Προς το περιεχόμενο

[laptop] 14'' HP 14-r208nv και HP 14-r206nv 199€@germanos.gr


gr234567

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 439
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Αφου παρουσιαστηκαν στο Γερμανο με τιμη 169 ευρω σίγουρα θ' ακολουθησουν και οι υπολοιποι και λόγω εκπτωσεων με τιμη 159-169 ευρω. Θεωρώ οτι η τιμη αυτή με τα σημερινα δεδομενα ειναι τζαμπα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις προσωπικη αποψη με clean install;

 

 

Το HP πάντως με clean install και 4gb ram είναι μια χαρά.

 

Αφου παρουσιαστηκαν στο Γερμανο με τιμη 169 ευρω σίγουρα θ' ακολουθησουν και οι υπολοιποι και λόγω εκπτωσεων με τιμη 159-169 ευρω. Θεωρώ οτι η τιμη αυτή με τα σημερινα δεδομενα ειναι τζαμπα.

 

Παραμονεύω και καραδοκώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις προσωπικη αποψη με clean install;

Εγω πάντως που έχω παρει αυτο που βγαζει το you με απλη αναβάθμιση σε win10 παει μια χαρα. Και ταινιες βλέπω και office χρησιμοποιώ και μάλιστα χωρίς επέκταση μνήμης ή αλλαγή δίσκου. Εντάξει δε βάζει και φωτιά απο ταχύτητα αλλά δεν ειναι και δράμα, λειτουργεί αξιοπρεπώς. Για τον μέσο χρήστη νομίζω οτι ειναι μια χαρά. Τώρα αν στο μέλλον επεκτείνεις τη μνήμη ή αλλάξεις τον δίσκο θα πηγαίνει καλύτερα όχι όμως οτι είναι και για πέταμα. Η αυτονομία του με χρήση wifi ή βλέποντας ταινία ειναι περίπου 5 ώρες. Και το βασικότερο αν το σπάσεις στο κλέψουν ή το κάψεις δε θα κλαίς.....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εβαλα παραγγελια για το hp απο εχθες.Θα δουμε αν θα φαω ακυρο.Θα ενημερωσω σχετικα.

 

 

Αν εχει κανεις κανενα video για upgrade ram και hd που θελω να βαλω ( και ας χασω την εγγυηση ) θα το εκτιμουσα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις προσωπικη αποψη με clean install;

ναι εχω βαλει τα παντα μονο με ubuntu παει σχετικα καλα για ολα τα αλλα τιποτα αχρηστο αναφερομαι μονο στο lenovo που εχω πεταξει 200 ευρω ,βαλε ενα βιντεο να παιζει youtube και ανοιξε ενα office (word) παω για καφε και αυτο ακομα ανοιγει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω ότι λίγο που το έψαξα το Lenovo στο ίντερνετ με reviews, διάβασα ότι δεν έχει θύρα για μικρόφωνο. Αυτό σε περίπτωση που κάποιος θέλει συγκεκριμένη χρήση, ας το ξέρει. Έχει θύρα για ακουστικά. Κατά τα άλλα έχει απ την αριστερή μερια κάπως μπουκωμενες τις διαφορες θύρες εξόδου και τις 2 θύρες usb. Κάτι για ευκολότερη πρόσβαση δε μπόρεσα να εντοπίσω, αν το πάρει κάποιος ας ενημερώσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πήρα ένα τέτοιο και του άλλαξα την μνήμη , του έβαλα μια φθηνή 8αρα 1600 στα 41ευρώ (δίσκο δεν του άλλαξα). (lenovo των 189ευρώ sto you). (Η λενόβο φρόντισε να κάνει δύσκολη την αναβάθμιση της μνήμης.)

 

σας πληροφορώ ότι για 

office

internet 

1080 ταινίες 

 

είναι ΑΡΙΣΤΟ και δεν προβληματίζει η συμπεριφορά του.

γενικά από δικές μου παρατηρήσεις έχω συμπεράνει ότι πρώτα ανεβάζουμε στα 8+ την RAM και σε επόμενο βήμα βάζουμε SSD.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το autocad θα το σηκώσει μια χαρά και άνετα.

το θέμα είναι τι θες να κάνεις με autocad γιατί αν το θες για βαριά χρήση τότε πρέπει να πάρεις "βαρύ" μηχάνημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει βαλει καποιος σε τετοιο μηχανημα ssd? ψαχνει η κοπελα μου φτηνο λαπτοπ και σε καινουιρο i3 οι τιμες ξεφευγουν. 

 

Το θελει για εντελως απλη χρηση, internet, office και ταινιες. Η αναβαθμιση σε 4αρα ή 8αρα μνημη εννοειται, απορω γιατι δεν το βγαζουν τα μαγαζια απευθειας με 4gb ram με 10€ παραπανω. SSD πλεον βαζεις με 50-80€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήθελα να βάλω εγώ αλλα δεν ξέρω ποιο ακριβώς εξάρτημα χρειάζεται για να τον βάλω στην θέση του οπτικού μέσου μιας και δεν θέλω να βγάλω τον HDD.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...