Προς το περιεχόμενο

Xiaomi Power Bank 10000mah 13ευρω (με "δωρεαν" θηκη)


iakoboss7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 412
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έχεις υπόλοιπο στο paypal ή περιμένεις να τα τραβήξει απο την κάρτα σου?

Από την κάρτα. Λάθος θυμάμαι ότι στο Gear περνάνε κανονικά οι κάρτες;

Εμφανίζεται μήνυμα λάθους από το paypal σε άλλα καταστήματα που δεν περνάει η κάρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dispatch day 9-15 may(γραφει στην σελιδα του powerbank δηλ.6 μερες περιθώριο ).....ειχα κανει order απο τις 28/2 δεν κοιταξα καν dispatch day!@#$

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όσους το έχουν, μία ερώτηση: για ποιο λόγο μπορεί να κάνει discharge ενώ δεν είναι συνδεδεμένο πάνω του κάποια συσκευή; Πόσο καιρό πρέπει να διατηρείται σε πλήρη η σχεδόν πλήρη φόρτιση αν το φορτίσω πλήρως και δεν το χρησιμοποιήσω;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα, να ρωτήσω κάτι, εσείς που το παραγγείλατε, το έχετε παραλάβει; σε πόσες μέρες από την παραγγελία; είστε ικανοποιημένοι από το προϊόν; ξέρω πως τα 13€ δεν ισχύουν ακόμη αλλά και τα 15€ δεν με χαλάνε. πιστεύετε αξίζει να πάω στο Link.png Site: 16000mAh ή και το 10.000 ικανοποιεί; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα ηθελα να ρωτησω κατι παιδια:εχω το xiaomi κανενα διμηνο τωρα, φορτιζω το κινητο μου που ειναι 1950, και δεν φτανει να φορτισω το ταμπλετ που ειναι 6900, ειναι φυσιολογικο αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα ηθελα να ρωτησω κατι παιδια:εχω το xiaomi κανενα διμηνο τωρα, φορτιζω το κινητο μου που ειναι 1950, και δεν φτανει να φορτισω το ταμπλετ που ειναι 6900, ειναι φυσιολογικο αυτο?

Τα φορτίζεις και τα δύο κλειστά ή εν λειτουργία;

 

Αν είναι ανοιχτά όσο να το κάνεις καταναλωνουν ενέργεια και δεν μπορεί να καλύψει το Powerbank την στάνταρ χωρητικότητα της μπαταρίας του Tablet και αυτό που τραβάει.

 

Αν είναι κλειστές τότε η απάντηση είναι στο Rating των μπαταριών

 

Ναι μεν λέει 10.000 αλλά από κάτω γράφει 9.000 κάτι απώλειες θερμότητας κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα φορτίζεις και τα δύο κλειστά ή εν λειτουργία;

 

Αν είναι ανοιχτά όσο να το κάνεις καταναλωνουν ενέργεια και δεν μπορεί να καλύψει το Powerbank την στάνταρ χωρητικότητα της μπαταρίας του Tablet και αυτό που τραβάει.

 

Αν είναι κλειστές τότε η απάντηση είναι στο Rating των μπαταριών

 

Ναι μεν λέει 10.000 αλλά από κάτω γράφει 9.000 κάτι απώλειες θερμότητας κλπ

το ταμπλετ το φορτιζω κλειστο, και το κινητο ανοιχτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καθε powerbank χανει καπου στο 15-20% απο αυτο που λεει λογο απωλειων...

 

 

μηπως λεω εγω δεν ειναι αρκετα δυνατος ο φορτιστης σου (και το καλωδιο) για να φορτισει πληρως το powerbank?

 

δοκιμασε και με το tablet ανοιχτο αν και εχει δικιο ο sotos

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καθε powerbank χανει καπου στο 15-20% απο αυτο που λεει λογο απωλειων...

 

 

μηπως λεω εγω δεν ειναι αρκετα δυνατος ο φορτιστης σου (και το καλωδιο) για να φορτισει πληρως το powerbank?

 

δοκιμασε και με το tablet ανοιχτο αν και εχει δικιο ο sotos

καλωδιο χρησιμοποιω αυτο που ειχε μεσα στην συσκευασια το power bank και φορτιστη του ταβλετ που ειναι 2 amp oσο και η εξοδος του power bank.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τον πατo του Powerbank φαινονται τα εξης:

6250mAh 5.1V Efficiency >88%

 

Minimum/Maximum

9510-10.000mAh  34.23/36Wh

 

Και μιας και δεν υπαρχει κατι με λογο αποδοσης 1:1 (Επειδη μπαινουν οι απωλειες στην μεση) αυτα που αναφερεις ειναι φυσιολογικα.

Ακομα και στο Rating των μπαταριων των συσκευων σου υπαρχουν αποκλισεις (πανω στην μπαταρια εκτος απο πχ 3000mAh πρεπει να γραφει και καποιες αλλες λεπτομερειες)

Οποτε εισαι κομπλε και δεν σου πουλησαν πατατα.

Και για να μη νομιζεις οτι σε κοροιδεψε ο κινεζος εχω μπροστα μου ενα Sony CycleEnergy που γραφει

INPUT 5V 0.5A
OUTPUT 5V 1A 1000mAh 5Wh

και η 18650 που εχει μεσα ειναι στα 3.6V χωρητικοτητας 2000mAh 

Της απωλειας το καγκελο δλδ και αναθεμα αν μου βγαζει και αυτα τα 1000mAh που λεει ;)

 

Και οτι ειπε ο Ιακωβος πιο πανω σχετικα με το καλωδιο εχει δικιο,αν δεν εχουν καλο Rating (συνηθως τα πολυ μακρια >1 μετρου ή τα φτηνιαρικα) εχεις μεγαλυτερες απωλειες μεταφορας,λιγοτερα Amperes κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα να εχετε το νου σας, επειδη αναφερετε για τιμες 10ευρου, οτι συνηθως αφου το αγορασεις και το πληρωσεις, καποιοι πωλητες σου στελνουν μηνυμα και σου λενε οτι δεν ειναι το original αλλα πολυ καλης ποιοτητας, να σου κανω δωρο και ενα καλωδιο πχ για να το κρατησεις; Αλλοι παλι δε θα ενημερωσουν ποτε και πονταρουν στο οτι δε θα το καταλαβεις οτι προκειται για ημιτασιον. Πολυ προσοχη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...