Προς το περιεχόμενο

Cemu WiiU Emulator


Oroku Saki

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, EliasM108 είπε

παρακολουθα την συμβατοτητα του παιχνιδιου απο 'δω https://yuzu-emu.org/game/

Σε καμια περιπτωση δεν ειναι playable

 

Μερικες φωτογραφιες μολις τραβηξα

35-40fps αλλα με αρκετα περιεργο ηχο και κακη εικονα. Δεν ξερω αν φταιει καποια ρυθμιση που εχω κανει. Θελει πολυ δουλεια ακομα. 

 

Screenshot-3.png
Screenshot-4.png


 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 263
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Είχα φάει κάτι ώρες ρυθμίσεων τελικά το παράτησα - και πάλι μου έκανε εντύπωση   . Και στο Xenoblades στο cemu δε συγχρόνιζε ο ήχος  . Στα δε 60 fps απλώς lol .Άμα έχει κανείς  εμπειρία σε guide για διάβασμα  . Συνήθως στο youtube τα παραλενε   έχουν high end συστήματα και απλώς πουλάνε μούρη . Βtw  trainer για το durability στο zelda αλλά στη κονσολα όχι στο cemu έχει κανείς υπόψιν ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Mhlogiatros είπε

Είχα φάει κάτι ώρες ρυθμίσεων τελικά το παράτησα - και πάλι μου έκανε εντύπωση   . Και στο Xenoblades στο cemu δε συγχρόνιζε ο ήχος  . Στα δε 60 fps απλώς lol .Άμα έχει κανείς  εμπειρία σε guide για διάβασμα  . Συνήθως στο youtube τα παραλενε   έχουν high end συστήματα και απλώς πουλάνε μούρη . Βtw  trainer για το durability στο zelda αλλά στη κονσολα όχι στο cemu έχει κανείς υπόψιν ;

Το cemu τρεχει υπεροχα εδω και αρκετο καιρο οι ρυθμισεις ειναι αρκετες αλλα υπαρχουν βιντεο στο youtube για τα παντα. Ο yuzu ακομα ειναι σε πολυ πρωιμο σταδιο.

Μερικα screens απο μενα απο zelda.

 

Cemu-2018-05-02-16-40-01-146.png
Cemu-2018-05-02-16-46-37-360.png
Cemu-2018-05-02-16-50-51-599.png
Cemu-2018-05-02-16-52-43-213.png
Cemu-2018-05-02-16-53-14-026.png

 

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρέχει με 75 fps? Πως είναι? Γιατί πέρσι το καλοκαίρι που είχα δοκιμάσει, μόνο με speed up το game έφτανε 30 και σε κλειστούς χώρους καμιά 50-60, αλλά ήταν αφύσικη η κίνηση. Φαινόταν ότι έχει γίνει  sped  up δηλαδή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
27 λεπτά πριν, naruto14 είπε

Τρέχει με 75 fps? Πως είναι? Γιατί πέρσι το καλοκαίρι που είχα δοκιμάσει, μόνο με speed up το game έφτανε 30 και σε κλειστούς χώρους καμιά 50-60, αλλά ήταν αφύσικη η κίνηση. Φαινόταν ότι έχει γίνει  sped  up δηλαδή.

Εδω και αρκετους μηνες το τρεχω με 75 fps. Ειναι παρα πολυ ωραιο απολυτα smooth και σε ultrawide μοναδικο μαζι με clarity/contrasty που εχω βαλει.

Επεξ/σία από Arkin
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παίδες,

Έχω ελπίδα με έναν Core2Quad και 4GB ραμ ή να κοιτάξω για ένα πισι με i3 4150 που έχω για δεύτερο;

Απο GPU τι θέλει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 hours ago, Rafinha said:

απο που κατεβαζω wii u παιχνιδια?

Δεν επιτρέπεται να σου πούμε.

3 minutes ago, Sheogorath said:

Καλησπέρα παίδες,

Έχω ελπίδα με έναν Core2Quad και 4GB ραμ ή να κοιτάξω για ένα πισι με i3 4150 που έχω για δεύτερο;

Απο GPU τι θέλει;

με cemu είναι αρκετά απαιτητικό σε single thread perf, ενώ θες και 3-4 cores. Με τον 2200G δεν έπιανα ούτε 30fps χωρίς φίλτρα. Με 4150 ίσως έχεις λίγο καλύτερη τύχη, αλλά κανονικά θέλει 4++ GHz. Βάλτο στον Ryzen. :D 

Από gpu όχι τόσο πολύ, αλλά όσο ανεβάζεις ανάλυση και βάζεις φίλτρα ανεβαίνουν οι απαιτήσεις. Κατέβασε precompiled shaders για να μην τρως λάγκα κάθε φορά που συναντάς κάποιο καινούριο αντικείμενο (έτσι λειτουργεί, δημιουργεί τη shader cache όταν συναντάς κάθε τι καινούριο).

