Προς το περιεχόμενο

Γνωμες για Automarin


cococrops

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν έχω μείνει ικανοποιημένος απ'την Auto Marin. Ούτε στα μεταχειρισμένα, ούτε στο service. Και από τιμές είναι ακριβοί πανάθεμά τους.

 

Ούτε ο Αλιβιζάτος (μιας και αναφέρθηκε) μου άρεσε. Μας πούλησε Mitsu' L200 χιλιοχτυπημένο, με διαλυμένη καρότσα, ως "άριστη κατάσταση". Αλλά το άπειρο μάτι που να το καταλάβει πριν την αγορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 218
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν έχω μείνει ικανοποιημένος απ'την Auto Marin. Ούτε στα μεταχειρισμένα, ούτε στο service. Και από τιμές είναι ακριβοί πανάθεμά τους.

 

Ούτε ο Αλιβιζάτος (μιας και αναφέρθηκε) μου άρεσε. Μας πούλησε Mitsu' L200 χιλιοχτυπημένο, με διαλυμένη καρότσα, ως "άριστη κατάσταση". Αλλά το άπειρο μάτι που να το καταλάβει πριν την αγορά.

Δεν βάλατε μηχανικό να το δει ; Η αγορά μεταχειρισμένου εγκυμονεί πολλούς κινδύνους .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα πάει για ανταλλαγή και ενώ αρχικά μου είπαν ότι έπαιρναν το δικό μου 7-8000 την επόμενη μέρα μου είπαν 5000 και μου είπαν να το πάω στα κεντρικά να το ελέγξουν. Αφού το ελεγξαν και το βρήκαν άψογο μου έδιναν 4000!Ήθελα να πάρω ένα άλλο που είχαν με 16000. Είχαν κι ένα με 8000. Τελικά μου είπαν ότι δεν μπορούσα να πάρω κάποιο φθηνότερο από 16000 για ανταλλαγή με το δικό μου

Καλά είναι γελοίοι αν συμπεριλαμβάνονται έτσι. Να σου βάλουν και όριο στο τι θα αγοράσεις. Ουστ!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα κ η φιλη μου που πηρε Λεονν πηγε με δικο της μηχανικο κ ακομα πληρωνει, σε καποιο νήμα το χα ξαναγραψει.

Εξαρτάται τον μηχανικό . Αν ο μηχανικός δεν ενδιαφέρεται να ρίξει σε όλο το αμάξι μια ματιά τοτε ναι και έχω εμπειρίες με μηχανικούς που ολοφάνερο στραβο σασί εγώ το είδα αυτοί δεν το βλέπαν ώσπου στο τέλος τους λεω μηπως το σασί ειναι στραβό ρε παιδιά ; Ααααα ναι έχεις δίκιο ...... ...... Ο δικός μου το κοιτούσε σε όλα 1μιση ώρα και το κανε και test drive . Ότι βρήκε σε προβλήματα αυτά ήταν . Τίποτα παραπάνω . Και την παραμικρή λεπτομέρεια μου πε . Όπως επίσης ότι όλο το αμάξι έχει ξαναβαφτεί χωρίς όμως να υπάρχουν ίχνη τροχαίου .  

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γνωριζετε το spot mechanic?χθες επεσε το ματι μου και μου φαινεται οτι αξιζει

Ο μηχανικός που έλεγξε το αμάξι μου που γράφω στο πιο πάνω ποστ είναι της spot mechanic . ΆΨΟΓΗ δουλειά η λεπτομέρεια της λεπτομέρειας στον έλεγχο . Σπανίζει τόσος καλός επαγγελματισμός σε μηχανικούς . Τέτοια δουλειά ποτέ κανένας μηχανικός δεν μου χει κάνει ούτε αντιπροσωπεία ούτε συνεργείο . Οι τύποι έχουν ας πούμε "τυποποιήσει" την διαδικασία ελεγχου των αυτοκινήτων και δεν τους ξεφεύγει τίποτα . Είδα πως δούλευε και τι έκανε και τυχαίνει να σκαμπάζω απο μηχανικά μέρη αυτοκινήτου λόγο σχετικών σπουδών . 

 

Επίσης το ραντεβού κλειστικε εύκολα τηλεφωνικώς . Ο μηχανικός ήταν πριν την ώρα του εκεί . Η αναφορά της κατάστασης του αυτοκινήτου πέρα απο προφορική μου ρθε στο mail την ίδια μέρα σε μορφή pdf . Μια 10σέλιδη αναφορά . 

Μετά απο λίγες μέρες με καλέσαν για να με ρωτήσουν αν έχω κάποιο παράπονο  ή αν έχω να προτείνω κάτι για να βελτιώσουν τις υπηρεσίες τους . 

 

Η αναφορά που μου έστειλαν τις ανεβάζουν στο site τους αλλα μπορεί  να τις δει μόνο όποιος έχει το λινκ .

