Προς το περιεχόμενο

Σύγκριση ηλεκτρονικών τραπεζικών υπηρεσιών εξωτερικού: Revolut - Number26 - LeuPay/LeuPost


Braker1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

23 λεπτά πριν, grinder_ είπε

H transferwise που συζητούσαμε στις προηγούμενες σελίδες λειτουργεί αποκλειστικά μέσω web.
Στέλνει όμως sms κάθε φορά που κάνεις είσοδο στον λογαριασμό σου, δεν ξέρω μπορεί και να απενεργοποιείται αυτό.
Μένει να δούμε εάν λειτουργεί η κάρτα που προσφέρει.

Η leopay τώρα που έγινε icard απαιτεί απαραίτητα χρήση smartphone;
Επίσης κάπου είδε το μάτι μου ότι η monese ετοιμάζει web interface, ξέρουμε κάτι περισσότερο;

Εχει ήδη η μονεσε αλλα για λίγους καθώς το δοκιμάζουν ακόμα.Δεν έχει όλες τις λειτουργίες της εφαρμογής .

Η  transferwise για την κάρτα σου ζητάει να την χειριστείς μέσω της εφαρμογής. 

Need to manage your PIN or replace your card? Get the app.

There's loads more you can do in the TransferWise app. Manage your PIN, change your spending limits, or replace your card — all from your phone.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
53 minutes ago, grinder_ said:

Πάλι καλά που τρέναρα την μετάβαση από την leopay.
Για κατάργηση θα πάει έτσι και ζητήσει ξανά ταυτοποίηση και link του λογαριασμού ξανά από την αρχή...

Η icard μέχρι και σήμερα επιτρέπει "δωρεάν" ταυτοποίηση για την μετάβαση απο leupay. Απο αύριο θα αρχίσει να χρεώνει 15 ευρώ τον λογαριασμό μέχρι να φτάσει 0 ώστε να τον κλείσουν οριστικά.

image.png.d0d0e97e617767fec2e9bb2c1313c3fa.png

Επεξ/σία από Hapatingo
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Before 16th February λέει, σήμερα έχει 17...😄
Wtf?
Γιατί δεν έλαβα αυτό το email;
Όταν μπάινω στον λογαριασμό απλώς μου πετάει pop up εάν θέλω να κάνω switch στην icard.
Φαίνεται λειτουργικός ακόμα ο λογαριασμός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, grinder_ είπε

Before 16th February λέει, σήμερα έχει 17...😄
Wtf?
Γιατί δεν έλαβα αυτό το email;
Όταν μπάινω στον λογαριασμό απλώς μου πετάει pop up εάν θέλω να κάνω switch στην icard.
Φαίνεται λειτουργικός ακόμα ο λογαριασμός.

Εχεις χρηματα μεσα; Δοκίμασες να κάνεις εγχρηματη συναλλαγή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, spartak1 είπε

Εχεις χρηματα μεσα; Δοκίμασες να κάνεις εγχρηματη συναλλαγή;

Το έχω μεταφέρει το υπόλοιπο εδώ και καιρό.
Δεν βλέπω όμως να είναι "limited" ο λογαριασμός οπότε υποθέτω πως λειτουργεί κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπαθώ εδω και 5-6 ημερες να κλείσω το λογαριασμό στην Leopay (δεν θέλω να μετακομίσω στην iCard) και συνέχεια το καθυστερούν.  🤔

Τη μια ζητάνε γιατί θέλω να κλείσω το λογαριασμό,  την άλλη επειδή το υπόλοιπο δεν είναι μηδέν ( μερικά λεπτά του ευρώ έχουν ξεμείνει) να τους το δηλώσω ξανά οτι επιθυμώ το κλείσιμο του λογαριασμού με μη μηδενικό υπόλοιπο, την τρίτη ανακαλύπτουν πως το email επικοινωνίας αντιστοιχεί και σε προσπάθεια δημιουργίας νέου λογαριασμού στην icard (λόγω της προσπάθειας μετάβασης που δεν ολοκληρώθηκε ποτέ) και ξαναρωτάνε αν θέλω να κλείσω και τους δύο λογαριασμούς....στο τέλος θα τους συχτιρίσω   🤬   

Εν τω μεταξύ η πρόσβαση στην εφαρμογή της LeoPay συνεχίζει να γίνεται κανονικά απο το κινητό ενω θα έπρεπε να είχε σταματήσει οριστικά στις 15/2 με βάση τα λεγόμενά τους.  Βλακεία κάναν που κλείνουν την LeoPay (ex LeuPay) και σε υποχρεώνουν σε νέα ταυτοποίηση μέσω βίντεο για να σε μεταφέρουν στην icard (προβληματική η ταυτοποίηση), έτσι διώχνουν τους πελάτες τους (η ίδια εταιρεία είναι έλεος). 

Τέλος πάντων στην εποχή των CC μας εξυπηρέτησαν, δεν είμαστε αχάριστοι αλλά πλέον έχουν μείνει πίσω απο τον ανταγωνισμό (Ν26, Revolut, Monese)...άντε να τελειώνουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά στο Ηνωμένο Βασίλειο τώρα που δεν θα είναι υποχρεωμένο να στέλνει report κάθε χρόνο στην ΕΕ για τα savings accounts, λογικά δεν θα γίνει ο παράδεισος τέτοιων υπηρεσιών;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρέλαβα την κάρτα της transferwise που είναι και debit. Πέρασε κανονικά σε curve. Βέβαια το στυλ της κάρτας είναι περίεργο μιας και στην μια άκρη έχει βαθούλωμα, λες και έχει σπάσει. Τίποτα το ανησυχητικό βέβαια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/2/2020 στις 2:17 ΜΜ, Hapatingo είπε

Γιατί δεν βγάζεις revolut, N26, monese?

 

Δηλαδή πως γίνεται;; 

Μου στέλνουν με paypal από Ιταλία τα χρήματα και τι κάνω με N26; Ανάληψη από ΑΤΜ χωρίς έξοδα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...