Προς το περιεχόμενο

Σύγκριση ηλεκτρονικών τραπεζικών υπηρεσιών εξωτερικού: Revolut - Number26 - LeuPay/LeuPost


Braker1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

38 minutes ago, imr said:

Καποια προταση με τι να ξεκινησω μεταξυ revolut και Ν26?

Με ενδιαφερει για δικτυακες αγορες, και μεταφορες απο paypal.

Και σαν χρηση καρτας με αγορες απο pos

Άρχισε με revolut, μιας και όταν ανοίξουν τα cc θα στέλνεις δωρεάν χρήματα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 λεπτά πριν, Hapatingo είπε

Άρχισε με revolut, μιας και όταν ανοίξουν τα cc θα στέλνεις δωρεάν χρήματα. 

Εννοεις να στελνω δωρεαν απο ελληνικη τραπεζα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, imr said:

Εννοεις να στελνω δωρεαν απο ελληνικη τραπεζα?

Ναι θα τα στέλνεις απο την κάρτα σου δωρεάν και άμεσα. Η Ν26 μόνο με έμβασμα φορτώνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έγραψα στην ενότητα Revolut Και το γράφω και εδώ για όσους έχουν η και σκοπεύουν να έχουν revolut. 

Από 22.04.2019 Η revolut μου κλείδωσε το acc και αφού Τους έδωσα ότι έγγραφα ζητήσανε αποφασίσανε να τους δώσω λογ iban Για να μού βάλουνε τα χρήματα που έχω στην revolut. 

Από 22.4.2019 μέχρι Και σήμερα ακόμα τπτ. Στο chat revolut app Δεν μου απαντάνε καν. Στο Twitter με έχουν κάνει μπλοκ. 

Μιλάμε Για αρκετά μεγάλο ποσό και ήδη με έχουν στρεσαρει στο μέγιστο βαθμό καθώς ούτε τα χρήματα μού έχω λάβει ,αλλά το χειρότερο έστω να με ενημερώσουν. 

Παρακαλώ βοηθήστε με. Έχω φτάσει σε κατάσταση απελπισίας μαζί τους 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 minutes ago, freelove said:

Το έγραψα στην ενότητα Revolut Και το γράφω και εδώ για όσους έχουν η και σκοπεύουν να έχουν revolut. 

Από 22.04.2019 Η revolut μου κλείδωσε το acc και αφού Τους έδωσα ότι έγγραφα ζητήσανε αποφασίσανε να τους δώσω λογ iban Για να μού βάλουνε τα χρήματα που έχω στην revolut. 

 Από 22.4.2019 μέχρι Και σήμερα ακόμα τπτ. Στο chat revolut app Δεν μου απαντάνε καν. Στο Twitter με έχουν κάνει μπλοκ. 

 Μιλάμε Για αρκετά μεγάλο ποσό και ήδη με έχουν στρεσαρει στο μέγιστο βαθμό καθώς ούτε τα χρήματα μού έχω λάβει ,αλλά το χειρότερο έστω να με ενημερώσουν. 

 Παρακαλώ βοηθήστε με. Έχω φτάσει σε κατάσταση απελπισίας μαζί τους 

Νομίζω τα χρήματά σου μέχρι τα 100Κ είναι καλλυμένα. Εδώ δεν ξέρω αν μπορεί να σε καλλύωει κάποιος. Δεν το έχω ξανακούσει. Λογικά το επόμενο βήμα είναι να κάνεις κάποια καταγγελία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μεσα στη πρωτη εβδομαδα του Σεπτεμβριου θε εχουμε ολικη αρση των capital controls που σημαινει πως θα μπορουμε να φορτιζουμε απευθειας τις καρτες

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 hours ago, VICKR said:

μεσα στη πρωτη εβδομαδα του Σεπτεμβριου θε εχουμε ολικη αρση των capital controls που σημαινει πως θα μπορουμε να φορτιζουμε απευθειας τις καρτες

Τα mypos θα τα πάρει ο κόσμος?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Hapatingo είπε

Τα mypos θα τα πάρει ο κόσμος?

