Προς το περιεχόμενο

Μήνυση κατά της Apple για τις κακές επιδόσεις του iPhone 4s, μετά την αναβάθμιση σε iOS 9


Perambulator

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μη το λες. Για καιρο το android γινοταν ολο και πιο βαρυ με αποκορυφωση την jelly bean 4.1. Οποτε μετα απο κανα 2-3 updates το λειτουργικο ηταν βαρυ για τα χαρακτηριστικα του κινητου και ετιε εκανες dqwongrade ειτε πεταμα.

 

Βεβαια υποτιθεται οτι καποιοι σκανε 700αρια για iphone λογω του γρηγορου/αξιοπιστου λογισμικου που παρεχει. Οποτε λιγο ακυρο να το συγκρινουμε με android.

ελάχιστοι σκάνε τα χρηματα για το λόγο που λες. οι περισσότεροι τα σκάνε για τη μόστρα. το μόνο που τους σώζει είναι ότι υπάρχουν και άλλοι που σκάνε αντίστοιχα πολλά για τα σκουπίδια του αντροιντ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 205
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

προφανώς και σε οποιαδήποτε συσκευή με 4 χρόνων H/W αν βάλεις την τελευταία έκδοση του λειτουργικού, λογικό θα είναι να "σέρνεται".

κατι που δεν ισχυει καθως και στο android και στα windows (για pc,για mobile δεν ξερω) η καθε νεα τους εκδοση ηταν πιο ελαφρια απο την προηγουμενη και ναι,ετρεχαν καλυτερα οσες παλιες συσκευες πηραν καποιο port στην περιπτωση του android η απλα σε pc αναβαθμισαν στην τελευταια εκδοση.

 

Μονο η apple γονατιζει το λειτουργικο με καθε νεα αναβαθμιση.Το οποιο γινεται επιτηδες για να αλλαξουν συσκευη οσοι εχουν iphone.

 

Tρελη κομπινα και γι αυτο και το αρθρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το οτι και με τα αλλα λειτουργικα συμβαινει το ιδιο δεν απαλασει κανενα απο τις ευθυνες τους.

 

 

