Προς το περιεχόμενο

Εμετικές διαφημίσεις


φραμπάλα

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και τι κανεις με ενημερωση, ψυχαγωγια, αθλητικα?

 

Είναι δυνατόν να κάνεις αυτή την ερώτηση, σε κάποιον που έχει πρόσβαση στο internet και μάλιστα να την κάνεις κι εσύ με χρήση αυτού;

 

Τέλος πάντων - αν δεν κάνεις πλάκα, που το ελπίζω - για ποιο από τα παραπάνω που αναφέρεις δεν καλύπτεται κάποιος από το internet; Εκτός αν εννοούμε παππούδες και γιαγιάδες, αλλά δε φαντάζομαι... 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.camelot.gr/filtro-nerou-imperial-plus/

 

Αυτο λεω... 20 λεπτα διαφημιση σου λεω!!

 

Ναι και εγώ για αυτά μιλάω, είχα ασχοληθεί με τα φίλτρα σε μια πτυχιακή μου καθώς και με άλλες έρευνες. Αυτό με τα 300k που λένε και το καθαρότερο νερό μπορεί να ισχύει, αλλά ακόμα κι έτσι αν βρεις φίλτρο με καλύτερο βαθμό διήθησης του νερού από το δικό τους μπορείς να πουλήσεις την πατέντα σε βιομηχανία και να βγάλεις περισσότερα φράγκα, άρα μούφες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.camelot.gr/filtro-nerou-imperial-plus/

 

20 λεπτα διαφημιση σου λεω!!

 

Υπερπαραγωγή

Ολες σπασικληδικες ειναι..!! Ξεκινω με την διαφημιση του media markt "Τωρα-δωρα-ωρα-τωρα-ωρα δωρα" χαχαχχα

Μετα ειναι το υαλουρονικο σπασαρχιδοξυ,ο ντολμαδοπαρασκευαστης , και εκεινο με το φιλτρο νερου που σου δινουν και 300 χιλ ευρω αν βρεις πιο ποιοτικο νερο!! Α ΣΤΑ ΔΙΑΛΑ!!

 

lol κρυφό ταλέντο είσαι συ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι δυνατόν να κάνεις αυτή την ερώτηση, σε κάποιον που έχει πρόσβαση στο internet και μάλιστα να την κάνεις κι εσύ με χρήση αυτού;

 

Τέλος πάντων - αν δεν κάνεις πλάκα, που το ελπίζω - για ποιο από τα παραπάνω που αναφέρεις δεν καλύπτεται κάποιος από το internet; Εκτός αν εννοούμε παππούδες και γιαγιάδες, αλλά δε φαντάζομαι... 

 

Δηλαδη την ενημερωση σου, τις αθλητικες μεταδοσεις, τη ψυχαγωγια τα καλυπτεις ολα απ το ιντερνετ?

Που στο ιντερνετ ακους ζωντανα δελτια ειδησεων?

 

Τον αγωνα φενερ-παο που μολις τελειωσε στο ιντερνετ τον ειδες?

 

Οχι, οσοι χρησιμοποιουμε τον τηλεοπτικο δεκτη δε κανουμε πλακα. Και δεν ειμαστε ολοι παππουδες και γιαγιαδες.

Το ιντερνετ δε μπορει να σου τα προσφερει ολα.

 

Παντως αν δε χρειαζεσαι τη τηλεοραση σου, δεχομαι να την παραλαβω εγω. Ελπιζω ομως να ειναι 3D ή τουλαχιστον ΗD LED.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη την ενημερωση σου, τις αθλητικες μεταδοσεις, τη ψυχαγωγια τα καλυπτεις ολα απ το ιντερνετ?

 

Εγώ ναι.

 

Που στο ιντερνετ ακους ζωντανα δελτια ειδησεων?

 

Στα γουεμπ τιβιά (εγώ δεν βλέπω, αλλά όσοι θέλουν μπορούν).

Τα "ζωντανά" δελτία λένε πράγματα που πιθανότατα έχω ήδη διαβάσει online.

