Προς το περιεχόμενο

LeuPay MasterCard και LeuPost


Braker1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δηλαδη εγω π δεν εχω στειλει δεκο αλλα εστειλα απο τον alpha bank λογαριασμο μου με τα ιδια στοιχεια που εχω και στον leupay θα γινει verify?

γραφει την διευθυνση κατοικια σου αυτο που εστειλες?

επισης ειναι ''φρεσκο'' ημερολογιακα?

αν δεν γραφει δ/ση κατοικιας θα σου στειλουν μειλ ζητωντς απο σενα 3 τροπους για να γινεις waitting card activation κ να σου αποστειλουν την καρτα.

1)να βαλεις ενα α χρηματικο ποσο μεσω εμβασματος στο λογαριασμο σου στην leupay (αυτο εκανα εγω)

2) το ιδιο αλλα μεσω καρτας την οποιας θα πρεπει να την συνδεσεις στο leupay λογαριασμο σου

3)να στειλει ενα προσφατο ημερολογιακα εγγραφο που να πιστοποιει την δ/ση κατοικιας που εχεις δηλωσει προκειμενω να μπορεσεις να παραλαβεις κ την πολυποθητη καρτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το νουμερο 1 εκανα απο αυτα που μου ειπες

 

εστειλα εχθες μεσω του λογαριασμου alpha bank που εχω στον leupay λογαριασμο μου

 

η τραπεζα εχει τα ιδια στοιχεια με αυτα που εχω δηλωσει στην leupay.οποτε παιζει να γινει το activation και να αποσταλει και η καρτα που εχω βαλει να ερθει μεσω ελτα?

 

 

οσο για το βημα 2 που ανεφερες με την καρτα να συνδεσω προσπαθησα εχθες να συνδεσω την visa της alpha bank και μ εριξε ακυρο 3 φορες λεγοντας ότι η συγκεκριμενη δεν γινεται να συνδεθει. (ηθελα να συνδεσω την καρτα ώστε να στειλω επιτοπου ένα μικρο ποσο αλλα τελικα το εκανα με εμβασμα μεσω web banking εχθες το απόγευμα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω προβλημα κατα την εγγραφή , δεν μου έρχεστε ο κωδικός εγγραφής με sms. Επικοινωνισα μαζί τους και μου είπαν ότι τα αιτήματα και τον κωδικό τον στέλνουν κανονικά αλλά για κάποιον λόγω δεν τον λαμβάνω. Έχει τύχει σε κανέναν άλλον ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το νουμερο 1 εκανα απο αυτα που μου ειπες

 

εστειλα εχθες μεσω του λογαριασμου alpha bank που εχω στον leupay λογαριασμο μου

 

η τραπεζα εχει τα ιδια στοιχεια με αυτα που εχω δηλωσει στην leupay.οποτε παιζει να γινει το activation και να αποσταλει και η καρτα που εχω βαλει να ερθει μεσω ελτα?

ενταξει μετα εισαι κομπλε.ναι σε ολα.

Δωστους λιγο χρονο κ θα αλλαξουν το status.

 

 

οσο για το βημα 2 που ανεφερες με την καρτα να συνδεσω προσπαθησα εχθες να συνδεσω την visa της alpha bank και μ εριξε ακυρο 3 φορες λεγοντας ότι η συγκεκριμενη δεν γινεται να συνδεθει. (ηθελα να συνδεσω την καρτα ώστε να στειλω επιτοπου ένα μικρο ποσο αλλα τελικα το εκανα με εμβασμα μεσω web banking εχθες το απόγευμα)

κ γω μια απο τα ιδια.

προσπαθησα με 2 καρτες: μια mastercard της Εθνικης κ μια visa prepaid της Πειραιως κ εφαγα ακυρο κανονικο...κ ετσι προχωρησα με εμβασμα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάω δεύτερη μερα που έστειλα από MasterCard χρήματα εμφανίζονται αλλα ούτε email δεν μου έστειλαν ούτε τιποτα ακόμη σε επεξεργασία είναι εχθές έστειλα μεσω εμβάσματος από Πειραιώς το μεσημέρι πάλι μέχρι τώρα τίποτα ούτε μπήκαν και επίσης τους έστειλα μεσω web banking τα στοιχεία διεύθυνσης με email μέχρι τώρα τιποτα

 

Τον leupay security code 4 ψηφία είναι που μπορώ να το βρω έχω περάσει μια κάρτα Πειραιώς και μου βγάζει τέλος αυτό λογικά μου τον στέλνουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το νουμερο 1 εκανα απο αυτα που μου ειπες

 

εστειλα εχθες μεσω του λογαριασμου alpha bank που εχω στον leupay λογαριασμο μου

 

η τραπεζα εχει τα ιδια στοιχεια με αυτα που εχω δηλωσει στην leupay.οποτε παιζει να γινει το activation και να αποσταλει και η καρτα που εχω βαλει να ερθει μεσω ελτα?

