Προς το περιεχόμενο

LeuPay MasterCard και LeuPost


Braker1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

@dinos234 κανε υπομονη

σε μενα κανανε σχεδον μια βδομαδα να τσεκαρουν τα εγγραφα που τους εστειλα για το verify κ να μου απαντησουν οτι χρειαζονται απο μερους μου περισσοτερα,,,


Προσέθεσα την Debit Που έχω της Πειραιώς. Μπορώ να μεταφέρω ένα ποσο τώρα από εκεί στον λογαριασμό Leupay που έχω για να γινει Verify το account μου? 
Επίσης η ιδια η κάρτα λέει οι είναι δεν είναι verify. Πως γίνεται?

Όταν πήγα να την κάνω Verify από της κάρτες μου μου λέει ότι η συναλλαγή απορρίφθηκε από την Πειραιώς. Είναι πρόβλημα των CC ή της τραπεζας? 

εαν εχεις prepaid visa πειραιως τζαμπα προσπαθεις

εαν ειναι καποια αλλη τοτε οκ,.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

έχω debit αλλα πάλι την απορρίπτει. Μάλλον θα πρέπει να καταφύγω στο έμβασμα...

εχω 2 Ελληνικες καρτες κ ετρωγα κ γω ακυρο κ κατεφυγα σε εμβασμα μεσω web Εθνικης κ σε μια μερα περασε κ το ποσο στον leupay λογαριασμο ...πολυ γρηγορα σχετικα.

Την επομενη περασα σε κατασταση waitting card activation δηλ. σε διαδικασια να αποστειλουν την καρτα τους

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξερω αν το εχω διαβασει εδω ή σε καποιο αλλο φορουμ, αλλα οι παλιες  visa της πειραιως δεν περνανε. Μονο mastercard. Αν ξερει και καποιος αλλος φιλος εδω ας το σιγουρεψει

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις στην προηγούμενη σελίδα έχω γράψει για ποιες κάρτες υπάρχει αναφορά ότι συνδέονται επιτυχώς ή όχι με την υπηρεσία και πιο συγκεκριμένα στο post #1147 ;)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις Δίκιο. Βλέποντας την παράθεση σου για της κάρτες θεωρισα ότι αφού περνάνε της Πειραιώς, θα πέρναγε και η Viza. 
Τελικα έκανα μεταφορά από Mastercard Debit Eurobank. Ελπίζω τώρα να κάνουν Verify Τον λογαριασμό και να μου δρομολογίσουν την κάρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέθηκε αλλά ποτέ δεν έκανε τη χρέωση για το verification. Αυτό όμως δε νομίζω να έχει σημασία καθώς και χωρίς verfication μου βγάζει ότι έχω 100€ ημερήσιο όριο φόρτισης. Προσπαθώς λοιπόν να φορτώσω 50€ από την κάρτα, προχωράει στην επόμενη σελίδα που ζητάει CVV, τον εισάγω, προχωράει στην επόμενη που ζητάει το Mastercard Securecode, το εισάγω και όταν στο τέλος πατάω ταυτοποίηση βγάζει με κόκκινα γράμματα:

"Unsuccessful operation!

Please, try again later." Το δοκίμασα και μόλις τώρα για 4η-5η φορά πάντα το ίδιο...

 

Τελικά σήμερα πριν λίγο κατάφερα να κάνω φόρτιση 40€ από τη συγκεκριμένη κάρτα. Χωρίς να έχω κάνει κάποια άλλη κίνηση σε αυτές τις μέρες που πέρασαν. Παραμένει το θέμα του κωδικού για το verification που ποτέ δεν μου ήρθε και έστειλα e-mail στο support για εξεύρεση λύσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις Δίκιο. Βλέποντας την παράθεση σου για της κάρτες θεωρισα ότι αφού περνάνε της Πειραιώς, θα πέρναγε και η Viza. 

