Προς το περιεχόμενο

Number26: Τραπεζική Startup - Γερμανικός Λογαριασμός και Mastercard


djuan1988

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δεν εχω καποια χρεωση απο το paypal?

 

Ξέρω ότι σου φαίνεται δυσνόητο γιατί να χρεώνουν οι Ελληνικές τράπεζες αλλά όχι δεν θα σε χρεώσει. Μετά μπορείς με την κάρτα να πας να κάνεις ανάληψη το ποσό πάλι χωρίς χρέωση. Κάτι που και σε εμένα στην αρχή μου φαινόταν δυσνόητο. Πως μπορεί οι εγχώριες κάρτες μέσω ΔΙΑΣ να χρεώνουν 1.5€ και μία ξένη απολύτως τπτ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αντιμετωπίζω το τελευταίο 10 λεπτο πρόβλημα στην είσοδο είτε μέσω app είτε μέσω web. Κοινό ή μεμονωμένο; 

 

edit

 

Λύθηκε. Εν τω μεταξύ έτσι για την κουβέντα να αναφέρω ότι το έμβασμα της πέμπτης σήμερα φάνηκε από την Άλφα. Του έχει βάλει τα γυαλιά η Εθνική. Δεν το περίμενα. 

 

Ανεκαθεν η αλφα καθυστερουσε στην εκτελεση των εμβασματων. Εθνικη και Πειραιως ειναι πιο σωστες.

 

Ξέρω ότι σου φαίνεται δυσνόητο γιατί να χρεώνουν οι Ελληνικές τράπεζες αλλά όχι δεν θα σε χρεώσει. Μετά μπορείς με την κάρτα να πας να κάνεις ανάληψη το ποσό πάλι χωρίς χρέωση. Κάτι που και σε εμένα στην αρχή μου φαινόταν δυσνόητο. Πως μπορεί οι εγχώριες κάρτες μέσω ΔΙΑΣ να χρεώνουν 1.5€ και μία ξένη απολύτως τπτ. 

 

Μηπως υπαρχουν αλλα τα αναλαμβανουν αυτοι λογω των μικροτερων λειτουργικων τους εξοδων;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανεκαθεν η αλφα καθυστερουσε στην εκτελεση των εμβασματων. Εθνικη και Πειραιως ειναι πιο σωστες.

 

 

Μηπως υπαρχουν αλλα τα αναλαμβανουν αυτοι λογω των μικροτερων λειτουργικων τους εξοδων;

Δεν έχω στείλει από Πειραιώς αλλά θα το κάνω για δοκιμή. Όσο για τα έξοδα, από την στιγμή που δεν τα χρεώνομαι εγώ.. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 του μηνος προσθεσα την καρτα στο paypal μου εκανε τις δυο χρεωσεις 0,92 και 1,5...  μετα εκανα και confirm την καρτα με τον 4ψηφιο ...  το θεμα ειναι οτι το 1,5 ευρω δε μου το εχει επιστρεψει ακομη....  ξερω οτι τα 0,92 θελουν καποιο χρονο για να μπουν αλλα τα 1,5 θυμαμαι οτι επιστρεφοντουσαν αμεσως...   τι συμβαινει??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 του μηνος προσθεσα την καρτα στο paypal μου εκανε τις δυο χρεωσεις 0,92 και 1,5...  μετα εκανα και confirm την καρτα με τον 4ψηφιο ...  το θεμα ειναι οτι το 1,5 ευρω δε μου το εχει επιστρεψει ακομη....  ξερω οτι τα 0,92 θελουν καποιο χρονο για να μπουν αλλα τα 1,5 θυμαμαι οτι επιστρεφοντουσαν αμεσως...   τι συμβαινει??

 