Δεν θα γίνει κάποιο activation/ενεργοποίηση, αφού ακόμα δεν έχει καν δημιουργηθεί η κάρτα σου, Verification/πιστοποίηση θα γίνει των στοιχείων σου, θα σου στείλουν την κάρτα ταχυδρονικά και θα αλλαχθεί το status στο προφίλ σου σε "Verification request: Waiting card activation".

 

Όταν με το καλό παραλάβεις την κάρτα και ακολουθήσεις επιτυχώς τις οδηγίες για activation/ενεργοποίηση, τότε πλέον θα πιστοποιηθείς πλήρως και από Basic θα γίνει Standard ο λογαριασμός σου.

 

οσο για το βημα 2 που ανεφερες με την καρτα να συνδεσω προσπαθησα εχθες να συνδεσω την visa της alpha bank και μ εριξε ακυρο 3 φορες λεγοντας ότι η συγκεκριμενη δεν γινεται να συνδεθει. (ηθελα να συνδεσω την καρτα ώστε να στειλω επιτοπου ένα μικρο ποσο αλλα τελικα το εκανα με εμβασμα μεσω web banking εχθες το απόγευμα)

Για να γνωρίζεις, αφού ίσως σου χρειαστεί στην πορεία, δες εδώ αναλυτικά ποιες κάρτες έχουν δοκιμαστεί μέχρι στιγμής με επιτυχία και ποιες αποτυγχάνουν να συνδεθούν με την υπηρεσία, με βάση την αναφορά χρηστών του forum.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα.

 

Εστειλα σαν απαντηση στο γνωστο  email για να κανω verify τον λογαριασμο μου εναν , λογαριασμο του ΟΤΕ. Περιπου σε ποσο καιρο θα γινει ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο λογαριασμος που ανοιξα σε BGN(λεβα)ειναι στη unicredit bulbank αν παω σε ενα καταστημα της μπορω ατελως να καταθεσω χρηματα στο λογαριασμο μου απο το ταμειο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμη να με κάνουν verify και ενα προχθές έβαλα κατι χρήματα και σε αυτήν και στην Revolut στην Revolut όλα εντάξει πήγαν στη leupay τίποτα ακόμη τους έστειλα και μήνυμα τους έστειλα και τα στοιχεία διεύθυνσης προχθές κι ακόμη ούτε μου απάντησαν ούτε με έκαναν verify αν δεν δω βελτίωση μέχρι την Τρίτη τεταρτη τον διαγράφω τον λογαριασμό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

dinos234 δεν γίνεται κατανοητό τι θέλεις να κάνεις και τι ακριβώς συμβαίνει από αυτά που γράφεις. Διάβασε τα πρώτα posts στο θέμα ξανά για να καταλάβεις πως λειτουργεί και τι πρέπει να περιμένεις. Υποθέτω ότι εκκρεμεί το να παραλάβεις τη Leupay κάρτα. Το verification της κάρτας που συνδέεις στο λογαριασμό σου για να φορτίζεις, χρειάζεται για να στέλνεις από 100€/ημέρα και πάνω. Εφόσον κατάφερες να στείλεις χωρίς αυτό υποθέτω ότι έστειλες λιγότερα άρα τέλος πάντων κάνεις δουλειά και έτσι. Ο 4ψήφιος κωδικός ούτε σε εμένα εμφανίστηκε ποτέ στο ebanking της Eurobank κάρτα της οποίας προσπάθησα να κάνω verify αλλά σε εμένα δεν δούλεψε ούτε καν η φόρτιση με αυτή την κάρτα λόγω διαφορετικού προβλήματος της κάρτας μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα κάνει έμβασμα στην leupay περίπου 10€ για να δω ξέρω οτι κάνει 2-4 μέρες για να μου εμφανιστούν τα χρήματα αλλα εχθές ενώ στην leupay δεν μου εμφανίστηκαν τα χρήματα που έστειλα στην Revolut εμφανίστηκαν κανονικά ενα άλλο είναι οτι έκανα και μέσω πιστωτικής prepaid στα 5€ αυτά μου εμφανίστηκαν δίχως να με κάνουν verify για να μου αποστείλουν την καρτα και τα στοιχεία διεύθυνσης μέσω web bank Πειραιώς τους έστειλα εδώ και τρεις μέρες και ακόμη στο περίμενε είμαι για να μου απαντήσουν αν τελικά είμαι εντάξει για να μου στείλουν την καρτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα σημερα e banking τράπεζα Πειραιώς κάπου ειχα ακούσει ότι μπορεις να δεις τα στοιχεία που μένεις μηοως ξέρει κανεις πως γίνεται για να τα στείλω στην leupay.

