Προς το περιεχόμενο

Σύγκριση ηλεκτρονικών τραπεζικών υπηρεσιών εξωτερικού: Revolut - Number26 - LeuPay/LeuPost


Braker1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και τότε γιατί έχουν την επιλογή για την αίτηση;
Θυμάμαι παλαιότερα δεν σε άφηνε καν να ζητήσεις την κάρτα.
Πάλι καλά που δεν έκανα top up.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν ξέρω ίσως άνοιξε για τους νέους χρήστες. Είχα λογαριασμό πριν βγάλουν την κάρτα και όταν την έβγαλαν συνέπεσε με τα cc. Σε εμένα γράφει οτι δεν στέλνουν Ελλάδα και θα σου προτείνει να γραφτείς στο waiting list. Αν θες προχώρησε την διαδικασία ώστε να μαζευτούμε πολλοί, δεν ξέρω αν παίζει ρόλο.


Στο Twitter τους ενοχλώ συνέχεια και πάντα μου λένε για το waiting list χωρίς να ξέρουν κάτι παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 hours ago, Hapatingo said:

Δεν ξέρω ίσως άνοιξε για τους νέους χρήστες. Είχα λογαριασμό πριν βγάλουν την κάρτα και όταν την έβγαλαν συνέπεσε με τα cc. Σε εμένα γράφει οτι δεν στέλνουν Ελλάδα και θα σου προτείνει να γραφτείς στο waiting list. Αν θες προχώρησε την διαδικασία ώστε να μαζευτούμε πολλοί, δεν ξέρω αν παίζει ρόλο.


Στο Twitter τους ενοχλώ συνέχεια και πάντα μου λένε για το waiting list χωρίς να ξέρουν κάτι παραπάνω.

Υπάρχει κάτι που σας βολεύει ιδιαίτερα στην transferwise Που δεν το έχετε με revolut πχ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 minutes ago, JimGer said:

Υπάρχει κάτι που σας βολεύει ιδιαίτερα στην transferwise Που δεν το έχετε με revolut πχ?

Η transferwise είναι πιο πολύ για ελεύθερους επαγγελματίες. Εάν γενικά διακινείς μεγάλα ποσά νομίζω συμφέρει περισσότερο η TW σαν αποθήκη.

Από τα άλλα θετικά, ότι παρέχει γνήσιο αμερικανικό λογαριασμό όπως και σε άλλες χώρες εκτός ΕΕ με τοπικούς λογαριασμούς. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, Hapatingo είπε

Δεν ξέρω ίσως άνοιξε για τους νέους χρήστες. Είχα λογαριασμό πριν βγάλουν την κάρτα και όταν την έβγαλαν συνέπεσε με τα cc. Σε εμένα γράφει οτι δεν στέλνουν Ελλάδα και θα σου προτείνει να γραφτείς στο waiting list. Αν θες προχώρησε την διαδικασία ώστε να μαζευτούμε πολλοί, δεν ξέρω αν παίζει ρόλο.


Στο Twitter τους ενοχλώ συνέχεια και πάντα μου λένε για το waiting list χωρίς να ξέρουν κάτι παραπάνω.

Δεν είναι νέος λογαριασμός.
Πριν από 3 χρόνια τον άνοιξα και τον είχα ταυτοποιήσει αλλά δεν τον χρησιμοποίησα ποτέ.

Δεν μιλάω για την σελίδα του waiting list.
Μου έκανε εντύπωση που είδα στον borderless account την επιλογή "order card".
Με πήγε στην σελίδα για παραγγελία της κάρτας, με άφησε κανονικά να επιλέξω ως χώρα το "Greece" και συμπλήρωσα την διεύθυνση.
Γι αυτό ρώτησα χτες, θυμάμαι παλαιότερα σου πέταγε μήνυμα δεν σε άφηνε να κάνεις αίτηση για κάρτα.

