Προς το περιεχόμενο

LeuPay MasterCard και LeuPost


Braker1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα, ηθελα να ρωτησω, για να κανω αγορες με την leupay, δεν θα επρεπε να μου εμφανηζει την καρτα σαν ψηφιακη οπως κανει η revolut? πρεπει να την παραγγειλω για να δω τα στοιχεια?

Η LeuPay δεν είναι ψηφιακή κάρτα όπως η Revolut ή η LeuPost.

Για να δεις τα πλήρη στοιχεία της, θα πρέπει να την παραγγείλεις να σου έρθει στα χέρια και μετά να την ενεργοποιήσεις (activate) είτε ακολουθώντας τις αναγραφόμενες οδηγίες, είτε μέσα από το site, για να ολοκληρωθεί η διαδικασία και να γίνει πλήρως λειτουργική.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Η LeuPay δεν είναι ψηφιακή κάρτα όπως η Revolut ή η LeuPost.

Για να δεις τα πλήρη στοιχεία της, θα πρέπει να την παραγγείλεις να σου έρθει στα χέρια και μετά να την ενεργοποιήσεις (activate) είτε ακολουθώντας τις αναγραφόμενες οδηγίες, είτε μέσα από το site, για να ολοκληρωθεί η διαδικασία και να γίνει πλήρως λειτουργική.

Η leupost δεν ειναι στην ουσια η leupay?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορείς να φορτίζεις (top up) απευθείας το λογαριασμό της LeuPay μέσω της κάρτας Revolut.

Μπορείς όμως δωρεάν να μεταφέρεις λεφτά από την Revolut στο LeuPay λογαριασμό μέσω εμβάσματος (Withdraw), όπου χρειάζεται τουλάχιστον 2-3 εργάσιμες μέρες για να ολοκληρωθεί η μεταφορά.

Το έχεις δοκιμάσει και δεν γίνεται; Εδώ φορτίζει με Ελληνικές mastercard η Leupay, με τη Revolut δεν θα φορτίζει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχεις δοκιμάσει και δεν γίνεται; Εδώ φορτίζει με Ελληνικές mastercard η Leupay, με τη Revolut δεν θα φορτίζει;

με mastercard Εθνικης φορτιζει?εχεις δοκιμασει?

με prepaid Πειραως visa μου ριξε ακυρο παντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα έχει εδώ και δυο μέρες έκανα κι εγώ εγγραφεί για κάρτα στην leupay αυτό το οποίο δεν γνωρίζω είναι ότι όταν μπαίνω στον λογαριασμό πάνω που λέει overview μου βγάζει κατι καρτέλες στην πρώτη που λέει το ονοματεπώνυμο μου λέει κάπου program εκεί λέει leupay basic αυτό πρέπει να λέει η κατι άλλο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κατάλαβα καλά από basic για να γίνω standard θα πρέπει λογικά να μου έρθει η κάρτα και μετά να περάσω τα στοιχεία της κάρτας μέσω του λογαριασμού ώστε να αλλάξει από basic.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια προσπαθω τωρα να κανω εμβασμα μεσω Εθνικης (μπας κ ξεκολλησει απο το pending verify)

μια ερωτηση: στα πλαγια απο αριστερα κατω απο το iban leupay το προσωπικο μου οπου θελω να στειλω λεφτα ρωταει δικαιουχος

εκει γραφουμε SATABANK P.L.C. ή π.χ leupay με τιποτα αλλο απο διπλα...?ειναι απαραιτητο πεδιο γτ εχει αστερακι.

ευχαριστω προκαταβολικα,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχεις δοκιμάσει και δεν γίνεται; Εδώ φορτίζει με Ελληνικές mastercard η Leupay, με τη Revolut δεν θα φορτίζει;

Δεν το έχω δοκιμάσει, γιατί όπως έχω γράψει ήδη είμαι σε φάση αναμονής για να παραλάβω την κάρτα (LeuPay) εδώ και 20 μέρες περίπου, οπότε δεν κάνω κινήσεις αν δεν ολοκληρωθεί η πιστοποίηση πρώτα. Το είχα διαβάσει όμως κάπου ότι έτσι έχει συμβεί (δεν το βρίσκω τώρα που) το οποίο με παραξένεψε κι εμένα και γι' αυτό απάντησα έτσι. Ίσως ο χρήστης που το είχε αναφέρει να είχε ξεπεράσει τον επιτρεπόμενο αριθμό συνδεδεμένων καρτών, ίσως να ήταν στιγμιαίο σκάλωμα της Revolut, ίσως να είναι γενικό σκάλωμα της Revolut, οπότε ας μην πάρω κάποιον στο λαιμό μου.

