Προς το περιεχόμενο

Ωριμες γυναίκες


xpapias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Evabb, Mary, stavi, idomeneas, Δήμητρα, Μαργαρίτα, humoraddict, stranger-x, gatokoritso, anwnymh, φραμπαλα, yin, Ίρις κλπ. Καλέ είμαστε αρκετές.

idomeneas είναι γυναίκα ?  :whistle:

αφού είναι αρσενικό το όνομα!

με μπέρδεψε...

Εμένα μου αρέσει η πνευματική ωριμότητα. Αλλά αυτή δεν έρχεται απαραίτητα με την ηλικία.

Θεωρώ το πνεύμα γενικά ανώτερο της ύλης. Το παν είναι η χημεία, να κολλάν οι χαρακτήρες πιστεύω.

Το όμορφο σώμα είναι ένας ιδιαίτερος θετικός παράγοντας, αλλά όχι ο κύριος.

 

Όσων αφορά τις εμπειρίες μου με μεγαλύτερες γυναίκες, βρίσκω τον εαυτό μου πιο συχνά να θέλει και να ακούει πράγματα του τύπου "μα είμαι μεγαλύτερη σου βρε", τα οποία τα θεωρώ και κακές δικαιολογίες. Πες ότι δε σ' αρέσω και πάει και τελείωσε.

 

Αλλά υπήρξε και μια που δεν είχε τέτοια προβλήματα, και με ήθελε, αλλά εκεί υπήρχε άλλο πρόβλημα. Δε μου άρεσε το πίτσι πίτσι που έκανε και τα έλεγε όλα χαρτί και καλαμάρι, σε μια φίλη της, που με τη σειρά της τα έλεγε αλλού, και παιζόταν ένα σπασμένο τηλέφωνο και γινόταν βούκινο η υπόθεση. Διότι τη γνώρισα από κοινούς γνωστούς, και το κουτσομπολιό εμένα μου σπάει τα νεύρα. Άσε δε που ήθελε και να με πηγαίνει από δω κι από κει να φαίνομαι, λες και είμαι κάποιο τρόπαιο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 561
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Περιμένοντας τις γυναίκες του forum να "ωριμασουν".

 

 

jack-tapes.jpg

jack-tapes2.jpg?w=652&h=363

 

 

Λάθος bourbon man. Δοκίμασε Buffalo Trace, με 1 κομματι πάγο. Και θα με θυμηθείς.

Οποτε αν θεωρησουμε πως το +5 χρονια ειναι πανω κατω ιδια ηλικια, τεχνικα τις ωριμες γυναικες που αναρωτιεσαι τις λες και oριακα συνομιληκες :lol:

 

Είμαι 39, έχεις κάποιο πρόβλημα; :devil: Εμείς βουτάμε στα βαθιά και κολυμπάμε, χωρίς να πελαγόνουμε. Είτε πολύ βαθιά, είτε ριχά με τα πιπίνια. 35-45 είναι ιδανικές ηλικίες στον άνδρα για να τσιμπάς ό,τι θες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

^^^ A εγω παντα ελεγα πως η ηλικια ειναι απλα ενας αριθμος και δεν προσδιοριζει κανεναν μαν :P

 

@Alithinos το "μα ειμαι μεγαλυτερη σου" (και παραπλησια) ειναι συνηθης αμυντικη ατακα η οποια δεν εχει να κανει με το αν τους αρεσεις ή οχι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παρουσιαστικο ειναι σε δευτερη μοιρα.

 

Μολις 6 σελιδες μεχρι να κανει την εμφανιση του το διανοητικο ιδεωδες. Πολυ θα ηθελα να γνωρισω εναν ανθρωπο που βαζει το παρουσιαστικο σε δευτερη μοιρα, ωστε να τελειωσω το postdoc σε 1 μηνα. :/

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παρουσιαστικό δεν βρίσκεται ποτέ σε δεύτερη μοίρα. Έτσι λειτουργούμε σαν άνθρωποι και συνήθως συμπεριφερόμαστε διαφορετικά στους άλλους με βάση το παρουσιαστικό τους. Ειδικά για τους άντρες που η σεξουαλική έλξη βασίζεται 100% στην εμφάνιση δεν παίζει να φτιαχτούμε με τίποτα άλλο. Τώρα αν μέσα στην απελπισία μας είμαστε διατεθειμένοι να πάμε με οποιαδήποτε εκεί αλλάζει το πράμα... :D   

