Προς το περιεχόμενο

Number26: Τραπεζική Startup - Γερμανικός Λογαριασμός και Mastercard


djuan1988

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στην ιστοσελίδα τους αναφέρουν 08:00 am-12:00 pm. Αν με το 12:00 pm εννοούν 12 τα μεσάνυκτα κάτι έχουν καταλάβει λάθος.

Το σημαντικό, βέβαια, είναι οτι η υπηρεσία τους λειτουργεί σχεδόν ολη μέρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σύνδεσα τον τραπεζικό με το pp μέχρι να έρθει η κάρτα; Έχει δοκιμάσει κάποιος; Γίνονται κανονικά οι αγορές με σύνδεση λογαριασμού;

Αλλάζει κάτι στις χρεώσεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ ότι έχω καταλάβει δεν αλλάζει κάτι στις χρεώσεις. Γενικά νομίζω ότι η σύνδεση του pp με το N26 iban υπερέχει διότι εκεί μπορείς να κάνεις withdraw funds ενώ στη κάρτα δε μπορείς (τουλάχιστον έτσι νομίζω).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έμβασμα από Εθνική με ημερομηνία 28/1 (χθες) και περάστηκε προ 5 λεπτών. Τα έστειλα στις 14:00 οπότε και πρόλαβα τα πρώτα εμβάσματα που φεύγουν στις 16:00.

 

Χθες επίσης έστειλα και από alpha αλλά δεν έχουν εμφανιστεί ακόμα. Φαντάζομαι μέχρι το βράδυ. Με τέτοια αντανακλαστικά και ασφάλεια των καταθέσεων δεν έχει ,για εμένα, λόγω ύπαρξης η revolut.

 

Μίλησα και με την εξυπηρέτηση για το cash26 αλλά δεν ξέρει πότε και αν θα είναι διαθέσιμο για Ελλάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, χτες έκανα ένα λογαριασμό nb26 αλλά επειδή τα αγγλικά μου δεν είναι καλά έβαλα στο first name: το επίθετο

μου και last name: το μικρό μου όνομα!

Με αποτέλεσμα η κάρτα να γραφει k Konstantinos! Θα έχω κάποιο πρόβλημα; Πρέπει να φτιάξω άλλον λογαριασμό με τα σωστά στοιχεία; Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, χτες έκανα ένα λογαριασμό nb26 αλλά επειδή τα αγγλικά μου δεν είναι καλά έβαλα στο first name: το επίθετο

μου και last name: το μικρό μου όνομα!

Με αποτέλεσμα η κάρτα να γραφει k Konstantinos! Θα έχω κάποιο πρόβλημα; Πρέπει να φτιάξω άλλον λογαριασμό με τα σωστά στοιχεία; Ευχαριστώ!

Την διασταύρωση στην κάμερα Πώς την έκανες αν δεν ξέρεις Καλά Αγγλικά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έμβασμα από Εθνική με ημερομηνία 28/1 (χθες) και περάστηκε προ 5 λεπτών. Τα έστειλα στις 14:00 οπότε και πρόλαβα τα πρώτα εμβάσματα που φεύγουν στις 16:00.

 

Χθες επίσης έστειλα και από alpha αλλά δεν έχουν εμφανιστεί ακόμα. Φαντάζομαι μέχρι το βράδυ. Με τέτοια αντανακλαστικά και ασφάλεια των καταθέσεων δεν έχει ,για εμένα, λόγω ύπαρξης η revolut.

 

Μίλησα και με την εξυπηρέτηση για το cash26 αλλά δεν ξέρει πότε και αν θα είναι διαθέσιμο για Ελλάδα.

Εντάξει το να "εμφανιστεί" το έμβασμα την επομενη εργάσιμη, ή έστω την μεθεπόμενη είναι και το φυσιολογικό για μεταφορά απο ΙΒΑΝ τράπεζας σε ΙΒΑΝ τράπεζας.  Το ίδιο συμβαίνει και στη leupay λόγω προσωπικού ΙΒΑΝ.  Στη revolut προφανώς εκμεταλλεύονται τοκίζοντας τα χρήματα απο τον κοινό κουβά ΙΒΑΝ (ναι μπορεί να γίνει έστω και για 24 ώρες, αν υπάρχει τραπεζικός στο φόρουμ ας το επιβεβαιώσει) για αυτό και όπως αναφέρουν οι περισσότεροι συμφορουμίτες εμφανίζονται μετά απο 3-4 ακόμα και 5 ημέρες. Ακόμα και στο paypal που μετέφερα πρόσφατα απο ελληνική τράπεζα σε balance paypal εμφανίστηκαν τη δεύτερη εργάσιμη ενω στη revolut μετά απο 4 ημερες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την διασταύρωση στην κάμερα Πώς την έκανες αν δεν ξέρεις Καλά Αγγλικά;

Με οσα αγγλικά γνωρίζω αλλά δεν είναι αυτό το πρόβλημα το πρόβλημα είναι πως και αν διορθώνεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με οσα αγγλικά γνωρίζω αλλά δεν είναι αυτό το πρόβλημα το πρόβλημα είναι πως και αν διορθώνεται

