Προς το περιεχόμενο

[laptop] 14'' HP 14-r208nv και HP 14-r206nv 199€@germanos.gr


gr234567

Προτεινόμενες αναρτήσεις

η διαφορά μέσα στα win10 μεταξύ των 2GB που είχε και των 8GB που έβαλα την επόμενη μέρα είναι χαώδης γιατί δεν αναγκαζόταν όλη την ώρα να δουλεύει ο αργός hard disk. Την ενδιάμεση λύση των 4GB δεν την δοκίμασα γιατί η 8αρα ήταν φθηνή και έκανα κατευθείαν το "μεγάλο" βήμα.

 

εγώ πήρα αυτήν

 

Link.png Site: μνημη8gb/dd3/1.35v

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 439
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Όπως τα περισσότερα καινούρια laptop, έτσι κι αυτό έχει μόνο μια έξοδο 3.5mm και είναι για μικρόφωνο/ακουστικά μαζί, όπως και στα κινητά τηλέφωνα.

Εννοω, για να κανεις κλησεις skype, θα χρειαστεις ακουστικα και μικροφωνο ή εχει ενσωματομενο καποιο και ειναι κομπλε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικα οσοι γνωριζουν κατι, ποιο προτεινουν απο τα δυο; Εγω το λενοβο σκεφτομαι, απλα επειδη νομιζω πως θα ειναι πιο αξιοπιστο.

 

Btw , αναβαθμηση ραμ αμεσως οσοι αγορασουν καποιο απο τα δυο, η integrated δεν εχει δικη της και μοιραζεται με την ram.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γενικα οσοι γνωριζουν κατι, ποιο προτεινουν απο τα δυο; Εγω το λενοβο σκεφτομαι, απλα επειδη νομιζω πως θα ειναι πιο αξιοπιστο.

 

 

Δηλαδή απο τις Lenovo / HP θεωρείς τη Lenovo ποιο αξιόπιστη; Ο μόνος λόγος για να πάρεις το Lenovo είναι η εύκολη πρόσβαση για αλλαγή Ram. Και πάλι εγώ δεν θα το επέλεγα. Μπορεί το HP να είναι δύσκολο στο άνοιγμα αλλά μία φορά θα το ανοίξεις, δεν είναι δα και κανένα desktop που θα το αναβαθμίζεις κάθε 6 μήνες ή θα του αλλάζεις πάστα στη Cpu. Για εμένα το HP είναι μονόδρομος. Και μακράν πιο όμορφο.

Επεξ/σία από teo20net
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια είναι ότι το HP είναι πιο όμορφο και περιμένεις να είναι και πιο αξιόπιστο. Παρόλα αυτά 2016 και να μην έχει καπάκι για αλλαγή μνήμης και σκληρού είναι αστείο. Ειδικά όταν έχουμε να κάνουμε με μπρίκι. Προσωπικά έκανα παραγγελία το HP με μετρητά, η ταμίας στον Γερμανό με καράφλιασε όταν μου είπε ότι δεν μπορώ να πληρώσω με κάρτα, την ακύρωσα, και έκανα παραγγελία το LENOVO. Έχω ανοίξει HP και δεν θα ξαναέμπενα ξανά στην ίδια διαδικασία για ένα μπρίκι!! Στην πρώτη παραγγελία που έκανα με δυσκολία διάλεξα το HP και ευτυχώς που δεν το πήρα!! Άποψή μου. Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hello guyz!

Το HP το σκεφτομουν για τον πατερα μου(58 ετων). Το θελει για να διαβαζει νεα στο internet-αντι να αγοραζει εφημεριδα- και να κατεβαζει καποια βιβλια digital. Μεχρι τωρα ειχε ενα Netbook 6ετιας με Windows XP.

Νομιζω οτι θα ειναι μια χαρα γι αυτον, σωστα? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα χθες ηρθε mail οτι σταλθηκε στο καταστημα που ειχα επιλεξει να παραλαβω.Οποτε λογικα σημερα θα με καλεσουν η θα παω μια βολτα απο εκει.Παραγγελια 11 του μηνα.Βασικα 10 προς 11 αλλα το ιδιο κανει.

