Προς το περιεχόμενο

Facebook, κοινωνικότητα και likes.


mademoiselle

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 152
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

τώρα διάβασα δεσποινίς τι έγραψες.... 

 

συμφωνώ απόλυτα ότι είναι σπαστικό να έχεις συγγενείς στο φουμπου... εγώ πρώτη ξαδέρφη την ακύρωσα με τη μία..

αλλά έχω κανά δύο, που δε γουστάρω καθόλου που τους έχω γιατί εγώ γελάω πολύ με τα σόκιν αστεία

 

όπως αυτή τη φωτογραφία

12249715_10207225856581414_4421456700026

 

που εμένα προσωπικά μου φαίνεται πολύ αστεία και γι'αυτό την πόσταρα στο φουμπου αλλά ποιος ξέρει τι σκέφτονται για μένα ο πρώτος ξάδερφός μου ή ο καθηγητής μου απο το μεταπτυχιακό όταν την βλέπει. 

Παρόλαυτα την ποστάρω γιατι τη βρίσκω απίστευτα αστεία και θα κάνω κάποιους φίλους μου, πιστεύω, να γελάσουν όπως γέλασα κι εγώ.

 

Τώρα όσον αφορά τα like, ποιος νοιάζεται, σιγά. Εγώ ούτε που τα κοιτάζω. Δεν κοιτάζω καν τις ειδοποιήσεις, και όταν τις κοιτάζω καμιά φορά, το κάνω και λίγο από υποχρέωση γιατί σκέφτομαι: κρίμα τα παιδιά κάναν τον κόπο να μου πατήσουν like, αγένεια να μη το δώσω σημασία.

 

Τα μόνα like που με κάνουν να χαμογελώ είναι της αδερφής μου και όταν βάζω καμιά φωτό σαν την παραπάνω που είναι πολύ σόκιν, και έτσι μου επιβεβαιώνουν ότι αυτές οι καφρίλες δεν αρέσουν μόνο σε μενα. 

 

Τα υπόλοιπα που σε απασχολούν, για να είμαι ειλικρινής, δεν μπόρεσα να τα καταλάβω... 

Θέλεις να σου κάνουν like?

 

καλά όμως έκανες και το μοιράστηκες μαζί μας, απο δω και πέρα θα κάνω περισσότερα like στις φίλες  μου, αν είναι αυτό να τις κάνει χαρούμενες. 

Απο την άλλη πάλι, μη σκας κι όλας, σιγά. . . 

Έκανα μια λίστα και είμαι καλύτερα. Εγώ με τη φωτογραφία γέλασα παντως! :-D  Να ανεβασω κάτι τέτοιο και να το δει ο καθηγητής μαθηματικών που μου έκανε μαθηματικά στο γυμάσιο ή καμιά θεία μου... Λογοκρισία..!Μπορεί και να μετανιώσει για κανένα καλό βαθμό που μου έβαζε κάποτε! :-D

 

Έχω αρχίσει και σκέφτομαι όλα όσα μου γράφετε και νιώθω καλύτερα. Και συμφωνώ απόλυτα με τη  λογική των like!

ξαναδιάβασα δεσποινις τι έγραψες και νομίζω κατάλαβα τι σε απασχολεί... 

βλέπεις από κάποιες που έχουν 2000 φίλους και βάζουν καμιά φωτό και τις κάνους "κολακευτικά" σχόλια (ας γελάσω,anyway)

και αναρωτιέσαι αν ανεβαίνει το prestige τους έτσι; 

 

μπαααα

 

μαλακίες είναι αυτά

 

εγώ αν μου απαντήσουν και τίποτα άντρες στις φωτό και γράψουν και κανα σχόλιο, ξενερώνω (το κάνουν πολύ σπάνια ευτυχώς και πάντα με σεμνά λόγια). Μου φαίνεται πολύ κιτσαρία να αρχίσουν οι άλλοι να γράφουν δίπλα απο τη φωτογραφία μου παπαρίες του τύπου

ποοο κουκλάρα, θεά, μανάρι μου και κάτι άλλες μπούρδες που γράφουν στις άλλες. Ευτυχώς στο φουμπου έχω μόνο πραγματικούς φίλους και όχι εικονικούς και συνήθως πατάνε like μόνο οι φίλες μου. 

Το μανάααααρα μου και τέτοια θυμίζει μπουζούκια :-D

Αλλά ναι τα σχόλια ειδικά απο φίλους στενούς τα περιμένεις κάποιες φορές. Εγώ αυτό το είδα ως πρόβλημα γιατί εχω σχόλια από φίλους γενικά και όχι από τους πιο στενούς!

Ψιτ

tritonas00

ADHD

mix@lis

poυrnaras

Razor_7 

 

 

γελάω τόση ώρα :-D

Το μόνο που έχουμε να πούμε είναι τελικά σε βοηθήσαμε ?

