωτη φορα ενα μικρο ποσο απο τον alpha bank λογαριασμο μου στον leupay λογαριασμο μου σημερα το απογευμα με τραπεζικη μεταφορα και οχι με καποια καρτα.

 

Λογικα κατα την τριτη θα εχει μπει;

Επισεις απο verification pending θα γινει basic και θα αποστάλει η καρτα π εχω βαλει να ερθει ταχυδρομικως;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά εχθές έστειλα ενα μικρό ποσό απο την καρτα σήμερα ακόμη painting λέει σήμερα έστειλα απο τον λογαριασμό και τους έστειλα και συνημμένο απο Πειραιώς κάποια στοιχεία που μένω κτλ τους έστειλα και μήνυμα περιμένω τώρα να μου απαντήσουν ελπίζω να γίνει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εστείλα για πρωτη φορα ενα μικρο ποσο απο τον alpha bank λογαριασμο μου στον leupay λογαριασμο μου σημερα το απογευμα με τραπεζικη μεταφορα και οχι με καποια καρτα.

 

Λογικα κατα την τριτη θα εχει μπει;

Επισεις απο verification pending θα γινει basic και θα αποστάλει η καρτα π εχω βαλει να ερθει ταχυδρομικως;

 

 

Εγω Τριτη μεσημερι εστειλα με εμβαζμα και Τεταρτη τα ειδα στον leupay λογαριασμο μου.Σε 25-26 ωρες!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω Τριτη μεσημερι εστειλα με εμβαζμα και Τεταρτη τα ειδα στον leupay λογαριασμο μου.Σε 25-26 ωρες!!

κ γω το ιδιο.

εστειλα εμβασμα μεσω web εθνικης την Τριτη το πρωι κ Τεταρτη απογευμα που κοιταξα ειχα ηδη περαστει στο λογαριασμο της leupay

Τεταρτη τους εστειλα ιμειλ να με κανουν verify λογω οτι ειχα προβλημα με την πιστοποιηση της δ/σης κατοικιας μου (δεν ειχα λογαρισμο Δεκο στο ονομα μου ,ουτε κινητου κτλ)

,Πεμπτη μου αλλαξανε την καταστaση σε waitting card activation κ σημερα μου στειλανε ιμειλ οτι θα αποσταλει η καρτα μου στην δ/ση κατοικιας μου.

Μενει να φτασει η καρτα (πρωτα ο Θεος) κ να την ενεργοποιησω κ παπαλα. B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...