Δεν συμβαινει κατι, δεν σου τα τρωει κανεις :-D , θα επιστρεψουν καποια στιγμή. Ακόμα δεν εχουν περασει ουτε 5 εργάσιμες μέρες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο σάιτ την number26 έχει μία λίστα με κινητά smartphone με τα οποία δουλεύει η υπηρεσία της. Τους έστειλα email για το αν μπορώ να λειτουργήσω και με άλλη μάρκα από τα smartphones  που έχουν στην λίστα και μου απάντησαν ότι εγγυούνται την λειτουργικότητα μόνο με τα smartphones στην λίστα. Δεν πιστεύω όσοι έχουν κανει λογαριασμό στην number26 να έχουν όλοι τα smartphone που έχουν στην λίστα τους και μόνο. Παρουσιάστηκε σε κάποιον πρόβλημα με smartphone εκτός λίστας?    Γιατί θέλω να αγοράσω smartphone ώστε να ανοίξω λογαριασμό που είναι εκτός λίστας. Ευχαριστώ για την οποιαδήποτε απάντηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο σάιτ την number26 έχει μία λίστα με κινητά smartphone με τα οποία δουλεύει η υπηρεσία της. Τους έστειλα email για το αν μπορώ να λειτουργήσω και με άλλη μάρκα από τα smartphones  που έχουν στην λίστα και μου απάντησαν ότι εγγυούνται την λειτουργικότητα μόνο με τα smartphones στην λίστα. Δεν πιστεύω όσοι έχουν κανει λογαριασμό στην number26 να έχουν όλοι τα smartphone που έχουν στην λίστα τους και μόνο. Παρουσιάστηκε σε κάποιον πρόβλημα με smartphone εκτός λίστας?    Γιατί θέλω να αγοράσω smartphone ώστε να ανοίξω λογαριασμό που είναι εκτός λίστας. Ευχαριστώ για την οποιαδήποτε απάντηση.

δεν θυμαμαι να το εχω προσεξει καπου αυτο.εγω εχω doogee F5 den δεν νομιζω να το εχουν αυτο το μοντελο ..(ειναι κινεζικο) κ δεν εχω κανενα προβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για την απάντηση . Το κινητό σου δεν είναι στην λίστα . ΄Αρα δουλεύουν όλα, απλώς εγγυούνται ασφαλής λειτουργία για αυτά της λίστας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα

Εστειλα την πεμπτη απο πειρεως εμβασμα και μεχρι σημερα τιποτα

Ουτε φαινεται στην πειρεως στα εμβασματα ουτε βεβαια και στη number26

Αργει τοσο πολυ να εκτελεστει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα

Εστειλα την πεμπτη απο πειρεως εμβασμα και μεχρι σημερα τιποτα

Ουτε φαινεται στην πειρεως στα εμβασματα ουτε βεβαια και στη number26

Αργει τοσο πολυ να εκτελεστει;

 

 Αν δεν φαίνεται στην τράπεζά σου πιθανώς να έχεις κάνει λάθος. Έφυγαν τα λεφτά από τον λογαριασμό σου;

 

Και τι εννοείς οτι αργεί τόσο πολύ; Εργάσιμες μετράμε. Είσαι στην 2η εργάσιμη. Αν τα έστειλες πριν το μεσημέρι της πέμπτης θα μπούνε σήμερα, διαφορετικά αύριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σ ευχαριστω για τη γρηγορη απαντηση

Γι αυτο ρωταω μηπως πρεπει να το ψαξω αν και θυμαμαι μου εβγαλε οκ η τραπεζα

Στη revolut εγινε σε δυο εργασιμες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σ ευχαριστω για τη γρηγορη απαντηση

Γι αυτο ρωταω μηπως πρεπει να το ψαξω αν και θυμαμαι μου εβγαλε οκ η τραπεζα

Στη revolut εγινε σε δυο εργασιμες

 

 

Έχω κάνει αρκετά εμβάσματα και κανένα δεν πήρε πάνω από 2 εργάσιμες. Απο τράπεζα σε τράπεζα όμως υπάρχει διαφορά στην ώρα εκτέλεσης των εμβασμάτων. Η εθνική στέλνει 2 φορές την ημέρα ενω πχ η άλφα 1φορά και μετά της 10. Οπότε η η εργάσιμη για την άλφα είναι η 22:00 της επόμενης ημέρας (βράδυ). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα

Εστειλα την πεμπτη απο πειρεως εμβασμα και μεχρι σημερα τιποτα

Ουτε φαινεται στην πειρεως στα εμβασματα ουτε βεβαια και στη number26

Αργει τοσο πολυ να εκτελεστει;

 

Αν το εστειλες σωστά απο Πειραιώς την Πέμπτη μετά το μεσημέρι, θα σου έρθουν στh N26 είτε σήμερα κατα τις 6μμ ή αυριο πρωί.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εάν το έστειλε την Πέμπτη πριν τις 5 θα έπρεπε να είναι στη Number26 την Παρασκευή και όχι σήμερα.

 

Αν δε φαίνεται στην Πειραιώς όμως τότε μάλλον κάτι έχεις κάνει λάθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...