Προς το περιεχόμενο

Number26: Τραπεζική Startup - Γερμανικός Λογαριασμός και Mastercard


djuan1988

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

δοκίμασες να στείλεις μέσω νέας επαφής, με το ίδιο όνομα/ email που καταχώρησε στην n26 και το ίδιο τηλέφωνο? 

 

Όχι, δεν δοκίμασα.

Αφού τον βρήκα στα N26 contacts, δεν ασχολήθηκα, υποτίθεται για αυτό το λόγο έχουν την καρτέλα των Number26 contacts.

 

Και στο κάτω-κάτω, πώς μπορώ να ξέρω ποιό τηλέφωνο έχει καταχωρήσει στην Number26; 

 

Δηλαδή εκεί που μου ζητάει τη διεύθυνση του παραλήπτη δηλαδή της number26 εγώ θα βάλω τη δικιά μου;

 

 

Ως διεύθυνση σου ζητάει τη διεύθυνση του δικαιούχου του λογαριασμού στην Number26. Ο δικαιούχος είσαι εσύ, άρα βάζεις τη διεύθυνση που δήλωσες κατά την εγγραφή σου στην Number26.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Όχι, δεν δοκίμασα.

Αφού τον βρήκα στα N26 contacts, δεν ασχολήθηκα, υποτίθεται για αυτό το λόγο έχουν την καρτέλα των Number26 contacts.

 

Και στο κάτω-κάτω, πώς μπορώ να ξέρω ποιό τηλέφωνο έχει καταχωρήσει στην Number26; 

 

 

 

δεν είναι απαραίτητο το τηλέφωνο, απλά είπα μήπως με δεδομένα όλα τα στοιχεία του παραλήπτη εάν θα περνούσε, πιο πολύ για τεστ. γιατί και με μόνο το email γίνετε, όπως δηλαδή δουλεύει και το n26 contacts tab, είτε με το email, είτε με το τηλέφωνο. περιμένουμε λοιπόν την απάντηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν στέλνουμε έμβασμα διεύθυνση τι βάζουμε;

Στην εφαρμογή αναφέρει μόνο το iban και το bic...

 

Βάζεις τη διεύθυνση που έχεις δηλώσει εδώ, στην Ελλάδα. 

Αυτή έβαλα εγώ και δεν είχα κανένα πρόβλημα με τα τρία εμβάσματα που έστειλα μέχρι τώρα. 

Δεν χρειάζεται να βάζετε δ/νση δικαιούχου για να εκτελεστεί σωστά το έμβασμα.Το ζητάει υποχρεωτικά η τράπεζά σας;Η Εθνική το έχει σαν προαιρετικό πεδίο που δεν απαιτεί συμπλήρωση και η Πειραιώς δεν ζητάει καθόλου δ/νση από αυτές που γνωρίζω.

 

Όχι ότι κάνει κανένα κακό η συμπλήρωση που κάνει ο paredwse,περισσότερο για περιπτώσεις σαν του akis που "αγχώνονται" το γράφω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Δεν χρειάζεται να βάζετε δ/νση δικαιούχου για να εκτελεστεί σωστά το έμβασμα.Το ζητάει υποχρεωτικά η τράπεζά σας;Η Εθνική το έχει σαν προαιρετικό πεδίο που δεν απαιτεί συμπλήρωση και η Πειραιώς δεν ζητάει καθόλου δ/νση από αυτές που γνωρίζω.

 

Όχι ότι κάνει κανένα κακό η συμπλήρωση που κάνει ο paredwse,περισσότερο για περιπτώσεις σαν του akis που "αγχώνονται" το γράφω.

 

 

Στο web banking της Alpha Bank το ζητάει υποχρεωτικά, απ'ότι διαπίστωσα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλιστα,συνήθως η Eurobank φημίζεται για πιο δυσκοίλια με κάτι τέτοιες χαζομάρες.Ποιός θα το περίμενε ότι η για χρόνια οπισθοδρομική Εθνική έχει καταφέρει να είναι πιο σύγχρονη τράπεζα σε κάποια θέματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερίζω. Παρέλαβα το διαβατήριο και άνοιξα και εγώ στην 26. Ο έλεγχος με το διαβατήριο κράτησε 3 λεπτά και το μήνυμα αν και wind ήρθε αμέσως. 

Το βραδάκι θα κάνω και την 1η μεταφορά για να δω χρόνο εμβάσματος. Έχω απορία όμως σχετικά με την εφαρμογή στο κινητό. 

Στην εφαρμογή της revolut όταν την κλείνεις χωρίς αποσύνδεση, ώστε να έχεις τις ειδοποιήσεις, μετά βάζεις τον 4ψηφιο κωδικό. Ενώ στην 26 αν δεν κάνεις αποσύνδεση σε βγάζει εκεί που ήσουν. Υπάρχει κάποια ρύθμιση που μου διαφεύγει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παραμένει για ένα χρονικό διάστημα προσβάσιμο (ευκολία χρήσης) και μετά από λίγο σου ξαναζητάει το pass.

Προσωπικά προτιμώ οι εφαρμογές του τηλ να έχουν προαιρετικό δικό τους κλείδωμα, εκτός και αν υποστηρίζουν touch id (όπως το Ν26 app)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παραμένει για ένα χρονικό διάστημα προσβάσιμο (ευκολία χρήσης) και μετά από λίγο σου ξαναζητάει το pass.

Προσωπικά προτιμώ οι εφαρμογές του τηλ να έχουν προαιρετικό δικό τους κλείδωμα, εκτός και αν υποστηρίζουν touch id (όπως το Ν26 app)...

Ναι εχεις δίκιο, σε βγάζει μετά οπότε με το μοτίβο μπαίνεις πιο εύκολα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το βραδάκι θα κάνω και την 1η μεταφορά για να δω χρόνο εμβάσματος.

Ο χρόνος είναι ο στάνταρ χρόνος μεταφοράς χρήματος με SEPA έμβασμα. Σα να στέλνεις χρήματα από την Πειραιώς στην Εθνική.

 

Αν τα στείλεις το βράδυ θα είναι στον άλλο λογαριασμό Πέμπτη μεσημέρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο χρόνος είναι ο στάνταρ χρόνος μεταφοράς χρήματος με SEPA έμβασμα. Σα να στέλνεις χρήματα από την Πειραιώς στην Εθνική.

 

Αν τα στείλεις το βράδυ θα είναι στον άλλο λογαριασμό Πέμπτη μεσημέρι.

Ερχόμενος από το 4ήμερο της revolut μου φαίνεται πολύ γρήγορο το 2ήμερο.  :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...