Προς το περιεχόμενο

Νυχτερινό τιμολόγιο ΔΕΔΔΗΕ


Γιάννης Platano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

26 λεπτά πριν, washcloud είπε

...είχα την εντύπωση πως για το νυχτερινό, έμπαινε ένα έξτρα ειδικό "κουτί" που έμοιαζε μεν την κλασσική χελώνα,,,,αλλά της θαλάσσης ;ρ

μπαινει το κουτί του δέκτη ΤΑΣ, ένα για όλους τους μετρητές του κτηρίου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

...άρα σε μονοκατοικίες "ένα εξτρά κουτί". Κι αν υπάρχει χώρος, πάει καλά. Αν όμως όπως στην δικιά μου περίπτωση δεν, σκούρα τα πράμματα ΑΝ πουν να βάλουν αναλογικό...Τεσπα ελπίζω να έχουν ψηφιακούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αιτηση 4/12, πληρωμη 15/12, σημερα ηρθαν και αλλαξαν μετρητη.

Δεν λεω γρηγορη αξυπηρετηση, αλλα μετα το περας των 10 εργασιμων ημερων απο την πληρωμη αρα περιμενω το 20€ απο την καταγγελια στην ΡΑΕ 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, narta είπε

Αιτηση 4/12, πληρωμη 15/12, σημερα ηρθαν και αλλαξαν μετρητη.

Δεν λεω γρηγορη αξυπηρετηση, αλλα μετα το περας των 10 εργασιμων ημερων απο την πληρωμη αρα περιμενω το 20€ απο την καταγγελια στην ΡΑΕ 🤣

 

περιοχή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω αιτηθηκα 18/12 και 20/12 πληρωσα, επειτα σιγη. Επρεπε να παρω τηλεφωνο σημερα για να μου πουν οτι απο 27/12 εχει δωθει η εντολη σε τεχνικο, και πλεον περιμενω αντιστοιχη επικονωνια.

1 ώρα πριν, narta είπε

Αιτηση 4/12, πληρωμη 15/12, σημερα ηρθαν και αλλαξαν μετρητη.

Δεν λεω γρηγορη αξυπηρετηση, αλλα μετα το περας των 10 εργασιμων ημερων απο την πληρωμη αρα περιμενω το 20€ απο την καταγγελια στην ΡΑΕ 🤣

Να το ψαξω και εγω? 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, greekfragma είπε

περιοχή;

...χθες πάντως που μίλησα με ΔΕΔΔΗΕ, μου είπαν ότι εδώ και κα'να μήνα, είναι πλέον "εγγυημένη υπηρεσία" (whatever THAT means - δεν το ρώτησα, αλλά συνήθως κάτι τέτοια σημαίνουν "αποζημίωση αν καθυστερήσουν". Τι είδους, δεν ρώτησα) και εντός 10 ημερών από την πληρωμή/αίτηση θα τον έχουν βάλει. Ανεξαρτήτως περιοχής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, washcloud είπε

...χθες πάντως που μίλησα με ΔΕΔΔΗΕ, μου είπαν ότι εδώ και κα'να μήνα, είναι πλέον "εγγυημένη υπηρεσία" (whatever THAT means - δεν το ρώτησα, αλλά συνήθως κάτι τέτοια σημαίνουν "αποζημίωση αν καθυστερήσουν". Τι είδους, δεν ρώτησα) και εντός 10 ημερών από την πληρωμή/αίτηση θα τον έχουν βάλει. Ανεξαρτήτως περιοχής.

Με ποιον μίλησες από τον Δεδδηε;; Με κάποιο στέλεχος του Δεδδηε;; Μήπως το τηλεφωνικό κέντρο;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, greekfragma είπε

θα σου πω και ένα άλλο με τον Τοτό 😅

...μωρέ εγώ να δεις πόσα ξέρω με τον Καραγκιόζη : "Ο Καραγκιόζης Υπάλληλος ΔΕΔΔΗΕ" "Ο Καραγκιόζης Ηλεκτρολόγος" "Ο Καραγκιόζης Τεχνικός Έρχεται Άμεσα" κ.α. ...

2 λεπτά πριν, takoulou είπε

Με ποιον μίλησες από τον Δεδδηε;; Με κάποιο στέλεχος του Δεδδηε;; Μήπως το τηλεφωνικό κέντρο;;

....ε δεν νομίζω να ήταν και η CEO

Υπάλληλος στο 2111900500.

Γιατί; Τί παίζει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, greekfragma είπε

οτι αυτά που πρέπει να ακούσεις λένε...όχι τι ισχύει.

....δεν ξέρω τί ξέρεις (ξέρετε - να βάλω και τον Τακούλου μέσα), αλλά μόλις γκούγκλαρα τον όρο "εγγυημένη υπηρεσία", και το 1ο αποτέλεσμα είναι σελίδας του,,,ΔΕΔΔΗΕ (...χμ!).

...όπου λέει πως για μετρητές, το χρονικό διάστημα είναι 10 μέρες και (αν το πιάνω σωστά) η "ποινή" (τους) για καθυστέρηση (τους), 20€...

(...τώρα αν χρειάζεται να καταφύγεις στην Χάγη για να τα πάρεις, δεν έχω ιδέα...)

...Ρε, λες να γίναμε Ευρώπη με το νέον έτος... :-);!

Επεξ/σία από washcloud
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, washcloud είπε

....δεν ξέρω τί ξέρεις (ξέρετε - να βάλω και τον Τακούλου μέσα), αλλά μόλις γκούγκλαρα τον όρο "εγγυημένη υπηρεσία", και το 1ο αποτέλεσμα είναι σελίδας του,,,ΔΕΔΔΗΕ (...χμ!).

...όπου λέει πως για μετρητές, το χρονικό διάστημα είναι 10 μέρες και (αν το πιάνω σωστά) η "ποινή" (τους) για καθυστέρηση (τους), 20€...

Κλείνω σχεδόν 2μιση μήνες αναμονή για την εγκατάσταση και σχεδόν 2 μήνες από την καταγγελία στη ΡΑΕ.

καμία αντίδραση από ΡΑΕ και καμία από ΔΕΔΔΗΕ. go figure :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, greekfragma είπε

Κλείνω σχεδόν 2μιση μήνες αναμονή για την εγκατάσταση και σχεδόν 2 μήνες από την καταγγελία στη ΡΑΕ.

καμία αντίδραση από ΡΑΕ

"...τα ζώα μου ΡΑΕ" μου κάνουν αυτοί πάντως... (εμ τί θα 'τανε...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, washcloud είπε

...μωρέ εγώ να δεις πόσα ξέρω με τον Καραγκιόζη : "Ο Καραγκιόζης Υπάλληλος ΔΕΔΔΗΕ" "Ο Καραγκιόζης Ηλεκτρολόγος" "Ο Καραγκιόζης Τεχνικός Έρχεται Άμεσα" κ.α. ...

....ε δεν νομίζω να ήταν και η CEO

Υπάλληλος στο 2111900500.

Γιατί; Τί παίζει;

Δεν είναι υπάλληλοι του Δεδδηε στο τηλεφωνικό κέντρο... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...