Προς το περιεχόμενο

Γνωμες για Automarin


cococrops

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο ιδιοκτητης της εταιρειας μας ειναι βαρβατο ονομα και οσοι μας εκαναν μηνυσεις βαλαν απο την τσεπη τους και εχασαν τα δικαστηρια. Εχουμε πολυ δυνατη νομικη ομαδα, τα συμβολαια μας ειναι κεντημα και ειμαστε καλυμμενοι. Δεν συμφωνω με τισ πρακτικες αυτες, δεν μπορω να πω παραπανω...κινδυνευω

  • Thanks 1
  • Confused 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 218
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Η δικιά μου εμπειρία που ισως να σας ενδιαφέρει

Αγόρασα ένα όχημα απο τον Auto-Armyras αλλά πριν γινει η αγορά είχε κανονιστεί να πάμε το όχημα στην αντιπροσωπία για έλεγχο και ότι πρόβλημα υπήρχε να το έφτιαχνε 

Η δικιά μου αντιπροσωπία βρήκε δύο μικροθεματα και απευθείας πήγαμε στην δικιά του αντιπροσωπία και έκλεισε ραντεβού για το ποτε να αφήσει το αμάξι για να τα διορθώσουν

Μετα απο 2 μερες πηγα να παρω το όχημα και όντως είχε γίνει αλλαγή στο φανάρι και ειχαν καθαρίσει-σφίξει την σωληνα του τουρμπο (η δικια του αντιπροσωπία μας ειχε πει πως δεν χρειάζεται αλλαγη)

Μετα από 900 χιλιόμετρα ξανά είδα πως ειχε κατι μικρες σταγόνες από λαδι (πολύ μικρες κ λίγες) τον πήρα τηλέφωνο και τον ενημέρωσα και αμέσως μου είπε ποια μερα μπορω να το παω απο εκεί

1.Μου εκλεισε ραντεβού στην αντιπροσωπεία την μερα,ωρα που με βόλευε

2. Έβαλαν ολόκληρη καινούρια σωλήνα

3. Ανέλαβε ΟΛΟ το κόστος (175 ευρώ)

Αυτά έγιναν ΜΕΤΑ την αγορά του αυτοκινήτου όπου άλλοι ισως να έκαναν το κορόιδο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Eλληνας είπε

Η δικιά μου εμπειρία που ισως να σας ενδιαφέρειμας ειχε πει πως δεν χρειάζεται αλλαγη)

........

Αυτά έγιναν ΜΕΤΑ την αγορά του αυτοκινήτου όπου άλλοι ισως να έκαναν το κορόιδο

Καλα η ωτομαριν αλλαξε.?..πολυ ευχαριστο αυτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, turbat0s είπε

Σιγά μην άλλαξε, για άλλον λέει.

Ειπα και εγω...τωρα ειδα το ΩΤΟαμυρας πιο προσεχτικα, βιαστικα και  οπτικα ψιλοεμοιαζε σαν ΩΤΟμαριν. ωραιος ο αμυρας. Ευχαριστω για διορθωση μπας και χασει τη φημη της η ωτομαριν.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν έψαχνα για Golf καινουργιο, οι περισσότερες αντιπροσωπίες VW μου έλεγαν οτι έχουν παγώσει οι παραγγελίες μεχρι Μάιο διοτι βγαίνει καινούργιο μοντέλο και αλλάζει όλη η γραμμη παραγωγής, σύν οτι θα έχω το καινούργιο μοντέλο (golf viii) τουλάχιστον Χριστούγεννα. Στην automarin μου λένε, φυσικά υπάρχει διαθέσιμο για παραγγελία και το πολυ σε 4 μήνες θα το έχετε. Οπότε καταλαβαίνετε... θα ημουν απο αυτους που έχουν πληρώσει το αυτοκίνητο και αυτοκινητο δεν έχουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 5 μήνες μετά...
Μακρυά από automarin Στις 24/8/2017 στις 4:18 ΜΜ, Intruderd είπε

Μεγα κοροϊδία. Πήγα αυτοκίνητο με 20000χλμ όπου ήδη είχε κοστολογηθει από 8000-10000€ σε 3 διαφορετικούς εμπόρους. Το ελέγχουν και μου λένε 1η εκτίμηση 8500-9000€ αλλά θα σας καλέσουν οι ~ειδικοί~ για να σας πουν ακριβές ποσό. Αφού δεν πήραν ποτέ, παίρνω εγώ και μου λέει ο τύπος 7000.κατα τα άλλα ο πωλητής προσπαθούσε να με πείσει ότι λέει βάζουν 600€πανω από την τιμή που αγοράζουν όταν η μέση λιανική του αυτοκινήτου είναι 11000€.