Εσένα δηλαδή στα αριστερά στο μενού κάτω από το "Balances" δεν σου έχει "Debit Card";

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 minutes ago, grinder_ said:

Δεν είναι νέος λογαριασμός.
Πριν από 3 χρόνια τον άνοιξα και τον είχα ταυτοποιήσει αλλά δεν τον χρησιμοποίησα ποτέ.

Δεν μιλάω για την σελίδα του waiting list.
Μου έκανε εντύπωση που είδα στον borderless account την επιλογή "order card".
Με πήγε στην σελίδα για παραγγελία της κάρτας, με άφησε κανονικά να επιλέξω ως χώρα το "Greece" και συμπλήρωσα την διεύθυνση.
Γι αυτό ρώτησα χτες, θυμάμαι παλαιότερα σου πέταγε μήνυμα δεν σε άφηνε να κάνεις αίτηση για κάρτα.

Εσένα δηλαδή στα αριστερά στο μενού κάτω από το "Balances" δεν σου έχει "Debit Card";

Σωστός, προχώρησα την διαδικασία πλήρωσα και 20.08 ευρώ και έγινε η παραγγελία της κάρτας. Παλιά στο debit card έβγαζε την waiting list.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, Doubt said:

Τόσο κοστίζει η κάρτα;;

και μετά γκρινιάζουμε για τις τράπεζες εδώ;;

Όχι τα χρήματα μένουν στον λογαριασμό, για την ακρίβεια 0.08 λεπτά κάνει η κάρτα. Και τα οποία 20 ευρώ όταν έρθει η κάρτα τα στέλνεις στην revolut εάν θες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:lol:Καλά θυμόμουνα.
Λογικά θα την έχουν βάλει καιρό τώρα.
Ελπίζω να μην φάμε κανένα άκυρο και τελικά δεν την στείλουν καθόλου.
Όπως είπα στο FAQ συνεχίζει να γράφει "except Greece"...:-D

Μπορείς να κάνεις top up και 20 USD αλλά με την ισοτιμία σχεδόν το ίδιο πράγμα είναι.
Τα 20€ είναι για να ξοδευτούν, δεν είναι κόστος της κάρτας.
Με bank transfer δεν κρατάει τίποτα.
Έχει προμήθειες η transferwise αλλά οκ.
Εμένα μου αρέσει πολύ το site τους και γενικά ακούω καλά λόγια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, Hapatingo είπε

Όχι τα χρήματα μένουν στον λογαριασμό, για την ακρίβεια 0.08 λεπτά κάνει η κάρτα. Και τα οποία 20 ευρώ όταν έρθει η κάρτα τα στέλνεις στην revolut εάν θες.

Νομίζω τα 0.08 ευρω (όχι λεπτά) είναι το κόστος για να φορτώσεις από την κάρτα τα 20 ευρω. Δεν πρέπει να είναι κόστος κάρτας..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

To fee για το top up με κάρτα είναι παιδιά.
Με μεταφορά δεν έχει fee απλά θα φτάσουν την επόμενη.

Επεξ/σία από grinder_
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, grinder_ said:

To fee για το top up με κάρτα είναι παιδιά.
Με μεταφορά δεν έχει fee απλά θα φτάσουν αύριο.

Ή σε συνδυασμό με την N26 μπορείς να τα μεταφέρεις επιτόπου με εξοδα 0.02 λεπτά μέσω sofort.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Tablet said:

Ποιος είναι ο πιο ανέξοδος τρόπος να μου στέλνουν χρήματα από Ιταλία και εγώ να τα ρίχνω στην Πειραιώς εδώ..;

Στο λογαριασμό σου στη revolut και μετά εσύ 15ευρα εμβάσματα στο λογαριασμό σου στην Πειραιώς. Βέβαια ανάλογα για το πόσα λεφτά μιλάμε. Αν σου στέλνουν 1000άρικα σίγουρα βολεύει απευθείας εμβάσματα στην Πειραιώς και ας χάνεις 4 ευρώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...