 

Τον αγωνα φενερ-παο που μολις τελειωσε στο ιντερνετ τον ειδες?

 

Δεν τον είδα.

 

Οχι, οσοι χρησιμοποιουμε τον τηλεοπτικο δεκτη δε κανουμε πλακα. Και δεν ειμαστε ολοι παππουδες και γιαγιαδες.

Το ιντερνετ δε μπορει να σου τα προσφερει ολα.

 

Παντως αν δε χρειαζεσαι τη τηλεοραση σου, δεχομαι να την παραλαβω εγω. Ελπιζω ομως να ειναι 3D ή τουλαχιστον ΗD LED.

 

Αν κρίνω από το 77, είσαι μεσήλιξ και μάλλον έχεις συνηθίσει αλλιώς.

Θα σου την έδινα, αλλά την θέλει ο άντρας που είναι κι αυτός του '77.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη την ενημερωση σου, τις αθλητικες μεταδοσεις, τη ψυχαγωγια τα καλυπτεις ολα απ το ιντερνετ?

 

Προφανώς...κι αυτά και αμέτρητα άλλα.

 

Αν θέλω ενημέρωση τύπου «τηλεοπτικό δελτίο ειδήσεων», υπάρχει το web t.v. κάθε καναλιού. Αν προτιμώ το ραδιόφωνο, όλοι οι σταθμοί έχουν και web μετάδοση. Αν τη βρίσκω διαβάζοντας, έχω να διαλέξω από ένα σκασμό ειδησεογραφικά sites, ελληνικά και διεθνή.

 

Με αθλητικές μεταδόσεις δεν ασχολήθηκα ποτέ, μια και δεν είμαι καμιάς ομάδας φίλαθλος, οπαδός ή όπως αλλιώς το λένε, αλλά και πάλι καλύπτονται από το web t.v. Αν τυχόν δεν ισχύει για τα αποκλειστικά των συνδρομητικών, πράγμα που δεν το ξέρω, δε με απασχολεί προσωπικά μεν, υπάρχουν απ' ό,τι ακούω «κόλπα» για να τα δεις κι αυτά δε.

 

Πράγματα τού ευρύτερου φάσματος των αθλητικών - καθώς δεν είναι μόνο το ποδόσφαιρο και το basket αθλητισμός - που μ' ενδιαφέρει να τα παρακολουθήσω, π.χ. WRC, moto G.P., πυγμαχία και κάποια λίγα ακόμα, μεταδίδονται σωρηδόν από ξένα δίκτυα μέσω web.

 

Όσο για την ...ψυχαγωγία(!!!) - η οποία, αν δεν το ξέρεις δεν είναι η ίδια για όλους, καθώς ο καθένας ψυχαγωγείται με διαφορετικά πράγματα - ε, τού κερατά, δε γίνεται να μην κάνεις πλάκα!

 

Εγώ π.χ., ψυχαγωγία θεωρώ το να βλέπω ταινίες και ν' ακούω μουσική. Φαντάσου λέει να μπορούσα να το κάνω χάρη στο internet αυτό...

 

Ποιο είδος ψυχαγωγίας είναι αποκλειστικότητα τής ελληνικής τηλεόρασης; Εκτός κι αν εννοείς την πεντηκοστή επανάληψη τού Κωνσταντίνου και Ελένης, τις ξένες σειρές που παίζονται - όσες παίζονται... - με τρεις σεζόν καθυστέρηση και τις ταινίες διάρκειας 90 λεπτών που τελειώνουν μετά από κάνα τρίωρο στην καλύτερη περίπτωση, κάνοντας μπαλόνια τα τρυφερά μου με τις διακοπές για διαφημίσεις, οπότε 'ντάξει, πάσο... 

 

Το γεγονός λοιπόν ότι εσύ νομίζεις ότι δεν καλύπτονται από το internet όλα όσα αναφέρεις - αλλά και χιλιάδες άλλα ακόμα, τα οποία μάλιστα δε μπορεί να καλύψει η τηλεόραση - δε λέει απολύτως τίποτα.

 

Που στο ιντερνετ ακους ζωντανα δελτια ειδησεων?