 

Μακρυά απατεώνες ίσως οι χειρότεροι από όλους. Σε κοροϊδεύει το ότι είναι μεγάλοι και δείχνουν σοβαροί. Πολλά ψέμματα. Αυτοκίνητο ήταν από leasing Τσεχία μετά Γερμανία. Ενώ είχα ρωτήσει και είχε πει όχι ο κύριος ντολας διευθυντής πωλήσεων.  Η εγγύηση χιλιομέτρων δεν σημαίνει τίποτα μιας και μπορεί να τα γύρισαν στην Τσεχία. Άλλο κλειδι είδα στο test drive με τηλεκοντρόλ... και άλλο μου έδωσαν και με έβγαλαν και τρελό. Λαστιχα δεξιά καλά αριστερά 15 ετών. Πώς το πέρασαν από ΚΤΕΟ. ???!!! Δεν υπάρχει καμία αρχή να τους ελενξει?! Σύνδεσμος καταναλωτών ίσως... Η εγγύηση 5 ετών είναι ψέμματα μιας και έχει όριο χιλιομέτρων που γίνονται σε ένα χρόνο. Το service είναι απαράδεκτο. Στην πραγματικότητα δεν περνεται καμμία εγγύηση για τίποτα. Τα χαρτιά νομικά αναιρούν αυτά που λένε αν τα διαβάσει δικηγόρος αλλά θα τα δείτε αφού αγορασετε... Μου ζήτησαν να υπογράψω υπεύθυνη δήλωση ότι το αυτοκίνητο είναι της αρεσκείας μου και ότι δεν φέρει καμμία εγγύηση ... τσακωθηκα μαζί τους. Δεν σε αφήνουν να Ελένξεις το αυτοκίνητο και δεν σου δίνουν κανένα χαρτί ιστορικού η οτιδήποτε πριν εξοφλήσει. Και αλλά πολλά ΜΑΚΡΥΑ ΑΠΟ ΕΚΕΙ

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη ειχα ακουσει πολλα για τη μαντρα αυτη->

Εψαχνα να πουλησω και να αγορασω ιχ. Το δικο μου πουλιοταν απο 6.000 ως 8.000 (ειχα προσφορες)

Παει ο πατερας μου εκει (επειδη κατα βαθος ηξερα οτι θα τσακωθω αν παω εγω) και μου λενε ειτε αγορασω απο εκει ειτε απλως πουλησω μου δινουν γυρω στα....2500 ευρ

 

ακομα κλαιω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, vamvakoolas είπε

επειδη ειχα ακουσει πολλα για τη μαντρα αυτη->

Εψαχνα να πουλησω και να αγορασω ιχ. Το δικο μου πουλιοταν απο 6.000 ως 8.000 (ειχα προσφορες)

Παει ο πατερας μου εκει (επειδη κατα βαθος ηξερα οτι θα τσακωθω αν παω εγω) και μου λενε ειτε αγορασω απο εκει ειτε απλως πουλησω μου δινουν γυρω στα....2500 ευρ

ακομα κλαιω...

Μια απο τα ιδια και σε μενα. Λενε οτι αγοραζουν επιλεκτικα αλλα οτι χρεπι τους πας στο παιρνουν με συνοπτικες διαδικασιες για τιποτα....το σενιαρουν και το δινουν για ατρακαριστο απο γιατρο....σορρυ γιατροι, μια χαρα παιδια ειστε αλλα σας εβγαλαν ονομα οι μαντραδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

Ότι εμπειρία έχω από την Auto Marin είναι η χειρότερη, καταρχάς αν αρχίσεις και κάνεις πολλές ερωτήσεις για το αμάξι αρχίζουν να νευριάζουν. Αν ζητήσεις επιπλέον έλεγχο σε συνεργείο της επιλογής σου νευριάζουν.

