Προς το περιεχόμενο

Μήνυση κατά της Apple για τις κακές επιδόσεις του iPhone 4s, μετά την αναβάθμιση σε iOS 9


Perambulator

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απόλυτα σωστή η άποψη και τα επιχειρήματα, αλλά άστοχα διότι το πρόβλημα δεν είναι πως το iphone4s απλά δεν σηκώνει το update, αλλά οτι η apple προώθησε με ξεκάθαρα συνειδητά κερδοσκοπικά κίνητρα ενα προβληματικό για τη συγκεκριμένη συσκευή update, χωρίς να προειδοποιήσει τους χρήστες.

 

Και αυτά που καλά κάνεις και γράφεις (για ψάξιμο πριν το download του νέου update, reviews κτλ) είναι λογικά και προσγειωμένα, αλλά ρε φίλε ο άσχετος, 50ρης, καημένος άνθρωπος που μέχρι χθες έκανε καλά τα 2-3 πράγματα που ήθελε με το 4s του και η Apple του κάνει push το update - την εμπιστεύεται γιατί είναι σοβαρή πολυεθνική, όχι τυχάρπαστοι απατεώνες - κάνει το update και του μαμιέται η συσκευή, μπορείς να πεις οτι είναι "άξιος της μοίρας του";

 

Αυτό δεν είναι corporαλήτικη™ συμπεριφορά; :P

 

εκτός θέματος είσαι, και το παράδειγμα απλά άκυρο, άλλο λέει το άρθρο, άλλα γράφεις εσύ.

 

Το πρόβλημα ΔΕΝ είναι οτι δεν παίρνει νέα update ή οτι κολλάει, αλλά οτι η Apple όχι απλά το επέτρεψε να γίνει αλλά προέτρεψε και τους χρήστες να το κάνουν.

 

Με λίγα λόγια θα ήταν πολύ πιο τίμιο αν απλά τους είχε παρατήσει χωρίς update, αντί να τους αχρηστεύσει τη συσκευή.

Καταλαβαίνω τι λες...ο καταναλωτής έχει σίγουρα ευθύνη αλλά για το πιο τίμιο πιστεύω θα ήταν η apple να δίνει την αναβάθμιση, όπως έκανε, αλλά να είχε μια υποσημείωση "ενδέχεται να παρατηρηθεί μειωμένη απόδοση σε παλιότερες συσκευές" κάπως έτσι.

 

Χρήστης iPhone 4s. Μια χαρά είμαι με παλιό ios. To other όμως μετά τόσο καιρό έχει φθάσει τα 8gb. Δεν καθαρίζει παρά μόνο με restore. Άμα κάνω restore όμως θα πάω στο τελευταίο ios και η συσκευή μου στην ουσία θα αχρηστευθεί .

ΜΕΓΑΛΗ πουθτιά της apple :(

Αν κάνεις επαναφορά αρχείων και ρυθμίσεων μέσα από το κινητό γίνεται restore χωρίς αναβάθμιση στην ουσία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 205
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ελα ρε μεγιστε χακερ, μπορεις να βαλεις εφαρμογες εκτος store κατι που στο android γινεται με ενα κλικ κ εγινες pro?