Τελικα έκανα μεταφορά από Mastercard Debit Eurobank. Ελπίζω τώρα να κάνουν Verify Τον λογαριασμό και να μου δρομολογίσουν την κάρτα.

Όπως έχεις γραφτεί σε παλιότερα posts, όταν υπάρχει δυσχέρεια με την πιστοποίηση, στέλνουν κάποιες τυποποιημένες οδηγίες για εναλλακτικούς τρόπους. Σύμφωνα με τις οδηγίες αυτές, για να ολοκληρωθεί η διαδικασία με κάρτα, θα πρέπει να είναι συνδεδεμένη και verified στο σύστημά τους και μετά να στείλεις χρήματα. Δεν ξέρω αν γίνεται η πιστοποίηση μόνο με τη σύνδεση και την αποστολή των χρημάτων, οπότε ελπίζω να την έκανες και verified για να είσαι σίγουρος.

 

Παραθέτω παρακάτω και τις οδηγίες που στέλνουν:

 

Please be aware that in order to proceed with the verification of your account and receive your LeuPay card, you should complete one of the following:

1. To fund personally your LeuPay Account via a bank transfer or a personal bank account, or

2. To fund your LeuPay Account via a verified linked card, or

3. To send us another recent document (a utility bill, or a bank statement, or a similar one) with your names and registered address in LeuPay, issued within the last three months.

 

Please note that the attached document does not comply with the verification requirements.Only one of these three options is required for the verification purposes.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποσες μερες κανει για να γινει ο λογαριασμος Standard? Την Πεμπτη ενεργοποιησα την καρτα που μου στειλανε αλλα ακομα λεει account Basic Varification Request: Card Activation

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εστειλα ενα μικρο ποσο με τραπεζικο εμβασμα απο τον λογαριασμο μου (alpha bank) προς την leupay την παρασκευη βραδυ και σημερα μπηκε το ποσο (μου ηρθε και μηνυμα στο κινητο με χρεωση 0.10 ευρω)

 

το θεμα μου ειναι οτι ακομα ειμαι leupay basic ο λογαριασμος μου και ακομα δεν λεει τιποτα οτι η καρτα θα σταλει και τετοια. ειναι ο λογαριασμος μου ακομα verification request: pending.

 

να περιμενω κανα δυο μερες ακομα μεχρι να το αλλαξουν η να στειλω μαιλ να ρωτησω?

 

( η τραπεζικη μεταφορα εγινε απο τον δικο μου λογαριασμο με τα ιδια στοιχεια κτλπ ωστε να μην στειλω δεκο κτλπ....ηταν μια απο τις 3 πιθανες επιλογες για verification ώστε να μου αποσταλει και η καρτα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εστειλα ενα μικρο ποσο με τραπεζικο εμβασμα απο τον λογαριασμο μου (alpha bank) προς την leupay την παρασκευη βραδυ και σημερα μπηκε το ποσο (μου ηρθε και μηνυμα στο κινητο με χρεωση 0.10 ευρω)

 

το θεμα μου ειναι οτι ακομα ειμαι leupay basic ο λογαριασμος μου και ακομα δεν λεει τιποτα οτι η καρτα θα σταλει και τετοια. ειναι ο λογαριασμος μου ακομα verification request: pending.

 

να περιμενω κανα δυο μερες ακομα μεχρι να το αλλαξουν η να στειλω μαιλ να ρωτησω?

 

( η τραπεζικη μεταφορα εγινε απο τον δικο μου λογαριασμο με τα ιδια στοιχεια κτλπ ωστε να μην στειλω δεκο κτλπ....ηταν μια απο τις 3 πιθανες επιλογες για verification ώστε να μου αποσταλει και η καρτα)

αμα θες μπορεις να περιμενεις

αν θες παλι στειλτους ενα ιμειλ για το επισπευσουν.

σε μια εργασιμη το πολυ σε 2 θα απαντησουν κ λογικα θα σου αλλαξουν κ το στατους σε waitting card activation

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...