Θέλουν μόνο να βασιστείς στα λόγια τους, που αν κάνεις αυτό το τραγικό λάθος νομικά δεν είσαι κατοχυρωμένος, μπορούν να σε κάνουν ότι θέλουν αργότερα. Είναι έμποροι, επαγγελματίες, επιχειρηματίες ενεργούν κατ αποκλειστικότητα δια το συμφέρον της επιχείρησης γι αυτό ψάχνουν και θέλουν να έχουν ΧΑΖΟΥΣ ΠΕΛΑΤΕΣ και όχι έξυπνους. 

Να ζητάτε πάντα εγγύηση ατρακάριστου και πραγματικών χιλιομέτρων. 

Προσπάθησαν να μου πουλήσουν αμάξι εισαγωγής. Φωτογράφησα κρυφά τον αριθμό πλαισίου και είδα ότι δεν υπήρχε κανένα ιστορικό για το αμάξι στις αντιπροσωπείες και γενικότερα στο εξωτερικό, παρόλο που ήταν του 2018 και κόστιζε 26.000 € που υποτίθεται θα έπρεπε να υπήρχε διαφάνεια για ένα τέτοιο αμάξι. 

Όσο για τον Αλεβιζάτο μια φορά είχα πάει εκεί με το που ακούμπησα το αμάξι να δω αν είναι όλα στην ευθεία μόνο που δεν με πέταξε έξω με τις κλωτσές. Μιλάμε για ΓΚΑΝΓΚΣΤΕΡ   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 11/1/2020 στις 7:44 ΜΜ, IoannisAth είπε

Ότι εμπειρία έχω από την Auto Marin είναι η χειρότερη, καταρχάς αν αρχίσεις και κάνεις πολλές ερωτήσεις για το αμάξι αρχίζουν να νευριάζουν. Αν ζητήσεις επιπλέον έλεγχο σε συνεργείο της επιλογής σου νευριάζουν.

Θέλουν μόνο να βασιστείς στα λόγια τους, που αν κάνεις αυτό το τραγικό λάθος νομικά δεν είσαι κατοχυρωμένος, μπορούν να σε κάνουν ότι θέλουν αργότερα. Είναι έμποροι, επαγγελματίες, επιχειρηματίες ενεργούν κατ αποκλειστικότητα δια το συμφέρον της επιχείρησης γι αυτό ψάχνουν και θέλουν να έχουν ΧΑΖΟΥΣ ΠΕΛΑΤΕΣ και όχι έξυπνους. 

Να ζητάτε πάντα εγγύηση ατρακάριστου και πραγματικών χιλιομέτρων. 

Προσπάθησαν να μου πουλήσουν αμάξι εισαγωγής. Φωτογράφησα κρυφά τον αριθμό πλαισίου και είδα ότι δεν υπήρχε κανένα ιστορικό για το αμάξι στις αντιπροσωπείες και γενικότερα στο εξωτερικό, παρόλο που ήταν του 2018 και κόστιζε 26.000 € που υποτίθεται θα έπρεπε να υπήρχε διαφάνεια για ένα τέτοιο αμάξι. 

Όσο για τον Αλεβιζάτο μια φορά είχα πάει εκεί με το που ακούμπησα το αμάξι να δω αν είναι όλα στην ευθεία μόνο που δεν με πέταξε έξω με τις κλωτσές. Μιλάμε για ΓΚΑΝΓΚΣΤΕΡ   

Για ΑΛΕΒΙΖΑΤΟ οικογενειακος φιλος:

αγοραζει μεταχειρισμενο ιχ που βρηκε σε καλη τιμη (δε θυμαμαι μοντελο αλλα οχι πολυτελες). Του αναφερει οτι το οχημα ειναι απο Γερμανια και οτι ειναι ενος ετους. Τα χλμ ηταν περιπου 20.000.

Το αμαξι παρουσιαζει προβλημα (ενω ειχε "εγγυηση" απο τον μαντρα) στη μηχανη.

Προφανως ο μαντρας εκεινη τη περιοδο ελεγε οτι το οχημα λειτουργει αψογα ενω με τα παρακαλια το ελαβε και το επεστρεψε πισω επισκευασμενο (τι επισκευη και που εκανε ενας θεος ξερει)

Παει ο ανθρωπος στην επισημη αντιπροσωπεια και τους εξηγει το θεμα.