Φιλε μου εισαι απο τα noob που δεν πιασανε το νοημα... sorry...  Ακου να δεις πως εχει το πραγμα... Τα Cracked Apps στο iPhone ειναι το λιγοτερο. Αυτο που μπορει να ξεφτιλισει τις δυνατοτητες καθε iPhone ειναι τα Cydia Tweaks. Αν συνδυασεις καποια tweak και βρεις αυτα που δεν εχουν conflicts με τα υπολοιπα τοτε βιαζεις καθε Android σε δυνατοτητες. Εχεις καταλαβει οτι το Android ειναι κατι σαν το "Ανοίξαμε και σας περιμένουμε" ? Το Security που εχει ειναι για ΚΛΑΜΑΤΑ. Παρτο χαμπαρι οτι το Android ειναι ενα πολυ κακο Copy διαφορων λογισμικων (συμπεριλαμβανομενου του iOS) .... Με COPYCAT  σκηνικα ΔΕΝ πας πουθενα φιλε... Εχεις συνειδητοποιησει ΠΟΣΟ ΚΑΚΟ κανει το Fragmentation ? Αγοραζεις μια συσκευη των 700 ευρω και σε λιγοτερο απο 2 χρονια σε εχει ΠΟΥΛΗΣΕΙ η εταιρια... το Support που σου παρεχουν ειναι για γελια... Εσυ λοιπον μικρε μου nooba τι θα επελεγες ? 2 χρονια Full Support με ολα να δουλευουν (λεμε τωρα) απο Android ή Full support απο iOS με ΟΛΑ ΝΑ ΤΡΕΧΟΥΝ ΡΟΛΟΙ ? (Εκτος απο το γεγονος οτι μετα τα 4 χρονια το iPhone θα ειναι αισθητα πιο αργο ΑΛΛΑ θα εισαι secure και θα τρεχεις ολα τα new apps.)  Και κατι αλλο... ο real pro οπως λεγαμε και παραπανω ειναι αυτος που καταφερνει να παντρεψει πολλα tweaks μαζι ετσι ωστε να πετυχει το επιθυμητο αποτελεσμα... Το να μου λες οτι εκανες ενα jailbreak ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΙΠΟΤΑ. Αυτο που πραγματικα οι περισσοτεροι ΔΕΝ ειναι ικανοι να κανουν ειναι να ΣΤΗΣΟΥΝ τη συσκευη οπως πρεπει... αυτο ποναει... πηγε ενας γνωστος μου να κανει μια ερωτηση στο πλαισιο για το  ΠΟΣΟ κοστιζει ενα jailbreak... και του λεει ο τυπος 30 ευρω... αλλα το ΜΟΝΟ που ειναι ικανοι να κανουν ειναι να πατησουν το κουμπι του jailbreak και να σε φωναξουν να σου παρουν το 30ευρω χωρις να εχουν κανει ΑΠΟΛΥΤΩΣ τπτ... γιατι πολυ απλα το ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ ΠΑΡΤΥ ξεκιναει απο τη στιγμη που θα μπει το Cydia...   Και κατι τελευταιο... ΣΥΜΦΩΝΩ οτι ατομο το οποιο αγοραζει ενα iPhone και ΔΕΝ κανει jailbreak εχει πεταξει τα λεφτα του στα σκουπιδια... η Τιμη της συσκευης αυτης ειναι ΑΠΑΓΟΡΕΥΤΙΚΑ υψηλη για να εχεις τοσες λιγες STOCK δυνατοτητες By Default...  ΤΕΛΙΚΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ... Ενα Default iPhone ειναι χειροτερο απο ενα default android... επειδη ειναι ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΕΝΟ...ΑΛΛΑ... Ενα Jailbreaked iPhone μπορει να φτασει σε επιπεδα που οσα χρονια κι αν περασουν το Android θα κοιταει με τα κυαλια :) Να περνας ομορφα μαν :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέμα με τον ορο "Apple" "Ios" Iphone" 114 απαντήσεις.. τρολαρισματα... κραξίματα...

attachicon.gifCapture1.PNG

 

Θέμα με τον όρο "Windows" 131 απαντήσεις.. τρολαρισματα... κραξίματα...

attachicon.gifCapture2.PNG

 

Σοβαρότερο θεμα... 27 απαντήσεις...

attachicon.gifCapture3.PNG

 

 Δεν υπάρχει σωτηρία σε αυτό το forum.....   :-(

φιλε μου ,εδώ είναι τεχνολογικο φορουμ.το ότι εχει θεμα με το σκυλακι,δεν αφορα την φιλοζωικη διασταση του θεματος,αλλα την τεχνολογικη.ακομα καλυτερη ειδηση  θα ηταν αν αφορουσε ανθρώπους αλλα αυτό δεν εχει να κανει με το θεμα.