Δηλαδή σου αρκούσαν τα αγγλικά παραλίας για να κάνεις την ταυτοποίηση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με οσα αγγλικά γνωρίζω αλλά δεν είναι αυτό το πρόβλημα το πρόβλημα είναι πως και αν διορθώνεται

Εκτιμώ (εάν ισχύει ότι και στις φυσικές τράπεζες) πώς πρέπει να κλείσεις τον λογαριασμό και να ανοίξεις καινούριο με την συνδρομή αγγλομαθή φίλου-συγγενή. Παρολ' αυτά δε χάνεις τίποτα να επικοινωνήσεις, αρχικά, με την εξυπηρέτηση πελατών τους πάλι με τη συνδρομή αγγλομαθή φίλου-συγγενή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτιμώ (εάν ισχύει ότι και στις φυσικές τράπεζες) πώς πρέπει να κλείσεις τον λογαριασμό και να ανοίξεις καινούριο με την συνδρομή αγγλομαθή φίλου-συγγενή. Παρολ' αυτά δε χάνεις τίποτα να επικοινωνήσεις, αρχικά, με την εξυπηρέτηση πελατών τους πάλι με τη συνδρομή αγγλομαθή φίλου-συγγενή.

Ευχαριστώ θα το κοιτάξω την Δευτέρα που λειτουργεί η εξυπηρέτηση πελατών έστειλα Mail (με βοηθεια)αλλά από οτι είδα απαντούν σε 3 με 5 μέρες

Δηλαδή σου αρκούσαν τα αγγλικά παραλίας για να κάνεις την ταυτοποίηση?

Γιατί είναι τόσο περίεργο τους είπα ότι δεν γνωρίζω καλά αγγλικά έδειξαν κατανόηση και με βοήθησαν !!
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ θα το κοιτάξω την Δευτέρα που λειτουργεί η εξυπηρέτηση πελατών έστειλα Mail (με βοηθεια)αλλά από οτι είδα απαντούν σε 3 με 5 μέρες

Γιατί είναι τόσο περίεργο τους είπα ότι δεν γνωρίζω καλά αγγλικά έδειξαν κατανόηση και με βοήθησαν !!

 

θα σου ζητήσουν να τους πάρεις τηλέφωνο λόγο ευαίσθητων πληροφοριών, μπορείς να το κάνεις και τώρα, το πρόβλημα θα λυθεί επί τόπου. προφανώς το όνομα+ επίθετο σου είναι μεγάλο, γιατί σε εμένα είναι ολογράφως και τα δυο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα σου ζητήσουν να τους πάρεις τηλέφωνο λόγο ευαίσθητων πληροφοριών, μπορείς να το κάνεις και τώρα, το πρόβλημα θα λυθεί επί τόπου. προφανώς το όνομα+ επίθετο σου είναι μεγάλο, γιατί σε εμένα είναι ολογράφως και τα δυο.

Πήρα τηλ το πρωί στον ελληνικό αριθμό που έχει το site αλλά βγήκε μήνυμα ότι λειτουργούν Δευτέρα έως Παρασκευή θα προσπαθήσω πάλι αύριο όμως γιατί είμαι στην δουλειά !!

 

Μια ερώτηση το όνομα στην κάρτα είναι το ίδιο με την φωτογραφία της κάρτας στην εφαρμογή;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα τηλ το πρωί στον ελληνικό αριθμό που έχει το site αλλά βγήκε μήνυμα ότι λειτουργούν Δευτέρα έως Παρασκευή θα προσπαθήσω πάλι αύριο όμως γιατί είμαι στην δουλειά !!

 

Μια ερώτηση το όνομα στην κάρτα είναι το ίδιο με την φωτογραφία της κάρτας στην εφαρμογή;;

 

δοκίμασε στον γερμανικό αριθμό, μιλάνε και αγγλικά.

ναι έτσι έρχεται η κάρτα, αλλά ακόμα και στην εφαρμογή είναι ολογράφως και τα δυο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ όντας από την φύση μου καχύποπτος δυσκολεύομαι να πιστέψω ότι ο φίλος κατάφερε να συννενοηθεί με τον υπάλληλο και κατάλαβε 1) πότε έπρεπε να μείνει ακίνητος και να κοιτάξει την κάμερα για να βγάλουν φώτο.
2) να βάλει το διαβατήριο μπροστά από την κάμερα 

3) μετά να δείξει την υπογραφή στο διαβατήριο

4) μετά να διαβάσει στα αγγλικά τον αριθμό του διαβατηρίου για εξακρίβωση

5) μετά να του κάνουν με κλειστό το διαβατήριο κάποιες ερωτήσεις για εξακρίβωση

6) μετά να κουνήσει έτσι το διαβατήριο ώστε να φανεί η γνησιότητά του

και δεν θυμάμαι και αν ξεχνάω κάτι άλλο αλλά να μπέρδεψε τα ονόματα και να μην μπορεί να πει απλά: "αι εμ τέριμπλ σόρι μπατ αι χιεβ αξιντένταλι φιλλντ μαι σερνειμ ινσεντ οφ μαι νειμ εντ βαις βερσα. γουατ σαλ ι ντου;"

 

Αλλά πάλι μπορεί να είμαι εγώ ο περίεργος και να τα παρεξηγώ. Αν ισχύει το τελευταίο βάλε τον αγγλομαθή φίλο σου να συννενοηθεί. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...