 

Ακόμη και να είσαι με μία κοπέλα που δεν είναι κουκλάρα, και πάλι πρέπει να τηρεί κάποια στάνταρ: να έχει θηλυκό πρόσωπο, καλό σωματότυπο, τα κιλά να είναι μέσα σε λογικά πλαίσια κλπ. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^^^ A εγω παντα ελεγα πως η ηλικια ειναι απλα ενας αριθμος και δεν προσδιοριζει κανεναν μαν :P

 

@Alithinos το "μα ειμαι μεγαλυτερη σου" (και παραπλησια) ειναι συνηθης αμυντικη ατακα η οποια δεν εχει να κανει με το αν τους αρεσεις ή οχι.

ναι ? και με τι έχει να κάνει ?  :whistle:

για εξήγησε λίγο καλύτερα δάσκαλε!!!  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παρουσιαστικό δεν βρίσκεται ποτέ σε δεύτερη μοίρα. Έτσι λειτουργούμε σαν άνθρωποι και συνήθως συμπεριφερόμαστε διαφορετικά στους άλλους με βάση το παρουσιαστικό τους. Ειδικά για τους άντρες που η σεξουαλική έλξη βασίζεται 100% στην εμφάνιση δεν παίζει να φτιαχτούμε με τίποτα άλλο. Τώρα αν μέσα στην απελπισία μας είμαστε διατεθειμένοι να πάμε με οποιαδήποτε εκεί αλλάζει το πράμα... :D   

 

Ακόμη και να είσαι με μία κοπέλα που δεν είναι κουκλάρα, και πάλι πρέπει να τηρεί κάποια στάνταρ: να έχει θηλυκό πρόσωπο, καλό σωματότυπο, τα κιλά να είναι μέσα σε λογικά πλαίσια κλπ. 

 

Μην είσαι απόλυτος.

Μια εμφανισιακά ελκυστική γυναίκα, προφανώς και θα τη προσέξω, δε θα περάσει απαρατήρητη.

Αλλά αυτό από μόνο του δεν αρκεί. Αν είναι τούβλο, αναίσθητη, στο κόσμο της, κτλπ, θα κρατήσω παγερή απόσταση.

Απ την άλλη αν κάποια είναι καλός άνθρωπος, χαρακτήρας με τον οποίο πιστεύω θα ταίριαζα,κτλπ, θα μπορούσα να παραβλέψω αρκετά πράγματα στην εμφάνιση. Η πρώην μου η τελευταία για παράδειγμα είχε ανορεξία. μηδέν βυζί, μηδέν κώλος. Εμφανισιακά δεν θα έλεγα ότι μ αρέσει. Τέσπα τελικά ξηγήθηκε άσχημα και ούτε στο χαρακτήρα ήταν καλή, γι αυτό και είναι και πρώην και όχι νυν.

Το τελικό s μπήκε κατά λάθος, stefanT φάση.

ααααα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο λόγος ειναι οτι οι ελληνιδες μεγαλυτερης ηλικιας ειναι αγυμναστες και γινονται φακλανες, συν τη συζυγυκή ζωή του τρομου στηνν ελληνικη οικογενεια που εχουν ως συνεπεια μουστακι κακογουστια και κυρακατινιστικο κουρεμα, ε δεν ειναι να απορεις.

Βεβαια πιστευω αυτο αφορα τις πιο φτωχες που βλεπουμε στα λεωφωρεια κλπ.

 

Το προσωπο μιας περιποιημενης 40αρας πολλες φορες μου κανει κατι περισσοτερο απο μιας 20αρας. Για να μη πω το βλεμμα. Η μερα με τη νυχτα ειναι.

 

Δεν περιποιούνται τον εαυτό τους οι περισσότερες αυτής της ηλικίας κυριως δε το σωμα τους το εχουν αφήσει στην τύχη του εντελώς από τότε που έκαναν οικογένεια.

Μεγάλωσαν με άλλη νοοτροπία, για αυτό βλέπουμε ότι βλέπουμε σε μεγάλες ηλικίες.

 

Αυτές πάντως που κρατιούνται σε ηλικίες μετά τα 40 όντως βάζουν κάτω μικρότερες ηλικίες.

Νιώθουν καλά με τον εαυτό τους και θέλουν να αρέσουν χωρίς να το παίζουν δήθεν και ντίβες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην είσαι απόλυτος.