οπως εγραψα πιο πανω αυτο δεν παιζει στα αλλα λειτουργικα.Συμβαινει ακριβως το αντιθετο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι αναβαθμίσεις θα μπορούσαν να χαρακτηρίζονται σαν last stable. να σκαει ειδοποιηση οτι εχεις μια νεα αναβάθμιση και αν θες βαλτην αν θες οχι αλλα εμεις σου προτείνουμε την last stable που ήταν πχ η 7. αν θες τα νεα features της 8,9,10 κτλ βαλτην αλλα εμεις σε προειδοποιήσαμε. απλα πραγματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα κανουνε και του μηνυουν.. ειναι αδιανοητο κινητο που κοστισε κοντα στο 1000αρικο τοτε να σερνεται τωρα μια 4ετια μετα.. δεν ειδα κανενα 3310 η 8310 η οτιδηποτε εκεινησ τησ γενιασ να κολλαγε.. τι σημαινει κολλαω... και τι σημαινει αναβαθμιζω βασικα... αναβαθμισεις που προσφερουν ελαχιστα και πολλα κολληματα ακομα και σε νεοτερησ γενιας κινητα.. οταν αγοραζει κανεις αιφον ενας πολυ σοβαρος λογοσ μετα απο τοσα χρονια ειναι οτι δουλεβει ρολοι στις εφαρμογεσ και ρολαρει σαν βουτυρο. δεν νομιζω καποιοσ πριν απο 3-4 χρονια να χρησιμοποιουσε πολλεσ διαφορετικεσ εφαρμογεσ η να κανε πολλα διαφορετικα πραγμτα με το τηλεφωνο του.. ειναι αδιανοητο για λιγο fb internet μουσικη και αλλες 3-4 εφαρμογες να αλλαζει η εμπειρια χρησης χωρισ να αλλαζουν οι εφαρμογες.. εχω Imac απο το 2007 και δεν μου κολλαει σχεδον ποτε.. προφανεστατα και δεν αναβαθμισα ποτε απο το σημειο που εστρωσε και μετα γιατι αυτα που ηθελα να κανω τα εκανα.. τωρα οι βαριες αναβαθμισεις και τα ειναι τηλεφωνο 4ετιας κλπ κλπ ειναι για οσους τα σκανε ξαθε χρονο για τηλεφωνο. με μια αλλαγη μπαταριας ομως καποιος με ενα αιφον 3 μια χαρα κανει τη δουλεια του και σημερα..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου εισαι απο τα noob που δεν πιασανε το νοημα... sorry... Ακου να δεις πως εχει το πραγμα... Τα Cracked Apps στο iPhone ειναι το λιγοτερο. Αυτο που μπορει να ξεφτιλισει τις δυνατοτητες καθε iPhone ειναι τα Cydia Tweaks. Αν συνδυασεις καποια tweak και βρεις αυτα που δεν εχουν conflicts με τα υπολοιπα τοτε βιαζεις καθε Android σε δυνατοτητες. Εχεις καταλαβει οτι το Android ειναι κατι σαν το "Ανοίξαμε και σας περιμένουμε" ? Το Security που εχει ειναι για ΚΛΑΜΑΤΑ. Παρτο χαμπαρι οτι το Android ειναι ενα πολυ κακο Copy διαφορων λογισμικων (συμπεριλαμβανομενου του iOS) .... Με COPYCAT σκηνικα ΔΕΝ πας πουθενα φιλε... Εχεις συνειδητοποιησει ΠΟΣΟ ΚΑΚΟ κανει το Fragmentation ? Αγοραζεις μια συσκευη των 700 ευρω και σε λιγοτερο απο 2 χρονια σε εχει ΠΟΥΛΗΣΕΙ η εταιρια... το Support που σου παρεχουν ειναι για γελια... Εσυ λοιπον μικρε μου nooba τι θα επελεγες ? 2 χρονια Full Support με ολα να δουλευουν (λεμε τωρα) απο Android ή Full support απο iOS με ΟΛΑ ΝΑ ΤΡΕΧΟΥΝ ΡΟΛΟΙ ? (Εκτος απο το γεγονος οτι μετα τα 4 χρονια το iPhone θα ειναι αισθητα πιο αργο ΑΛΛΑ θα εισαι secure και θα τρεχεις ολα τα new apps.) Και κατι αλλο... ο real pro οπως λεγαμε και παραπανω ειναι αυτος που καταφερνει να παντρεψει πολλα tweaks μαζι ετσι ωστε να πετυχει το επιθυμητο αποτελεσμα... Το να μου λες οτι εκανες ενα jailbreak ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΙΠΟΤΑ. Αυτο που πραγματικα οι περισσοτεροι ΔΕΝ ειναι ικανοι να κανουν ειναι να ΣΤΗΣΟΥΝ τη συσκευη οπως πρεπει... αυτο ποναει... πηγε ενας γνωστος μου να κανει μια ερωτηση στο πλαισιο για το ΠΟΣΟ κοστιζει ενα jailbreak... και του λεει ο τυπος 30 ευρω... αλλα το ΜΟΝΟ που ειναι ικανοι να κανουν ειναι να πατησουν το κουμπι του jailbreak και να σε φωναξουν να σου παρουν το 30ευρω χωρις να εχουν κανει ΑΠΟΛΥΤΩΣ τπτ... γιατι πολυ απλα το ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ ΠΑΡΤΥ ξεκιναει απο τη στιγμη που θα μπει το Cydia... Και κατι τελευταιο... ΣΥΜΦΩΝΩ οτι ατομο το οποιο αγοραζει ενα iPhone και ΔΕΝ κανει jailbreak εχει πεταξει τα λεφτα του στα σκουπιδια... η Τιμη της συσκευης αυτης ειναι ΑΠΑΓΟΡΕΥΤΙΚΑ υψηλη για να εχεις τοσες λιγες STOCK δυνατοτητες By Default... ΤΕΛΙΚΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ... Ενα Default iPhone ειναι χειροτερο απο ενα default android... επειδη ειναι ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΕΝΟ...ΑΛΛΑ... Ενα Jailbreaked iPhone μπορει να φτασει σε επιπεδα που οσα χρονια κι αν περασουν το Android θα κοιταει με τα κυαλια :) Να περνας ομορφα μαν :)

Εύγε φίλε μου!!!

