Προς το περιεχόμενο

Ζωή χωρίς γάλα


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 404
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

μεχρι πριν μερικους μηνες επινα κατι λιγο παραπανω σπο μισο λιτρο την ημερα.τον τελευταιο καιρο αρχιζε να με πειραζει πιθανοτατα δυσανεξια στην λακτοζη οποτε το εκοψα.πλεον πινω πιο αραια συνηθως μαζι με το κουακερ μου.εκει βαζω ειτε κανονικο γαλα ειτε χωρις λακτοζη.επειδη ειναι μικρη η ποσοτητα δεν με πειραζει.μεσα παλια εβαζα σε στυλ hemo αλλα τωρα τελευταια εβαζα neswuick φραουλα.τρωω κανονικα γιαουρτια.το στομαχι και ολο το υπολοιπο συστημα ρεμησε αρκετα μετα τη μεγαλη μειωση της ποσοτητας του γαλακτος.μεχρι τσ εικοσι κατι μου επινα κονσερβα γαλα που οκ sucks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μεχρι πριν μερικους μηνες επινα κατι λιγο παραπανω σπο μισο λιτρο την ημερα.τον τελευταιο καιρο αρχιζε να με πειραζει πιθανοτατα δυσανεξια στην λακτοζη οποτε το εκοψα.πλεον πινω πιο αραια συνηθως μαζι με το κουακερ μου.εκει βαζω ειτε κανονικο γαλα ειτε χωρις λακτοζη.επειδη ειναι μικρη η ποσοτητα δεν με πειραζει.μεσα παλια εβαζα σε στυλ hemo αλλα τωρα τελευταια εβαζα neswuick φραουλα.τρωω κανονικα γιαουρτια.το στομαχι και ολο το υπολοιπο συστημα ρεμησε αρκετα μετα τη μεγαλη μειωση της ποσοτητας του γαλακτος.μεχρι τσ εικοσι κατι μου επινα κονσερβα γαλα που οκ sucks

Ήθελα να παρω σήμερα hemo αλλα ειπα να δοκιμάσω μετα απο πολλά χρόνια nesquick το κανονικό. Αυτο με την φράουλα καλό σαν γεύση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και αν εχουν μερικοί προβληματικό έντερο είναι άχρηστο το γάλα;

Εύκολα,γρήγορα και σχετικά φθηνά 2 ποτηράκια γάλα την ημέρα

post-68421-0-17620100-1452801640_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικώς έχω να πιω γάλα σε σταθερή βάση αρκετά χρόνια, μετά το στρατό μπήκε ξανά στη διατροφή μου, μέσω των δημητριακών και της βρώμης αλλά τελικά παρατήρησα ότι μου προκαλεί κάποιου είδους αλλεργία και εμφανίζει το πρόσωπο μου σπυράκια. Από τότε το έκοψα μαζί με τα πολλά γλυκά ( σοκολάτες κλπ  ). Τυρί στο φαγητό ή στη σαλάτα θα φάω, βέβαια με προσοχή και όχι κάθε μέρα. Πιστεύω ότι μπορούμε να πάρουμε τα όποια θρεπτικά συστατικά έχει να μας προσφέρει το γάλα κι από άλλες τροφές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν πίνω γάλα. έχω απογαλακτιστείς περίπου ένα χρόνο... 

αν το κοτατζ υπήρχε σε κιλό και δεν ήταν ακριβό θα κατανάλωνα

τρώω γιαούρτι 

Λολ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήθελα να παρω σήμερα hemo αλλα ειπα να δοκιμάσω μετα απο πολλά χρόνια nesquick το κανονικό. Αυτο με την φράουλα καλό σαν γεύση?

ναι πιο ωραιο απο το σοκολατα απλα βαλε καμποσο μεσα για να γινει ωραιο.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι πιο ωραιο απο το σοκολατα απλα βαλε καμποσο μεσα για να γινει ωραιο.

Θα το τσεκάρω την επόμενη φορά. Θενκς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και αν εχουν μερικοί προβληματικό έντερο είναι άχρηστο το γάλα;

Εύκολα,γρήγορα και σχετικά φθηνά 2 ποτηράκια γάλα την ημέρα

ή το μειωνεις ή χωρις λακτοζη μετα
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Όντως. Στη σύγχρονη Ελλάδα "ψωμί και γάλα" θεωρούνται βασικά καθημερινά στοιχεία διατροφής. Πλάκα έχει πως οι αρχαίοι δεν έπιναν καθόλου. Το θεωρούσαν βαρβαρικό έθιμο. Αλλά τώρα θα μου πεις αυτοί έπιναν κάθε μέρα κρασί...

 

Ντάξει εγώ καταναλώνω γάλα (πλέον) μόνο μαζί με τα δημητριακά. Που και που παίρνω κατσικίσιο που μ' αρέσει, αλλά συνήθως 1.5 λιπαρών. Όταν ήμουν παιδί έπινα πολύ γάλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...