 

Είπαμε, στο web t.v. Αρκεί να είσαι επαρκώς βιτσιόζος, ώστε να θεωρείς «δελτία ειδήσεων» τα καραγκιοζιλίκια των ελληνικών καναλιών...

 

Τον αγωνα φενερ-παο που μολις τελειωσε στο ιντερνετ τον ειδες?

 

Τώρα μαθαίνω ότι τον έχασα...όσο δεν το είχα υπ' όψιν μου δεν έτρεχε μία. Μού το είπες όμως και θα περάσει καμιά βδομάδα για να μπορέσω να κλείσω μάτι απ' τον καημό μου...

 

Οχι, οσοι χρησιμοποιουμε τον τηλεοπτικο δεκτη δε κανουμε πλακα. Και δεν ειμαστε ολοι παππουδες και γιαγιαδες.

Το ιντερνετ δε μπορει να σου τα προσφερει ολα.

 

Για πες λοιπόν: Τι δε μπορεί να σού προσφέρει; Εκτός από αυτά που ανέφερα κι εγώ ο ίδιος προηγουμένως, δηλαδή τα χιλιοπαιγμένα, τα διαφημισοβιασμένα και τα σχετικά. 

 

Παντως αν δε χρειαζεσαι τη τηλεοραση σου, δεχομαι να την παραλαβω εγω. Ελπιζω ομως να ειναι 3D ή τουλαχιστον ΗD LED.

 

Φυσικά και τη χρειάζομαι...και τις τρεις...ναι, τρεις έχω: μία στο σαλόνι, μία στο ένα υπνοδωμάτιο και μία στο μπαλκόνι. 3D δεν είναι βέβαια - σκοπίμως, εγώ δεν το ήθελα - αλλά το άλλο το ...GTI που λες το έχουν.

 

Δέχεσαι να τις παραλάβεις, ε; Ωραία, μού 'φυγε ένα βάρος! Έλεγα «θα δεχτεί, δε θα δεχτεί...»

 

Λοιπόν, θα σού τις έδινα χωρίς πλάκα, αλλά αξίζει τον κόπο να σ' ενημερώσω για ένα ειδικό feature που έχουν όλες οι τηλεοπτικές συσκευές τού πλανήτη, σχεδόν από τότε που εφευρέθηκε η τηλεόραση: Αξιοποιούνται απλώς και μόνο ως μεγάλες, υψηλότατης απόδοσης οθόνες, για αναπαραγωγή είτε από το ενσωματωμένο media player που έχουν, είτε από εξωτερικά συνδεδεμένη πηγή, χωρίς καν - ναι, ματημπαναγιαστορκίζομαι! - να συνδεθεί κεραία! Κοίτα ρε τους κερατάδες, τεχνολογία που έχουν βγάλει...

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δε μπορώ χωρίς τηλεόραση.Αλλά σπάνια βλέπω.Πως εξηγείται αυτό;Μάλλον επειδή όταν είναι ανοιχτή νιώθω ότι κάποιος είναι μέσα στο σπίτι, δεν είμαι μόνη.

Αλλά εντάξει μπορεί να παίξει καμιά καλή ταινία, να δω καμιά κουτσομπολίστικη μεσημεριανή εκπομπή για να γελάσω, ή κανένα ντοκυμαντέρ (στις ΕΡΤ).

Και ρε γαμώτο γιατί ο αλφα έκοψε τις 80's movies που είχε κάθε απόγευμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε βλέπεται τηλεόραση,γιαυτό έχουν καταντήσει όλες οι εκπομπές να πουλάνε νεροζούμια για υαλουρονικά οξυά και κολλαγόνα,

για να βγάλουν τα προστοζην οι μεγάλες τηλεπερσόνες.

Και αγοράζουν οι γιαγιάδες και οι παππούδες...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Όσο για την ...ψυχαγωγία(!!!) - η οποία, αν δεν το ξέρεις δεν είναι η ίδια για όλους, καθώς ο καθένας ψυχαγωγείται με διαφορετικά πράγματα - ε, τού κερατά, δε γίνεται να μην κάνεις πλάκα!