Μια εμφανισιακά ελκυστική γυναίκα, προφανώς και θα τη προσέξω, δε θα περάσει απαρατήρητη.

Αλλά αυτό από μόνο του δεν αρκεί. Αν είναι τούβλο, αναίσθητη, στο κόσμο της, κτλπ, θα κρατήσω παγερή απόσταση.

Απ την άλλη αν κάποια είναι καλός άνθρωπος, χαρακτήρας με τον οποίο πιστεύω θα ταίριαζα,κτλπ, θα μπορούσα να παραβλέψω αρκετά πράγματα στην εμφάνιση. Η πρώην μου η τελευταία για παράδειγμα είχε ανορεξία. μηδέν βυζί, μηδέν κώλος. Εμφανισιακά δεν θα έλεγα ότι μ αρέσει. Τέσπα τελικά ξηγήθηκε άσχημα και ούτε στο χαρακτήρα ήταν καλή, γι αυτό και είναι και πρώην και όχι νυν.

ααααα....

 

Προφανώς άμα μιλάμε για σταθερή σχέση, πρέπει να δώσουμε βάση και σε άλλα στοιχεία συνειδητά, γιατί αλλιώς θα έχουμε πρόβλημα. Αλλά όταν μιλάμε για σεξουαλική έλξη, τι άλλο χρειάζεσαι εκτός από εμφάνιση και διαθεσιμότητα. Εντάξει, άμα η άλλη αποδειχτεί υπερβολικά τρελή, επικίνδυνη, χρυσαυγίτισα η κάτι τέτοιο φαντάζομαι ότι σχεδόν όλοι θα την κάναμε για λόγους αυτοπροστασίας. :D 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

 

 


ναι ? και με τι έχει να κάνει ?  :whistle:
για εξήγησε λίγο καλύτερα δάσκαλε!!!  :P

Τις περισσοτερες φορες ειναι απλα αυτο, κολλημα για τη διαφορα ηλικιας. Προφανως εχει να κανει με τα στερεοτυπα και τις κοινωνικες νορμες που εχουν να κανουν με τις εκαστοτε ηλικιες. Σκεψου πως μια γυναικα στα 50 ξερωγω (αν δεν ειναι τρομερα απελευθερωμενη) εχει κυκλο συνομιληκων με συγκεκριμενο τροπο ζωης (γαμο, παιδια κλπ).

Τωρα αν εκεινη ειναι single για τον Α ή Β λογο, το να ειναι με εναν μικροτερο συντροφο αυτοματως παει στο διαφορετικο απο αυτο που βιωνει κλπ και βαζει τον εαυτο της στο στερεοτυπο της μεγαλυτερης γυναικας που τα εχει με τον πιτσιρικα και τον αλλον στο στερεοτυπο του πιτσιρικα που ψαχνει αχαλινωτο σεξ ή να περασει καλα χωρις να επενδυσει συναισθηματικα μαζι της. 

Το κλου ειναι πως κανεις δε θελει να ειναι μερος ενος στερεοτυπου και πολλες φορες καλειται να το αποδειξει :)

 

Εννοειται βεβαια πως δεν υπαρχουν κανονες κλπ, σαφως και πολλες γυναικες δεν ενοχλουνται απο τη διαφορα ηλικιας, απλα απανταω σε αυτο που εθιξες.

 

Και δεν ειμαι κανας ειδημονας ε, απορω ποτε εγινα ντοκτορ προκτορ :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Τη Valerie_ ξεχάσατε. Για τις γυναίκες του φόρουμ, όχι για τις ώριμες :P</p>

 

Καλά ναι κι αλλά κορίτσα! Και η Καρμεν και το κοριτσιγιαπισι, λίγες λίγες μού'ρχονται.

 

Βέβαια δεν φτάνουμε σε ωριμότητα και ομορφιά τις Ρωσίδες κουγκαρ που αρέσουν στον φίλο μας τον στορμ ;)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλά αυτό από μόνο του δεν αρκεί.

Δεν ειπε κανεις κατι τετοιο. Αλλο το να ειναι καποιος τοσο ρηχος στα γουστα του που να κοιταει μονο εμφανιση, κι αλλο το γεγονος οτι η εμφανιση παιζει πρωταρχικο ρολο στη σεξουαλικη επιλογη (του Δαρβινου, οχι το 'ποια να πηδηξω αποψε').

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...