Αρκετά, μένει να μην σκέφτομαι λάθος για το θέμα και προβληματίζομαι :-)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλιστα. Λύθηκε δηλαδή το θέμα. Χάθηκες όμως και ανησύχησαν οι φίλτατοι. Αν δεν απατωμεν, διέκρινα μια "μονομαχία" για την κατάκτηση της καρδίας σου. Άφησες το σημάδι σου βεβαίως βεβαίως.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστηχώς στην Ελλάδα ΧΑΣΑΜΕ ΤΟ ΜΕΤΡΟ(Σε όλους τους τομείς)

 

Γι'αυτό και φτάσαμε εδώ που φτάσαμε σήμερα, ΧΑΣΑΜΕ ΤΟ ΜΕΤΡΟ!

 

Άκυρο το παραπάνω συμπέρασμα καθώς αναφέρεσαι μόνο για Ελλάδα.

 

Να μην μιλήσω για αμερικάνικες μόδες όπως εκείνο με τον κουβά και το νερό. Άστο καλύτερα.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως με την γυναίκα μου, έχουμε πεθάνει πολλές φορές στα γέλια με αυτές τις χαζοβιόλες.
 
Την ώρα που κανουν welfie και κάνουν duckfaces, τίς δείχνουμε επιδεικτικά κ γ@μιόμαστε στα γέλια.
Αυτές γυρνάνε κ την στιγμή εκείνη , κάποιος από εμάς κάνει duckface κ άλλος τραβάει. Συνήθως γελάνε κ καποιοι δίπλα. Το βλέμμα τους ανεκτίμητης αξίας. Δεν το ξανα κάνουν.
 
Εδώ έκανα εγώ.

SAM_2280.jpg



Δλδ έλεος με τα Likes σε φατσοβιβλίο κ forums ( κάντε τώρα like έτσι? )

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα ρε liakjim μη δαιμονοποιουμε και τα likes.Μια χαρα εργαλειο ειναι,το πως το χρησιμοποιουν και πως διαχειριζονται καποιοι ειναι δικο τους θεμα.

Για να μην κοροϊδευομαστε μεταξυ μας η αποδοχη καποιου σε μια κοινωνια ειναι θεμιτη και σιγουρα ο καθενας θα την ηθελε οσο κι αν διατεινεται περι του αντιθετου.Απο το σημειο αυτο ομως μεχρι την ευθεια αντιστοιχιση αυτου με τα likes υπαρχει μια καποια αποσταση(καποιες φορες βεβαια ειναι σωστη) ή να γινεται αλλοτε εμμονη τσεκαροντας 10φορες τη μερα τα notifications απλα για αυτοεπιβεβαιωση.

Απλα το ζητημα ειναι οτι δεν ασχολεισαι με αυτο,γτ τοτε γινεσαι και εσυ ομοιος τους.Απλα δε σε απασχολει.

Προσωπικα προσπαθω να κραταω το προφιλ μου real και να μην κανω ατομα friends χωρις να χω μιλησει μαζι τους in real life,γτ δε βρισκω νοημα + δε θελω να μοιραζομαι μαζι τους πραγματα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως με την γυναίκα μου, έχουμε πεθάνει πολλές φορές στα γέλια με αυτές τις χαζοβιόλες.

 

Την ώρα που κανουν welfie και κάνουν duckfaces, τίς δείχνουμε επιδεικτικά κ γ@μιόμαστε στα γέλια.

Αυτές γυρνάνε κ την στιγμή εκείνη , κάποιος από εμάς κάνει duckface κ άλλος τραβάει. Συνήθως γελάνε κ καποιοι δίπλα. Το βλέμμα τους ανεκτίμητης αξίας. Δεν το ξανα κάνουν.

 

 

Εμένα πάλι με χαλαρώνει να τις χαζεύω στο ιντερνετ, 

έχουν μια αθώα προστυχιά που μου φαίνεται χαριτωμένη. 

Τις στιγμές που κάθομαι και τις κοιτάζω έχω την αίσθηση ότι ο κόσμος που ζούμε δεν έχει να αντιμετωπίσει κανένα από όλα αυτά τα σοβαρά προβλήματα που αντιμετωπίζει και ο πιο σημαντικός μας προβληματισμός είναι το πόσο σέξυ και τσουλέ μπορούμε να δείχνουμε. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμ τέτοιες "κενές" γυναίκες ειναι για λύπηση. Ειναι βέβαια και κάτι άντρες, ίδια πάστα

 

δεν το είπα με ειρωνικό ύφος, αλήθεια αραιά και που μπορεί να χαζέψω καμια τέτοια στο ιντερνετ και να μου φανεί αγχολυτικό

γιατί γνωρίζοντας και το χαρακτήρα τους, είναι συνήθως άτομα τα οποία δεν τους απασχολούν προβλήματα παγκόσμια.  . . . το αίσθημα οτι ο καθένας από εμάς είναι υπεύθυνος γι'αυτήν την κατάσταση και οφείλει να κάνει κάτι είναι πολύ βαρύ και σου δημιουργεί κατάθλιψη, η παρέα με τέτοια κενά άτομα όπως είπες, μπορεί να σου κάνει και καλό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...