 

 

 

Αυτο ακριβως σου εξηγω κι εγω, και ειναι το μονο που προσεξα στο μακροσκελες σου μηνυμα, για το οποιο δε θα διαθεσω χρονο να το διαβασω, πολυ δε περισσοτερο να κατσω να το απαντησω.

Αλλη λοιπον η δικη σου ψυχαγωγια, αλλη η δικη μου. Γενικα αλλες οι δικες μου αναγκες σε ενημερωση , ψυχαγωγια κλπ. και αλλες οι δικες σου. Συνεπως δεν ειναι σωστο να απαξιωνεις και να χαρακτηριζεις ολους οσους δεν εχουν τις ιδιες αναγκες και προτιμησεις με τις δικες σου.

Στα γουεμπ τιβιά (εγώ δεν βλέπω, αλλά όσοι θέλουν μπορούν).

Τα "ζωντανά" δελτία λένε πράγματα που πιθανότατα έχω ήδη διαβάσει online.

 

Τα... online εχουν μπαγιατικες ειδησεις, δεν ειναι ζωντανα δελτια. Επισης δεν εχουν καμμια αξιοπιστια, γιατι ο καθε κακομοιρης γραφεις τις μπουρδες του.

Δεν τον είδα.

 

Και τι με νοιαζει εμενα αν τον ειδες? :lol:

Αν κρίνω από το 77, είσαι μεσήλιξ και μάλλον έχεις συνηθίσει αλλιώς.

Θα σου την έδινα, αλλά την θέλει ο άντρας που είναι κι αυτός του '77.

 

45 ειμαι αλλα δε παιζει ρολο η ηλικια. Σε μια τηλεοραση πολλων ιντσων, hd, 3d, oled, ποιος θα πει οχι?

Και ποιος θα προτιμησει ενα... pc μονιτορ αντ' αυτης?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο ακριβως σου εξηγω κι εγω, και ειναι το μονο που προσεξα στο μακροσκελες σου μηνυμα, για το οποιο δε θα διαθεσω χρονο να το διαβασω, πολυ δε περισσοτερο να κατσω να το απαντησω.

 

Από τη στιγμή που δε ...διαθέτεις χρόνο(!) για να διαβάσεις τα λεγόμενα μελών που πιθανώς διαφωνούν μαζί σου σε μια συζήτηση - συγνώμη που συνεχίζω τα μακροσκελή έτσι; Εγώ βλέπεις δεν είμαι αλλεργικός στο να απαντώ... - και πόσο μάλλον να απαντήσεις, αυτός που απαξιώνει, όπως λες παρακάτω ότι κάνω εγώ, δεν είμαι εγώ αλλά εσύ ο ίδιος. Τόσο τους συνομιλητές σου, όσο και την ίδια τη συζήτηση, λέξη τής οποίας την έννοια έχεις παρερμηνεύσει. Μπορείς βέβαια να βρεις καμια δεκαριά άτομα που ξέρεις εξ αρχής ότι συμφωνείτε στα πάντα και να κυλάει το σκηνικό μέσα στη γλύκα... ή, ακόμα καλύτερα, να συζητάς με τον καθρέφτη σου: Εγγυημένα πράματα, δε φέρνει αντιρρήσεις με τίποτα. Ο καθένας φτάνει μέχρι εκεί που είναι ικανός.  

 

Αλλη λοιπον η δικη σου ψυχαγωγια, αλλη η δικη μου. Γενικα αλλες οι δικες μου αναγκες σε ενημερωση , ψυχαγωγια κλπ. και αλλες οι δικες σου. Συνεπως δεν ειναι σωστο να απαξιωνεις και να χαρακτηριζεις ολους οσους δεν εχουν τις ιδιες αναγκες και προτιμησεις με τις δικες σου.

