Προς το περιεχόμενο

Σύγκριση ηλεκτρονικών τραπεζικών υπηρεσιών εξωτερικού: Revolut - Number26 - LeuPay/LeuPost


Braker1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

18 minutes ago, Hapatingo said:

Αυτό έγινε μετά από καταγγελίες που έλεγαν πως δεν εφαρμόζονται οι ίδιες τιμολογήσεις στις κάρτες του εξωτερικού. Οπότε αφού δεν μειώνουν τις χρεώσεις εξ. καρτών ανεβάζουν των εσωτερικών καρτών.

Γελοία πράγματα.... Και ακόμα χρεώνουν εμβάσματα από και προς. Απαράδεκτοι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

λετε να γινει κατι και να σταματήσουν οι extra χρεωσεις από τις ελληνικές τράπεζες για τις αναλήψεις μετρητων από τα ΑΤΜ ; 

https://www.insider.gr/hristika/trapezika/108334/foyntonei-i-kontra-gia-tis-hreoseis-sta-atm-ti-apantoyn-viva-kai-revolut

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, VICKR είπε

λετε να γινει κατι και να σταματήσουν οι extra χρεωσεις από τις ελληνικές τράπεζες

Φαντάζομαι πως όχι διότι οι χρεώσεις εξυπηρετούν το στόχο όλων των πιστωτικών ιδρυμάτων που είναι ο περιορισμός της κυκλοφορίας του φυσικού χρήματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 minutes ago, turbat0s said:

Φαντάζομαι πως όχι διότι οι χρεώσεις εξυπηρετούν το στόχο όλων των πιστωτικών ιδρυμάτων που είναι ο περιορισμός της κυκλοφορίας του φυσικού χρήματος.

Δεν νομίζω ότι έχει να κάνει με αυτό. Αν υπάρχει ευρωπαϊκή οδηγία περί αναταγωνισμού είναι υποχρεωμένες... Προς το παρόν υπάρχουν πράγματα στα οποία εννοείται ότι είναι πολύ ευκολότερο να έχεις ελληνική τράπεζα για καθημερινές συναλλαγές.. Το βασικότερο είναι το αφορολόγητο. Αυτά για αναλήψεις κλπ νομίζω αφορούν κυρίως τουρίστες και άτομα που μένουν εξωτερικό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, JimGer είπε

Αυτά για αναλήψεις κλπ νομίζω αφορούν κυρίως τουρίστες και άτομα που μένουν εξωτερικό

αφορά και χιλιάδες Ελληνες επιχειρηματίες που έχουν λογαριασμούς σε fintech του εξωτερικού και πάνε στα ΑΤΜ για αναλήψεις.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 minutes ago, VICKR said:

αφορά και χιλιάδες Ελληνες επιχειρηματίες που έχουν λογαριασμούς σε fintech του εξωτερικού και πάνε στα ΑΤΜ για αναλήψεις.

Καλά εάν βγάλει κάποιος μεγάλο ποσό, το 2 ευρώ δεν είναι τίποτα. Το πρόβλημα είναι σε εκείνους που βγάζουν λίγα λίγα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
11 λεπτά πριν, Hapatingo είπε

Καλά εάν βγάλει κάποιος μεγάλο ποσό, το 2 ευρώ δεν είναι τίποτα. Το πρόβλημα είναι σε εκείνους που βγάζουν λίγα λίγα.

δεν μπορουν να βγαλουν πανω απο 700-800 τη φορα. οι ελληνικές τράπεζες έχουν βάλει και περιορισμό στις αναλήψεις των ATM ανα κίνηση.... lol.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Υπάρχει κάποια τράπεζα εξωτερικού που να δίνει κάρτα δωρεάν , να δέχεται δίπλωμα νέου τύπου στα απαραίτητα χαρτιά και να είναι χωρίς βίντεο κλήση;

Επεξ/σία από GeorgeP.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους , έκανα εγγραφή στην Ν26 και περιμένω την κάρτα. Έχω βρει μια δουλειά από Αυστραλία. Θα μπορούν να μου βάζουν χρήματα στον λογαριασμό της Ν26? Εδώ οι λογαριασμοί μου είναι δεσμευμένοι για χρέη στην εφορία. Θα δουλέψει αυτό? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 hours ago, tolis521978 said:

Καλησπέρα σε όλους , έκανα εγγραφή στην Ν26 και περιμένω την κάρτα. Έχω βρει μια δουλειά από Αυστραλία. Θα μπορούν να μου βάζουν χρήματα στον λογαριασμό της Ν26? Εδώ οι λογαριασμοί μου είναι δεσμευμένοι για χρέη στην εφορία. Θα δουλέψει αυτό? 

Λογικά δεν θα έχεις θέμα. Αν σε πληρώνουν σε ευρώ κλπ. Κοίτα επίσης και revolut ή και transferwise να δεις τις επιλογές σου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...