Προς το περιεχόμενο

Σύγκριση ηλεκτρονικών τραπεζικών υπηρεσιών εξωτερικού: Revolut - Number26 - LeuPay/LeuPost


Braker1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

16 λεπτά πριν, KalishBioloid είπε

Yπάρχει καμιά τέτοια τράπεζα με web interface; Δεν έχω smartphone, oύτε θέλω να ρισκάρω τα στοιχεία μου με emulators τύπου bluestacks.

https://n26.com/en-eu

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Doubt είπε

Δεν είμαι βέβαιος ότι μπορεί να χρησιμοποιηθεί χωρίς κινητό(smartphone). Ολες οι ενέργειες (μέχρι και η είσοδος στο web interface) ζητούν  smartphone για επιβεβαίωση

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
42 λεπτά πριν, Doubt είπε

Σκαλώνει η διαδικασία σε κάποιο σημείο και ζητάει εγκατάσταση εφαρμογής.

Αν ξέρετε καλώς. Αν δε ξέρετε μη γράφετε ό,τι να'ναι. Ήδη σπατάλησα τζάμπα 15 λεπτά.

Επεξ/σία από KalishBioloid
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

6 minutes ago, KalishBioloid said:

Σκαλώνει η διαδικασία σε κάποιο σημείο και ζητάει εγκατάσταση εφαρμογής.

Αν ξέρετε καλώς. Αν ξέρετε καλώς, αν δε ξέρετε μη γράφετε ό,τι να'ναι. Ήδη σπατάλησα τζάμπα 15 λεπτά.

Δυστυχώς ακόμα και smartphone να μην έχεις με κάποιο τρόπο θα πρέπει να φωτογραφίσεις τα στοιχεία σου, ταυτότητα, λογαριασμό δέκο εάν χρειάζεται κοκ.

Οι περισσότεροι υπολογιστές έχουν κάμερες για τα σκουπίδια. Οπότε θα χρειαστείς περαιτέρω εξοπλισμό πέραν του υπολογιστή.

Επεξ/σία από Hapatingo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, KalishBioloid είπε

Σκαλώνει η διαδικασία σε κάποιο σημείο και ζητάει εγκατάσταση εφαρμογής.

Αν ξέρετε καλώς. Αν δε ξέρετε μη γράφετε ό,τι να'ναι. Ήδη σπατάλησα τζάμπα 15 λεπτά.

Σοβαρά;Δεν φτάνει που προσπαθεί κάποιον να σε βοηθήσει του την λες και απο πάνω.

Απαραδεκτος!

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Hapatingo είπε

Δυστυχώς ακόμα και smartphone να μην έχεις με κάποιο τρόπο θα πρέπει να φωτογραφίσεις τα στοιχεία σου, ταυτότητα, λογαριασμό δέκο εάν χρειάζεται κοκ.

Οι περισσότεροι υπολογιστές έχουν κάμερες για τα σκουπίδια. Οπότε θα χρειαστείς περαιτέρω εξοπλισμό πέραν του υπολογιστή.

Δεν ειναι οι φωτογραφίες το προβλημα. Το θέμα είναι ότι απαιτείται επιβεβαίωση ενεργειών μέσω της εφαρμογής. Αρα smartphone(n26)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, KalishBioloid είπε

Yπάρχει καμιά τέτοια τράπεζα με web interface; Δεν έχω smartphone, oύτε θέλω να ρισκάρω τα στοιχεία μου με emulators τύπου bluestacks.

Η μοναδική που έδω δοκιμάσει (revolut, monese, n26, leopay) και χρησιμοποιούνταν χωρίς smartphone ηταν η leopay που δεν υπάρχει πια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, KalishBioloid είπε

Yπάρχει καμιά τέτοια τράπεζα με web interface; Δεν έχω smartphone, oύτε θέλω να ρισκάρω τα στοιχεία μου με emulators τύπου bluestacks.

Καιρος να παρεις, αλλιως μεινε με τις ελληνικες τραπεζες

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

H transferwise που συζητούσαμε στις προηγούμενες σελίδες λειτουργεί αποκλειστικά μέσω web.
Στέλνει όμως sms κάθε φορά που κάνεις είσοδο στον λογαριασμό σου, δεν ξέρω μπορεί και να απενεργοποιείται αυτό.
Μένει να δούμε εάν λειτουργεί η κάρτα που προσφέρει.

Η leopay τώρα που έγινε icard απαιτεί απαραίτητα χρήση smartphone;
Επίσης κάπου είδε το μάτι μου ότι η monese ετοιμάζει web interface, ξέρουμε κάτι περισσότερο;

Επεξ/σία από grinder_
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, grinder_ είπε

H transferwise που συζητούσαμε στις προηγούμενες σελίδες λειτουργεί αποκλειστικά μέσω web.
Στέλνει όμως sms κάθε φορά που κάνεις είσοδο στον λογαριασμό σου, δεν ξέρω μπορεί και να απενεργοποιείται αυτό.
Μένει να δούμε εάν λειτουργεί η κάρτα που προσφέρει.

Η leopay τώρα που έγινε icard απαιτεί απαραίτητα χρήση smartphone;
Επίσης κάπου είδε το μάτι μου ότι η monese ετοιμάζει web interface, ξέρουμε κάτι περισσότερο;

Η icard μέχρι πριν λίγο καιρό δεν είχε πρόσβαση απο το web. Τωρα έχει αλλά (μάντεψε) θέλει και αυτη επιβεβαίωση απο το smartphone για να σε βάλει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, spartak1 είπε

Η icard μέχρι πριν λίγο καιρό δεν είχε πρόσβαση απο το web. Τωρα έχει αλλά (μάντεψε) θέλει και αυτη επιβεβαίωση απο το smartphone για να σε βάλει.

Πάλι καλά που τρέναρα την μετάβαση από την leopay.
Για κατάργηση θα πάει έτσι και ζητήσει ξανά ταυτοποίηση και link του λογαριασμού ξανά από την αρχή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...