Επεξ/σία από GeorgeMan
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Sheogorath είπε

Καλησπέρα παίδες,

Έχω ελπίδα με έναν Core2Quad και 4GB ραμ ή να κοιτάξω για ένα πισι με i3 4150 που έχω για δεύτερο;

Απο GPU τι θέλει;

Ουτε για αστειο με κανενα απο τα 2, τουλαχιστο zelda, mario kart (διπλο) κλπ σε 1080p60

Εδω ο 3570Κ@4.5 και τρωει ζορια, επισης για ανεση θες 16GB μνημη ειδικα εαν φορτωσεις predender shaders.

Το cemu θελει threads στον 6700Κ@4.5 παει πολυ καλυτερα.

Απο θεμα καρτας στον 3570Κ που εχω 1050ti δεν αντιμετωπιζει προβλημα σε 1080p60.

Επεξ/σία από panoc
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

DX10 δουλεύει ή απαιτεί Vulcan/DX11; Έχει δοκιμάσει κανείς;

Αν όχι, με βλέπω κάποια στιγμή να κάνω ένα με 2400G για να ειναι σχετικά μικρό. Να δω ποιο θα δώσω όμως μην πεθάνω στην παντόφλα. :P

Επεξ/σία από Sheogorath
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Sheogorath είπε

DX10 δουλεύει ή απαιτεί Vulcan/DX11; Έχει δοκιμάσει κανείς;

Απο οσο ξερω με opengl παιζει γιαυτο και σερνεται σε amd.

4 λεπτά πριν, Sheogorath είπε

DX10 δουλεύει ή απαιτεί Vulcan/DX11; Έχει δοκιμάσει κανείς;

Αν όχι, με βλέπω κάποια στιγμή να κάνω ένα με 2400G για να ειναι σχετικά μικρό. Να δω ποιο θα δώσω όμως μην πεθάνω στην παντόφλα. :P

Κρινοντας απο το πως παει με τον 6700Κ μαλλον θες 1600+ με16GB και nvidia 😛

Το κακο ειναι οτι εαν μενεις απο ram ή απο επεξεργαστή παει το stutter συνεφο ενω σε παιχνιδια που η φυσικη/κινηση ειναι συνδεδεμενη με τα fps (πχ mario kart) οταν πεφτεις μαμιεται το συμπαν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 ώρες πριν, Arkin είπε

Εδω και αρκετους μηνες το τρεχω με 75 fps. Ειναι παρα πολυ ωραιο απολυτα smooth και σε ultrawide μοναδικο μαζι με clarity/contrasty που εχω βαλει.

εχεις ολοκληρωσει το παιχνιδι απο την αρχη στο τελος???και εκανες 50 πλας ωρες η οσο χρειαζεται για ενα πληρη gameplay????γιατι τα περισσοτερα απο αυτα τα παιχνδια στο youtube ειναι απλα κλιπακια και δεν ξερουμε αν κρασαρει σε καποια σημεια κτλ

 

6 ώρες πριν, panoc είπε

Απο οσο ξερω με opengl παιζει γιαυτο και σερνεται σε amd.

πανο σε ryzen 5 2600   παιζει λες???μεχρι 30 fps οσο το γνησιο δεν ζηταω υπερβολες

ειναι ακλοκαριστος και η gpu αν παιζει ρολο μια rx 580 8 gb

 

 

εδιτ παντως δεν ξερω αν ειναι ιδεα μου απο τη wiiu εκδοση φενεται ανωτερο

Επεξ/σία από di maria kun
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, di maria kun είπε

εχεις ολοκληρωσει το παιχνιδι απο την αρχη στο τελος???και εκανες 50 πλας ωρες η οσο χρειαζεται για ενα πληρη gameplay????γιατι τα περισσοτερα απο αυτα τα παιχνδια στο youtube ειναι απλα κλιπακια και δεν ξερουμε αν κρασαρει σε καποια σημεια κτλ

πανο σε ryzen 5 2600   παιζει λες???μεχρι 30 fps οσο το γνησιο δεν ζηταω υπερβολες

ειναι ακλοκαριστος και η gpu αν παιζει ρολο μια rx 580 8 gb

εδιτ παντως δεν ξερω αν ειναι ιδεα μου απο τη wiiu εκδοση φενεται ανωτερο

Δεν το τερμάτισα έπαιξα αρκετά όμως και δεν είχα κανένα θέμα πουθενά. Κανένα crash. Στον υπολογιστή δείχνει κλασεις ανώτερα από switch αφού έχεις μεγάλη ανάλυση ultrawide reshade διπλάσια και πάνω fps. Δεν υπάρχει σύγκριση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, di maria kun είπε

πανο σε ryzen 5 2600   παιζει λες???μεχρι 30 fps οσο το γνησιο δεν ζηταω υπερβολες

Απο επεξεργαστη δεν εχεις θεμα λογικα, η 580 δεν εχω ιδεα τι κανει. Θεωρητικα ειναι αρκετα δυνατη για να αντισταθμισει τη χασούρα της amd στο opengl. Δε χανεις κατι να δοκιμασεις.

Επεξ/σία από panoc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...