Προς το περιεχόμενο

Cemu WiiU Emulator


Oroku Saki

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο  CEMU ειναι ο πρωτος WiiU EMULATOR 
Site" http://cemu.info/

Αναπτυσεται εδω και 8 μηνες και μεχρι τωρα εχει καταφερει να τρεχει καποια παιχνιδια με 60 fps 1080p!!! Και μαλιστα σε μετριο pc!!

Παρακατω μερικα βιντεο

Εγω το μονο παιχνιδι που θα παιξω ειναι το Bayonetta 2 καθως εδω και πολυ καιρο δεν εχει βγει τιποτα αλλο αξιολογο στο wiiu,.

Αυριο θα το δοκιμασω.

Σχετικά άρθρα:

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 263
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ο  CEMU ειναι ο πρωτος WIIU EMULTOR  http://cemu.info/

 

Αναπτυσεται εδω και 8 μηνες και μεχρι τωρα εχει καταφερει να τρεχει καποια παιχνιδια με 60 fps 1080p!!! Και μαλιστα σε μετριο pc!!

i7 3770K @ 4.20 Ghz = 12FPS (mario kart 8 )...

i7-4770 = 30FPS mario bros ...

που το είδες εσύ ότι τρέχει 60FPS σε μέτριο PC;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα και βεβαια . Απο το 1998 . Τοτε ηταν που επαιξα παιχνδιια του megadrive με emulator για πρωτη φορα. Στη συνεχεια ps1, nitendo 64, ps1,ps2, gamecube, wii ds, gba.  Οπως βλεπεις εχω ιδεα και μαλιστα πολυ μεγαλη ιδεα μετα απο τοσα χρονια .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχε 770 και 8 gb ram αυτος με τον 4770 αρα μετριο ειναι.

 

καταρχήν καλή χρονιά

 

το τι pc έχει κάποιος δεν το καθοριζει νομιζω μονο η gpu αλλά όλα και η cpu και η κάρτα ήχου και η οθόνη και τα περιφερειακα γιατι όλα, το καθένα στον τομέα του, συνεισφέρουν στην τελικη εμπειρία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω το μονο παιχνιδι που θα παιξω ειναι το Bayonetta 2 καθως εδω και πολυ καιρο δεν εχει βγει τιποτα αλλο αξιολογο στο wiiu,.

Άποψή σου. Πάμε παρακάτω..
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα και βεβαια . Απο το 1998 . Τοτε ηταν που επαιξα παιχνδιια του megadrive με emulator για πρωτη φορα. Στη συνεχεια ps1, nitendo 64, ps1,ps2, gamecube, wii ds, gba.  Οπως βλεπεις εχω ιδεα και μαλιστα πολυ μεγαλη ιδεα μετα απο τοσα χρονια .

Και στα τόσα χρόνια δεν έμαθες ότι όλα σε έναν emulator εξομοιώνονται μέσου του επεξεργαστή;

Και η κάρτα γραφικών και του ήχου και τα όλα μέσου του επεξεργαστή τρέχουν.

Καλούτσικη κάρτα γραφικών θες μόνο αν τελειοποιήσουν την εξομοίωση και προσθέσουν εφέ,antialias αύξηση ανάλυσης κτλ,τώρα αν το τρέξεις το cemu η κάρτα γραφικών σου δεν θα βγει καν από της συχνότητες 2d.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Kαλή χρονιά , το mario cart τρέχει άλλα με 6-7 fps σε ι5 3670k 16gb ram  :cry: το xenoblades καθόλου .Να υποθεσω οτι το μονο playable ειναι το mario bross . Εχει πολυ δρομο ακομα  το cemu .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

εγω ότι προσπάθειες έκανα με τον CEMU 1.7.1 βλέπω πως ήταν μάταιες.. ένα title πρέπει να έτρεξε, από τα 5, και σε αυτό παρατήρησα πως δεν έβλεπα να βρίσκω άκρη με το σετάρισμα του gamepad..

 

PLEASE HULP.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανείς δεν έχει την ανάγκη να το λειτουργήσει ωρέ;

Όσοι το λειτουργούν τώρα έχουν πεθάνει στο zelda breath of the wild (και ας παίζει με 10fps) που να προλάβουν να γράφουν εδώ.

Αυτό το βίντεο είναι δικό μου με το 1.7.1 αλλά μέχρι τώρα έχει βγει το 1.7.4

Εμένα από τα 5 παιχνίδια που δοκίμασα όλα δουλεύουν πολύ καλά εκτός από το bayonetta 2 που τρέχει μεν καλά αλλά βγάζει συνεχώς στατικά στον ήχο.

Το controller έχεις;Με του xbox 360 που έχω δεν έχω πρόβλημα,στο Input settings το έχω σαν wiiupro controller και απλά ορίζεις το τι να κάνει κάθε κουμπί.

https://www.youtube.com/watch?v=48J9i6cPOvY

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...