ουτε ξερεις ο καθενας την κανει με την φιλανθρωπικη κ φιλοζωικη δραστηριοτητα του.

 

ον τοπικ τωρα.το θεμα της δραστιριοτητας είναι καθαρα καιρδοσκοπικο.αν ηθελαν πραγματικα να μην χασουν την εμπειρια του ιος,να ζητουσαν σαν αποζημιωση 1 6σ η τα λεφτα τους πισω. 5 μυρια είναι απλως τρελα.αλλα για αμερικη δεν μιλαμε,πιο συχνα κοβουν μηνυσεις ,παρα χαιρετιουνται.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το προβλημα δεν ειναι ποσο παλιο ειναι το κινητο.Εγω το πηρα περσυ και εχω καθε δικαιωμα να θεωρω οτι πρεπει να δουλευει γρηγορα οπως τη μερα που το αγόρασα.Το να σου ταζει λαγους με πετραχήλια να βαλεις την αναβαθμηση και μετά να μην μπορεις να γυρίσεις πισω ειναι απαραδεκτο και ανήθικο και θα έπρεπε να ειναι παρανομο και ποσο μάλλον οταν ειναι για ευνόητους λόγους.Αλλα και οι πολιτικοι της χωρας μας το ιδιο δεν εκαναν ...τους τιμωρησε καποιος?Αλλα συνεχιστε ..υποστηριξτε την apple ...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρήστης iPhone 4s. Μια χαρά είμαι με παλιό ios. To other όμως μετά τόσο καιρό έχει φθάσει τα 8gb. Δεν καθαρίζει παρά μόνο με restore. Άμα κάνω restore όμως θα πάω στο τελευταίο ios και η συσκευή μου στην ουσία θα αχρηστευθεί .

ΜΕΓΑΛΗ πουθτιά της apple :(

Φιλε μου το Other καθαριζει για πλακα χρησιμοποιωντας την εφαρμογη iCleaner απο Cydia :P Να περνας ομορφα μαν :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απορω αν μερικοι εχουν τοσο χαμηλο IQ ή απλα προσποιουνται....

ελεος, δλδ η εταιρια δινει αναβαθμιση (και διαφημιζει καλυτερες επιδοσεις) την κανουν καποιοι κατοχοι συσκευουν και το κινητο σερνεται, ειναι παραλογο να ζητησουν μια (οποιαδηποτε) αποζημειωση?

τι διαβαζω ρε γμτ? αλλος λεει "λεφτα εχουν ας παρουν αλλο κινητο", αλλος λεει "δεν ειναι μεγαλο το κακο, απλα σερνεται", αλλος θεβρει αστειο οτι καποιοι "βλακες" (οχι σαν εμας τα προβατα) ζητανε το δικιο τους.

Ε Λ Ε Ο Σ!!!!!!!!

ξυπνατε προβατα.

 

Πες τα ρε φιλε γιατι θα τρελαθούμε στο τελος (αν δεν ειμαστε ακομα !!!)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν παίρνουν Lollipop δεν στο δίνουν να το βάλεις εκτός και αν το ρουτάρεις τη συσκευή και το βάλεις μόνος σου και εκεί ειναι η διαφορά η ΤΕΡΑΣΤΙΑ με την chinoApple !

 

To nexus 7 πήρε κανονικά lollipop και ουσιαστικά αχρηστεύτηκε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το προβλημα δεν ειναι ποσο παλιο ειναι το κινητο.Εγω το πηρα περσυ και εχω καθε δικαιωμα να θεωρω οτι πρεπει να δουλευει γρηγορα οπως τη μερα που το αγόρασα.Το να σου ταζει λαγους με πετραχήλια να βαλεις την αναβαθμηση και μετά να μην μπορεις να γυρίσεις πισω ειναι απαραδεκτο και ανήθικο και θα έπρεπε να ειναι παρανομο και ποσο μάλλον οταν ειναι για ευνόητους λόγους.Αλλα και οι πολιτικοι της χωρας μας το ιδιο δεν εκαναν ...τους τιμωρησε καποιος?Αλλα συνεχιστε ..υποστηριξτε την apple ...