Το μόνο σίγουρο είναι ότι δουλεύει απροβλημάτιστα το Withdraw από Revolut σε LeuPay κι αυτό, εκτός από το ότι είναι φυσιολογικό, το έχουν επιβεβαιώσει πολλοί :-)

Οπότε, για το απευθείας top up, ας απαντήσει κάποιος άλλος που θα το έχει δοκιμάσει πρόσφατα και θα έχει αυτή την εμπειρία ;)

 

με mastercard Εθνικης φορτιζει?εχεις δοκιμασει?

με prepaid Πειραως visa μου ριξε ακυρο παντως.

Φίλε μου, γι' αυτό το θέμα σου έχω απαντήσει ήδη σε παλιότερο post και πιο συγκεκριμένα, εδώ

 

Αν κατάλαβα καλά από basic για να γίνω standard θα πρέπει λογικά να μου έρθει η κάρτα και μετά να περάσω τα στοιχεία της κάρτας μέσω του λογαριασμού ώστε να αλλάξει από basic.

Για να γίνεις standard, θα πρέπει να κάνεις όλη τη διαδικασία πιστοποίησης του λογαριασμού σου (με ταυτότητα και πρόσφατο αντίγραφο λογαριασμού ΔΕΚΟ) και όχι μόνο να παραλάβεις την κάρτα και να την ενεργοποιήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Φίλε μου, γι' αυτό το θέμα σου έχω απαντήσει ήδη σε παλιότερο post και πιο συγκεκριμένα, εδώ

ναι σωστα,ευχαριστω φιλε.

 

Για να γίνεις standard, θα πρέπει να κάνεις όλη τη διαδικασία πιστοποίησης του λογαριασμού σου (με ταυτότητα και πρόσφατο αντίγραφο λογαριασμού ΔΕΚΟ) και όχι μόνο να παραλάβεις την κάρτα και να την ενεργοποιήσεις.

μερικοι απο μας δεν εχουμε λογαριασμο σε Δεκο που να φαινεται η διευθ/ση κατοικιας μας οποτε δεν μπορουμε να στειλουμε αντιστοιχο χαρτι.

Παραθετω ιμειλ απο την leupay που ενημερωνεις πως μπορει να γινει η πιστοποιηση αλλιως.

 

Please be aware that in order to proceed with the verification of your account

and receive your LeuPay card, you should complete one of the following:

1. To fund personally your LeuPay Account via a bank transfer or a personal

bank account, or

2. To fund your LeuPay Account via a verified linked card, or

3. To send us another recent document (a utility bill, or a bank statement, or

a similar one) with your names and registered address in LeuPay, issued within

the last three months. Please not that the attached document does not comply

with the verification requirements.

Only one of these three options is required for the verification purposes.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογαριασμό ΔΕΚΟ δεν είδα να μου ζητάει όταν ειχα κάνει τον λογαριασμό παρα μόνο την ταυτότητα που το έχω κάνει είδη γίνεται να πάω πουθενά να το κάνω τώρα ?

 

Και κατι τελευταίο είναι λογικό να μου βγάζει στο status τις κάρτας pending ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δικαιουχος εισε εσυ μπορεις να δεις ολα τα στοιχεια στο pdf διπλα απο τον λογαριασμο σου στην leu

αρα μαλλον βαζω το ονομα μου...οχι κατι αλλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια προσπαθω τωρα να κανω εμβασμα μεσω Εθνικης (μπας κ ξεκολλησει απο το pending verify)

μια ερωτηση: στα πλαγια απο αριστερα κατω απο το iban leupay το προσωπικο μου οπου θελω να στειλω λεφτα ρωταει δικαιουχος

εκει γραφουμε SATABANK P.L.C. ή π.χ leupay με τιποτα αλλο απο διπλα...?ειναι απαραιτητο πεδιο γτ εχει αστερακι.

ευχαριστω προκαταβολικα,

Αφού στην ουσία σε δικό σου λογαριασμό στέλνεις τα λεφτά, δικαιούχος είσαι εσύ και η διεύθυνση δικαιούχου είναι η διεύθυνση κατοικίας σου. Άρα, τα δικά σου στοιχεία βάζεις (Ονοματεπώνυμο), όπως τα έχεις δηλώσει στο λογαριασμό που άνοιξες στη LeuPay.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...