Τελικα ανακαλυπτουν οτι το οχημα ειχε χοντρο ατυχημα Γερμανια και οτι ειχε παρει και σασι στο χωρο της μηχανης με σχεδον αδυνατη επισκευη (κοστοβορα)!

 

εχει οριστει δικασιμος ημ/νια..... και αποτι εμαθα δεν ειναι ο μονος με το συγκεκριμμενο μαντρα....

 

Επεξ/σία από vamvakoolas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα.

Ψάχνει γνωστός για πολυμορφικό Citroen C4 Grand picasso. Βρήκα στον Αλιβιζάτο (Πεντέλης) ένα του 2014 με 159.000 χλμ.

Το αυτοκίνητο το πήγαν σε αντιπροσωπεία της Citroen για έλεγχο (αφού έδωσαν 400 ευρώ προκαταβολή διαφορετικά δεν το βγάζει απ' την τελωνειακή αποθήκη).

Στο συνεργείο βρέθηκε τελευταίο αποτύπωμα service στην Γαλλία στα 150.000 χλμ το 2016.

Τα θέματα μου και οι απαντήσεις του συνεργείου και του Αλιβιζάτου είναι τα εξής¨

1. Μου κίνησε την περιέργεια οτι το αμάξι έχει κάνει μόνο 9.000 χλμ από το τελευταίο αποτύπωμα μέχρι σήμερα. Η απάντηση του Αλιβιζάτου είναι πως το αμάξι είναι εισαχθεί το 2016 και απλά δεν είχε βγει για πούλημα από τότε. Μένει να επιβεβαιώσω μέσω γνωστού στο τελωνείο οτι όντως εισάχθηκε τότε. Παραπέρα δε ξέρω αν μπορώ να το ψάξω.

2. Στο συνεργείο το αμάξι το βρήκαν γενικώς σε πολύ καλή κατάσταση με μηδέν βλάβες στο διαγνωστικό αλλά με μόνο θέμα ένα βαμμένο πίσω δεξί φτερό. Δεν βρήκαν επισκευές σε δομικά στοιχεία. Το θέμα μου είναι πως κατά σύμπτωση το πίσω δεξί λάστιχο είναι διαφορετικής διάστασης από τα υπόλοιπα (55αρι προφίλ αντί 60). Το συμπέρασμα μου είναι πως εφ' όσον εκεί είναι και το βαμμένο φτερό, λογικά λάστιχο και χτύπημα φτερού έγιναν μαζί. Να το φοβηθώ; Να το ψάξω παραπάνω σε δεύτερο φαναρτζή ή να εμπιστευτώ την Citroen.

3. Υποτίθεται πως την προκαταβολή την παίρνεις πίσω αν π.χ. το αμάξι βρεθεί τρακαρισμένο ή με άλλα χιλιόμετρα. Πιθανολογώ βέβαια πως στα ψιλά γράμματα του τρακαρισμένου δεν αναφέρονται σε βάψιμο λαμαρίνας. Ωστόσο η αντιμετώπιση τους σε συνομιλία που είχα κ εγώ μαζί τους που δίνει την εντύπωση "βρήκαμε τους μαλάκες να τους δαγκώσουμε".

Προσπαθώ να μην αποθαρρύνω εντελώς τον γνωστό μου αλλά δε θέλω κ να πάρει ένα αμάξι χρέπι, οπότε προσανατολίζομαι στο πως θα το ελέγξω περισσότερο.

Ποιά είναι η δική σας άποψη βάση των παραπάνω;

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, MiJ16 είπε

Ποιά είναι η δική σας άποψη βάση των παραπάνω;

Από τη στιγμή που θα είχα έστω και τον παραμικρό προβληματισμό/σκοτεινό σημείο/υπόνοια απάτης που δεν θα μπορούσα να αποσαφηνίσω, θα έφευγα μακριά.

Σιγά, ένα μεταχειρισμένο είναι δεν έχασε και η Βενετιά βελόνι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να αποφύγω τις ιστορίες με την επιστροφή των 400 ευρώ. Αν υπάρχει μία στο εκατομμύριο το αμάξι να είναι οκ, να μην μπλέξουν με την επιστροφή της προκαταβολής. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...