Μπράβο σου!Είσαι το πρότυπο πελάτη που θέλει η Apple..

Και πάλι εύγε!

Και την επόμενη φορά προσπάθησε σε παρακαλώ να στείλεις ένα αρχείο σε non ios συσκευή με Bluetooth με την σούπερ χακαρισμενη σου συσκευή

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οπως εγραψα πιο πανω αυτο δεν παιζει στα αλλα λειτουργικα.Συμβαινει ακριβως το αντιθετο.

Παίζει και παραπαίζει.

Είχε γίνει και με το Nexus S που είχα και με μια ταμπλέτα LG G Pad 8 που έχω τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το iphone4s στη πράξη υποβαθμίστηκε αντί να αναβαθμιστεί τότε η εταιρεία  γνωρίζοντας τις δυνατότητες της συσκευής δεν έπρεπε να δώσει την αναβάθμιση στη συσκευή αυτή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

iphone 4s, αγορασμένο από τον Δεκέμβρη του 11, είναι σε 9.2 και είναι μια χαρά! ούτε κολλάει ούτε τπτ (με σοβαρή χρήση). τώρα αν ο καθένας, κατεβάζει την σάρα και την μάρα και κάνει πυρηνικές δόκιμες και περιμένει να δουλέψει σφαίρα τότε οκ! δεν έχω να πω κάτι.

όλοι όταν κάνουμε ένα update σε κινητό, πρέπει να ξέρουμε ότι κάποια πράγματα δεν θα είναι έτσι όπως τα περιμένουμε!

Τώρα επί του θέματος, αγόρασα μια καινούργια φεραρι, ο πωλητής μου είπε ότι είναι φοβερή, άλλα μετά από 500λμχ σταμάτησε να δουλεύει. μάλλον ο πωλητής έπρεπε να μου πει ότι χρειάζεται και βενζίνη...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείται ότι πρέπει να δωθεί δυνατότητα downgrade... Ως πολύ παλιός χρήστης iOS με εκνευριζε απελπιστικά που δεν μπορούσα (μπορούσα μέχρι 3gs-4 με shsh κλπ) αλλά στην apple ποτέ δεν κόστιζε τίποτα να τα αφήνει ελεύθερα. Για μένα για 3 λόγους μπορεί να σταμάτησε την επιλογή

1) Αυτός που αναφέρεται δηλαδή ωχ το iphone μου είναι αργό πρέπει να πάρω καινούριο (ακόμα και αν δεν το χρειάζομαι ούτε καν)

 

2) Να αποτρέψει jailbreak όσο γίνεται (Αφού το jb γίνεται ανά έκδοση iOS αν πας σε μεγαλύτερο iOS και δεν βγει γρήγορα jb και το χρειάζεσαι την πάτησες).

 

3)Να διαφημίζει πόσοι χρήστες της είναι στην τελευταία έκδοση του λειτουργικού (Δεν φαίνεται από τα στατιστικά πόσοι την έφαγαν και θα ήθελαν να πάνε πίσω).

'Όλα όσα είπες είναι πολύ σωστά όμως ξέχασες τον πιο ουσιώδη λόγο. Θέλουν ενοποιημένο το οικοσυστημα τους ώστε οι developers να φτιάχνουν τις εφαρμογές στοχεύοντας στην τελευταία έκδοση iOS, αυτό που δεν έχει καταφέρει το Android και οι εφαρμογές τους κρασαρουν κάθε τρεις και λίγο .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...