φυσικα, αν και οι τραπεζες εχουν βαλει τα δικα τους pos παντου, υπαρχει ενδιαφερον ειδικα απο μικρομεσαιους επιχειρηματιες μιας και το mypos τους παρεχει υπηρεσιες και ευκολιες που δεν τους παρεχουν οι τραπεζες. συν οτι η mypos εχει ετοιμα να ριξει στην αγορα 3 νεα προιοντα που δεν παρεχει καμια τραπεζα.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Έχω Revolut και N26.

Σαν συνολική εμπειρία πολύ καλύτερη η Revolut κατ' εμέ. Η N26 μου έβγαλε τη πίστη να τραβήξω βίντεο το πρόσωπο. Την έβγαλα απλά λόγω της προσφοράς σε συνεργασία με τα πατίνια lime.

Η απορία μου είναι αν υπάρχει κάποια αντίστοιχη που να σου εκδίδουν χρεωστική Visa αντί για MasterCard; 

Έχω δει χαμηλότερη τιμή έως και 15 ευρώ σε αεροπορικα εισιτήρια μόνο και μόνο αν πληρώσεις με visa debit αντί για master debit. Κρίμα είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, MikeJ said:

Έχω Revolut και N26.

Σαν συνολική εμπειρία πολύ καλύτερη η Revolut κατ' εμέ. Η N26 μου έβγαλε τη πίστη να τραβήξω βίντεο το πρόσωπο. Την έβγαλα απλά λόγω της προσφοράς σε συνεργασία με τα πατίνια lime.

Η απορία μου είναι αν υπάρχει κάποια αντίστοιχη που να σου εκδίδουν χρεωστική Visa αντί για MasterCard; 

Έχω δει χαμηλότερη τιμή έως και 15 ευρώ σε αεροπορικα εισιτήρια μόνο και μόνο αν πληρώσεις με visa debit αντί για master debit. Κρίμα είναι.

Καλά εάν ταξιδεύεις συχνά να το δεχτώ, για τις 2-3 φορές το χρόνο απλά βάζεις την ελληνική και τελείωσε. Πάντως και εγώ προτιμώ revolut, για τους Έλληνες η Ν26 σταμάτησε να αναπτύσσεται, δεν προσφέρουν κανένα άλλο πακέτο πλην του κλασικού iban+ καρτα. Δυστυχώς αυτό που θες δεν γίνεται και το αρνητικό είναι πως η revolut έχει μείνει ακόμα στις prepaid. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, MikeJ είπε

Έχω Revolut και N26.

Σαν συνολική εμπειρία πολύ καλύτερη η Revolut κατ' εμέ. Η N26 μου έβγαλε τη πίστη να τραβήξω βίντεο το πρόσωπο. Την έβγαλα απλά λόγω της προσφοράς σε συνεργασία με τα πατίνια lime.

Η απορία μου είναι αν υπάρχει κάποια αντίστοιχη που να σου εκδίδουν χρεωστική Visa αντί για MasterCard; 

Έχω δει χαμηλότερη τιμή έως και 15 ευρώ σε αεροπορικα εισιτήρια μόνο και μόνο αν πληρώσεις με visa debit αντί για master debit. Κρίμα είναι.

H icard εκδίδει Visa

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ξεκινησε η iCard Visa Infinite

https://icard.com/en/visa-infinite

Luxury iCard Infinite Visa card 
Free medical and travel assistance insurance 
Free Concierge 24/7
Airport lounge access
Higher spending limits with your card 
Discounts and deals for luxury hotels, restaurants, entertainment, travel perks and more 
5 free ATM withdrawals per month 
Premium Customer Services 24/7 
And even more...
Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, VICKR said:

ξεκινησε η iCard Visa Infinite

https://icard.com/en/visa-infinite

Φαίνεται ενδιαφέρον, απο τότε που έβαλες το screenshot ψάχνω για τους όρους χρήσης αλλά μάλλον δεν είναι έτοιμοι ακόμα. 

Θα ήθελα να δω και αν θα υπάρχει απευθείας πρόσβαση από το επίσημο site της visa infinite. Θα είναι δηλαδή ολοκληρωμένο πακέτο ή custom όπως κάνουν η revolut/ n26 (όπου θα περίμενε κάποιος να ήταν μέλη της mc world/ elite).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...