 

Αποστολή από το SM-N9005 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά ακούω εδω και καιρό γι' αυτά τα μηχανήματα οτι είναι μπρίκια κουβάδες χρέπια κ.λ.π. Το ωραίο όμως ,και αυτό συμπεριλαμβάνει και μένα, οτι μόλις το είδαμε 169 ευρώ τρέξαμε και το πήραμε. Για να μη γίνει παρεξήγηση μπρίκια τα θεωρώ και εγώ, ειμαι επίσης σίγουρος οτι αν μέχρι το καλοκαίρι το δουμε 139 ή 129 ή 99 ευρώ θα το ξαναπάρουμε και ας το βρίζουμε. Το συμπέρασμα λοιπόν είναι οτι αφού το μηχάνημα μπορεί να λειτουργεί αξιοπρεπώς για απλά πράγματα που χρησιμοποιεί το 90% των χρηστών 'αρα το θεωρώ μια πολύ καλή και συμφέρουσα αγορά, άλλωστε έχει φτάσει πια σε τιμή τάμπλετ. Με 2 γίγα και αναβάθμιση σε win10 θα παίξει καλά με 4 γίγα θα παίξει καλύτερα, αν αρχίσουμε να βάζουμε ssd, 8 γίγα διπλούς δίσκους dvdrw κ.λ.π. και το φτάσουμε 300 ευρώ τότε δώστε κάτι παραπάνω απο την αρχή και πάρτε i3 να δειτε άσπρη μέρα.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο χωριο μου λενε "το φτηνο κρεας, τα σκυλια το τρωνε"

Πηρα της πεθερας μου ενα hp με 250 ευρω, ουτε θυμαμαι ποιο ειναι. Δεν ηθελε tablet, ηθελε "αυτο που εχουν οι φιλες της".

Ειναι αργο. Πολυ αργο. Πολυ πολυ πιο αργο απο ενα Win10 tablet με Atom και 2gb ram.

Το θελει για skype και για 1-2 sites στο interner. Βεβαια κανει γι αυτη τη δουλεια. Αλλα αργα. Ακομα και αυτη γκρινιαζει για την ταχυτητα...

Αν το ειχα εγω, ακομα και για skype, δεν θα το ειχα ξαναανοιξει. Ισως αν το αναβαθμισω να στρωσει. Αλλα δεν θελω να του ριξω χρηματα. Επιπλεον, προσωπικο θεμα αυτο, αν τον ξεβιδωσω θα νιωθω σαν να κανω εγχειρηση στο παιδι μου. Αν παθει το παραμικρο θα καταδικαστω ισοβια σε (ακομα περισσοτερη) γκρινια. Χαχα

Ας το κρατησει οπως ειναι, αφου συμβουλευτηκε τις φιλες της και δεν ακουσε εμενα που εχω υπολογιστη απο τοτε που γεννηθηκα.

Τελος, παντων, συγχωρεστε μου το offtopic. Αυτο που ηθελα να πω ειναι πως ναι, ειναι αργος, ειναι ο πιο αργος υπολογιστης που εχω συναντησει εδω και χρονια.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα να δεις στη πεθερά σου οτι και να έπαιρνες θα γκρίνιαζε, και μένα η πεθερά μου ζήτησε αλλά δε της πήρα, φορτώθηκα την κόρη της σιγά μη της πάρω και δώρο... Στη περίπτωσή σου θα έξινα το καλώδιο στο τροφοδοτικό απο την πλευρά των 220 και θα περίμενα να γίνει το θαύμα, χαχαχαχα!!

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hello guyz!

 

Το HP το σκεφτομουν για τον πατερα μου(58 ετων). Το θελει για να διαβαζει νεα στο internet-αντι να αγοραζει εφημεριδα- και να κατεβαζει καποια βιβλια digital. Μεχρι τωρα ειχε ενα Netbook 6ετιας με Windows XP.

 

Νομιζω οτι θα ειναι μια χαρα γι αυτον, σωστα? 

 

Παιζει δηλαδη να ειναι χειροτερο απο Netbook 6ετιας με Windows XP και 512mb RAM? Σας ακουω σιγουρους οτι δεν τρεχει μια και δισταζω να παραγγειλω :P

 

Help!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά έχει κανένας βάλει στο Lenovo G40-30 (αυτό με το πορτάκι κάτω) αυτό το 8αρι module?

 

http://www.e-shop.gr/ram-kingston-kvr16ls11-8-8gb-so-dimm-ddr3-1600mhz-value-ram-p-PER.552755

 

H Kingston δεν μου το προτείνει στο memory finder της:

 

http://www.kingston.com/en/memory/search?DeviceType=3&Mfr=LEN&Line=Essential&Model=92897

 

...αλλά δεν ξέρω γιατί. Έχει τα ίδια χαρακτηριστικά...

 

Επίσης, στο memory finder, η τελευταία επιλογή (HX316LS9IB/8 ) κάνει??? γιατι βλέπω ότι είναι CL9 και όχι CL11 όπως τα άλλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...