 

ετσι κ για να μην το προσωποποιουμε στην apple ,οποια εταιρεια δεν σε σεβεται ΜΑΥΡΟ

 

ειχα παλιοτερα asus android ,λογικη τιμη ,ποιοτικοτατο κινητο ,ευχαριστημενος σε γενικες γραμμες

 

εδωσε ενα update κ μετα το παρατησε στην τυχη του σε jelly bean με το αξιοπρεπεστατο κινητο να σερνεται, οκ

 

η asus απο εμενα τελειωσε ,θα παρω οτιδηποτε μα οτιδηποτε μου κανει ως συσκευη κ η εταιρεια του δεν σε ξεχνα με το που τα σκασεις

 

btw κανενας καταναλωτης δεν ειναι υποχρεωμενος να ειναι geek για να κρατα την συσκευη του λειτουργικη ,ειδα κ την samsung με τις απειρες rom απο πισω, που φλασαρεις κινδυνευοντας να μπρικαρεις το κινητο σου μηπως κ βρεις καποια rom που δουλευει στοιχειωδως σωστα

 

για να μην πω για κατι elephone με τρελα specs κ χωμα τιμες που μενεις με οτι εχει το κινητο κ πρεπει να περιπλανιεσαι στα απειρα κινεζικα φορουμ με αγγλικα που κανουν τον τσιπρα λονδρεζο κ πατεντες στις πατεντες για να φλασαρεις αμφιβολες αναβαθμισεις

 

ρε αντε γεια

 

ms τωρα που εχει ζορια κ δινει κ δινει κ αργοτερα οτιδηποτε σε σεβεται

τωρα εχω lumia αυριο θα παω σε meizu ,δεν θα επιβραβευσω κανεναν που με γραφει στα @@ του 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απευθύνομαι σε χρήστες 4s . Συμφωνώ απόλυτα ! Το ιος 7 είναι το ιδανικό σενάριο ! Θέλει λίγη πίεση το μήλο ! Εντάξει !! Τα διάβαζα και εγώ αυτά που δημοσίευε !! Είναι καραγκιοζιλίκι τελειως ! ΣΥΜΦΩΝΩ με την ΜHΝYΣΗ ! Υπάρχει μια περίπτωση να κάνει πίσω ! Δεν έχουν καμία σχέση τα χρήματα . Ναι είμαστε ξεφτιλισμένοι που δίνουμε τα λεφτά μας σε αυτούς που μας κοροϊδεύουν ! Αλλά εσείς που υποτιμάτε την ΜHΝYΣΗ είστε περήφανοι ηλίθιοι !!!!!! Φιλάκια !!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περα απο την πλακα ομως ειναι γελοίο η αδερφηου εχει το 4s με τα 8 γιγα πολυ απατη ρε το τηλέφωνο η μνημη φουλαρε απο την πρωτη εβδομαδα και μετα την αναβάθμιση ειναι σαν να εχεις pda με windows 6 αν θυμαμαι καλα.......δεν το περιμενα ποτε απο την apple αυτο

Και ρο κακο ειναι πως εγω της ειπα να παρει iphone γιατι το θεωρώ πιο απλο τηλεφωνο ιδανικο για καποιον που μονο μιλάει και στελνει κανα μήνυμα και τραβαει βιντεο τα παιδακια του στην παιδικη χαρα αλλα δυστυχος ουτε για αυτο κανει......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας επιτρέψουν έστω να γυρίσει σε παλιότερη έκδοση τα 4s, το κινητό απλά είναι άχρηστο να λειτουργεί ως τηλέφωνο. Ένα νόμιμο τρόπο να πάει στο ios 6.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...