 

Ούτε απαξίωσα, ούτε χαρακτήρισα κανέναν. Επεσήμανα μόνο, ότι όποια κι αν είναι η ψυχαγωγία ή η ενημέρωση που προσφέρει η τηλεόραση, είναι διαθέσιμη στο 100% και μέσω internet και μάλιστα υπό αντικειμενικά πολύ καλύτερες προϋποθέσεις και συνθήκες: Θέαση ταινιών χωρίς το σπάσιμο των διαφημίσεων, παρακολούθηση σειρών όταν προβάλλονται σε όλο τον κόσμο και όχι με κάποια χρόνια καθυστέρηση, ενημέρωση τόσο από τις ίδιες πηγές με αυτές τής τηλεόρασης - ακόμα και το ίδιο ακριβώς πρόγραμμα - όσο και από αμέτρητες άλλες και με πολλούς διαφορετικούς τρόπους.

 

Αν τώρα κάποιοι γουστάρουν να (νομίζουν ότι) ακούν ειδήσεις από τον κάθε πρετεντερόβλακα και την κάθε τρεμοπαντόφλα, αφενός είπαμε ότι μπορούν να το κάνουν και μέσω internet - το να μη θέλουν, αν και ακατανόητο, είναι σεβαστό, αλλά το να λένε ότι δε γίνεται είναι επιεικώς αστείο... - αφετέρου...'ντάξει, άλλοι γουστάρουν μαστίγωμα στην πλάτη και αλάτι στις πληγές. Κουμάντο στο μαζοχισμό του καθενός θα κάνουμε; Απλά σχολιάζουμε.

 

Τα... online εχουν μπαγιατικες ειδησεις, δεν ειναι ζωντανα δελτια. 

 

«...και τού μπογιατζή ο κόπανος»! Την αρχή τής λαϊκής ρήσης την ξέρεις φαντάζομαι, έτσι; Να μην το εκχυδαΐσω το post, καλλιτέχνης άνθρωπος.

 

Ακριβώς το ίδιο δελτίο είναι, το οποίο μεταδίδεται και μέσω web t.v.

 

Επισης δεν εχουν καμμια αξιοπιστια, γιατι ο καθε κακομοιρης γραφεις τις μπουρδες του.

 

Στο επόμενο μάθημα, θα μάθουμε το πως γίνεται - μαγικό είναι, αλλά δε σού το λέω ακόμα... - να διαφοροποιείται η αξιοπιστία ενός συγκεκριμένου περιεχομένου, αναλόγως τού μέσου στο οποίο το παρακολουθούμε, καθώς και τη διαφορά δημοσιογραφίας και ανάρτησης σε ανώνυμο blog τού κώλου...

 

...στο επόμενο είπαμε! Βγείτε διάλειμμα τώρα! 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τη στιγμή που δε ...διαθέτεις χρόνο(!) για να διαβάσεις τα λεγόμενα μελών που πιθανώς διαφωνούν μαζί σου σε μια συζήτηση....................

 

Επιλεγω και απαντω οτι αξιζει, ενα μακρουλο κειμενο σα το δικο σου που απλα απαξιωνει εκατομμυρια κοσμου επειδη χρησιμοποιουν τη τηλεοραση τους, δεν αξιζει οχι να το απαντησεις αλλα ουτε καν να το διαβασεις.

«...και τού μπογιατζή ο κόπανος»! Την αρχή τής λαϊκής ρήσης την ξέρεις φαντάζομαι, έτσι; Να μην το εκχυδαΐσω το post, καλλιτέχνης άνθρωπος.

 

Ακριβώς το ίδιο δελτίο είναι, το οποίο μεταδίδεται και μέσω web t.v.

 

 

Για τα δελτια των τηλεοπτικων καναλιων οπως βγαινουν στα web καναλια τους μιλας? Δεν ενημερωνεσαι δηλαδη απο αξιοπιστα ενημερωτικα sites οπως makeleio ή voicenews? :D

Και γιατι να δεσμευσεις τον υπολογιστη σου αντι να τα δεις κανονικα απο τη τηλεοραση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι χειρότερες είναι αυτές που έχουν αποκλειστικά παιδάκια που παριστάνουν τους ενήλικες. Το βαρέλι δεν έχει πάτο λέμε.

 

Βραβείο αηδίας παίρνει ο υφαντής.

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...