 

https://www.spotmechanic.gr/report-files/19085.html

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ελα ρε συ ωραια..το σκεφτομαι και εγω αν παρω τελικα αυτους να προτιμησω μιας και δεν εχω καποιον φιλο μηχανικο παρα οτι ξερω εγω και αυτος που παω τα αμαξια που ηδη εχουμε στην οικογενεια!με οσα ειδα και διαβασα μου φανηκαν πολυ καλοι


το πηρες τελικα εσυ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ελα ρε συ ωραια..το σκεφτομαι και εγω αν παρω τελικα αυτους να προτιμησω μιας και δεν εχω καποιον φιλο μηχανικο παρα οτι ξερω εγω και αυτος που παω τα αμαξια που ηδη εχουμε στην οικογενεια!με οσα ειδα και διαβασα μου φανηκαν πολυ καλοι

το πηρες τελικα εσυ?

To πήρα . Οι βλάβες μαζί με το service θα βγουν κοντά 600 μιας και ακόμα δεν έχω τελειώσει τα μαζέματα. Πάντως οι πιο σημαντικές βλάβες γιατην λειτουργία του αυτοκινήτου έχουν επιδιορθωθεί 'ολα τα άλλα και να αφήσεις το αμάξι όπως έχει δεν είναι προβλήματα.  

 

Ότι μου παν αυτά ήταν . Τα ίδια μου πε και ο μηχανικός στο συνεργείο που τυχαίνει να έχει το ίδιο με μενα μοντέλο και το γνωρίζει βέβαια όχι όλα αλλά τα περισσότερα τα βρήκε και μου τα πε . Τα πιο σημαντικα.  

Αρκετά χιλιόμετρα το αμάξι σίγουρα και μεγάλης χρονολογίας  (2002 μοντέλο) αλλά η χρήση του είναι καθαρά αγροτική 2 μήνες κάθε χρόνο . Ζήτημα να κάνει 800 χιλιόμετρα το έτος . 

 

Το κάναμε και μαζί με τον μηχανικό test drive  !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραια θα τους εχω υποψιν!κλεινεις ευκολα ραντεβου?

Εγώ ένα τηλέφωνο πήρα μια μέρα. Είπα περίπου πότε με βολεύει το ραντεβού και μου πρότειναν ημερομηνίες . Μετά απο 3 μέρες έγινε ο ελεγχος . και την ώρα που με βόλευε. 

 

Απλά να ξέρεις ότι η εταιρία είναι καινούρια και διαρκώς επεκτείνεται με νεο προσωπικο . Όταν ζήτησα πληροφορίες απο αυτούς τον Οκτώβρη τουλάχιστον τότε εξυπηρετούσαν μόνο Αθήνα και γύρω περιοχές π.χ μεχρι μαρκοπουλο Μεσογαίας μέχρι αγιο στέφανο και μέχρι μαγούλα αν θυμάμαι καλα  αλλά σκοπός τους είναι να επεκταθούν σε όλη την Ελλάδα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Ούτε ο Αλιβιζάτος (μιας και αναφέρθηκε) μου άρεσε. Μας πούλησε Mitsu' L200 χιλιοχτυπημένο, με διαλυμένη καρότσα, ως "άριστη κατάσταση". Αλλά το άπειρο μάτι που να το καταλάβει πριν την αγορά.

Πέφτω από τα σύννεφα.

Μα αυτός λέει ότι έχει χρόνια που 'πουλάει ποιότητα'...

:D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μπορούσα να γράψω πάρα πολλά για τους γνωστούς φτηνούς μαντραδες αλλά σε αλλο φόρουμ οταν είχα γράψει αναλυτικά με ονόματα με τάραξαν στις απειλές απο τα πμ

 

 

Επειδή έψαχνα πανω απο 1.5 χρόνο για αμάξι ειχα δει πολλά απο όλους τους κλασσικούς. 99.9999% ειναι γυρισμενα χλμ τρακαρισμενα και κακοφτιαγμένα.

 

Μάλιστα οταν άρχισα να ψάχνω και εγω στις τράπεζες έβλεπα συγκεκριμένα μοντέλα , τα φωτογράφιζα στις γρατζουνιές χτυπήματα και σημειωνα χλμ.

 

Μετα απο ενα 3μηνο που είχαν πουληθεί από τις δημοπρασίες τα έβλεπα τα ίδια στο car βαμμένα και με γυρισμενα χλμ.

Και οταν πας και του λες του μαντρα οτι είναι τρακαρισμενο ( συνήθως κοίταζα στα γρήγορα απο την πινακίδα αν εχει εμπλακεί σε ατύχημα)

έσκαγε η κλασσική δικαιολογία ότι η εγγύηση ατρακαριστου που δινουν σημαίνει οτι δεν εχει πάρει κολώνες σασί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...