Προς το περιεχόμενο

Ζωή χωρίς γάλα


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όσοι λέτε ότι παίρνετε ασβέστιο από άλλες πηγές εκτός των γαλακτοκομικών, κάντε μου μια λίστα από αυτά που τρώτε σε καθημερινή βάση να σας χειροκροτήσω.

Ωμά αμύγδαλα,ταχίνι,πράσινα λαχανικά(σπανάκι.λάχανο,μπρόκολο),σαρδέλες,γαύρο (ολόκληρο με τα κόκαλα),πορτοκάλια,ξερά σύκα,φασόλια.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 404
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ωμά αμύγδαλα,ταχίνι,πράσινα λαχανικά(σπανάκι.λάχανο,μπρόκολο),σαρδέλες,γαύρο (ολόκληρο με τα κόκαλα),πορτοκάλια,ξερά σύκα,φασόλια.

 

Αυτό το ήξερα κι εγώ. Το θέμα είναι τί τρώμε από αυτά καθημερινά για να λέμε ότι είμαστε εντάξει από ασβέστιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωμά αμύγδαλα,ταχίνι,πράσινα λαχανικά(σπανάκι.λάχανο,μπρόκολο),σαρδέλες,γαύρο (ολόκληρο με τα κόκαλα),πορτοκάλια,ξερά σύκα,φασόλια.

όλα αυτά τα τρως σε καθημερινή βάση? αμφιβάλω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όλα αυτά τα τρως σε καθημερινή βάση? αμφιβάλω

Φυσικά και τα τρώει κανείς σε καθημερινή βάση. Δεν τρως κάθε μέρα όλα αυτά, αλλά την μία μέρα αμύγδαλα, την άλλη σπανάκι κτλ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά και τα τρώει κανείς σε καθημερινή βάση. Δεν τρως κάθε μέρα όλα αυτά, αλλά την μία μέρα αμύγδαλα, την άλλη σπανάκι κτλ.

Σωστα,σε κάποιους πρέπει να το εξηγεις κιόλας και δεν αποκλειω τα γαλακτοκομικά, φέτα με τα λαδερα και γιαούρτι με τη βρώμη,όχι σε ποσότητα.

Το γάλα το έχω κόψει από όταν ήμουνα δαμαλι. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αντε παλι με

Το γαλα... Εχει ξαναγινει συζητηση

 

Πριν κανα χρονο επινα σχεδον καθημερινα, επισης για πολλα χρονια εκτος απο το πρωι επινα και ενα ποτηρι εξτρα το βραδυ πριν τον υπνο.

Τωρα πινω καποιες φορες, αυτο χωρις λακτοζη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στον προστάτη οι άντρες και στα βυζιά οι γυναίκες! Η επόμενη έρευνα θα μας λέει ότι γεμίζεις καρκίνο μόνο αν το μυρίσεις! Απίθανο πράγμα το google ρε φίλε, κάτι τέτοιο διάβασε μια μαθήτρια μου και έπαθε κρίση μου λέει τι είναι αυτό που μου έχεις βάλει στην διατροφή, θα πάθω καρκίνο αχ κακό που με βρήκε κτλ μέχρι που τις έδειξα μια άλλη έρευνα από τις 985624 διαφορετικές που υπάρχουν στο ίντερνετ και που λέει ότι το γάλα όχι μόνο δεν προκαλεί καρκίνο αλλά έχει και αντικαρκινικες ιδιότητες κι όλας!!! Και ηρέμησε, τώρα της τα έκανα 2 τα ποτήρια την ημέρα από ένα που της είχα στο πρόγραμμα!

Συνεχίστε να γκουγκλαρετε παίδες..

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι λέτε ότι παίρνετε ασβέστιο από άλλες πηγές εκτός των γαλακτοκομικών, κάντε μου μια λίστα από αυτά που τρώτε σε καθημερινή βάση να σας χειροκροτήσω.

 

Τα 1000mg την ημέρα είναι δύσκολο να τα φτάσεις αλλά μπορείς να λάβεις ασβέστιο από το ψωμί, τα όσπρια, τα ψάρια, τα φρούτα, τα λαχανικά, τους ξηρούς καρπούς, τα αυγά και επίσης το νερό που πίνουμε. Αν ψάξεις θα βρεις κι άλλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φτιάχνετε φέτα στο UK? Τόσος ελεύθερος χρόνος ;

 

Milk is love, milk is life.

Μια ζωή το τσάκιζα, μια ζωή θα το τσακίζω. Κι ειδικά εδώ που χει €0.60 το λίτρο.

Στέλνουν που κ που από το χωριό του άντρα έναν τενεκέ. Κάτι άλλο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Στον προστάτη οι άντρες και στα βυζιά οι γυναίκες! Η επόμενη έρευνα θα μας λέει γεμίζεις καρκίνο μόνο αν το μυρίσεις το γάλα!! Απίθανο πράγμα το ίντερνετ, κάτι τέτοιο διάβασε μια μαθήτρια μου και έπαθε κρίση μου λέει τι είμαι αυτό που έχεις βάλει στην διατροφή μου θα πάθω καρκίνο αχ κακό που με βρήκε κτλ μέχρι που τις έδειξα άλλη έρευνα στο ίντερνετ που λέει ότι όχι μόνο δεν παθαίνει καρκίνο αλλά είναι και αντικαρκινικό κι όλασ,και ηρέμησε! Τώρα της τα έκανα 2 τα ποτήρια την ημέρα από ένα που της είχα στο πρόγραμμα!

Συνεχίστε να γκουγκλαρετε παίδες..

 

Καταλαβαίνεις όμως πως πρακτικά το "διάβασα έρευνα πως προκαλεί καρκίνο", δεν διαφέρει από το "διάβασα έρευνα πως σε προστατεύει απο τον καρκίνο"... :)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι ακριβώς το ίδιο, εγώ το καταλαβαίνω μακάρι να το καταλάβαιναν όλοι όσοι πιστεύουν ότι μαλακία διαβάσουν..

Πάντως ακόμη κλαίω με αυτόν που είπε ότι το σταμάτησε και του φύγαν τα σπυριά από την μούρη Χαχαχαχαχαχα

~~~~~~

Ison καλά σου λένε ρε φίλε

Καθημερινά ο Έλληνας είναι με το σπανάκι το μπρόκολο και το λάχανο στο χέρι! Ο Έλληνας ειδικά...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στέλνουν που κ που από το χωριό του άντρα έναν τενεκέ. Κάτι άλλο?

 

Ε, κανα ελαιόλαδο, καμιά ελιά...

Καταλαβαίνεις όμως πως πρακτικά το "διάβασα έρευνα πως προκαλεί καρκίνο", δεν διαφέρει από το "διάβασα έρευνα πως σε προστατεύει απο τον καρκίνο"... :)

 

Μακάρι να ήταν το επίπεδο στο "διάβασα έρευνα". Γιατί νομίζω είναι προφανές πως τουλάχιστον από αυτούς που έχουν ποστάρει σχετικά η μελέτη φτάνει μέχρι το "είδα στην Τατιάνα ότι κάνει κακό". Και συγγνώμη στην Τατιάνα που ρίχνω το επίπεδό της εκεί που το έχουν κάτι βίντεο παραπάνω σ' αυτή τη σελίδα.

 

Σοβαρά τώρα, υπάρχει λόγος να αποφεύγει κανείς να πίνει γάλα αν του αρέσει;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι είπαμε, θα γεμίσεις καρκίνο!

Α και μπορεί τα αυτιά σου από την υπέρκατανάλωση να αρχίσουν να γίνονται μυτερά σαν του σατανά!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...