Προς το περιεχόμενο

Το Netflix από σήμερα στην Ελλάδα και σε 129 ακόμη χώρες


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα εκανα ολα αυτα. Το ιντερνετ μου δεν πιστευω να φταιει :) 100Mbps εχω οπτικη. Μετα απο επικοινωνια μεσω online chat, μου ειπαν πως fullHD περιεχομενο δεν υποστηριζεται στους υπολογιστες ακομα και οτι θα στειλει ticket στο support για να το αλλαξουν στο μελλον...  :wacko:

 

Τι να πω... τις ειπα τοτε να ακυρωσει την συνδρομη. Θα μεινω στα τορρεντς μεχρι να στρωσει η κατασταση

 

Μια χαρα δινει 1080p με internet explorer/edge οπως εγραψα και σε προηγουμενο μου post....

ποιος δίνει δωρεάν μόνιμο αμερικάνικο dns; πως ορίζουμε το account σε αμερικάνικο

googlare netflix-tvunblock

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 571
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ρε παιδια ολα καλα και ολα ωραια!Κατεβασα υποτιτλους για το world war z τους εκανα μετατροπη ξεκιναει η ταινια ολα καλα για κανα 15λεπτο και μετα ξεσυγχρονιζονται!Πρεπει να κατεβαζω συγκεκριμενο υποτιτλο με καποια καταληξη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άσχετος είσαι εσύ και εντελώς όμως που νομίζεις ότι πάνω από 1% μιλάει και καταλαβαίνει Αγγλικά τέτοιου επιπέδου που να βλέπει ταινίες και να τις καταλαβαίνει πλήρως σε πραγματικό χρόνο. Έχετε μπλέξει το πάω φροντιστήριο και καταλαβαίνω γραπτώς με το ακούω και δεν κολώνω σε τίποτα.

Tελικά δεν είσαι μόνο άσχετος και αγράμματος, είσαι και ανεδής.-

Αν αλλάξεις παρέες, αν έχεις βέβαια, θα καταλάβεις ότι οι περισσότεροι Έλληνες μιλάνε πια ξένες γλώσσες και δη αγγλικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

googlare netflix-tvunblock

Μου δούλεψε μια χαρά με απλό DNS αμερικής. Ουτε tvunblock, ουτε VPN.

 

Και προέκυψαν τα εξής ερωτήματα:

Υπάρχει συγκεκριμένο προτιμότερο CDN για ελλάδα;

Μπορούμε να δούμε πραγματικά 24p (24hz) από windows 10 htpc με κάποιον τρόπο, είτε από το windows app είτε με άλλη αλχημεία; Το netflix στελνει 24p σύμφωνα με τα στοιχεία του stream.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγκατέστησα το πρόσθετο Hola στο Chrome.

Στη σελίδα του Hola πάτησα να μου ξεκλειδώσει το Netflix, με «έβαλε» από Αμέρικα και ύστερα άνοιξε η σελίδα του Netflix με το Αμερικάνικο περιεχόμενο. Έπαιξα House of Cards, άρα είναι σίγουρα το Αμερικάνικο.

Πριν δεν το έβγαζε στην αναζήτηση.

15573nb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Hola νομίζω δεν είναι και η καλύτερη λύση

 

http://www.theverge.com/2015/5/29/8685251/hola-vpn-botnet-selling-users-bandwidth

Το απενεργοποιείς όταν δεν το χρειάζεσαι. Άλλωστε δοκιμαστικά το έβαλα. 

Για να δεις το 1% του περιεχομένου του Netflix θες 10 ζωές και δεν σκοπεύω να βλέπω πάνω από 1-2 ώρες κάποιες σειρές.

Όσο για το άρθρο που παραθέτεις, δικαιολογεί το «δωρεάν».

Τίποτα δεν είναι δωρεάν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγκατέστησα το πρόσθετο Hola στο Chrome.

Στη σελίδα του Hola πάτησα να μου ξεκλειδώσει το Netflix, με «έβαλε» από Αμέρικα και ύστερα άνοιξε η σελίδα του Netflix με το Αμερικάνικο περιεχόμενο. Έπαιξα House of Cards, άρα είναι σίγουρα το Αμερικάνικο.

Πριν δεν το έβγαζε στην αναζήτηση.

15573nb.png

δεν στο εβγαζε γιατι φαινοσουν οτι μπαινεις απο ελλαδα οποτε εμφανιζε οτι εχει διαθεσιμο για ελλαδα. Το hola δεν ξερω καν τι ειναι. Μια απλη αλλαγη dns οπως εγραφα πιο πανω ειναι η πιο απλη λυση
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tελικά δεν είσαι μόνο άσχετος και αγράμματος, είσαι και ανεδής.-

Αν αλλάξεις παρέες, αν έχεις βέβαια, θα καταλάβεις ότι οι περισσότεροι Έλληνες μιλάνε πια ξένες γλώσσες και δη αγγλικά.

Τέτοια γράμματα σαν τα δικά σου που γράφεις το ανεδής με ε να μου λείπουν. 'Αντε στα Αγγλικά σου πίσω τώρα. Και Αμερικανιστί, Yankee go home.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

δεν στο εβγαζε γιατι φαινοσουν οτι μπαινεις απο ελλαδα οποτε εμφανιζε οτι εχει διαθεσιμο για ελλαδα. Το hola δεν ξερω καν τι ειναι. Μια απλη αλλαγη dns οπως εγραφα πιο πανω ειναι η πιο απλη λυση

Το DNS που το άλλαξες; Στο router;

Ή στον υπολογιστή, στις ρυθμίσεις δικτύου, στο TCP/IPv4 στο "Obtain DNS server address automaticaly" το άλλαξες σε "Use the following IP address:" και του έδωσες από κάτω τις IP διευθύνσεις του αμερικανικού DNS ; 

Επεξ/σία από aristarhos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βαζοντας το Hola μηπως εχεις και καμια επιλογη για ελληνικους υποτιτλους?υπαρχει καποια αυτοματοποιημενη πατεντα οπως στο kodi για υποτιτλους?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το DNS που το άλλαξες; Στο router;

Ή στον υπολογιστή, στις ρυθμίσεις δικτύου, στο TCP/IPv4 στο "Obtain DNS server address automaticaly" το άλλαξες σε "Use the following IP address:" και του έδωσες από κάτω τις IP διευθύνσεις του αμερικανικού DNS ; 

To δεύτερο. Υπάρχουν και προγραμματάκια που διευκολύνουν τη διαδικασία πχ. quicksetdns

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βαζοντας το Hola μηπως εχεις και καμια επιλογη για ελληνικους υποτιτλους?υπαρχει καποια αυτοματοποιημενη πατεντα οπως στο kodi για υποτιτλους?

Για υπότιτλους δοκίμασε το Super Netflix  για Chrome. Φορτώνει εξωτερικούς υπότιτλους που έχεις κατεβάσει από αλλού. 

Για σειρές του Netflix που είναι ripped από τη σελίδα τους θα είναι συγχρονισμένοι.

Τον υπότιτλο τον μετατρέπεις Online στη σελίδα subflicks.com σε αρχείο dfxp και τον ανεβάζεις όταν ξεκινήσει να παίζει, από το μενού του Super Netflix που εμφανίζεται στα δεξιά του βίντεο.

Το δοκίμασα στο Narcos και παίζουν σωστά. Ελληνικούς υπότιτλους θα βρεις στις γνωστές σελίδες.

2hh2g3q.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...