 

Εντάξει το βρήκα και τους το έστειλα.εχω βάλει την MasterCard στον λογαριασμό οταν παω verify κάπου λέει χρέωση 1€ κι εκεί λέει έναν τετραψήφιο αριθμό αυτον που μπορω να τον βρω ?

 

Ειχα κάνει έμβασμα στην leupay περίπου 10€ για να δω ξέρω οτι κάνει 2-4 μέρες για να μου εμφανιστούν τα χρήματα αλλα εχθές ενώ στην leupay δεν μου εμφανίστηκαν τα χρήματα που έστειλα στην Revolut εμφανίστηκαν κανονικά ενα άλλο είναι οτι έκανα και μέσω πιστωτικής prepaid στα 5€ αυτά μου εμφανίστηκαν δίχως να με κάνουν verify για να μου αποστείλουν την καρτα και τα στοιχεία διεύθυνσης μέσω web bank Πειραιώς τους έστειλα εδώ και τρεις μέρες και ακόμη στο περίμενε είμαι για να μου απαντήσουν αν τελικά είμαι εντάξει για να μου στείλουν την καρτα

Αν κρίνω από τα προηγούμενα μηνύματά σου στο forum, τα δικαιολογητικά για την πιστοποίηση του λογαριασμού σου τα έστειλες αργά το μεσημέρι της Πέμπτης. Συνήθως χρειάζονται 2 εργάσιμες για να εξετάσουν τα έγγραφα και να προχωρήσουν στο επόμενο βήμα (σ' εμένα τουλάχιστον έτσι είχε γίνει). Στην περίπτωσή σου έχει περάσει 1 εργάσιμη (Παρασκευή) και 1-2 ώρες από την Πέμπτη. Άρα, δεν βλέπω για ποιον λόγο υπάρχει αυτή η αναστάτωση.

 

Τα λεφτά που έστειλες με την κάρτα, είναι λογικό να εμφανιστούν αμέσως.

Για την πιστοποίηση του λογαριασμού σου, όπως έχεις ήδη γράψει, έχεις στείλει screenshot μέσα από το web banking της Πειραιώς, το κομμάτι που φαίνονται τα στοιχεία σου. Τι σχέση έχει με τη φόρτιση του λογαριασμού σου από την κάρτα;

Τα λεφτά που έστειλες με έμβασμα (δεν ξέρω πότε ακριβώς τα έστειλες) θέλουν περίπου 2 εργάσιμες, εκτός απροόπτου, για να μπουν στο λογαριασμό σου.

 

Edit: Για τον 4ψήφιο που ρωτούσες πριν 2 μέρες, λογικά θα πρέπει να επικοινωνήσεις με το τμήμα εξυπηρέτησης της τράπεζάς σου και να σου τον δώσουν αυτοί. Θα φαίνεται στην κίνηση που έγινε στην κάρτα σου τη στιγμή που έγινε η χρέωση του 1€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσέθεσα την Debit Που έχω της Πειραιώς. Μπορώ να μεταφέρω ένα ποσο τώρα από εκεί στον λογαριασμό Leupay που έχω για να γινει Verify το account μου? 
Επίσης η ιδια η κάρτα λέει οι είναι δεν είναι verify. Πως γίνεται?

Όταν πήγα να την κάνω Verify από της κάρτες μου μου λέει ότι η συναλλαγή απορρίφθηκε από την Πειραιώς. Είναι πρόβλημα των CC ή της τραπεζας? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...