Προς το περιεχόμενο

Οι προπαραγγελίες για το Oculus Rift ξεκινούν αυτή την Τετάρτη, 6 Ιανουαρίου


Perambulator

Προτεινόμενες αναρτήσεις

FIVE HUNDRED AND NINETY NINE US DOLLARS!

 

 

Τόσο κάνει; Και πάλι καλή είναι η τιμή...πάντως το πιο προσιτό αξιοπρεπές vr μάλλον θα είναι το πακέτο της sony. Ή το rift με xbox one, συμβατά δεν θα είναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 174
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Η τιμή δεν έχει να κάνει μόνο με το αν μπορούμε να το αγοράσουμε. Προσωπικά μπορώ να διαθέσω 700 ευρώ (που τόσο θα κοστίσει για να το πάρεις με το shipping Ελλάδα). Αν όμως πέσουν οι πωλήσεις λόγω τιμής, τότε θα υπάρχει μικρότερο install base και συνεπώς λιγότερο content. 

 

And VR = content.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

599 είναι εκμετάλλευση man σε όσους αγαπούν την τεχνολογία και θα ηθελαν να το παρουν και  σε κάτι που δεν έχει δοκιμαστεί ακόμα...αστους με  αυτήν την τιμή θα πάνε πάτο… και μετά θα τα δίνουν τζάμπα … είχαν την ευκαιρία τους αλλά με αυτά τα μυαλά θα την χάσουν.Εγω προσωπικα εαν ηταν μεσα στο 300αρι θα το επαιρνα 600 ευρω(γιατι τοσο θα ερθει στη ευρωπη) ας παρουν τα @@

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μεγαλύτερο λάθος ήταν που είχε διαφημιστεί σαν 300$ headset και αυτό καθιέρωσε πολύ μεγάλες απαιτήσεις από το αγοραστικό κοινό. Αν έλεγαν ότι θα κάνει 800-1000$ όπως όλα τα σύγχρονα HMDs πριν το rift, τότε με τα 600$ ο κόσμος θα ήταν ικανοποιημένος...

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η τιμή είναι λίγο υψηλή αλλά είσαι υπερβολικός για πάτους κτλ.

 

Οκ Ελλάδα είναι κάπως αλλά για τον enthusiast στις 20 χώρες που στελνουν δεν είναι τόσο τρελό πόσο.

 

That said στα 400 θα ήταν πιο σωστά τιμολογημενο

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

699 ευρώ είναι για EU countries τελικά (VAT, 2 year warranty κλπ). Οπότε 750 με το shipping.

 

Εγώ ανησυχώ για το content, αν δεν υπάρξει install base θα υπάρχει πρόβλημα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η τιμή είναι λίγο υψηλή αλλά είσαι υπερβολικός για πάτους κτλ.

 

Οκ Ελλάδα είναι κάπως αλλά για τον enthusiast στις 20 χώρες που στελνουν δεν είναι τόσο τρελό πόσο.

 

That said στα 400 θα ήταν πιο σωστά τιμολογημενο

Ούτε για την Ελλάδα είναι τρελό ποσό για τον enthusiast (και όχι μόνο). Δες πχ εδώ στο φόρουμ στα νέα συστήματα πόσος κόσμος υπάρχει που δίνει αρκετά λεφτά για μηχανήματα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εάν το δεις σαν σύνολο θες γύρω στα 1700 εξοπλισμό για να τρέξεις και με πολύ μικρό περιεχόμενο  ακόμα ….με  τέτοια τιμή πόσοι νομίζεις θα το πάρουν;… εάν το έδιναν σε λογική τιμή θα το έπαιρναν άτομα σαν εμενα(που απλα γουσταρω τεχνολογια δεν τρελενομαι στα games) .... και μην ξεχνάς ότι είναι ένα προϊών μόνο για pc και βλέπεις τι πόλεμος υπάρχει μεταξύ pc και κονσόλων…. τέλος μην ξεχνάμε ότι αυτά τα πράγματα πάνε και έρχονται θυμάμαι τι ντόρος γινόταν με το 3d στις τηλεοράσεις … εγώ προσωπικά δυο φορές έχω δει 3d (και έχω και active active γυαλιά). Με λίγα λόγια δεν απευθύνετε σε όλο το αγοραστικό κοινό αλλά αυστηρά για hard core PC  gamers..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εάν το δεις σαν σύνολο θες γύρω στα 1700 εξοπλισμό για να τρέξεις και με πολύ μικρό περιεχόμενο  ακόμα ….με  τέτοια τιμή πόσοι νομίζεις θα το πάρουν;… εάν το έδιναν σε λογική τιμή θα το έπαιρναν άτομα σαν εμενα(που απλα γουσταρω τεχνολογια δεν τρελενομαι στα games) .... και μην ξεχνάς ότι είναι ένα προϊών μόνο για pc και βλέπεις τι πόλεμος υπάρχει μεταξύ pc και κονσόλων…. τέλος μην ξεχνάμε ότι αυτά τα πράγματα πάνε και έρχονται θυμάμαι τι ντόρος γινόταν με το 3d στις τηλεοράσεις … εγώ προσωπικά δυο φορές έχω δει 3d (και έχω και active active γυαλιά). Με λίγα λόγια δεν απευθύνετε σε όλο το αγοραστικό κοινό αλλά αυστηρά για hard core PC  gamers..

Το θετικό είναι ότι υπάρχει πολύς κόσμος που έχει ήδη το ακριβό κομμάτι (το καλό pc δηλαδή) οπότε πιστεύω ότι θα πουλήσει έτσι κι αλλιώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα ανακοινώθηκε και επίσημα η τιμή.

 

599$ και στην Ευρώπη το περιμένουμε κοντά στα 700€.

 

Με λίγα λόγια είναι καταδικασμένο πριν κυκλοφορήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

600 ντολαρς!

 

Οκ μπορώ να αντεξω με το DK1 και το cardboard προς το παρών..

 

Το κακό είναι ότι πήραν και οι άλλοι γραμμή.. Το Valve κατά πάσα πιθανοτητα θα είναι ακριβότερο και το PSVR πάνω κάτω στα ίδια..

 

Τα ξαναλεμε σε καμία 2ετια..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από ότι φαίνεται ξεπουλάει παρά την τιμή! Τα πρώτα shipments ξεκινάνε March 1st και στο neogaf ήδη παίρνουν ship date: Early May μόλις μια ώρα μετά.

 

Κατασκευάζονται περίπου 100 rift την ώρα for context.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το rift το πουλανε σε τιμη κοστους αυτη την στιγμη ισως και με χασουρα οπως εχει πει παρα πολλες φορες ο Palmer Luckey τις τελευταίες μέρες . Αν θελαν κερδος απο το hardware να περιμενατε τιμη κοντα στα 1000.

 

Περιμενε να δειτε και την τιμη του Vive τον αλλο μηνα που θα ειναι σιγουρα ακριβοτερο.

 

Επισης σχολια περι πατου είναι αστεια, ειδη εχουν ξεπουλησει τα πρωτα stock

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...